שחקנינו בנבחרות: היידה טוני

אנגליה משחקת בדיוק אותו דבר רק שהפעם הם פגשו נבחרת יותר מסודרת ואיכותית. פודן כופה את עצמו על המשחק, ג’וד מנסה שהכל יעבור דרכו וצמד הקשרים האחוריים פשוט רעים. בקיצור שני שערים מזליקים ומשחק רע.

הם משחקים היום משהו שדומה ל 442 כשג’וד כמעט חלוץ, משחק שעבר שיחקו 433 ובלינגהאם היה הרבה יותר מאחורה, השער שספגו זה מהאיזור שבלינגהאם היה בו במשחק הקודם.
בכל מקרה כדורגל עלוב מנבחרת שמלאה בהרבה שחקני וורלד קלאס, מאשים בעיקר את המאמן.

ג’וד יורד לאחור כדי לשחרר מלחץ ועולה לשחק מקדימה כשהם משתחררים מלחץ. הוא עדיין חופשי רק שהיום הוא עושה את זה פחות טוב וגם כשהוא כן עושה תנועות טובות, הוא פשוט לא מקבל את הכדור.

צריך לומר את האמת, ג’וד היום לא טוב. מפסיד הרבה קרבות ולא מצליח להשפיע. הוא יכול לקבל את הכדור איפה שהוא רוצה אבל התנועה שלו לא טובה והוא לחלוטין תורם לכאוס שיש על הדשא.

בכל מקרה אני חושב שאנחנו מנסים לנתח את המשחק יותר מהמאמן שלהם, איזה עצוב זה.

לונין איבד את מקומו בהרכב לטובת טרובין שהציג משחק לא רע בכלל היום

בחצי השעה הראשונה, צ’ואמני נראה חסר בטחון.
מתחבא מאחורי שחקן הולנדי כל הזמן במקום להיות אופציה ומוסר רק אחורה.

מקווה שזה ישתחרר תכף

אני ממש לא מסכים. טשואמני השחקן היחיד בנבחרת הזאת שמרים את הראש ומנסה לעשות קצת סדר ולהשיג איזושהי יציבות במשחק. השחקנים של צרפת פשוט רצים קדימה באמוק, במשחק הקודם המצבים היחידים שהם הגיעו אליהם הם שתי ריצות עומק של אמבפה. במשחק הזה הם הגיעו כבר למספר מצבים והיו צריכים לשים לפחות אחד מהם. מהבחינה ההגנתית אין לו שום דבר לעשות שכן הולאנד תוקפים מהאגפים בלבד ורק דרך מתפרצות.

הוא לא עושה את זה ברמה גבוהה, אבל כן ברמה מספקת כדי לייצב את המשחק. במשחק הקודם של צרפת ממש כאבו לי העיניים.

הסתכלתי עליו די הרבה וראיתי שחקן שמהסס מאוד עד הדקה ה30 ובעיקר הציק לי שהוא התחבא מאחורי שחקן הולנדי תמיד ולא היה אופציית מסירה. בדקה ה30 בערך זה השתחרר. במחצית השניה השתפר מאוד בעיניי.

נראה לי שהמשחק יותר מסודר ואיטי מהקודם גם בעקבות זה שיש עוד קשר אמצע

עריכה: מחצית שניה טובה שלו. היה פנוי כל הזמן

אני צופה עכשיו בקרואטיה נגד איטליה, מודריץ’ בפעם השלישית ממצב לא קל משחרר מסירת עומק קסומה בנגיעה קלילה שמשחררת את קרואטיה להתקפה ואני לא יכול שלא לחשוב שנעשה עוול לאגדה הקרואטית.
שופטים את קרוס לפי השחקן שהוא תמיד היה, וקרוס הוא שחקן יחסית מוגבל ושופטים את מודריץ’ לפי השחקן האגדי שהוא היה וזה לא צודק !
אכן מודריץ’ בירידה גדולה ביכולת אבל האם מודריץ’ לא יכול לשחק את מה שקרוס שיחק העונה ? כלומר אותו תפקיד בדיוק, כל מה שיצופה ממנו זה להניע את הכדור מאחורה ולשחרר אותו כמעט מכל תפקיד טקטי שחור, רק להניע את הכדור מאחורה ולהרים קרנות.
לדעתי מודריץ’ יעשה את אותו תפקיד טוב יותר, גם יניע את הכדור טוב וגם יצליח להשתחרר ממצבים שקרוס לא יכול ולעולם לא יכל וכבונוס יתן לנו גם עבודה הגנתית.

קרוס הצליח בעיקר כי שיחק ליד מודריץ’ בשיאו, עונה שעברה הוא נראה כיותר מזיק מעוזר והעונה קרלו הקיף אותו באתלטים ושיחרר אותו רק לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב, למסור ימינה ושמאלה, ואילו מודריץ’ המשיך לקבל דקות בתפקיד הישן שלו היותר קדמי שהוא כבר לא יכול לעשות ונראה כמו גוויה מהלכת.

מודריץ’ מוקף בפדה, קמא ובלינגהאם עם החומה ההגנתית של מנדי לצידו היה מצליח יותר מקרוס בתפקיד של קרוס העונה.

א. למישהו היה צל של ספק שמודריץ’ יחמיץ את הפנדל?
ב. למישהו היה צל של ספק שמודריץ’ יפצה על זה?

טיטי לא היית אתה זה שחפר כל העונה על זה שמודריץ’ לא צריך לשחק?

כן, הוא לא צריך לשחק, אבל אני גם חפרתי שגם קרוס לא צריך לשחק, הטענה זה שאם קרלו התעקש לתפור לקרוס תפקיד לפי מידותיו אז עדיף אם היה עושה את זה עם מודריץ’ ושעם הקרואטי זה היה מצליח אפילו יותר.

ההחלקות של קמא לא יפסיקו לעולם?

הוא דיי גבוה עם מרכז מסה גבוה מעל הקרקע, ושינויי הכיוון שלו מאוד מהירים, מה שגורם לכך שהוא מאבד הרבה פעמים שיווי משקל. כל פעם שהוא מחליק ככה הוא גורם לי להחסיר פעימה.

אבל הוא שחקן כל כך טוב כשהוא משחק קדימה יותר ולא אחורי. הצירופים שלו עם אמבפה לפני השיוויון היו ממש יפים.

מה שקרה במשחק הזה היה דיי פשוט. פולין התגוננה עם קו הגנה מאוד נמוך של חמישה שחקנים. אמבפה תמיד ברח אחורה כדי להשתתף במשחק וכתוצאה מכך היה לצרפת 0 נוכחות ברחבה. עדיין, עם היכולת האישית של דמבלה והאינסטינקטים של אמבפה הם הגיעו להרבה מצבים. אחרי החילופים פולין קיבלו פנדל אחרי פעולה מטומטמת של אופמקאנו (מי אם לא הוא) ודפקו את צרפת.

צרפת סובלת ממחסור בחלוץ מטרה אמיתי שיודע להתכסח עם הבלמים. נקודה למחשבה עבורינו לקראת העונה הבאה.

לא מבין מה הקטע עם האופמקאנו הזה, הרכב קבוע בבאיירן ובצרפת וכל משחק שאני רואה אותו עושה לפחות טעות אחת קריטית, וזה לא שהוא מבריק בשאר הדקות. ממש מוזר.

היו לו כמה חודשים טובים בלייפציג לפני כמה שנים ודיברו עליו כבלם העתיד כמו שמדברים היום על לני יורו. נקווה שלני יורו יצא יותר סאליבה ופחות אופמקאנו.

בטח שמתם לב שהמיץ אנרגיה שג׳וד שתה מספטמבר עד דצמבר שנה שעברה אזל לגמרי… האיש נראה בינוני כבר חודשים. אני עדיין חושב שזה עומס ופציעות אבל מתחיל להדאיג.
אתמול הוא היה אסון מהלך על המגרש, הכי חלש באנגליה וזה אומר הרבה עם איך שהנבחרת נראית.

מסכים+ אין לי ספק שמודריץ יכול לעשות מה שקרוס עשה העונה באותה הרמה אפילו עם קצת אקסטרה דריבל ופחות זריקת זין כמו שטוני לפעמים עושה.

היו פה הרבה חששות שהקישור שלנו בלי קרוס ומודריץ’ יהיה בעייתי מבחינת ניהול משחק ומסירות חכמות. ממליץ לכם לצפות בתקציר של ואלוורדה מהלילה.
https://x.com/maxgroomedme/status/1806675523206086698

הגיע הזמן שנראה את פדה במרכז הקישור אצלנו ולא רק באגף. גם לנו מגיע להנות מאיכויות ניהול המשחק של פדה.