דיון ההעברות :: זירקזי הרכש הראשון בעידן החדש

כתבת על תפוקה. איך אתה מסביר את היתרון המובהק שיש למרסיאל על פני סאנצ’ז בכל פרמטר - גולים ובישולים לדקת משחק ובכלל?

העובדה שאחד לוקח על עצמו את המשחק וצריך לבנות את ההתקפות של יונייטד בעוד השני הוא בעיקר רגל מסיימת או מבשלת.
בנוסף יונייטד פתחה חזק מאוד את העונה ואיבדה את זה בשלב מסוים (כל הרביעיות). תעשה השוואה של מהרגע שסאנצ’ז הגיע ותשווה כמה הקבוצה כובשת בזמן שכל אחד מהם על המגרש.

ובכללי יש את עניין מה שאני רואה בעיניים, לטעמי יונייטד עם סאנצ’ז קבוצה טובה יותר. שרק יהיה עכשיו גם קישור מאחוריו, קשר 50:50 אמיתי ופוגבה שלא זורק זין והכל יראה שונה.
אגב אם תשאל אותי מרסיאל וסאנצז צריכים לפתוח יחד כי אני תופס ממרסיאל יותר מרשפורד לינגרד ומאטה

מהרגע שסאנצ’ז הגיע לא רק שהתוצאות החמירו, התחלנו לכבוש משמעותית פחות וגם לשחק די רע. אני לא מאשים אותו כי באמת כמו שאתה אומר הוא לוקח על עצמו המון, ומשאיר את הנשמה שלו על המגרש, לעומת מרסיאל שמרוכס הרבה יותר בפינישים.
בשורה התחתונה, הבחור נתן עונה של דאבל פיגרס בשערים ובישולים (אולי חסרים לו בישולים בודדים בשביל 10, אך נדמה לי שלא), הוא בן 21, ויש לו קסם ברגליים. חבל לוותר עליו בשביל כל אחד, לא רק אלכסיס.

נסכים שלא נסכים לגבי ההעדפה ביניהם.
אך אנחנו שנינו מסכימים לגבי ההשוואה בין מרסיאל לשאר הקיצוניים.
מרסיאל לא צריך ללכת כל עוד מאטה, לינגארד ורשפורד משחקים.
אם יונייטד ימכרו את לינגרד לצורך העניין יהיו באגף מספיק דקות לכולם.
בהנחה שסאנצז ולוקאקו באנקרים, אז מרסיאל יפתח באגף השני כאשר רשפורד יהיה מחליף ראשון לכל עמדות ההתקפה ומאטה נמצא לגיבוי. זה מצב מספיק טוב שאמור לספק כל שחקן ושחקן מהם.
אפשר להחליף את השמות לינגרד ומאטה.
יונייטד חייבת בקיץ מגנים תוקפים טובים ב2 הצדדים וקשר 50:50.
בנתיים היא ביצעה 2/3 מכך ובהנחה שהרכישות יתבררו כמוצלחות לדעתי מצפה לנו עונה טובה סוף סוף.

הבעיה שמרסיאל לא אוהב לשחק בימין ולא נותן את אותה תפוקה כפי שהוא נותן כשהוא משחק בשמאל. את אלכסיס מוריניו לא מנסה שם יותר מדי, וגם כשכן - הוא בורח לאמצע ודורך ללוקאקו ופוגבה על הבהונות בצורה הדדית. לראשפורד יש אותה בעיה כמו מרסיאל, ולמאטה אותה בעיה כמו אלכסיס. לינגארד הוא האופציה הכי טובה, אם כי גם הוא אוהב את האמצע.

כך או אחרת, 3 מהקיצוניים שלנו אוהבים רק את צד שמאל. ראשפורד מועדף לאור היותו שחקן בית שבנוסף עובד קשה. אלכסיס מועדף כי הוא סופרסטאר. למרסיאל אין ברירה מלבד ללכת. זה חבל כל כך עבורנו אבל מה אפשר לעשות, אלו ההעדפות של מוריניו.

רשמי , פרד שחקן יונייטד.
חתם על חוזה ל-5 עונות עם אופציה לעונה נוספת, המחיר הוא 50 מיליון פאונד פחות או יותר.

יש דיבורים על מעבר של חואן מאטה לבארסה. אני מקווה שזה יקרה, וכי בארסה תחתים גם הררה.

https://twitter.com/DeanJonesBR/status/1010450493913686016

הבעיה היחידה שלי עם העניין שהיא שחואן מאטה כזה נשמה טובה ולא מתאים לו לשחק בשביל ההנהלה של ברצלונה.
מלבד זאת, שיטת המשחק שלהם תוציא ממנו את המיטב, הם צריכים מישהו שיחליף את אינייסטה ומאטה יכול לעשות זאת (יחסית), ולנו הוא לא כל כך יחסר מבחינה מקצועית.

את אנדר אני לא משחרר לשום מקום. שישאר אצלנו לנצח, גם אחרי הפרישה.

פילאיני כנראה נשאר במנצ’סטר יונייטד. אלה גם חדשות טובות לדעתי.

מה מיוחד בו עד כדי כך שאתה רוצה שישאר גם אחרי הפרישה? אני ברצינות שואל.

התשוקה שלו למשחק והגישה שלו לקבוצה. ככה שחקן יונייטד צריך להיראות בעיניי (לצד המודל המלכותי של קאריק) ואשמח שישאר איתנו ויעביר את זה הלאה.

מפלאייני כנראה לא ניפטר לעולם. אני די כועס על השרירים שעשה מולנו, אבל הוא תמיד משאיר הכל על המגרש אז אסלח לו.

לא שמח ולא עצוב מההישארות של פלאייני, היה בהחלט שיפור ביכולת שלו בקבוצה לאורך העונות אבל לא החזקתי ממנו אף פעם אצלנו. היו פעמים מעטות ששיחק אצלנו קשר אחורי וכמובן שהתפקיד לא מתאים לו, כקשר 50 50 חסרה לו יצירתיות, מהירות מחשבה ומסירות עומק וכקשר התקפי יש אופציות טובות ממנו בסגל.
יהיה בו שימוש למשחקים ספציפיים אבל לא בטוח שהשכר שלו שווה את המאמץ ( לפי הטיימס 100,000 פאונד לשבוע בחוזה לשתי עונות ).

אני מאוד מקווה שההישארות שלו לא תסתום את הגולל על הבאת קשר אחורי שדרוש לנו מאוד כדי שמאטיץ’ לא יפול מהרגליים בטח אחרי שהוא יחזור מהמונדיאל ללא מנוחה אמיתית מהעונה.

קצת דיווחים אחרים:

לפי יאהו בונוצ’י על הראדר של יונייטד אחרי שמילאן נקלעה לקשיים כלכליים.

לפי MEN ישנה אפשרות שיוצע ללוק שואו חוזה חדש , בנוכחי הוא נכנס לשנה האחרונה בחוזה.

בהעברה שולית למדי יונייטד החתימה את לי גרנט בן ה34 מסטוק כדי שישמש כשוער שלישי, דבר הפותח פתח להשאלה של ג’ונסטון לקבוצה אחרת באנגליה.
נקווה שיתרום כמה שאפשר מנסיונו לקבוצה

ג’ונסטון עזב אותנו לטובת ווסט ברומיץ’ תמורת 6.5 מיליון פאונד.

בלינד בדרך חזרה לאייאקס ממנה נרכש ב-2014 , סכום הרכישה יעמוד על 14 מיליון פאונד כשמשתנים יוכלו להעלות את העסקה ל-18.5 .

שמח שהצלחנו למכור את בלינד תמורת סכום מכובד, שחקן עם אופי נוח מאוד אבל חסר מאפיינים לכל עמדה בה שיחק אצלנו.
מקווה שדרמיאן יצטרף אליו בקרוב ויפתח פתח לשחקנים כמו פוסו מנסה וטזונבה להראות מיכולותיהם.

קצת תחושת פספוס עם בלינד. הגיע על תקן קשר אחורי ואולי מחליף לקאריק (מה שהכי היינו צריכים) ולא ככ מצא את עצמו שם. נתן עונה מכובדת כבלם מאולתר וכמה הופעות סבירות כמגן אבל
לא בשביל זה הוא בא. אין לו ככ מקום בקבוצה שמוריניו והעזיבה מובנת.

בלינד שחקן מאוד סימפטי שנחמד היה לראות בקבוצה. נדמה לי שכל האוהדים ללא יוצא מן הכלל מרגישים כלפיו את אותו הדבר. בחור חביב, לא התלונן מעולם, עשה את שלו על המגרש בשקט ובנחישות, אבל לא מספיק טוב בעמדה אליה הגיע, ולא בעמדות אליהן הוסט. שמח שהוא חוזר למקום שהוא אוהב, ומקווה שיצליח.

אחרי כמה שבועות של דממת אלחוט בגזרת ההעברות, קול ענות חלושה עולה מכיוון וודוורד. על הפרק, ניסיון לקנות את הארי מגוויר גיבור המונדיאל מלסטר כשההצעה שהוגשה עומדת על 65 מיליון פאונד (באיזור ה75 מיליון יורו), לסטר בינתיים מסרבת.
בנוסף דיווחים באנגליה שיונייטד הסירה את ההתנגדות למכירת מרסיאל, נראה שזמנו אצלנו קצוב והשאלה רק אם יעזוב עכשיו או בינואר. מקווה מאוד שלפחות לא ליריבה באנגליה.

יש לי הרגשה די רעה בנוגע לעונה הקרובה. ההתנהלות בקיץ הזה משונה למדי. מוריניו כבר מכין את הדלק והגפרורים לקראת השריפות שהוא הולך להצית באמצע העונה, מרסיאל בדרך החוצה, שמועות על פוגבה, החתמות סולידיות מאוד, כדורגל גרוע כרגיל.

מגווייר סבבה והכל, ולא מעניין אותי המחיר, אבל לא יודע אם הוא זה שישפר את ההגנה שלנו עד כדי כך. לא רואה יתרון גדול שלו על פני סמולינג, מלבד משחק הרגל, ואצל הבעט ורוץ של מוריניו זה חסר משמעות. מקווה שלא נכנסנו לפאניקה ונתחיל להתפזר.

מעדיף שהפגרה תימשך עוד. תנו לי קצת נחת.

בכל זאת קרה משהו יחסית מעניין היום. במשחק ההכנה מול מילאן, שנגמר בתוצאה 1-1 לאחר 90 דקות, שתי הקבוצות הלכו לנקודה הלבנה כדי להכריע את המשחק.
כל קבוצה בעטה לא פחות מ-13 פנדלים! אנדרס פריירה ואנדר הררה בעטו פעמיים עבור יונייטד, כשגאטוסו ומוריניו בספסל מתבדחים שגם להם מגיע לבעוט.

החלון עוד לא נסגר אבל זה מרגיש כאילו השאיפה שלנו היא טופ 4 לא יותר, אני לחלוטין לא מאשים את מוריניו ואני בטוח שאם זה היה תלוי בו היה מגיע רכש משמעותי.

ב19.00 נסגר החלון העלוב הזה סופסוף ?