דיון הטקטיקה: 'הפרויקט השלישי' ומערך היהלום

זה דיון של דעות אישיות, אם הדיון זה מה קרלו יעשה אז נקבל את הדיון הכי קצר בהיסטוריה של הפורום.

קורטואה
מנדי רודיגר המחליק קרבחאל
קמאבינגה טשואמני פדה
ג’וד
ויני אמבפה

זה ההרכב של קרלו למשחק הליגה ראשון של עונה הבאה אם כולם כשירים.

ורודיגר בהרכב במקום אלאבה רק כי מיליטאו נפצע מה שחייב את הדון קרלו להשתמש בגרמני שהוכיח שהוא הבלם הכי טוב שלנו בפער ענק, אם לא הפציעות אז אלאבה ומיליטאו עדיין היו פותחים.

אני חושב שעוברים למערך 433… לפחות אני מקווה.

לקוות זה טוב, גם אני מקווה שיקרו הרבה דברים.

קרבחאל לא יוצא מההרכב כפי שאתה ציינת מקודם, אם קרבחאל לא יוצא אז חייבים בייביסיטר ואז פדה זז ימינה ויש שחקן פחות במרכז המגרש והשחקן הזה יכול להגיע רק על חשבון שחקן התקפה.
וחוץ מזה מדובר באנצ’לוטי, הוא לא אוהב שינויים גם כשהעונה הולכת לפח, אז שישנה אחרי דאבל ?

תשמע זה לא כזה תלוש מהמציאות, זה גם ההערכה של כולם בספרד.
בסופו של דבר רודריגו הוא הבייבי של הקבוצה הזאת, אף אחד לא ימהר להוריד אותו לספסל. אם משחקים עם שני קשרים שמאוד מוגבלים ביציאה שלהם קדימה, וגם רודריגו וויני ירדו לאחור ויעשו הגנה בדיוק כמו שהם עשו עד העונה האחרונה, אני לא רואה למה לא בעצם. רק אמבפה יהיה חופשי מהגנה במערך שכזה.

אנצ’לוטי שינה את המערך מספר פעמים רק העונה… בתכלס 433 זה המערך ששיחקנו איתו עד העונה האחרונה.

קמאבינגה ופדה זה שני שחקנים מוגבלים ביציאה קדימה ? בין הכי טובים בעולם, יותר מקרוס.

לא הבנת אותי… לא שהם לא יכולים לצאת קדימה, הכוונה היא לתת להם הוראה שלא לצאת קדימה. בסוף אתה נשאר עם שני קשרים מאחור בנוסף לשני הבלמים, ואחד מהמגנים שנשאר בקשר איתם למקרה וההתקפה הולכת.

אני איתך בהכל, רוצה 433 וכותב זאת עוד מתחילת העונה, אני פשוט לא מסכים איתך שקרלו ישחק 433.

רודריגו הוא הבייבי של הקבוצה, אבל יחד עם קמאבינגה הם שני השחקנים שעדיין עם מעמד יחסית נמוך וזה מה שקובע אצל קרלו בקביעת ההרכב, הם שני השחקנים הראשונים שיצאו מההרכב(יחד עם מנדי שגם הוא באותו מעמד אבל מסיבות אחרות), מאחר שקרבחאל חייב לשחק רודריגו חייב לצאת.

בוא נראה, אני עדיין לא מאבד תקווה. שיחקנו כך עד העונה שעברה גם אם בצורה קצת אחרת של ה433, אני עדיין מאמין שזו אופציה.

גם אם לא 433, אני לכל הפחות מקווה שבלינגהאם ישחק קצת יותר מאחור בעמדה שבה הוא ישחק עם הפנים אל השער ולא עם הגב.

אין לי ספק שרודריגו בהרכב במשחק הראשון השני והשלישי, אחרי זה תלוי ביכולת שלו ואם יהיה אנמי יסופסל.
בסוף מדובר בשחקן שהוא טופ 10 בעולם מבחינת שווי שוק לדעתי, לא מספסלים כל כך מהר.

הסגל בין כה וכה לא מתאים ל433. קבוצת הטופ היחידה ששיחקה 433 בלי פליימקרים ממה שאני זוכר הייתה ליברפול, ושם הושרש סגנון משחק שונה משלנו כשכל השחקנים לוחצים.

במשחקים הגדולים נראה את המערך מהעונה עם אמבפה במקום רודריגו אבל מול הקבוצות הקטנות הייתי רוצה לראות 4231- דאבל פיבוט של שניים מפדה, קמבאינגה וטשואמני, בליגנהאם מדרגה מעל ובמידה ואמבפה וויניסיוס בהרכב שישלים אותם שחקן שטיפה יותר יורד להגנה, בין אם זה בראהים או גולר.

בדקות המעטות ששיחקנו 4231 העונה היה שטף התקפי מעולה, מנדי גם ככה לא תורם בהתקפה וגם טשואמני וקמאבינגה מתקשים לפעול ב30 המטרים שקרובים לשער היריבה.

לא זכור לי ששיחקנו ככה העונה עם בליגנהאם ובכלל, היסטורית ב433 של ריאל מדריד\ אנצ’לוטי, שלישית הקישור לא עולה גבוה מדי ושלישיית ההתקפה לא יורדת נמוך מדי. זה לא מה שהצעתי וזה לא מה שראינו קמצוצים ממנו בסוף העונה.

המערך שאתה מדבר עליו הוא בדיוק מה שאנחנו מדברים עליו. פשוט זה אומר שבלינגהאם נספר בתור קשר ולא שחקן התקפה.

אתה מפספס את הנקודה. הדיון הוא האם אמבפה יכנס להרכב על חשבון אחד הקשרים ונעבור לשחק עם שלושה תוקפים או שהוא יכנס להרכב על חשבון רודריגו. איך בדיוק זה יראה (אחורי ושני 5050 או שני אחוריים ואחד התקפי) זה לא הנקודה הקריטית כרגע.

טיטי לא רואה את אנצ’לוטי חוזר לזה, אני כן, אבל אף אחד כולל הפרשנים בספרד שגם טוענים שזה מה שאנצ’לוטי הולך לעשות לא יודעים מה באמת עובר לו בראש. אני חושב שבגלל שג’וד שונא לשחק בצורה כל כך קדמית (הוא אפילו התבטא בצורה מפורשת לאחר הגמר, כנראה שאם הוא לא היה כל כך בהייפ הוא היה שוקל מילים), האופציה היחידה לעונה האנ שהוא יחזור באיזשהו אופן לשחק בצורה מלאה בקישור, ובגלל שאמבפה ויני ורודריגו אנטאצ’אבלס האופציה היחידה היא לשחק 433.

הרעיון פה הוא לנסות להבין מה קרלו יחשוב בעתיד. אף אחד באמת לא יודע מה באמת הולך לקרות.

ג’וד ישחק קשר כי אין כל כך ברירה- זה לא רק שהקישור הפך דליל יחסית, אלא שההתקפה עמוסה כרגע ב6 שחקנים שהיו מצוינים העונה, באמבפה ובאנדריק.

אם ג’וד משחק בהתקפה אין עומק לא בהתקפה ולא בקישור, בדיוק כפי שהיה קורה העונה אם היה משחק בקישור.

סבבה אז אתה בסך הכל אומר את אותו דבר כמוני אבל מנסח את זה אחרת.

פספסתי משהו שג׳וד אמר? למיטב זכרוני הוא רק שיבח את קרלו על זה שפתח את עיניו ליכולת שלו לשחק מקדימה ככה ושהוא רוצה להמשיך שם.

הוא אמר אחרי המשחק להנרי שהוא ממש שנא לשחק שם אבל צריך לעשות מה שעדיף לקבוצה ולא מה שהוא מעדיף… אתה יכול למצוא את הריאיון הזה בקלות.

ראיתי מה אמר הוא התייחס ספציפית למשחק מול סיטי ומה נדרש ממנו שם, הוא אמר מספר פעמים שקרלו פתח את המחשבה שלו לשחק הרבה יותר קדמי וכחלק מההתקפה, מעדיף כנראה כמספר 10 ולא false 9.

הוא אמר שהוא שונא לשחק את ה9 המזוייף הזה כמו שהוא שיחק מול סיטי… זה לא שרק במשחק הזה הוא שנא אותו. סתם הביא אותו בתור דוגמה.

ואגב לא צריך שהוא יגיד את זה כדי להבין שהוא מוגבל שם, כשהוא משחק באגף שמאל או בתור חלוץ הוא פשוט שחקן אחר שפשוט הרבה פחות טוב. הוא צריך לשחק במרכז כשיש שחקני התקפה מלפניו. ככה הוא יכול להגיע עם הפנים לשער ולהפתיע עם התנועה שלו, ככה יש לו הרבה יותר אפשרויות לנצל את היכולות שלו על שטח קטן. אין לו משחק גב טוב ובדיוק את זה הוא נדרש לשחק לא מעט, בעיקר במחצית השניה של העונה.

בלינגהאם חופשי מאחרי ההתקפה זה התגלמות הכדורגל. חבל על כל החודשים שקרלו תפקד אותו קדימה מדיי ונתן לו להילחם על שטח, אבל אני מקווה שעם הצירוף של אמבפה אנחנו נוכל לראות אותו בדיוק בתפקיד שהוא ממלא עכשיו במדי אנגליה. הוא פשוט בליגה אחרת כשהוא משחק חופשי. הוא יכול לרדת לאחור ולהתחיל התקפות, להצטרף כטריילר להתקפה, ליצור עומסים בנקודות קריטיות. עם העזיבה של קרוס אני לא רואה שום סיבה שלא נשחק עם דאבל פיבוט של טשואמני ופדה, ג’וד לפניהם, ושלושה שחקני התקפה מקדימה. אוי זה יכול להיראות כל כך טוב.

בלינגהאם משחק היום 50/50 שמאלי, התפקיד הישן של קרוס(והישן של בלינגהאם בדורטמונד), ארנולד 50/50 מהצד השני ורייס אחורי, איך שזה נראה כרגע ואיך בלינגהאם נראה היום חושב שעדיף לשחק ככה גם בריאל ושפדה יהיה ה 50/50 בצד השני עם קשר אחורי אחד.

ובנתיים סאות’גייט מוכיח שוב שמאמן בינוני יכול לקחת סגל מדהים ולהוציא כדורגל שבלוני ומשעמם.