על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

מישהו שעוקב יודע לספר מה הולך בהפגנות בבריטניה?

ממה שאני מבין, היה רצח של כמה ילדות ע"י בן של מהגרים. נפוצו שמועות שיקריות שהרוצח הוא מוסלמי. וחבית האש התפוצצה.

התקשורת מנסה להציג את המפגינים בתור “ימין קיצוני” ומסתירה לחלוטין את הפרעות שמוסלמים קיצונים , יש שם גם ימין קיצוני והכל, אבל הכל סובב סביב מדיניות ההגירה הכושלת של בריטיניה.

ברגע שמתעלמים ולא נותנים לדבר על הבעיה זה מתפוצץ לכולם בפרצוף. כמובן שמנסים להפוך את הימין לשעיר לעזאזל.

אבל מה שקורה שם גם קורה אצלנו. כולל אצלי בפ"ת.

קצת יותר מורכב משה
https://x.com/RackMada/status/1819265822327459912

זה לא גבר במובן השגרתי של המילה

תסתכל אני יכול להמשיך להתוכח איתך לגבי מה שהועד האולימפי אמר וכל מיני דקויות, אבל בגדול זה קורה התהליך הזה ואם לא יפסק השגעון , ספורט הנשים יושמד. גברים יקחו גם תחרויות של גברים וגם את המקביל הנשי…

ומי שיזכר שעזר לזה ועודד את זה, זה לא אנשי ימין ושמרנים כמוני, אלא אנשי שמאל ופמינסיטיות שרדפו אנשים כמוני שניסו להזהיר מפני זה.

בנושא אחר:

סרינה ווילאמס היא פשוט דוגמה למה אני לא סובל אותה ולא את לברון גימס
https://x.com/serenawilliams/status/1820507655250850058

הלכה למסעדה בצרפת ללא הזמנה ואותה מסעדה היתה מלאה אז הם נאלצו לסרב לה. במקום להבין שהטעות אצלה, שיחקה אותה “לברון גימס” האמת, כל הכבוד למסעדה. התיחסה אליה בדיוק כמו שהיא היתה מתיחסת אלי ואליכם…

פריבלגית מסריחה.

“קורבנתם אומנתם”

תקרא את התגובות, 90 אחוז יורדים עליה.
אחלה פרסומת למסעדה.

כל מה שאני אומר שלא מדובר פה בטראנס שהוא בעצם גבר וההשתתפות שלה היא לא תוצאה של איזה טרלול פרוגרסיבי. זהו מקרה גבולי מאד של מישהי שנמצאת על הרצף. אני מניח שמי שנולדה נקבה (מבחינת אברי רבייה) אבל היא על הרצף לכיוון הגבר אז זה עשוי להעניק לה יתרון בספורט. זה מוזר עד מצחיק, צריך להתייחס ולהחליט מה לעשות עם המקרה הזה, אבל סביר שיותר מטרלול יש פה ילדה שהייתה טובה בספורט מסיבות מובנות, וזהו.

אז למה ללכת כאן על הכיוון של לתת יתרון לא הוגן? לא נכון יותר לחילופין לא לאפשר את היתרון ליחיד/ה אלא לקבוע שי/תתחרה מול גברים? יגרום לה/ו לחסרון, אבל עדיף מאשר שיהיה חסרון לקבוצה גדולה בהרבה

אף אחד לא הלך על כיוון כזה במתכוון. זה מקרה בלי התייחסות ברורה, זה בדיוק הקטע. זה מתחיל בתור תינוקת שנרשמת כנקבה במשרד הפנים, לא עם ילדה בת 14 שהחליטה לשנות את מינה.

רק תדמיינו איזה ויכוחים יכולים להתקיים בספורט הפאראלימפי… לא פייר יש לו רגל אחת ולי אין

עוד תובנה ובעיקר על מה שיקרה פה בעתיד

https://x.com/i/status/1821052282282082532

ממה שאני מכיר ספורט פארלימפי מחולק לקטגוריות נכות. אין מצב שמישהו עם רגל אחת יתחרה במישהו בלי רגליים בספורט בו לרגל יש משמעות כלשהי. או שינטרלו לחלוטין את הרגליים של שניהם, או שהם יתחרו בקטגוריות שונות.
בינתיים רק בספורט נשים מותר גם לאנשים מחוץ לקטגוריה להתחרות.

בסדר נו… אז אחד יגיד היי לא פייר לזה חתכו מתחת לברך ולי מעל…

בתום ובתמים אני חושב שזה מה ש’הורס’ את החוויה בפאראלימפי. לצערנו בגלל פערי הנכות - אפילו באותה קטגוריית נכות - זה נראה פחות תחרותי וצמוד, מעבר לעניין כמובן שאנשים עם נכות נראים לנו מוזרים ופחות אסתטיים וגם על זה יקום רייטינג, נרצה או לא.

מובן, אבל…
אין ולא יכולה להיות זהות נכותית מלאה, וממילא אם כן זה יביא לכל כך הרבה קטגוריות שונות על אותו ענף שלא תהיה אפשרות לקיים תחרות, כי למשל מקצה 100 מטר שחייה ידרוש עשרות קטגוריות תחרותיות, כלומר לקיים את כל הגמרים למשחה בודד ידרות זמן ומקומות תחרות. אם באולימפיאדה הרגילה בגודו למשל מתחרים בקטגוריות שהטווח שלהן נניח 3 קילו (למשל 60 עד 63), הפראפראזה של שוויון מלא תדרוש שהטווח כבר יהיה למשל 10 גרם? ואם נכות ספציפית מסוימת מתקיימת רק ל 8 ספורטאים (למשל קטוע יד ימין במרפק, קטוע כל רגל שמאל, שומע רק 10% בשתי האוזניים ורואה רק 10 ס"מ קדימה) - ישר מתחילים בגמר?

דברים כאלה, ולא בסדר כרונולוגי:

אפילו @Ganjo היקר יזדעזע מזה.

.

ומעל הכל הmeme הזה הוא מדויק לחלוטין, ה Two tier police:

אז העצבים שלהם זה על העובדה שהתקשורת והממשלה מגינות על ה"מהגרים" גם אם רוצחים 3 ילדות ומתייחסים ביד קשה לבריטים.

אהה אגב, יש להם גם משטרת פייסבוק כמובן:

https://twitter.com/EndWokeness/status/1821221047204536760?t=sRSqQcOcxEGEI0WrOminkg&s=19

אבל מה זה racial hatred? להזהיר ממי ששונא אותנו??

תשים לב הבחור חבר בליבור. תנחש למי הוא רוצה לשסף את הגרונות וניחוש שני האם יעצרו אותו?

אבל בטח יעצרו במקום זה איזה זקנה חביבה שכתבה משהו בפייסבוק…

https://x.com/Nigel_Farage/status/1821505462002385040

מעניין אותי אם אלו שזילזלו בי וב @Aragones שהתחלנו להזהיר מזה בתקופות הקורונה יפול להם האסימון עכשיו.

הם אשכרה מעמידים לדין על פוסטים ברשתות החברתיות.

אתם חושבים שזה יגמר בזה? או רק שם? רק עניין של זמן שזה יגיע גם לפה …

מסתבר שלא תמיד הכל כל-כך פשוט.

קראתי בעיון. אוהב מאוד את מכון דוידסון. חלק אחד תפס את תשומת ליבי במיוחד:

בספורט מגע אחד, אגרוף, מחקר קטן שהשווה בין עוצמת האגרופים של אנשים שלא מיומנים באגרוף מצא חפיפה גדולה בין חוזק האגרופים של זכרים ושל נקבות, כך שאי אפשר להעריך את חוזק אגרופיו של אדם ואת ביצועיו על פי הזוויג שלו בלבד. במחקר קטן עוד יותר, אבל שנבדקו בו מתאגרפים מקצועיים, נמצא יתרון לזכרים אם כי רק במכה מסוימת אחת (“קרוס”), שהיא מהמכות החזקות ביותר באגרוף. הטענה שמסתובבת ברשת על “מחקר שהראה שאגרופים של זכרים חזקים כמעט פי שלושה משל נקבות”, מקורה במחקר קטן שכלל לא בחן עוצמת אגרופים, אלא השתמש במדד לא רלוונטי. אגב, לחוקר יש אובססיה מוזרה לאגרופים ולאבולוציה.

זו ערימה של שטויות.
דבר ראשון, איך מחקר שעוסק באנשים שאינם מיומנים באגרוף רלוונטי לכתבה שעוסקת בענף האולימפי אגרוף?
שנית, אם המחקר שכן עוסק במקצוענים כל כך קטן, עדיף לא לציין אותו.
שלישית, מייק טייסון. שום מחקר מדעי לא ישכנע אותי שאגרוף אחד של מייק טייסון לא מפרק לרסיסים את המתאגרפת הכי טובה בהיסטוריה, כשהוא מצידו יעמוד בעשרים אגרופים שלה בלי למצמץ.
מחוויותיי האישיות באומנויות לחימה, אין בכלל מה להשוות עוצמה של גבר עם חגורה שחורה לזו של אישה עם חגורה שחורה (וראיתי את שניהם). הנסיון לומר שאין הבדל בעוצמת האגרופים אבסורדי באופן בלתי יתואר בעיניי.

מכון דוידסון הוא גוף נהדר, אבל חלק מהמפרסמים בו לא מסתירים או מצניעים או מעמעמים את האג’נדה שלהם. אני ממש לא חושב שהאלג’יראית היא גבר טרנס וכל השיט שהופץ, אבל ההשוואה לפלפס היא ברמת תגובות בקהילת האתרוגים בפייסבוק ולא ברמה של דיון מדעי. פלפס לא יכול להתחרות עם דולפינים, האלג’יראית כן יכולה להתחרות עם גברים (אני לא טוען שהיא צריכה אבל זה הטיעון של ‘המתנגדים’. לא לפסול אותה לגמרי). מי שכתב את זה (נעם לויתן) בא עם תשובות מהבית, וגם אם הן נכונות - התיבול שלהן באג’נדה מאוד פוגם בעיניי.