מחזור 3 :: עוד תבוסה לליברפול

יש כל מיני דברים שאני לא אוהב ב-NBA. אפשר להעביר שחקנים מקבוצה לקבוצה בלי לקבל את הסכמתם, יש יותר מדי משחקים בעונה הרגילה, המשחקים ארוכים מדי (3 שעות ברוטו על 48 דקות נטו מה אני עשיתי רע למישהו?), משחק האולסטאר, מחירי כרטיסים בלתי מוגבלים ואחרי הכל זה כדורסל אז כמה מעניין זה כבר יכול להיות.
אבל יש דבר אחד שאני כן אוהב ב-NBA - לוח הזמנים. ב-NBA אין הגרלות. הפורמט כמובן לא מאפשר חלוקת משחקים רנדומלית, אבל הליגה לא רק מתכננת לוח זמנים נוח מבחינה גיאוגרפית (לפעמים היא ממש לא), אלא מתאימה את המשחקים הטובים ביותר לרגעים הנכונים. כך בכריסמס לא תאלצו להסתפק בשארלוט נגד יוסטון, אלא בוודאי תקבלו גם איזה קרי נגד לברון או לוקה נגד יוקיץ’.

יונייטד נגד ליברפול זה לא משחק למחזור 3. לא מעניין אותי הגרלות, לא אכפת לי הוגן, יש משחקים שצריך לתכנן את העיתוי שלהם. אף אחד לא מעוניין להגיע לשיא של העונה אחרי שבועיים וחצי.
כמובן שבמקומות שאינם הפרמייר ליג יודעים טוב יותר. בדקתי מתי נערך הקלאסיקו הראשון ב-20 השנים האחרונות. המוקדם ביותר היה ב-7 באוקטובר (2012), וכל השאר מסוף אוקטובר ועד דצמבר. אין כסף והשופטים חרא, אבל לפחות לא מבזבזים תחמושת עוד באוגוסט (כמעט).

בכל אופן, יונייטד עד כה הגשימה את המצופה ממנה ונשארה הקבוצה הפתטית שהייתה בשנה שעברה. עם שליטה אופטית במשחק ולפחות 2-3 החמצות מסמרות שיער לפני הפיגור הבלתי נמנע, יונייטד שוב מקבלת גולים ברמת טרום א’ ומפסידה לברייטון. בהיעדר האפשרות לפתוח עם סקוט מקטומיניי כ-10, כי מסתבר שמי צריך את הכובש המצטיין ברוב העונה שעברה כשיש את מאונט פצוע, טן האח ייאלץ להפסיק לשחק עם ברונו ‘חלוץ’, ברוך השם. יהושע זירקזי יקבל את המפתחות, ככל הנראה.

בשבוע שעבר כתבתי שמרכוס ראשפורד לא יודע לשחק כדורגל בלי לוק שואו באגף שמאל, והוא בהחלט עמד בציפיות עם עוד משחק מחורבן. מצד שני, מרכוס ראשפורד מאוד אוהב לשחק כדורגל נגד ליברפול. זהו מבחן משמעותי לתיאוריה שכולנו נשמח שתתבדה, לפחות לשבוע אחד.

באגף ימין ימשיכו שני האנטישמים שלנו - אמאד וההוא שהגיע לא מזמן ודווקא די טוב. באגף ימין השני ימשיך גדולי מחבלי הפרמייר ליג שפתח את העונה מצויין. ימין קיצוני בהחלט.

אבל לא רק סלאח פתח את העונה מצויין. לפני פתיחת העונה הבעתי ספק גדול (מאוד) באשר ליכולתם של הסקאוזרים להמשיך את היכולת הטובה שהציגו תחת קלופ. עוד לא ויתרתי, שהרי גם מויס ניצח קצת בהתחלה, אבל עד כה המסריחים ממשיכים איפה שעצרו, פחות או יותר. יחד עם זאת, יש לציין שההגרלה הידועה לשמצה האירה פנים למקופחים הנצחיים. עם פתיחה מול איפסוויץ’ וברנטפורד, הפעם הראשונה בה ליברפול תפגוש קבוצת כדורגל שמכבדת את עצמה בליגה תהיה ב-27 באוקטובר, כשתתארח אצל ארסנל. התחלה נוחה יחסית לסגל האימון החדש, שהצליח סוף סוף לחזק (או לחלש, תלוי את מי שואלים) את סגל השחקנים עם החתמתו של פדריקו קייזה (לעמדה הכי עמוסה בקבוצה אולי, אבל מי אני שאתלונן).

יום ראשון, 1 בספטמבר, החזירו את הילדים מהמסגרות מוקדם כי הם צריכים ‘להסתגל’ למסגרת שהם היו בה עד לפני פאקינג שבועיים וחצי, התישו את עצמכם ואותם בחום הקופח, ובשש בערב זירקו אותם הישר למיטות/טלפונים/אמא וצפו במשחק הכי גדול של הפרמייר ליג, הרבה יותר מוקדם מהראוי.

על פי הרכש בחלון, עוד עונה שהאוהדים יחלמו על מקום 4 ובפועל מקום חמישי ייחשב הישג.
יונייטד מצליחה שנה אחר שנה להביא שחקנים בינוניים ולגרום לאוהדים לחלום בגדול.
בינינו, טן האח חצה את רף ה-750 מיליון (רק בסכומי ההעברות כמובן), אבל מישהו חושב שהסגל באמת השתדרג משמעותית ממה שהוא קיבל בהתחלה?
לצערי (באמת לצערי, אני מאוד מחבב את יונייטד. יותר נכון להגיד שאני מאוהב בפרגי הישן והטוב), לא מרגיש לי שהאוהדים של יונייטד באמת מאמינים שהקבוצה שלהם אמורה לרוץ לאליפות.
מרגיש לי שקבוצה יציבה למאבק על הטופ פור סטייל ונגר מתקבל אצלם בברכה. ולכן אני חייב לשאול את אותם אוהדים, האם הדרישות הנמוכות האלה שלהם לא מובילות את ההנהלה לגבש ציפיות נמוכות כאלה מההתחלה?, אני באמת חייב לשאול, אוהדי יונייטד השלימו עם זה שהם הקבוצה הקטנה בעיר? אם אוהדי יונייטד לא השלימו עם המצב אז הם חייבים לדרוש יותר. יותר ברכש ובטח שיותר שבשאיפות ממקום רביעי.

הרכב:
אוננה
מזראווי דה ליכט מרטינז דאלוט
קאסמירו מאיינו ברונו
גרנאצ’ו זירקזי ראשפורד

בלי אמאד בימין הידד. יאללה גרנאצ’ו.

טוב מתי מפטרים אותו ??

בצדק ייפלו על קאסמירו כי הוא חייב להעיף כדור כשלוחצים אותו, קצת מתחכם, אף פעם לא היה מהיר וזריז והוא היה מעין נקודת תורפה עם הכדור ברגל כבר בעונה האחרונה אצלינו - אבל אני חושב שיש עוד מלא בעיות, שהגנתית הוא בסדר וקל להיטפל אליו כשעיר לעזאזל.

סגירה מרושלת פעמיים של הבלמים - ליסנדרו מרטינס ממש עכשיו. גם כשקשר אחורי מאבד כדור קרוב לשער לא תמיד זה נגמר בגול. או על איך שהקבוצה (לא) מתפקדת. ואם היה 0:0 במחצית אז מה? ליברפול משחקת בהליכה במשחק חוץ שאמור להיות קשה למעט שניות בודדות או כשהיא מאבדת את הכדור ולוחצת יפה מאוד. בעיטה אחת של מנצ’סטר יונייטד לשער במחצית ועכשיו אלחנדרו גרנאצ’ו כבר בהרכב והוא אמור להוסיף. גם ברונו פרננדש לא מספיק טוב ואני מציין אותו כי יש ציפיות. והחלוץ מה איתו? מה אני מפספס.

כמה פעמים יונייטד שמשחקת על מתפרצות - הצליחה לחטוף כדור בעצמה למשל קרוב לשער של היריבה? כמו השער של ליברפול עכשיו. או כמה פעמים היא באמת הייתה קרובה ליצור מצב עם יתרון מספרי. זה יכול להיגמר במאניטה. בעצם גם זה לא יזיז את טן האח. בוגרים נגד ילדים. עושים להם משולשים

לא רוצה ניחוס עצמי אבל נראה שהצלחנו להביא את המאמן ההולנדי הקירח הנכון :wink:

ההבדל בין קאסמירו עם הכדור ברגל לבין קאסמירו בלי הכדור ברגל במחצית הזו… ספייס ג’אם. נתן כמה חילוצי כדור באמת נפלאים, אבל כל מסירה שלו קדימה הייתה לקדימה של ליברפול.
טן האח הביא לנו עוד שני חתולים בשק. זירקזי לא נראה קשור לרמה הזו. משחק כל כך לאט ביחס לקצב של הליגה ובפרט של המשחק הזה. הוא לא מספיק לחשוב והשחקנים של ליברפול כבר טרפו לו את הכדור.
עוכר ישראל באגף ימין הוא קופי פייסט של אוננה. בסדר תחת לחץ, אבל את העבודה האמיתית שלו - לא יודע לעשות. לפחות תהיה באיזור בכדור רוחב מאגף ימין שלהם לאגף שלך. אפילו לא אומר תעצור את הכדור, רק תהיה בפריים.

בעוונותיי אני רואה שידור ישראלי. מה יש להם עם להגיד לוצ’ו דיאז? הבנו שעליתם על התגלית המרעישה שעשויה לזכות אתכם בפרס נובל לתקשורת שייוסד במיוחד עבורכם שמכנים אותו לוצ’ו, יאללה סתמו.

ומה הקטע עם הנייקי במאונך בחולצה של ליברפול? זה רק אצלם או שזה הקטע של נייקי השנה?

אם זה יס אתה יכול להחליף את השפה ולבחור שפת מקור השידור האנגלי.

IPTV. פשוט אראה שידור בריטי במחצית השניה. ראיתי עם הילד אז רציתי שיהיה לו נוח עם השפה, אבל גירשתי אותו במחצית כדי שלא יפתח את הטראומות שיש לי מה-5-0 (כן, מה-7-0 כבר אין לי טראומות).

איך שיונייטד משחקת כדאי שנתכונן לגרוע מכול.

קטע של נייקי. זה יהיה גם בחולצה השלישית של ברצלונה.

קאסמירו סתם שעיר לעזאזל נוח. ובכלל אני לא רואה מה הטעם לדבר עליו ספציפית שמאיינו עשה כמעט את אותה הטעות בדיוק במחצית השניה. האחריות על המאמן שרואה איך הקשר האחורי נלחץ לבד בין 3-4 שחקני יריבה וחושב שאפשר להחזיק ככה.
תמכתי בהחלטה להשאיר את טן האח למרות התצוגות הנוראיות בעונה שעברה כי האמנתי ביכולת שלו לעשות שיעורי בית ולצאת לדרך חדשה עם פחות פציעות ועם רכש. לא נראה שזה קורה. טן האח חייב ללכת.

האינטרנט זוכר ולא מוחל