מחזור 22: עוד מהפך, הפעם על לאס פאלמס

לקראת לאס פלמאס

image

סטטוס ריאל

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי הניצחון הדרמטי 2:3 על אלמריה – רמונטדה תשיעית העונה – מצד אחד מרגש ומצד שני מדאיג. כולם במועדון מנסים להתרחק מכל הדיבורים על “שוד” או “סערת שיפוט”, כאלו הנובעים מאינטרסים, אבל עם כל הכבוד לפינאללה של דני קרבחאל שלא בכדי מועמד לפרס שחקן חודש ינואר בלה-ליגה – הניצחון הקשה בייסורים על האחרונה בטבלה הוא תמרור אזהרה גדול מאוד לריאל מדריד, בטח בזמן שג’ירונה ממשיכה בכושר פנטסטי. ריאל רוצה לשים בצד את רעשי הרקע ויש לה מטרה: לנצח בכל ארבעת המשחקים עד ללייפציג, שכן ריאל ידועה “בספירה לאחור” כשהצ’מפיונס מעבר לפינה. אם ריאל תנצח בכל המשחקים האלה שהם מוקשים אחד-אחד – היא תוכל לתת ‘מכה גדולה לליגה’. במשחקי החוץ ריאל השיגה 23 נקודות מתוך 30 – רק ג’ירונה עם מאזן טוב יותר. “אנחנו רוצים לתת את המיטב שלנו, זה יכול להיות משחק מסובך נגד קבוצה שמגנה טוב. זה יהיה משחק תובעני ויש לנו את המוטיבציה לשחק ברמה הכי גבוהה שלנו”, אמר קרלו אנצ’לוטי שבירך על כך שלקבוצה יש יותר זמן לנוח כעת. “היו לנו שני אימונים טובים מאוד”. קרלו אמר בצורה ברורה: “המשחק הזה חשוב מאוד לליגה” – למאבק האליפות, וכל חודש פברואר.

והמשחק הזה, המשימה הראשונה מתוך ארבע הקרובות - אכן תהיה לא פשוטה בכלל – לאס פלמאס במשחק חוץ, בטח ללא שחקן העונה ג’וד בלינגהאם שמושעה מהמשחק בשל חמישה כרטיסים צהובים. הוא הספיק לקטוע את הבצורת הקצרה שלו במשחק האחרון והיה פנומנלי הנחמה היא שהילד האנגלי יוכל לנוח – הוא מדורג שלישי במספר הדקות עם 2,328 דקות העונה. ואם כבר לנוח, הפעם לריאל היו שישה ימים להתכונן למשחק, לו"ז פחות משוגע. אז בלינגהאם לא ישחק והמחליף האידיאלי הוא ברהים דיאס. לפי המארקה, לקרלו אין ספק גם אם במסיבת העיתונאים לא הכריז כך. הקשר הספרדי ש"הופיע לראשונה" – לא באמת אבל כך זה מרגיש לנו – נגד לאס פלמאס בסיבוב הראשון ואף כבש במשחק בסנטיאגו ברנבאו – ימלא את מקומו בהרכב. שער אחד יספיק לו כדי להשוות את עונת השיא ממילאן אשתקד. ריאל זקוקה לדריבל, לקצב המשחק הגבוה וגם לעבודה ההגנתית שלו. פרט לברהים ליתר שחקני הספסל, שזכו למחמאות ב- AS שם נכתב עליהם “מחליפים הזהב” – גם כן משמעות חשובה. “גם ברהים וגם חוסלו הראו את היכולת שלהם כשעלו לשחק”.

אבל זה לא רק זה. בזמן האחרון ההגנה של ריאל מדריד חזרה לעשות בעיות, המספרים ההיסטוריים מבחינת אי ספיגות נעלמו, יש היאמרו – התאזנו - וריאל חוטפת בלי הכרה, גם שער אחרי 38 שניות – אלוהים ישמור. בחמשת המשחקים האחרונים היא לא הצליחה לשמור על שער נקי – ואולי גם השבוע-שבוע בין הקורות משפיע, ובארבעת המשחקים האחרונים עומד מספר הספיגות על עשרה שערים. “בנובמבר-דצמבר היינו סולידיים, מה שלא קרה לאחרונה. כבשנו הרבה אבל ספגנו המון”, אמר האיטלקי ושיבח את פדה ואלוורדה על הופעתו אך אמר כי נוכחותו שם כקשר אחורי הייתה למקרה חירום. “אנחנו רוצים לחזור לסולידריות שאפיינה אותנו קודם לכן ולהיות כוחניים יותר מאחור”. קריאת השכמה לנאצ’ו אם תרצו, וקצת עידוד משניים – טיבו קורטואה ואדר מיליטאו שהקאמבק שלהם עוד רחוק אבל הם מתקרבים בצעדים קטנים. “שניהם יוכלו לשחק העונה, אנחנו לא מזדרזים”, אמר הדון. “מיליטאו, מחודש פברואר נראה את התחושות שלו על כר הדשא, הוא נפצע באוגוסט ושבעה-שמונה חודשים זה מספיק זמן”.

עד למסיבת העיתונאים כביכול הייתה עננה – מי יפתח בין הקורות – קפה שספג שער קל נוסף, כשלא הדף את הבעיטה הפשוטה עם הרגל שלו אחרי פחות מדקה, או אנדריי לונין. בספרד נטען מוקדם יותר השבוע כי קרלו בחר בלונין, והוא אישר את העניין. “לונין ישחק מחר”, אמר, ולא פסל את המשך הרוטציות. “ביום רביעי אודיע מי ישחק ביום חמישי (משחק הליגה נגד חטאפה)”. עניין נוסף הוא מרכז השדה. עם היכולת הטובה שלו אדוארדו קמאבינגה כבר “נוגע” בחולצת ההרכב ומעניין לראות במי יבחר קרלו הרי שם יש לו אינסוף אפשרויות. אורליאן טשואמני לא מרשים, דווקא כבלם הוא בישל את ה-2:2. ופדה שהוזכר, כמה שכחנו – הוא אנושי – מגלה סימני עייפות. ככה זה כששיחק ב-36 משחקים העונה יחד עם נבחרת אורוגוואי וב-33 פתח בהרכב. ב-22 מהם הוא סיים 90 דקות. אפילו בתקשורת בברצלונה נכתב כי הדלק של הבז הולך ואוזל והוא זקוק למנוחה. קרלו שמרן, ולא בטוח שזה יקרה. אבל מקומו של לוקה מודריץ’ שלא שיחק כלל נגד אלמריה – נראה על הספסל. כמובן שצמד הברזילאים צריכים לקחת על עצמם יותר, עם כל הכבוד לגול של ויניסיוס ג’וניור עם הכתף שהיה עם לא מעט מזל. רודריגו למשל מחפש את השער ה-50 שלו בריאל מדריד, ואחרי שנתן גז עד דצמבר בערך הוא שוב דועך.

אנצ’לוטי נשאל על דבריהם של צ’אבי וז’ואן לאפורטה והם התאכזב וענה: “אני לא רוצה לענות כאן מה היו דעותיי”, והזכיר שוב משהו חשוב – פרשת נגריירה. “אני לא אוהב להיכנס למחלוקות האלה”, השיב על השאלה ‘האם הליגה מזוייפת’. "האמת היא שהשבוע הם דיברו הרבה. כולם יודעים מה קרה בכדורגל הספרדי בעשרים השנים האחרונות (פרשת נגריירה). הליגה לא מזויפת והדברים נחקרים, אסור לנו להסיט את תשומת הלב. ערוץ הטלוויזיה של ריאל מדריד ממשיך כמובן בקמפיין הלא ממש מכובד שלו והעלה על הגריל גם את האיש והמשרוקית מחר, יחד עם וידאו בן ארבע דקות עם כל 16 המקרים לרעת ריאל העונה ב-VAR. ריאל רוצה לחזור לדבר רק על כדורגל ולשחק טוב יותר, לנצח ולהכניס את המשחק הזה לקטגוריית ה-“ניצחון של אליפות”.

והפעם אם אפשר - פחות דרמטי. משחק חשוב מאוד בפתח

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| דני קרבחאל, נאצ’ו פרננדס, אנטוניו רודיגר, פרלאן מנדי| אורליאן טשואמני, טוני קרוס, פדה ואלוורדה, ברהים דיאס| ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב לאס פלמאס?

לאס פלמאס מגיעה למשחק במצב רוח מצוין עם שני ניצחונות רצופים די קלים – 0:3 בבית על ויאריאל (צמד של קיראן רודריגס) והיא הקבוצה הצהובה הבכירה בליגה, ו-0:2 בחוץ על ראיו וייקאנו (אלברטו מוריילו וחאבי מוניוס). בדרך כלל לאס פלמאס מנצחת “בזוגות” ובשלוש הפעמים הקודמות שזה קרה לה היא לא הצליחה להשיג את הניצחון השלישי ברציפות, אך לעולה החדשה, להזכירכם, אין במה להתבייש. אגוז קשה לפיצוח, קבוצה שלא כיף לשחק נגדה – כל קלישאה מהשכונה ובכלל. מדורג במקום השמיני, דירוג השיא שלה העונה (עם 31 נקודות היא השוותה את הרקורד מ-2000-01) רק ארבע נקודות מריאל סוסיאדד השישית והמאבק על אירופה אותו לא זוכרים גם זקני האיים הקנארים. “לאס פלמאס לא סולחת והיא מסתכלת אל עבר אירופה”, נכתב בסיקור במארקה. “הקבוצה של גרסיה פימיינטה מנצלת כל טעות. לאט-לאט, צעד אחר צעד, היא מתקרבת לאירופה. מי זוכר את החשש מהתחתית בכלל”. רק ההדחה מהגביע על ידי טנריפה הייתה רגע מאכזב העונה.

סיפור העונה של לאס פלמאס הוא השוער אלבארו ואייס שבזכותו העולה החדשה מציגה את ההגנה השנייה בטיבה בליגה - 17 ספיגות בלבד! השוער הספרדי הוא בעל ממוצע ההצלות הגבוה ביותר באירופה וסביר שבעונה הבאה הוא ישחק בקבוצה גדולה יותר. עם 17 ספיגות ב-21 מחזורים הוא מציג רקורד אדיר של 0.81 שערים בממוצע למשחק. השוער אמנם שמר על שער נקי רק שש פעמים אבל באף משחק לא ספג יותר מפעמיים. “חודשיים כדי לשכנע סופית את לואיס דה לה פואנטה”, נכתב במארקה על השוער המצוין. גם מאמנו גרסיה פימיינטה, מצא לנכון להחמיא. “אין ספק שיש לו עונה אדירה, הוא אחד השוערים הטובים ביותר בליגה השנה והוא חשוב לנו”, אמר והוסיף כי המטרה שלו היא שלאס פלמאס תמנע מריאל לסכן את השער כמה שניתן.

ומה עם ההתקפה? הקפטן והקשר המרכזי רודריגס אמון על מלאכת ההבקעה עם חמישה שערים ב-21 הופעות כשיש לו גם בישול אחד. אחריו מוניר אל חדדאי עם שלושה וכן אלברטו מוליארו. סנדרו רמירס מחפש עדיין את השער הראשון שלו. בינתיים זה עדיין לא קרה אבל כן יש לו שני בישולים. אשתקד כבש שבעה והיה משמעותי בעיקר במחזורי הסיום לפני הפלייאוף. המגן הימני ג’וליאן אראוחו מושעה, משחק אחרון בסרייה, זכר לאדום שספג במשחק הגביע נגד טנריפה והשאיר אותו בחוץ לארבעה משחקים. בניטו רמירס (עם בוהן שבורה, האיש שמשתמשים בו ‘לשחרר את הפקק’ במחצית השנייה) ואלבארו למוס עדיין לא זמינים אך הם שחקני סגל שוליים יחסית. נוקה אנפולו בגביע אפריקה אך גם הוא לא שיחק הרבה. בעמדת המגן השמאלי סרג’י קרדונה, שחקן השדה עם מספר הדקות הגבוה ביותר העונה בקבוצה - 1,733. בירכתי הסגל מה שנקרא נמצא מרווין פארק אקס ריאל, שחקן הכנף הימני רשם שני בישולים ביותר מ-700 דקות.

משהו שיפתיע אתכם, כי הדיבורים על הגנת הברזל לא נפסקו לרגע - הוא שהקבוצה בצהוב היא השלישית בספרד באחוזי החזקת הכדור עם 58% בממוצע, רק ברצלונה וריאל מדריד (לא בהרבה) מחזיקות בכדור יותר ממנה. במשחק בסנטיאגו ברנבאו בסיבוב הראשון היא אפילו “ניצחה” את ריאל. במשחקי הבית לאס פלמאס מסוכנת, עם 60% הצלחה ושני הפסדים בלבד בעשרה משחקים, מאזן 5-3-2. היא הובילה נגד ברצלונה עם שער מוקדם של מוניר ונכנעה ברגע האחרון לפנדל של אילקאי גונדואן, אך יש לה ניצחון יוקרתי על אתלטיקו מדריד בחודש נובמבר, 1:2. נראה שלאס פלמאס תשבור את שיא הקהל שלה העונה ויגיעו מעל 31 אלף אוהדים לצפות במשחק נגד ריאל מדריד. עד עכשיו תפוצת השיא הייתה נגד ברצלונה. אשתקד במשחק העלייה הרשמי ב-27 במאי נגד אלאבס היו 31,790 אוהדים

המאמן פרנסיסקו חאבייר גרסיה פימיינטה מתקרב למשחקו המאה במועדון וכרגע עומד על 88. הוא לא מתרגש מהיעדרותו של ג’וד - “זה יהיה מטעה אם אומר שיש לנו יותר סיכויים לנצח כשג’וד לא משחק. המועדונים הגדולים לא מתרצים. אישית, הייתי שמח אם היה משחק כי זה עוד תמריץ לאוהדים שלנו, אבל ננסה לנצל את העובדה שמלך השערים לא שם. הוא שחקן שמגיע מקו שני עם מבנה גוף מרשים ושחקן יוצא דופן בגיל 21”. הוא הבהיר כי ינסה להרחיק את ויניסיוס קרוב לשער כמה שאפשר ודרש אישיות מהשחקנים שלו. “אנחנו צריכים להמשיך באותם הקווים, לשחק כמו בכל העונה. אני רוצה שנהיה אנחנו, שנציג אישיות. אסור להסתכל על שחקני ריאל מדריד ולחשוב כמה הם טובים. צריך להחזיק בכדור כמה שאפשר וכך הסיכויים שלנו לנצח יגדלו. צריך להסתכל עליהם פנים אל פנים”. הוא אמר כי למד מכל דבר במהלך השנתיים שלו בלאס פלמאס ומרגיש שהקבוצה ‘בלתי מנוצחת’ בגלל האופי והחיבור שלה. כשנשאל על סוגיות השיפוט למיניהן - התרחק כמו מאש ואמר: “כולנו צריכים לעזור לשופטים. זו המשימה הכי קשה בכדורגל - לשפוט. אני לא מרגיש שנעשה ללאס פלמאס עוול”. נראה שלאס פלמאס תשמור על ה-11 שלה.

לאס פלמאס מנצחת את ראיו ומגיעה בכושר טוב.

לאס פלמאס – הרכב משוער: אלבארו ואייס| אלכס סוארס, חואנמה הרצוג, מיקה מארמול, סרג’י קרדונה| מקסימו פרונה, חאבי מוניוס, קיריאן רודריגס| מוניר אל חדאדי, אלברטו מוליירו וסנדו רמירס

היסטוריה ומפגשי עבר:

המשחק מחר יהיה המפגש ה-35 בין לאס פלמאס לריאל מדריד כשהצהובים מארחים, החל מהמפגש הראשון בספטמבר 1951 שהסתיים בניצחון מוחץ של ריאל מדריד, השני הכי גדול שלה כאורחת – ניצחון 1:4. בכל 14 המשחקים הראשונים ריאל לא הפסידה ולו פעם אחת. היא ניצחה בשישה מתשעת המשחקים הראשונים. ב-1957 זה נגמר ב-1:5 גדול עם רביעייה של אלפרדו די סטפאנו, כשריאל בכלל נקלעה לפיגור מוקדם. הניצחון הראשון של לאס פלמאס הגיע רק בדצמבר 1971 אז ניצחה 0:2. מאז פחות או יותר זה פינג-פונג ניצחונות, עם יתרון לריאל במפגשים. שיא הניצחונות הרצופים של ריאל עומד על שלושה – 0:1 של הקינטה דל בויטרה ב- 1986-87 – פנדל של חואניטו, 0:2 כעבור שנה ושוב 0:1 והפעם במילניום הנוכחי בזכות שער ניצחון של גוטי במחצית השנייה מול העולה החדשה.

עד היום ב-34 המשחקים, המאזן עומד על 17 ניצחונות לריאל מדריד (50%), עשר תוצאות תיקו (29%) ושבעה ניצחונות ללאס פלמאס (21%), יחס שערים 40:59 לטובת ריאל מדריד. ההפסד האחרון של ריאל היה בעונת 2001-02, עונה עם תוצאות איומות במשחקי החוץ - לא פחות מעשרה הפסדים. לאס פלמאס מהתחתית ניצחה 1:3 כששער ענק של זינדין זידאן בכדור חופשי לא עוזר (אגב, בסיבוב השני בסנטיאגו ברנבאו - ריאל ניצחה 0:7). בשנות ה-80 לאס פלמאס רשמה שני ניצחונות רצופים על ריאל בתחילת העשור. בעשרת המשחקים האחרונים ריאל ניצחה שש פעמים, משחק אחד הסתיים בתיקו ושלושה ניצחונות יש למארחת.

קאסמירו מתחפש לראמוס שחוגג איתו וכובש בדקה האחרונה. מאורעות 2016

המפגש האחרון בין הקבוצות היה במחזור ה-30 בעונת 2017-18 כשריאל כבר לא הייתה חלק’ ממאבק האליפות אלא ניסתה לשמור על כושר ופורמה בשביל ליגת האלופות. גארת’ בייל כיכב עם צמד, אחד בפנדל, וגם קארים בנזמה כבש בפנדל בזמן שכריסטיאנו רונאלדו נח. בעונת הדאבל 2016-17 ריאל המשיכה ברצף תוצאות תיקו עם 2:2. היא הוליכה פעמיים, משערים של מרקו אסנסיו וקארים בנזמה, אבל חטפה פעמיים כולל שער של סרחיו אראוחו חמש דקות לסיום. ניצחון אחד זכור יחסית היה בעונת 2015-16 בחודש מרץ, כשריאל ניסתה לחזור לעניינים בליגה ולא לתת לברצלונה לברוח. סרחיו ראמוס כבש בנגיחה, וויליאן ז’וזה השווה שלוש דקות לסיום אבל קאסמירו כבש אחרי כדור קרן שער ניצחון מרגש ואמר את המילה האחרונה עם ה-1:2. בסה"כ 69 משחקי הליגה, ריאל מובילה בהרבה כמובן עם 49:7 בניצחונות.

אני אמשיך לדבר לעצמי ועוד הוכחה שאני לא בורח לצערכם על אף האמבוש בספרדי:

משחק קשה מאוד-מאוד היום, גם עם ג’וד בלינגהאם על המגרש הייתי אומר את זה ועכשיו בכלל - תחושה לא טובה של איבוד נקודות ולאו דווקא בגלל כל רעשי הרקע מסביב. לאס פלמאס בטוחה בעצמה, עם הגנת ברזל וקרובה לאירופה אפילו, ברצלונה ירקה דם כדי לנצח שם (בעיקר במחצית השנייה). הקבוצה שלנו מאוד מנומנמת וקצת עייפה. ג’וד לא היה יכול רק תיאורטית להבקיע את שער הניצחון אלא ממש אחד המנהיגים שלנו, עם תנועות הידיים, מבחינת ראיית המשחק גם והכניסה מקו שני.

זה נראה די ברור שברהים דיאס ייכנס ל-11 במקומו, חלום שלי שברהים יצדיק את ההייפ והכותרות שהוא מקבל לאחרונה בתקשורת ודי בצדק. אני כן מודע לכך שיש הבדל גדול בין לפתוח בהרכב לבין לעלות דקה 60 כשהיריבה עייפה והקבוצה כקבוצה מעלה הילוך. ריאל צריכה את קצב המשחק שלו, יכולת הדריבל, זה שהוא לא מוותר, ויחד עם ויניסיוס ג’וניור (לא לריב עם אף אחד) ורודריגו יש לנו שלושה שחקנים מהירים ודריבליסטים. יש פוטנציאל יפה לחילופי מקומות בין השלושה. פעם רודריגו בשמאל וברהים באמצע, פעם רודריגו באמצע ממש בחוד וברהים בימין, גם ויניסיוס יכול לזוז וכן הלאה. אני שוב מזכיר את הגול שלנו בקלאסיקו, ה-0:1, אמנם עמידה שערורייתית של ברצלונה אבל צריך לנסות את כדורי העומק האלה. יש ממול את השוער הטוב בליגה, שבשנה הבאה לא ימשיך שם אבל אני מקווה שיישאר בספרד ומצד שני מגיע לו יותר מסביליה או קבוצה כזו, נניח אתלטיקו מדריד. רודריגו רחוק שער אחד מה-50 שלו במועדון, אחרי פיק של חודשיים, אולי קצת יותר - הוא שוב מנומנם.

לגבי מרכז השדה, גם טוני קרוס צריך לנוח לפעמים, הייתי עולה עם צמד הצרפתיים הצעירים שלנו באמצע, יום הולדת לאורליאן טשואמני - מזל טוב - מקווה שקיבל עוגה וברכות מרגשות באינסטגרם ושיתחיל לשחק כדורגל. גליצ’ים, מיקום יותר טוב, הוא מזיז את הכדור עם קלאסה, אחלה, אבל יש כל כך הרבה שחקנים בסגל שיכולים לעשות את זה טוב ממנו. קצת קשדה לוותר על פדה במשחק כזה, הייתי שומר את הרעיון לרענן אותו למשחק הבא.

התסריט הכי גרוע שיש זה להתחיל לרדוף. ההגנה שלנו מנומנמת לאחרונה, קריאת השכמה לנאצ’ו. ללאס פלמאס יש חלוצים לא רעים. אמנם לא ‘וואו’ אבל כאלה שכבשו כבר מספיק שערים בליגה הבכירה, קיריאן מגיע מהקו השני. ריאל צריכה לשמור על ריכוז מקסימלי, קשרים אחוריים שיעזרו, שלא יהיו מרחקים כל כך גדולים בין השחקנים. אסור שידברו אחרי המשחק על הבחירה של קרלו בין הקורות. שוב, לא חשבתי מעולם שקו ההגנה הזה הוא רביעייה היסטורית ועדיין עם מה שיש אפשר להציג הגנה יותר טובה.

התקשורת אוהבת לנפח וליצור דרמה, ולתקשורת במדריד כמובן היה אינטרס לעשות את זה, אבל הפעם גם קרלו אמר את זה בעצמו. חודש חשוב מאוד בליגה עכשיו, המשחק הזה כל כך קריטי. המטרה היא 12 מתוך 12 עד ללייפציג. גם במשחק חוץ צריך לשחק עד לדקה ה-90 ולהביא את זה בציפורניים, אולי עם הפדחת כמו קאסמירו ב-2015-16. משחק שמודד את הרצינות שלנו בנוגע למאבק האליפות, יותר ממשחק בית נגד אלמריה. האללה מדריד.

פדה וצ׳ואמני בספסל,סבאיוס וקמאבינגה בהרכב,בראהים במקום ג׳וד.

יותר מידי שחקנים שמועדים לטעויות בהרכב אחד.
מקווה שיוכלו לשמור על ריכוז ל90 דקות.

עדיף שנמני יפסיק להתעסק עם שיפוט ויחזור להזכיר לנו כל 2 דקות שחסר לנו חלוץ 9 בהרכב.

מה שבאמת מעצבן בקבוצה הזו זה הנאיביות, לספוג שער מהיר בזה אנחנו אלופים אבל אין סיכוי שנכבוש אחד כזה ונהפוך את המשחק להרבה יותר קל.
אפ רודריגו נגע בשוער זה אדום ואין ויכוח על זה.
לי מתחיל להימאס מרודריגו, יש לו יותר מדי עליות וירידות ויותר מדי החמצות.

40 דקות, לא זכורה לי נגיעה אחת של בראהים בכדור.

בהנהלה היו כ’'כ מרוצים מתצוגות כאלה על בסיס שבועי שהחתימו את קרלו לעוד שנתיים.

זה חכם לשחק לפעמים על מתפרצות, אבל ויני או רודריגו לוקחים כדור מהאמצע ומנסים לרוץ לבד עד השער זה לא לשחק על מתפרצות.

מיילא שיילך קשה במשחק מאתגר אבל אפס כדורגל זה בלתי מתקבל על הדעת, ולא בפעם הראשונה העונה. לאס פלמאס עושה מהלכי כדורגל שלא נגמרים במצבי הבקעה אבל רואים קבוצה, הנעת כדור, יוצאים קדימה, כל אחד מכיר את השחקנים שלצידו. אנחנו כלום, כאילו 11 שחקנים נפגשים לראשונה. וכמובן שכמעט ספגנו אחרי שתי דקות.

אין צדיק אחד בסדום, כולם מעצבים. אדוארדו קמאבינגה לא יוציאו לו כדור מהרגל אבל תמיד לרוחב או יסחוט עבירה. כמה פעמים ויניסיוס או רודריגו נעו לעומק? נמאס לי מהם מצמד הברזילאיים שלא מתקדמים מספיק. ורודריגו שיהיה בריא מה הוא חיפש שם אצל אלבארו ואייס? מטומטם. ברהים בקושי נגע בכדור. רק פראן גארסיה בסדר, בערך. במה דני סבאיוס תורם לנו? לוקה מודריץ’ בשפל אבל הוא טוב ממנו. אצל קרלו אנצ’לוטי אף פעם אין באמצע. או אפס רוטציות או ‘מוגזם’. זה בדיוק ה-משחק לפדה ואלוורדה.

פאמיינטה הפתיע אותנו עם מארווין פארק האקס בכנף ימין לדעתי, לא היינו ערוכים לזה, וקרלו אנצ’לוטי רואה ולא מבצע שום שינוי, נניח להזיז את אדוארדו קמאבינגה קצת שמאלה. כאילו אף אחד בקבוצה הזו לא רואה וידאו ואני מכיר את היריבות יותר טוב. הדבר היחיד שמנחם אותי כביכול זה שלא חטפנו, התיקו של ג’ירונה במחזור ההוא שלא הושלם ושברצלונה היו בפיגור והפכו שם ואולי במחצית השנייה משהו יזוז כי לרוב אנחנו משחקים קצת פחות אנטי כדורגל בחצי השני.

לשחקנים שלנו לוקח יותר מדי זמן לשחרר כדור ואז במילא כולם בנבדל או שסתם אבד המומנטם בהתקפה.
אפילו בכדור חופשי, קרבחאל עושה הטעיה כאילו שהוא בועט וקרוס משתהה ושלושה שחקנים שלנו בנבדל עד שהוא מוסר.

המשחק לחץ שלנו כרגיל לא קיים, כל קבוצה מניעה כדור מולנו בקלות.
כל מה שיש לנו היום זה פריצות יפות של פראן גרסיה שאין לו למי למסור ברחבה ופעולות אישיות של ויני.
קבוצה לא מאומנת אבל מה עוד חדש.

מכיוון שקרלו יכניס את גולר רק אם המשחק גמור אז גם היום לא נראה אותו…

בזבוז של מחצית,חוסר אנרגיות כיאה לחודש ינואר,אין לחץ,אין תנועה,שחקנים פשוט מטיילים על הדשא.
לא זוכר נגיעה של בראהים מחצית שלמה.

אנחנו חייבים את חוסלו,חייבים נוכחות בהתקפה בשביל שנוכל ללחוץ ולהכניס כדורים לרחבה,מילא אם ג׳וד היה משחק הוא היה עושה לקו הגבוה שלהם בלגן,אבל בלעדיו אין לנו פריבילגיה לשחק בלי חלוץ.

ואלוורדה צריך להיכנס גם במקום סבאיוס שמאבד הרבה כדורים,עם פדה גם נוכל ללחוץ יותר טוב ויהיה לו היום יותר חופש להצטרך להתקפה.

קמאבינגה יצא כי הוא העביר כדור קדימה ולא מסר לבלם/קרוס

קרוס הרגע בישל מקרן?!

אז אנחנו סופגים, עוברים ל 433 ועושים מהפכים, לא עדיף 433 מההתחלה ? :person_shrugging:

ויני במחצית שנייה מצויינת, למה הוא לא משחק ככה כל משחק ?

שיניתי את דעתי, גרסיה עדיף על מנדי.

הסטטיסטיקה מתיישרת לסנטיאגו עם אהוב ליבו דיאז.

קמאבינגה אני בטוח שקיבל הוראה מחצית ראשונה לא לנסות ליזום ולהעביר את הכדור לקרוס וסבאיוס, כשהוא יוזם הוא טוב.

השער שספגנו בעיקר באשמת קרוס, סגירה גרועה שלו, או יותר נכון אי סגירה וחוסר מוכנות להזיז את התחת השמן שלו, רק אומר.

מודריץ’ שוב לא שיחק.

ראיתם? לא הצלחתי לעצור את עצמי והתדרדרתי לתגובת מחצית, מזל שלא הייתי בבית במשחק נגד אלמריה. עשר ברמונטדות - חמש בכדורגל| אורליאן טשואמני העניק לנו מתנה יממה לאחר יום הולדתו. פתיחת המשחק הרגיזה אותי מאוד, המחצית השנייה הביאה לטעם טוב יותר. לא מאמין שניצחנו את המשחק הזה.

במחצית הביאו נתון מדהים: ריאל מדריד מדורגת רק במקום השישי בליגה, עם 32 נקודות - עם התוצאות שלה במחצית הראשונה. זה מדהים איך הקבוצה הזו לא יודעת לפתוח משחק. כמעט ספגנו אחרי שתי דקות וכן הלאה כמובן שהכי חשוב איך זה נגמר - סרחיו ראמוס בדסימה וכן הלאה - אבל זו נקודה מעצבנת. לפעמים נמאס לחיות על הקצה על אף שזה מדהים שזו רמונטדה עשירית שלנו העונה.

הקבוצה עושה תוצאות נהדרות העונה אבל ביותר מדי משחקים חסרים לי מהלכי כדורגל בסיסיים. לאס פלמאס לא נתנה הצגה במחצית הראשונה, היא לא סיכנה יותר מדי, אבל כן היו יציאות קדימה, חילופי מסירות, הפתעה טקטית עם מארווין בכנף ימין, שחקנים שמכירים זה את זה. אצלנו זה נראה כמו כמה חבר’ה שנפגשו בגולטיים במקרה כי הסגל המקורי לא נמצא - מילואים, האישה, לא יודע מה. וצריך לתת על זה את הדעת. כאילו הקבוצה לא מכירה את היריבה. היו לנו שישה ימים לנוח וזה מספיק, די והותר, אין סיבה לא לרוץ. עוד משהו, מצבים נייחים זה כוח נפלא, טוב שיש לנו את זה אבל לא שזה כמעט כל הכדורגל שלנו.

רוטציות זה מבורך אבל לא צריך “להגזים”, כלומר זה לא היה הערב לתת לפדה ואלוורדה לנוח לדעתי. דני סבאיוס הוא המפסיד הגדול. עד שהוא מזיז את הכדור - שיהיה בריא, והוא גם לא ניצח מאבקים פיזיים וכן הלאה. לוקה מודריץ’ העונה מזעזע אבל לא חושב שסבאיוס צריך לעלות לפניו. גם ברהים דיאס חושך מצרים, זה לא שהוא ניסה ולא הצליח. אף הרמה לרחבה, דריבל, אפילו לא בעמדה אחורית, לא היה נייד - מאכזב מאוד-מאוד. חילופים היו צריכים להגיע במחצית. לא בדקה ה-60.

ויניסיוס של המחצית השנייה זה בדיוק השחקן שחיכיתי לו. שום דבר לא מושלם והוא היה צריך להתחכם ולנסות פעמיים להקפיץ מעמדה הזויה, אלוהים יודע מה הוא ראה שאנחנו לא. אבל בהמשך הוא תיקן עם שער ממצב לא פשוט, לקח את הכדור והצליח בדריבלים, היה מצוין וגרם ללאס פלמאס לפאניקה. רודריגו במשחק שבספרד אומרים ‘ביישן’, אני אומר - משחק חרא, הוא לא יכול להיעלם. הגולים שלו העונה זה בפיק של חודשיים וזה לא מספיק, נמאס לי מהיכולת שלו. זה לא שייך רק לעמדה בה הוא משחק. ויניסיוס היום אפילו לא רב עם אף אחד.

לא שותף לשבחים בשידור לטוני קרוס למרות הבישול, כולה הרים קרן - כמו גם לעצה ההזויה של אבי נמני שיילך לקבוצה במעמד נמוך יותר כדי לקבל תפקיד חשוב - הוא משחק המון. בכל מקרה, פראן גארסיה היה מעולה לדעתי, לא משתמשים בו מספיק ולא הייתה כתובת ברחבה, ואדוארדו קמאבינגה עם בישול ענק, סוף-סוף ערך מוסף ממנו. הרי הוא עובר שחקנים כמו מים, מנצח במאבקים הפיזיים, אי אפשר להוציא לו כדור מהרגל אבל תמיד קצת אדיש ובשליש האחרון חסר משהו. פארטידזו שלו.

אם נעשה 9 מ-9 משלושת המשחקים הבאים: חטאפה - חוץ - יהיה לא פחות גרוע מהיום, אתלטיקו מדריד בדרבי בבית - צריך לנקום, וג’ירונה - משחק העונה - הסיכויים לזכות באליפות עולים משמעותית.

קמא עם משחק על. כשהיינו חייבים שער והוא שיחק יותר משוחרר ראינו את העוצמות שלו.
ויני עם שער, שתי החמצות ענקיות, ועוד 3-4 מצבים שהוא מסדר לשאר, כמו בימים הטובים.
קרוס גם עם משחק גדול.

בסך הכל 3 נקודות במשחק מאוד קשוח, מול השוער הטוב בליגה כרגע ואחד הטובים באירופה בקלות. הרבה אופי. וכל זה בלי ג’וד.

ארדה שוב פעם נראה לא ברמה.

משחק גרוע שלו, לא הולך להגן עליו. לדעתי שיחקנו לא נכון במשחק הזה ורק אחרי שעברנו ל433 התחלנו באמת לשחק כדורגל כמו שאמרת, וזה אחד התוצאות. אבל אין תירוצים, משחק גרוע גם שלו וגם של רודריגו.

השער שספגנו לדעתי על נאצ’ו ששוב פעם נראה כמו קונוס.

הייתי בטוח שטל בן חיים משחק במכבי פתח תקווה
image

אתה לא צריך להתנצל. רודריגו עם פיק של חודשיים סידר לעצמו מספרים העונה. הקבוצה חייבת משהו בהתקפה, כל מי שבזון צריך לשחק וכמה שיותר. ברהים הציג חודש טוב. כולם ידעו שהמספרים שלו יתיישרו מתישהו. הוא לא ייתן 15 שערים ו-15 בישולים וזה בסדר גמור. אני עדיין חושב שהוא אחלה שחקן סגל. מעבר לקלישאה שרוטציות זה לא רק עניין פיזי או הרחקות. אסור שאף שחקן יחשוב שהמקום שלו מובטח במאה אחוז. צריכים להתעורר.

אנצ’לוטי:
“זה שאנחנו משלימים כל כך הרבה מהפכים אומר שיש לי ספסל מצוין ומלא מוטיבציה שאני יכול לסמוך עליו”.

או שזה אומר שאתה פותח עם הרכבים לא נכונים.

מרגע שעברנו ל433 וויני עבר לצד הכל השתחרר. ממש לפני הגול הראשון הוא הגיע לאותו מצב שבו ניסה להקפיץ מעל ואייס, כמובן השער, והפריצה האישית שבעקבותיה הגיע אותו כדור קרן.

כולם יודעים שכדי להפיק את המיטב מהקבוצה כרגע אנחנו צריכים את ויני באגף, ואנצ’לוטי בעצמו אמר בתחילת העונה שויני לא ממש אוהב את זה אבל יצטרך להתרגל. לדעתי הסיבה שהוא ממשיך לשחק איתו במרכז זה בגלל שהוא רוצה שיפתח מיומנויות משחק גם כשאין לו את הקו. הסיבות האפשריות מגוונות. החל מכך ששחקן התקפה ברמות האלה חייב לדעת לשחק על יותר מבלטה אחת, להפוך אותו לשחקן יותר מגוון ופחות צפוי, או אפילו להכין את הקרקע לאמבפה שדורש את הקו. בכל מקרה בשלב הנוכחי אני חי בשלום עם הניסיון הזה למרות שזה לא נראה שזה הולך למקום טוב, וויני במרכז שחקן פשוט לא מספיק טוב.

הנקודה הזאת רחבה יותר ותקפה להרבה משחקים העונה. אנחנו פותחים בהרכבים ומערכים לא אופטימליים במודעות גמורה, אבל חייבות להיות סיבות מוצדקות לכך.