שחקנינו בנבחרות: היידה טוני

כבר כתבתי פה עשרות פעמים, פפה, יחד עם וידיץ’, הם הבלמים הכי טובים שראיתי. היחיד שקרוב לרמה שלהם הוא ואן דייק.
אתלטיות ומהירות אלה תכונות חשובות מאוד אבל לא מספיקות בשום צורה. פפה קורא משחק בחסד עליון.

ההצלה של דיוגו קוסטה אתמול אחרי הטעות של פפה היא צדק פואטי. כל כך לא הגיע לפפה לסיים קריירה מפוארת ודי חסרת תקדים עם טעות שמעיפה את הנבחרת שלו מטורניר גדול, ומסיימת לו ולפורטוגלי הגדול בכל הזמנים את הסיפור בנבחרת לתמיד. אי אפשר לראות איך שפפה התפרק על הדשא מיד כשהכדור יצא החוצה בסיום המהלך ולא להתרגש. תוך 10 שניות ירדו וחזרו לו 10 שנות חיים, והכל בזכות הצלה מדהימה של קוסטה. גם אם פורטוגל הייתה עפה בפנדלים - לא נורא. העיקר שלא ככה.

הייתי מציב ברשימה הזו את פאולו מאלדיני ואלסנדרו נסטה, “יש לי חולשה אליהם”, אני חושב שהמוניטין שלהם מוצדק ומבוסס יותר מפאביו קנבארו שזה המונדיאל ועוד שנתיים טובות ביובנטוס בזמן שבאינטר הוא היה לא טוב ובריאל מדריד לא היה וואו. גם ג’ון טרי לדעתי היה בלם היסטורי אם כי הוא שיחק בקבוצה עם סגנון מאוד-מאוד מסוים ולא בכאוס הזה של ריאל מדריד שתקפה עם כולם ובכל הכוח. וירג’יל ואן דייק בפיק שלו גם כן לטעמי לא שם ובכל מקרה יש לו מעט מדי עונות מדהימות.

תמיד נעים להיזכר במיוחד והביף עם פפה

עכשיו שטוני פרש, עוד סיבה לתת לגולר לשחק זה שירים קצת קרנות. שתי בישולים היום מהקרן נגד אוסטריה.

לא עפתי על התפקוד שלו היום כחלוץ מדומה, אין לו את הפיזיות ובטח לא המהירות לשחק שם, אבל עדיין רואים את האיכות שלו בקלות. יהיה לקרלו כאב ראש בעונה הבאה.

ממשחק למשחק אני מכיר יותר ויותר את השחקן הזה וכבר אין לי ספק שיש בו משהו מיוחד. קבלת ההחלטות שלו לרוב מדוייקת, התנועה שלו נכונה, הוא מבין את המשחק בצורה מאוד גבוהה. קצת כמו שחמטאים שמשחקים פוזיציות ולא את המשחק בגדול. חוץ מזה אני אוהב את הביטחון שלו, איך שהוא מכוון שחקנים לאורך כל המשחק ולוקח אחריות. בא כל הזמן לקבל את הכדור ולשלוט בעניינים. למרות שהוא תופקד הערב כשחקן הקדמי ביותר הוא עדיין היה שותף מלא למשחק הלחץ וההגנה.

חבל שהוא טורקי. כנראה זה מה שימנע ממני להתחבר אליו בפן האישי. אבל לפחות סופסוף אני מבין את ההחלטה של הצוות המקצועי ואני יכול לחיות בשלום עם ההייפ המאוס סביבו.

לגמרי, כל קרן מוצאת ראש

כמו הרבה החלטות/משפטים של מוריניו, גם זה לא התיישן כ"כ טוב.

יש כל כך הרבה מה לכתוב סביב המשחקים הקרובים:
-אני ממש רוצה שנראה את קיליאן אמבפה כבר בשיאו, אין לו משחק טוב אחד באמת בטורנירי היורו.
-אני אוהד נבחרת ספרד אבל יהיה לי קצת עצוב אם זה יהיה משחק הפרישה של טוני קרוס.
-ג’וד בלינגהאם ממשיך להוכיח כל הזמן שאסור להספיד אותו והוא אוהב לנצח משחקים בדקה ה-90.

אני רוצה להתמקד באדוארדו קמאבינגה. אני מת שהוא ייתן הופעה כמו במשחקים הגדולים בריאל מדריד - עם הדריבלים הנהדרים שלו, הניצחונות במאבקים, גם תיקולים טובים לעתים, זה חשוב נגד הפורטוגלים. אדריאן ראביו מוצהב ודידייה דשאן שמרן, זה נראה שקמא ייפתח, הוא גם תורגל בהרכב. זה צריך להיות רגע האמת שלו. הוא לא פתח באף משחק בטורניר גדול בעמדתו הטבעית - שתי הופעות במונדיאל 2022 ושתיהן כמגן שמאלי - מחליף משנה משחק בגמר המונדיאל וכן בהפסד 1:0 לטוניסיה בהרכב שני, ובטורניר הזה היה קטסטרופה למשל נגד פולין ולא בלט נגד הולנד.

חייב לומר אגב שתמיד יש לי תמונה בראש כילד על צרפת-פורטוגל כקלאסיקה אמיתית של כדורגל נבחרות, זינדין זידאן נגד לואיס פיגו ביורו 2000, אולי שני השחקנים הטובים בעולם יחד עם ראול - אחד מהמשחקים היותר טובים כנראה של טורניר משובח מאוד בלי קשר.

רק אני רוצה לראות את ספרד, צרפת ואנגליה עפות וכמה שיותר מושפלות יותר טוב?

יאללה הנה הימור פרוע: קמא בעמדת ה5050 השמאלית יהיה הערב השחקן המצטיין על הדשא.

איך שהצרפתים משחקים מתחילת היורו רק אם יספגו מוקדם אפשר לדבר על כדורגל מהצד שלהם ומצטיין.

טכנית הוא עם הציון הגבוה ביותר בשתי הנבחרות, אבל המשחק כולו לא התעלה לרמה גבוהה.

טשואמני היה סבבה לגמרי, אמבפה נגע יותר באף מאשר בכדור.

קמאבינגה היה טוב, יחסית כמובן לנבחרת שלו הוא היה הכי טוב על המגרש, אבל צרפת בקצב משחק מביש, ברגעים שהם לחצו קצת על הגז הם הראו מה הם יכולים לעשות חבל שבאים לשחק מבוקר והעיקר לא לספוג.

אני לא חושב שהם מסוגלים להרבה יותר. אמבפה עם אף שבור מסתבר כשחקן דיי בינוני, גריזמן בהופעות חלשות, והאלטרנטיבה לתוראם הבינוני הוא קולו מואני העוד יותר בינוני. רק כשדמבלה נכנס התחילו לקרות דברים בהתקפה של צרפת.

איזה אפס הפליקס הזה. שחקן מיותר.

הניצחון של צרפת אומר שהצרפתים לא ישתתפו בקדם העונה בארהב.

מוותרים יותר מדי לאמבפה עם המסיכה הזאת, יש שחקנים ששיחקנו עם מסיכה וזה לא הפריע להם להראות יכולת גבוהה, אמבפה פשוט נסגר טוב ואין לו מספיק עזרה.
צרפת יכולה יותר וראינו זאת בדקות שהיא לחצה על הדוושה, אפשר להוציא את גריזמן המיותר ולשחק עם 3 שחקני התקפה אמיתיים, אפשר לתקוף יותר עם המגינים, אפשר לשחק הרבה יותר מהר, ללחוץ גבוה ולחטוף כדורים.

זה לא רק המסיכה, הוא משחק עם אף שבור. קשה לנשום וכשאתה מתנשם חזק מדיי זה כואב פיצוצים. הוא משחק אותה שהכל בסדר אבל רואים שהוא לא.

גולר כבר עם שער ושני בישולים ביורו הזה, סופרסטאר.

היה איזה רגע ששתי הנבחרות התחילו לשחק סטנגה ובמקרה הכדור הגיע אליו. דווקא מבין כל השחקנים האלה הוא זה שהרגיע את המשחק, החזיר את הכדור לאחור וסימן להם להרגיע.

הבישול עצמו דיי מקרי, ההגנה של הולנד פישלה שמה.

כן, אבל יש לו הרמות מעולות