שחקנינו בנבחרות: היידה טוני

בוא נגיד שאם דה בריינה הצליח להסתדר איתו…

ממש הרגע, בדקה ה96, אנדריק כובש שער ניצחון מבישול של ויני אחרי ששניהם עלו מהספסל.

מחצית בין קנדה לצרפת. מבין השחקנים שלנו רק קמא משחק, ואפשר לומר בקלות שהוא השחקן הכי גרוע במגרש. הוא מאבד את המיקום פעם אחר פעם, תמיד מגיע מאוחר, עשה כרגיל כמה תיקולים מאוחרים שאחד מהם זיכה אותה גם בצהוב. הבחור פשוט לא קשר אחורי, העמדה הזאת מבליטה את כל המגרעות שלו ולא משאירה ליתרונות שלו מקום.

אגב, במחצית הזאת פקחתי גם עין על דייויס מול דמבלה. עכשיו דמבלה אידיוט וכו’, אבל לשרוף שחקנים בדריבל הוא יודע. דייויס דווקא עמד מולו בצורה מאוד יפה ועשה לו חיים קשים. אני יודע שלא תופסים כל כך מדייויס, גם המועדון לא עושה רושם שכל כך להוט להחתים אותו, אני פשוט לא מבין למה. מגן שמאלי טופ. בעיניי טופ 3 בעולם ובטח שעדיף על מנדי.

מצד שני בגמר ליגת האלופות הוא היה אחד הטובים על הדשא מעמדת הקשר האחורי.

אני לא חושב שאפשר ללמוד משהו ממשחק נבחרות ראשון ועוד אחרי האנגאובר מהגמר. צרפת היא נבחרת של כוכבים, על כל המשתמע, במונדיאל גריזמן היה הדבק שמחבר וגם שיחק באמצע. אם צרפת רוצה לזכות , היא חייבת אותו במיטבו.

מקווה שהנבחרות יתניעו בשישי כי אין לי כח לכדורגל פח.

שני דברים יש לי לומר על זה. הראשון, בגמר דורטמונד תקפו מהאגפים על המהירות של אדיימי בעיקר, כך שהוא לא “נבחן” יותר מדיי שם. במשחקים שהוא פתח כקשר אחורי ותפקפו אותנו מהאמצע - לא פעם הוא נכשל במיקום שלו. הדבר השני, קמא שחקן שיכול לתת לך משחק מסחרר שגורם לך לחשוב אולי בעצם הוא השחקן הטוב בעולם, ואז משחק שאתה אומר בעצם אולי כן צריך למכור אותו לטוטנהאם. הוא לא יציב ביכולת ולא מראה סימני התקדמות. אני אגב מאלה שיותר מקלים איתו, ולדעתי כשיקבל תקופה יציבה בהרכב בעמדת ה5050 אנחנו נראה אותו פורח ונוכל באמת לאמוד אותו.

בסדר, לא חולק עליך, אבל זה משהו שלא בפעם הראשונה ראינו ממנו. אתמול זה היה ממש בולט ונורא הציק. לא היה פעם אחת שהוא עמד במקום שהוא היה אמור לעמוד בו, תמיד הגיע מאוחר. את כל התזזיתיות שלו והאלגנטיות עם הכדור אפשר להרוויח כשהוא משחק יותר קדמי. תעבור על כל השחקנים הגדולים ששיחקו כקשר אחורי לאחרונה, אלו לא היכולות שאפיינו אותם. כשהוא מנסה את הדריבלים שלו מעמדת הקשר האחורי ומאבד (אתמול הוא הצליח ב6 מתוך 14 1על1 בלבד) אז זה נראה הזוי, חסר אחריות ושחקן יוזלס. עם זאת כשהוא בעמדה יותר קדמית ומאבד כדור זה פחות נורא. כשהוא תוקף ולא נמצא במקום האופטימלי זה פחות נורא. כשהוא הקשר האחורי ולא נמצא במקום זה יכול להיות קטסטרופה.

ראיתי את המשחק בין פולין לטורקיה, ולמרות שכמו שאתם יודעים אין לי חיבה מיוחדת לגולר בלשון המעטה, אני חייב לומר שהוא ממשיך להוכיח לי שטעיתי. יש לו רגל שמאל באמת טובה, הוא זריז בקבלת ההחלטות שלו ויש לו ראיית משחק מעולה. הוא בתכלס פליימייקר שיכול לתקוף ולאיים על השער. מזכיר לי שוב ושוב את ברנרדו סילבה כשהוא מארגן את המשחק ויוצר מצבים מהאגף הימני עם השמאלית הזאת.

כשאני חושב על מה הוא תורם לסגל הנוכחי אז דבר אחד בטוח, הוא היחיד עם רגל שמאל מלבד מנדי ואנדריק בסגל שלנו. השמאלית שלו מעולה ואם אנחנו יכולים לתקוף במהירות מאגף שמאל, אז עם גולר יכול להיות לנו איזון מאגף ימין. לא בדיוק עוד סילון שיוצא למתפרצות אלא אחד שמביא משהו אחר, יותר תחכום, יותר בעיטה מרחוק, איזו הכנסת כדור. כשמדברים על ההרכבים והמערכים בעונה הבאה, צריך לקחת גם את העובדה הקטנה הזאת בחשבון. אני אפילו חושב שאם הוא ממשיך בקצב ההתקדמות הזה הוא יהיה אפילו שחקן חשוב בעונה הבאה.

עם כמה שאני לא אוהב להודות בזה, בכל זאת הוא טורקי וכרגע אני לא הכי מסמפט את המדינה הזאת ואנשיה, הוא ממש לא נפילה כמו שחשבתי שהוא יהיה.

כמו שחשבת או כמו שקיווית ? :smirk:

שמע הוא בא לפה ילד צפלון ששיחק איזה 1000 דקות בלבד בליגה הטורקית, שאני עדיין לא יודע אם זו באמת ליגת כדורגל או סתם סט של סדרת דרמה שמיועדת לגרושות מאשקלון. בכל מקרה לא משנה. הוא הגיע לפה ואחרי שני אימונים נפצע לחצי שנה. גם אם לא הייתי מקווה שהוא יכשל הציפיות היו יורדות… אבל כן אני גם קיוויתי שהוא יכשל וישלחו אותו לאיפשהו ביחד עם כל הטורקים שהביא איתו.

הבעיה של גולר זה שאין לו מה לחפש אצלינו, לפחות כרגע. לא מבחינת התחרות על הדקות ולא מבחינת המערך. ריאל צפויה לשחק בעונה הבאה באחד משלושת המערכים הבאים (או שילובים שלהם כמו שראינו גם העונה לפעמים):

• היהלום המוזר (ויניסיוס ואמבפה חלוצים שנוטים לקו, בלינגהאם שחקן חופשי). במקרה כזה המקום היחיד שגולר יכול לתפוס, וגם זו כנראה לא עמדה אידיאלית עבורו, הוא המקום של בלינגהאם. בכל אופן כל היעדרות של אחד משלושת השחקנים הקדמיים תיתן ככל הנראה דקות לרודריגו, בראהים, אנדריק וחוסלו לפני גולר. הדקות שלו יהיו מועטות מאוד.
  • 4-3-3 כאשר ג’וד יורד לשלישיית הקישור, ורודריגו בהרכב. גם כאן, גולר יקבל דקות רק במקום אחד משלושת השחקנים הקדמיים, ועדיין יש שלושה מחליפים לפניו בהיררכיה (בראהים, אנדריק וחוסלו).
  • 4-2-2-2. לכאורה, המערך האידיאלי עבור גולר, גם כי עמדת הקשר ההתקפי בצד ימין זו כנראה העמדה שלו, וגם כי במקרה שכזה הוא מתקדם מאוד בהיררכיה וייתכן בקונסטלציות מסוימות והוא אפילו יכול להיות מחליף ראשון לעמדה הזו. אבל גם אז, לכאורה, יש שלושה שחקנים לפניו: ואלוורדה, רודריגו ובראהים (אני אומר שאולי יהיה מחליף ראשון כי ייתכן ושניים מתוכם כבר ישחקו בעמדה אחרת).

בקיצור, כן, קיים תסריט שגולר ממשיך להוכיח כמה שהוא טוב ובתכלס הוא הופך למחליף ראשון בכל אחת מהאפשרויות למעלה. אבל זה לא תסריט מאוד ריאלי. לטעמי טוב יעשה גולר, וגם טוב תעשה ריאל עצמה, אם הוא יושאל לקבוצת מרכז-טופ טבלה בספרד שתבטיח לו דקות קבועות בהרכב.

למען ההתפחות של גולר היה עדיף שימצא השאלה אבל בשליש העונה שהיה שחקן חשוב בריאל מדריד ב’ הוא הכי הרשים אותי והייתי רוצה לראות אותו משחק לאורך יותר זמן. הם שחקנים שונים אבל הוא מביא תחושות חזקות כמו של אסנסיו הצעיר- החלטי, קליל, ורסטילי ועם תקרה עצומה.

אין באמת סיבה שאנדריק וחוסלו יהיו לפניו בהיררכיה, בניגוד לבריזלאי יש לו כבר חצי עונה טובה בריאל מדריד, ובחוד הוא לא יכול לשחק.

נצטרך לראות כמה אנצ’לוטי אמיץ אבל גם בראהים וגם גולר מביאים לנו משהו שרודריגו וויני לא, מול רוב הליגה הייתי פותח עם 2/3 מאמבפה, ויניסיוס ורודריגו ואחד מבין ארדה ודיאז.

את חוסלו אני מניח שלא נראה הרבה אלא אם הקבוצה תקלע למשבר. אני חושב שהוא תרם למשחק שלנו אבל אם בחצי העונה הראשונה הוא היה אינטגרלי יחסית ובפורמה טובה, בחצי השני הוא יצא מהלופ וגם כששיחק זה נראה די רע ברוב הזמן- זה לא שהוא חלוץ גרוע אלא שהוא חלוץ… בסדר כזה, שמשחק ליד שחקנים טובים מאוד. אני מחבב אותו ++ אבל יש סיבה שהמועדון עוד לא רכש אותו וזה כשהוא עולה שקל ואין חלוץ 9 אחר בסגל.

בנושא אחר, בצד החיובי, עושה רושם שכבר לא נראה את וואלוורדה משחק בכנף ימין בהתקפה. סופו של עידן.

הערב בשעה טובה ייצא לדרך יורו 2024, עם לא פחות מ-13 נציגים של ריאל מדריד בחלוקה לשבע נבחרות. הצרפתים מובילים עם ארבעה נציגים כולל אחד “טרי” מאוד שלנו – קיליאן אמבפה, כמובן יש את הריקוד האחרון של טוני קרוס, והפער בין לוקה מודריץ’ הוותיק לבין ארדה גולר הילדון.

-טוני קרוס ואנטוניו רודיגר: נבחרת גרמניה| בית א’
הלו"ז: סקוטלנד (14.6), הונגריה (19.6), שוויץ (23.6)

הסגל טוב אך זה לא מבטיח דבר, וגם לא “יתרון הביתיות”. אחרי שלושה טורנירים בהם המאנשפט עשו בעיקר בושות, חזרתו של טוני קרוס, הריקוד האחרון בקריירה שלו, הביאה לרוח גבית. יחזיק את מרכז השדה יחד עם אילקאי גונדואן. במשחקי ההכנה זה נראה טוב, תשאלו את צרפת (0:2). אנטוניו רודיגר גם כן ישמח להביא את יכולתו הפנומנאלית מריאל מדריד העונה.

-דני קרבחאל, נאצ’ו וחוסלו: נבחרת ספרד| בית ב’
הלו"ז: קרואטיה (15.6), איטליה (20.6), אלבניה (24.6)

גם ספרד בתקופה ארוכה במדבר, הכינוי המעליב “לה-רוחב” עדיין מתנוסס מעל הנבחרת של לואיס דה לה פואנטה שאיבדה כוח כמו איסקו. דני קרבחאל יהיה שחקן הרכב ביורו הראשון שלו, נאצ’ו ישחק רק במקרה ואיימריק לאפורט לא יהיה כשיר, חוסלו יהיה המחליף של אלבארו מוראטה על אף שהוא לא פוגע מאז ינואר בערך. הנבחרת תשחק בסגנון שונה מהטיקי-טאקה המפורסם – מהירות שיא בכנפיים. אוהדי ריאל יכולים ליהנות לשם שינוי מלאמין ימאל.

-לוקה מודריץ’: נבחרת קרואטיה| בית ב’
הלו"ז: ספרד (15.6), אלבניה (19.6), איטליה (24.6)

פיטר פן הוליך את נבחרת קרואטיה להצלחות חסר תקדים עם שני מונדיאלים היסטוריים, וביורו זה פחות הצליח. לוקה ישחק כל דקה ודקה בניגוד לריאל אבל סיום העונה החיובי שלו הביא הרבה אנרגיות. מתיאה קובאצ’יץ’ יעזור לו. אוטוטו בן 39 אבל כוחו עוד ברגליו, 175 משחקים ושלא ייגמר לעולם.

-ג’וד בלינגהאם: נבחרת אנגליה| בית ג’
הלו"ז: סרביה (16.6), דנמרק (20.6), סלובניה (25.6)

האם נבחרת שלושת האריות תשיר הפעם באמת את ההמנון המרגש " football’s coming home"?, כנראה שלא. אין סוף אפשרויות בחלק הקדמי לנבחרת של גארת’ סאות’גייט שכבר אמר כי עליו למצוא לג’וד את העמדה המתאימה – יותר התקפית מאשר רק במרכז השדה. אנגליה הפסידה ביורו הקודם בגמר לאיטליה.

-קיליאן אמבפה, אדוארדו קמאבינגה, פרלאן מנדי ואורליאן טשואמני: נבחרת צרפת| בית ד’
הלו"ז: אוסטריה (17.6), הולנד (21.6), פולין (25.6)

הנבחרת היחידה שיש לה סגל על, וורלד-קלאס בכל עמדה, סגל ברמה של חצי גמר ליגת האלופות אולי. הזיכרון מהמונדיאל מריר, ומהיורו האחרון די מביש, וקיליאן אמבפה, שחסר לו היורו – מגיע לטורניר רעב ושליו אחרי שחתם בריאל מדריד והוא רוצה לטרוף. פרלאן מנדי אמור להיות מגן מחליף לתיאו הרננדס. אורליאן טשואמני ככל הנראה לא יהיה רלוונטי למחזור הפתיחה, והוא ואדוארדו קמאבינגה לא מיועדים בהכרח להרכב הראשון.

-אנדריי לונין: נבחרת אוקראינה (בית ה’)
הלו"ז: רומניה (17.6), סלובקיה (21.6), בלגיה (26.6)

מאז פלייאוף היורו בחודש מרץ לונין (12 הופעות בלבד) תפס פחות או יותר את המקום בשער של נבחרת אוקראינה ובצדק. אחרי שהציג יכולת טובה אשתקד, וסופסל לצערו בגמר ליגת האלופות – הצלחה עם הנבחרת יכולה להוות סיום מתוק במיוחד ל-2023-24 מבחינת השוער הגבוה.

-ארדה גולר: נבחרת טורקיה (בית ו’)
הלו"ז: גאורגיה (18.6), פורטוגל (22.6), צ’כיה (26.6)

אחד הקטעים הכי בולטים בסרטון הוולקאם של ריאל מדריד לארדה גולר היה הגולאסו שלו בחיבורים במדי טורקיה. אם וינצ’נזו מונטלה דאג בינואר הרי שגולר נכנס לקצב הבקעות מסחרר במשחקי הליגה הפחות חשובים. אומה שלמה על כתפיו של ילד בן 18 עם הספרה מספר 8, ופרט לפורטוגל שפייבורייטית ללכת עד הסוף זה בהחלט אפשרי.

טוב תקשיבו גולר הזה חתיכת שחקן.

גולר כמושאל לקבוצה כמו ויאריאל למשל יכול להיות הצלחה מסחררת.

כתבו כאן על הנטייה של פלורנטינו להביא כוכבים אחרי טורנירי נבחרות, אז נכון שעבר רק מחזור אחד אבל עושה רושם שרוב הכוכבים ביורו ובקופה משחקים כבר אצלנו. בנוגע לגולר ספציפית, לדעתי אם ייתן עוד גול או שניים ביורו נעבור את נקודת האל חזור בכל מה שקשור בו ובהשאלות.

ואולי זה בצדק, כי מבחינת סט יכולות, על פניו, הוא הרבה יותר מתאים להיות הצלע השלישית בהתקפה עם ויניסיוס ואמבפה מרודריגו.

בכל מקרה, הדבר שהכי מרגש אותי לקראת העונה הקרובה היא שאנחנו במחסור בקשרים ובעודף שחקני התקפה- נראה שלקרלו לא תהיה ברירה מלשחק עם ג’וד בקישור ואפילו חלילה, לפתוח עם דאבל פיבוט וקשר התקפי מעליהם. לא נראה לי ששיחקנו עם רבעיית התקפה מאז ימי מוריניו.

גולר עושה מה שציפיתי ממודריץ כל הקריירה, לבעוט לשער.
הבעיה המסתמנת עונה הבאה היא הקישור. אין לנו מנהל משחק. קמא ,פדה, טשומה ואפילו בלינגהאם,עדיין, לא שם. גולר ממה שראיתי כן יורד לפעמים לקבל כדור , אבל קשה לי להגיד כמה הוא אפקטיבי בתור קשר 10 קלאסי.
4-5-1 יעשה איתנו צדק כי עם כל הכבוד רודריגו לא מביא ערך מוסף ולא נראה באופק פתרון לבעיית הקש’'א. טשומה מאד פציע ולא יציב, קמא לא מספיק מאומן ופיזי למרות שיש איזושהי התקדמות קלה(לא קיבל צהוב והשעייה למרבה הפלא בשלבי ההכרעה באלופות , אם זה מעיד על משהו…)

בדיוק חשבתי על זה- הרי הסך של הרכישה היה כידוע 20 מיליון. יש מצב שמסתתר בחוזה איזה סכום מותנה מפוצץ נוסף שישולם אם למשל גולר יקח MVP או משהו דומה (כמו להיבחר ל- 11 של הטורניר)? הרי פרס תמיד שילם סכומים באיזור ה 70 מיליון לרכוש שחקנים שהמריאו בטורנירים עולמיים (חאמס למשל), ולכן אם הייתה דרישה כזו של המוכרים לא נראה לי שזה היה דיל ברייקר.

זה פשוט היה סעיף השחרור שלו. מעבר לכך גולר ביקש שישלמו עליו קצת יותר וריאל הסכימה לשלם איזה 10 מיליון אקסטרה.

@SantiagoBernabeu
בלינגהאם משחק היום ממש חופשי כמו שרצית ממש צמוד לקיין וכמצופה נראה לא משהו ולא מחובר כפי שזה קרה כששיחק ככה בריאל.
השינוי הזה כנראה כדי להכניס את פודן לעניינים ולערב אותו יותר במשחק, אבל מה שקורה בפועל זה שאנגליה מפסידה את שניהם, בכלל לא בטוח שהם היו סופגים את השער השער אם ג’וד היה משחק בקישור