שחקנינו בנבחרות: היידה טוני

כמובן שהוא שמח. בכל זאת, מדובר בפרס האישי היוקרתי ביותר בכדורגל, ובפער…

ולמרות זאת, סביר שגם השנה, בדומה לשנים רבות בעבר, השחקן הטוב בעולם לא יזכה בפרס.
*אלא אם צרפת תסריח את הדשא כל הדרך לזכייה, אולי.

תשמע קשה למדוד את הליגה הצרפתית גם כי אפילו בלעדיו פ.ס.ז בשתי דרגות מהיתר. בצ’מפיונס הוא אכזב בנוקאאוט וגם בטורניר הזה. אם צרפת זוכה והוא גם בשני המשחקים האלה לא יתעורר בוודאות לא מגיע לו לטעמי. המסיכה יותר תירוץ מסיבה אמיתית.

נכון, ולכן אני לא טוען שמגיע לו לזכות, זה תלוי בקריטריונים של הפרס.
אני בסך הכל טוען (“טוען”, לא בדיוק השקעתי בביסוס הטענה הזו) שהוא השחקן הטוב בעולם.

מה דעתכם על המחצית של טשואמני?

הקשר הכי טוב של צרפת במחצית, אבל מצד שני משחק סביר מינוס שלו עד עכשיו.

הוא על הפנים כמו כל צרפת, בעיקר הקישור שלה. אי אפשר להשוות בין צרפת לספרד, אחת היא הנבחרת הכי מאורגנת היום בעולם והשניה לא מצליחה להבין מה היא רוצה מעצמה.

התפקוד של לאמין ימאל וניקו וויליאמס בהאלף ספייס וההשתתפות שלהם בהנעת הכדור נותנת את היתרון לספרד. צרפת משחקת עם אמבפה ודמבלה כסילונים, המקבילים שלהם בספרד מתופקדים בצורה יותר טובה.

אני חשבתי בכנות שההגנה של צרפת טובה יותר מזה. סאליבה בהופעה לא מספיק טובה.

כי זה חרא מאמן שלא רוצה לקחת סיכונים, הקיצונים של ספרד נעים בחוכמה ומאפשרים מצבי תקיפה טובים למגינים ולקשרים, אצל צרפת זה לתת את הכדור לאמבפה ודמבלה ואז הולכים אחד על אחד, בלי שהמגן עולה לעקיפה או קשר מצטרף מאחורה, העיקר לא לאפשר מצב של התקפת מעבר נגדית, אבל בנתיים הוא מפסיד, ומגיע לו לצנון הזה להפסיד.

תשמע על הנייר זה לא רעיון כזה רע. אני הייתי בטוח שצרפת תאכל אותם במתפרצות, בכל זאת התקפה כל כך מהירה והגנה איטית. הבעיה שהקישור של צרפת כזה אנמי היום שאמבפה ודמבלה לא מקבלים כדורים, וגם את הכדורים שהם כן מצליחים לקבל לרוב דמבלה הורס עם דריבל מיותר.

על הנייר יכול להיות לא רע, אבל בפועל מתחילת היורו זה פשוט מסריח את המגרש, זה עובד כי לצרפת יש שחקנים כ’'כ טובים, אבל זה ממש גועל נפש של כדורגל.

אולמו ניער אותו בקלות בשער השני.
בכללי, לא מורגש בכלל. הוא ממוקם ממש נמוך, ממש בלם שלישי. לא יודע אם זה הוראה של דשאן או שהוא פשוט לא יודע להתמקם.

יאללה בהצלחה מחר להולנד ואז ישארו רק שני שחקנים בטורנירים האלה, פדה וקרבחאל. חבל שהם לא עפו מוקדם יותר אבל לפחות חסכנו את הגמר.

בדיוק מה שחשבתי. עניין אותי אם אני מחמיר איתו.

בכללי מרגיש לי שהוא כמה רמות מתחת לקאסמירו בצד ההגנתי

בורח מאחריות ניהול המשחק. רואים בבירור שהוא מאוד מתאמץ להתחבא בסיטואציות מסוימות.

קיליאן אמבפה לוקח אחריות והפעם עומד מול המצלמות כיאה לקפטן נבחרת צרפת שאכזבה בענק ומודה: לא הייתי טוב. שער אחד וגם הוא בפנדל, שני בישולים וזהו.

gettyimages-2160749400-612x612

“בכדורגל, אתה טוב או שאתה לא טוב. לצערי לא הייתי טוב. היורו שלי היה כישלון. אני אצא לחופשה, אנוח היטב, ואז אתכונן להתחיל חיים חדשים. יש לי הרבה עבודה לעשות. אני צריך לעבוד קשה כדי לחזור חזק מאוד בעונה הבאה. ההזדמנות שלי? הייתי צריך להבקיע, אין מה להגיד, אין תירוצים. נכשלנו במשימה שלנו”.

“סבלתי עם המסיכה לאורך כל הדרך ונמאס לי ממנה. ביקשתי אישור מרופא הנבחרת, קיבלתי החלטה כמו גבר ואני שלם איתה”.

אוהב מאוד שהוא לוקח אחריות כי לא כל שחקן גדול מסוגל להוריד מהאגו ולהגיד “הייתי כישלון” אבל פה זה נגמר. המסיכה מאטה את ההשתלבות שלו לדעתי בריאל מדריד. אני מקווה שעצם זה שיחסית נוח להשתלב אצלנו כי הקבוצה רצה וכמובן שהוא שחקן גדול וחייב שינוי אווירה גם מהנבחרת - יאפיל על הלחץ והציפיות העצומים ובטח אחרי ההצגה המרהיבה המתוכננת ב-16 ביולי וכנ"ל הפציעה-מסיכה

פוסט אחר, סליחה:

image

בואו נדבר רגע שוב על נאצ’ו, בסדר? אז אני לא אומר שאני מצפה שבזמן שהפוקוס הולך לדני קרבחאל הנפלא - שנראה את הקפטן שלנו לשעבר נכלל ברשימת 20 השחקנים לבלון ד’אור. אבל זה ללא ספק היה יכול להיות נחמד כפרס על מפעל חיים. וכמה שחקני הגנה היו טובים ממנו העונה באירופה למעט אנטוניו רודיגר? אולי העונה שלו ‘הוכתמה’ כביכול ולא בצדק בשל שני אדומים מטופשים שלמזלנו לא השפיעו, ועוד חצי טעות פה ורבע טעות שם?

נאצ’ו שוב היה צריך לפלס דרך חתחתים. הוא פתח את הטורניר בסימן שאלה, אחרי שקיבל זימון בדקה ה-90 - ושיחק במחזור הפתיחה רק בשל אי כשירות של איימריק לאפורט שהקדים אותו בפנסיה בסעודיה. לאחר מכן הוא נפצע בעצמו. אם לא היכולת הפושרת והצהוב של רובין לה נורמד הוא שוב לא היה משחק, לא נגד גרמניה ולא אתמול.

וגם אתמול ראינו את נאצ’ו במשחק הגנה פנומנלי. רק נראה כבד, או לחוץ, רק נראה. מסוגל לנצח את קיליאן אמבפה במאבק ולחלץ כדור. כוח בסדר גמור גם במצבים הנייחים.

הלוואי ועוד אעדכן את הפוסט הזה בעוד כמה ימים, נאצ’ו חייב לשחק בגמר כי הוא הבלם הטוב ביותר. ובכל זאת לבינתיים:

-סרחיו ראמוס שיחק בחצי גמר יורו כבר בגיל 22 (יורו 2008)

-רפאל ואראן שיחק בחצי גמר מונדיאל בגיל 25 (מונדיאל 2018)

-פפה שיחק בחצי גמר יורו בגיל 29 (יורו 2012)

-פאביו קנבארו הוא היוצא דופן שעשה זאת קצת לפני גיל 33 - ובמונדיאל (2006)

-נאצ’ו פתח בהרכב בחצי גמר היורו בגיל 34 וחצי!

שימו לב כמה ההתמדה והמלחמה והאמונה - הכל משתלם. נאצ’ו הוא מסר לחיים.

אגב אני התרגשתי מאוד לראות גם את התמונה הזו - אחד מאוהדי נבחרת ספרד מפרגן לדני קרבחאל כשכתב את שמו ואת מספר החולצה שלו על הגב, מרגש אפילו יותר בזמן שהמגן הימני לא היה יכול לשחק בשל ההשעיה.

אולי לא כמו לטוני קרוס שתמיד כמובן היה מוערך, אבל גם אצל קרבחאל העונה האחרונה הזו אצלנו משנה את התודעה כלפיו ואיך שהוא נתפס, עונת שיא בגיל 32. לא אגיד בקרב אוהדי ריאל מדריד אבל כן מבחינת הקהל הספרדי באופן כללי וגם מחוצה לו.

אני מרגיש אידיוט שבאמת נפלתי ליחסי הציבור של השחקנים האנגלים לפני הטורניר. חבורה של למלמים. בעיקר פודן שאשכרה חשבתי שיש לו קייס אמיתי להיחשב לאחד השחקנים הגדולים בעולם.

ברכות לדני, תנחומים לג’וד, ויאללה בשעה טובה הם סיימו את העונה הזאת. מחר אגב אימון ראשון של העונה הבאה, ינכחו 6 שחקנים מהקבוצה הראשונה בלבד פלוס ואייחו שעדיין לא נמצא סידור עבורו.

אני לא יודע איזה משחק טיטי ראה אתמול, ג’וד לחלוטין היה השחקן הכי טוב של אנגליה והיחיד עוד איכשהו שיחק בסדר. זה לא שהוא נתן משחק גדול, אבל הפעם לפחות הוא לא היה חלש במיוחד.

המסירה של קרבחאל ללאמין ימאל בגול הראשון עם הפאלש בנגיעה פשוט פירקה את ההגנה של אנגליה,איזה מסירה קלאס,איזה שחקן ווינר.

ג׳וד היה מעולה אתמול,סאותגייט התעלל בו עם העמדה בצד שמאל כאילו שפודן עשה משהו באמצע,בכל זאת הצליח להיות טוב,בישול נהדר,חילץ כדורים,הצליח לייצר לעצמו מצב והייתה לו גם מסירה אדירה לווטקינס שלא השתלט טוב ברחבה…
לא נורא,ההפסד הזה רק יחשל אותו.

נ.ב
פושע מי שנתן למוראטה את סרט הקפטן.

בדיוק הנגיעה הרכה הזו וכל הטורניר הזה זו התשובה הכי טובה לזלזול המתמשך בדני קרבחאל. מה עשה קייל ווקר הטורניר והעונה? אז מה אם הוא סילון. דני לא נגר ולא כלום ברור שלוקאס שהיה רוב הקריירה קשר - טוב ממנו עם הכדור.
ג’וד של החצי השני כשכל כוכבי אנגליה למעט פאלמר עדיין חלשים מאוד ואיזה קטע זה קרה כשג’וד בעמדה שלו או קרוב לכך - מעולה. כמה שחקנים עושים כזה סיבוב כמוהו ובועטים מיד עם הרגל החלשה? המאמן השיכור עשה הכל בשביל פודן ולא קיבל ממנו כלום.

ג’וד בכה ובעט וכעס אבל ילמד שככה זה הכדורגל. באנגליה. והוא למזלו רוב הזמן בריאל מדריד. כלכך מחכה לראות אותו בעונה הבאה יאללה לנוח.

אגב שחקנים בנבחרות - מישהו יודע לומר מתי אמורים לחזור השחקנים שבחופשות?
הברזילאים, פדה, הצרפתים וכו’