שחקנינו בנבחרות: היידה טוני

כן, רגל שמאל שלו מעולה. מסתבר שגם ימין שלו לא רעה.

גאד דאם איט למה הוא טורקי?

אולי הם יחזרו להיות אחוקים שלנו אחרי שהנשיא שלהם ילך. מקווה שזה יקרה מהר, כדי שנספיק לאהוב את גולר

אחרי משחק הקצבים שהיה אתמול בין אורוגוואי לברזיל, מי שהשאיר טיפ-טיפה מקום לאופטימיות היה דווקא מיליטאו. היה לו משחק סולידי והוא זוכה לציון 7.4 בסופה-סקור ופוטמוב, הגבוה ביותר מבין שחקני ברזיל. לצערו הוא החמיץ את הפנדל שלו בדו קרב שבו ברזיל הפסידה לאורוגוואי.

מי שנראו פחות טוב הם אנדריק ורודריגו. רודריגו קיבל כניסה לקרסול שגררה כרטיס אדום לשחקן יריב אבל חוץ מזה - נאדה. אנדריק בקושי היה מעורב גם כן.
לפדה היה משחק סביר יותר אבל גם ממנו היה אפשר לצפות ליותר.

אגב, מקרה קצת מוזר קרה במשחק. אראוחו דחף את אנדריק ומי שהגיב היה דווקא ראפיניה ששלח את אראוחו אל הדשא. כעבור לא הרבה זמן אגב, אראוחו נפצע וירד בדמעות מהמגרש. לא מתאים לו, שחקן הוגן בדרך כלל.

הפלוס הגדול: לא פחות מארבעה נציגים ימלאו את הסגל החסר שלנו בקדם העונה לארה"ב: ויניסיוס ג’וניור, רודריגו, אדר מיליטאו ואנדריק. מעבר לכך אולי ויניסיוס יילמד משהו מזה שהחמיץ משחק גדול בגלל צהובים, עד עכשיו הוא תמיד החמיץ בליגה משחקים כאלה כמו נגד חטאפה.
מעבר לכך - פדה ואלוורדה בעט את הפנדל של אורוגוואי כקפטן אחרי שלא הצליח לעשות את זה נגד מנצ’סטר סיטי בדו-קרב, מבחינתי זה צעד קדימה והוא גם דיבר על כך.
אני חושב שטוב גם שאנדריק שיחק 90 דקות ולראשונה פתח במדי הנבחרת, קצת הרביצו לו והגזימו ובקיצור ברוך הבא לכדורגל האמיתי.

המינוס הגדול: טורניר בו רודריגו לא ביצע את קפיצת המדרגה ואולי גם צעד לאחור עבור ויניסיוס במאבק על הבלון ד’אור.

זו אחת ההתעסקויות שאני הכי אדיש אליהן. מדובר בתואר שנרשם בגדול על שם שני שחקנים לאורך המון שנים, והכל באופן רנדומאלי בעיני, כולל פיצוי למפסיד של שנה קודמת, וקריטריונים לא ברורים. גם הזכיה של לוקה ב 2018 נראתה מאולצת, ובנוסף עדיין ממשיכים להכתיר את מסי על פגעי העבר כלומר שוב פיצוי שבעבר לא זכה מספיק.
אני לא מחשיב את התואר לפי שייכות לקבוצה, אלא הוא אינדיבידואלי ונחמד, אבל מאחר ואני די מנותק משחקן במסגרות שלא של הקבוצה, זה ממש לא מעניין אותי, אחרת הייתי שובר את הראש את מי לאהוד בכל משחק נבחרות כמעט.
וכמו שנכתב מעלה, עדיף לי שהבראזילאים הפסידו ובשלב הזה יחזרו למסגרת הקבוצה ולהכנה פינטוסית סטאנדרטית.
פן משעשע שיש לזה הוא במסגרת רכישות שחקנים עם הכללת משתנים על הזכיה, וספציפית זכור לי אנדרה גומש שעבר מולנסיה לבארסה, תמורת לא מעט (למיטב זכרוני מעל 40 מיליון יורו), היה ברור שהוא לא מתאים בעליל, ובבארסה התגאו על שבחר בהם במחיר מציאה, ולראיה הוא בקליבר הבלון ד’אור כי יש סחוזה עוד סכום לא קטן שישולם אם יזכה בפרס.

מצחיק שהתואר ילקח ממישהו וינתן למישהו אחר על סמך תוצאה שנקבעה ע’'י דו קרב פנדלים, וויני אפילו לא שיחק וגם לא החמיץ פנדל בדו קרב הזה.
זה רק מראה כמה התואר הזה הפך למגוחך, שנה שעברה מסי לקח תואר שהגיע להאלאנד רק כי השוער של הנבחרת שלו היה טוב בפנדלים.

היי! גם מסי היה טוב בפנדלים במונדיאל🫣

העליתי כאן תהייה או אפשרות ואני שם את השנה שעברה בצד וגם את ליאו מסי. זה שוויניסיוס לא שיחק כעת לא “מנקה” אותו אלא להיפך. זה לא שהוא נפצע או שהצהובים היו עוול אין כאן שום חוסר מזל. הוא נהג בטיפשות (“ויני הישן”) וחבל והלוואי ויילמד. אני מעדיף שהוא יזכה למשל ולא ג’וד כי אני זוכר את ההתחלה הקשה והלהעג שספג, היריבים שהציקו וגם הייאוש שלנו בכמה נקודות זמן. וכמובן את ההתעלות שלו השנה. נדיר שהתלהבתי משחקן שלא כבש או בישל כמו הפארטידאזו נגד באיירן בברנבאו

כדי לצנן את ההתלהבות אציין שהטורנירים האלה הם קרקע פוריה לחאמס רודריגזים לסוגם. אם כי כן, הכישרון נשפך ממנו

ואחרי כל מה שנאמר, מעניין איך גולר מתגבר על מחסום הקרלו

אבל פה הוא ממשיך בטורניר את מה שהתחיל בסיום העונה אצלנו.
כל נגיעה שלו בכדור רק מראה כמה כישרון יש לו, האיטיות היחסית קצת מדאיגה, צעד ראשון מהיר זה קריטי בכדורגל של היום.

גולר בכלל לא איטי- אין לו צעד ראשון של איילה אבל הוא מאוד קליל עם הכדור. הרבה יותר מהיר מחאמס ואוזיל לצורך העניין.

בגדול אני מאוד מסכים עם הגישה הזאת, אבל דווקא השנה אני חושב שיש בה היגיון.

אני לא חושב שיש קונצנזוס היום בנוגע לשאלה מי השחקן הטוב ביותר בעולם (לדעתי זה אמבפה אבל הוא לא מצליח לייצר אחד כזה דרך פריז), ואם הולכים לפי השיטה הקלאסית של השחקן המצטיין של הקבוצה המצליחה ביותר (ריאל מדריד) אני גם לא חושב שיש קונצנזוס לגבי ג׳וד או ויני. שניהם היו טובים בצורה די זהה לדעתי, בלינגהאם יותר בחצי הראשון וויני יותר בחצי השני.

בגלל שזוכרים קצת יותר את הסוף אז ויני מוביל כרגע בנק׳, אבל אם ג׳וד יזכה עם אנגליה גם ביורו ועוד יעשה חצי או גמר גדול אני לגמרי יכול להבין למה הוא יתועדף על פני ויניסיוס.

בנוגע לפנדלים, באותה מידה אפשר להגיד שויני או ג׳וד יזכו בכדור הזהב בניגוד לרודרי או הלאנד כי השוער שלהם גם היה יותר טוב בפנדלים. זה הכדורגל בנוק אאוט, זה לא הוגן אבל ככה זה. לא תמיד יש מנצח חד משמעי.

אני לא אוהב אותו, מאוד מעדיף עליו את ג’וד ואמבפה אבל ילד החרא של הכדורגל העולמי לדעתי היה גם השחקן הכי טוב בעולם העונה ובהפרש לא קטן.

קליל עם הכדור ובנוסף מהיר עם הכדור, כלומר יש לו כידרור מהיר, מזכיר בתכונה הזאת את איסקו ואסנסיו שנראה שעם הכדור היו יותר מהירים מאשר בלעדיו.

אבל כפי שכבר ציינת, הצעד הראשון שלו לא קטלני, תקח ממסי את הצעד הראשון והוא לא מסי, עדיין יהיה שחקן ענק אבל אפילו לא חצי מסי.
לא אומר שגולר מסי או מזכיר את מסי או קרוב למסי, רק מביא דוגמא.

לא מסכים איתך לגמרי, איסקו ואסנסיו אכן היו מאוד מהירים עם הכדור ביחס לבלי, גולר שומר על יחס דומה רק שהוא לא איטי בלי הכדור ובוודאי מהיר משני הספרדים.
המהירות שלו לא וואו אבל ממה שראיתי הוא לא פחות מהיר מפודן או ג’וד נגיד. בהתחשב בזה שיש לנו גם את ויני ואמבפה, זה ממש ממש בסדר.
כרגע הוא נותן וייבים חזקים של אסנסיו גרסת 2017 רק עם פחות כבדות והרבה יותר לקיחה על הגב, אני מבסוט עליו.

הדוגמא של אסנסיו ואיסקו בהקשר לגולר זה המהירות שלהם עם הכדור ולא בלי הכדור, כדי להראות שיש לילד טכניקה טובה, יש לו מהירות טובה גם בלי הכדור, לא הייתי אומר כמו פודן אבל מהירות יחסית בסדר.

אני כתבתי כמה פעמים שאני מתחיל מאוד לחבב את הטורקי ומאוד מאמין בו, יש לו כמעט הכל חוץ מצעד ראשון קטלני, לא אומר שלא יצליח בלי צעד ראשון, רק שעם צעד ראשון קטלני התקרה שלו הייתה הרבה(הרבה הרבה) יותר גבוה.

מסכים כל כך עם הנקודה.
יותר מכך, אמבפה/ בלינגהאם במרחק של בישול בחצי ושער בגמר מלסיים כMVP של הטורניר ואולי גם לזכות בכדור הזהב.
באותה מידה יכולים לסיים כאכזבת הטורניר.
פשוט חרטה בפיתה, אף פעם לא ריגש אותי ענייני הכדור זהב.

גם אני מסכים עם מה שאמרת.
זה פרס כל כך סובייקטיבי, ללא קריטריון אמיתי, רק שנהוג לבחור שחקן מקבוצה שזכתה בתואר כלשהו גדול, רצוי אפילו כמה, ולבדל משחקנים אחרים באותה קבוצה כי במסגרות אחרות הם עשו אולי יותר, ואז לתקנן אם קיפחו אותו בעבר כלומר לתת קרדיט על עונות אחרות.
רובנו המוחלט אוהדי קבוצה/ות ולא שחקנים. נשמח לפאר את הכוכבים של הקבוצה, ושיזכו בתארים אישיים, אבל רק בזמן שהם בקבוצה. לפני ההשתלטות המוחלטת של שני החייזרים זו הייתה בחירה יותר אובייקטיבית, כשבתקופה הזו היה ברור שזה חייב להיות מישהו מהם ולכן התואר די איבד בעיני מחשיבותו. גם כששחקן חדש זכה (מודריץ’, 2018), ישר עלו טענות לבחירה לא ראויה.
קיצר, זה טקס נחמד לכל הכוכבים להצטלם בו ואולי גם להסתמך עליו לקבוע סכומי העברות משתנים, אבל להסתמך עליו כדירוג אמיתי כלשהו למי טוב יותר? בחייאת.

אף אחד לא אמר שום דבר ממה שנכתב כאן. לוקה מודריץ’ הוא ה-דוגמא לשחקן שהקבוצה עבורו מעל הכל והוא לא סוליסט כמו כריסטיאנו רונאלדו. ועדיין תיזכרו כמה הוא היה גאה ושמח לזכות בפרס הזה ב-2018 מה גם שהגיע ממדינה כמו קרואטיה ובדרך כלל הפוקוס הוא על שחקן התקפה. אף אחד לא אמר שאין פוליטיקה/שזה מדד למשהו או שכל הבחירות ראויות.

דני קרבחאל מעולם לא היה ברשימת 30 המועמדים ואשמח מאוד שהפעם זה יקרה, שיקבל נקודה אחת מבחינתי. ואשמח אם שחקן מריאל מדריד יקבל את הפרס הזה. אגב גם במועדון שלנו החל מהודעת הפיטורים המגוחכת של לופטגי ובכלל - תרצו או לא - מייחסים לכך חשיבות רבה.