דיון ההעברות :: מאונט, אוננה, הוילנד, אמרבאט

אחרי הדברים של מוריניו אתמול, אודות אי היכולת להתחרות בביזבוזים של סיטי, חלמתי את החלום הבא:

מוריניו מכנס מסיבת עיתונאים בחדר התקשורת באולד טראפורד, ומודיע כי הגיע להסכמות עם בעלי הקבוצה. מנצ’סטר יונייטד מבינה את חוקי המשחק החדשים, והיא הולכת להשקיע הכל כדי להתחרות בסיטי. הצעד הראשון בדרך החדשה של המועדון היא רכישתו של כוכב על, בסכום חסר תקדים שלא פורסם (סוכנות החלומות לא השיגה את המספר המדויק, אך הוא נע בין 250 ל-300 מיליון פאונד). מי השחקן המדובר, עולה רחש מהעיתונאים הנרגשים. מוריניו נהנה מהמתח, דממה נוצרת בחדר, והפורטוגלי מצביע על הדלת הימנית של החדר, ממנה יוצא קווין דה ברוינה.

למרות אותנטיות החלום, הדיון הזה יעסוק במטרות יותר ריאליות. לדעתי דה ברוינה הוא השחקן שיש לנו הכי פחות סיכוי להחתים בעולם, כולל את מסי, בהתחשב בהנהלה של בארסה.
המטרה כאן היא להעלות את העמדות שדורשות חיזוק, להציע מועמדים פוטנציאליים, ולהציג שמועות הגיוניות מעיתונות סבירה (סקיי, BBC, בילד ודומיהם).

החלון של ינואר יפתח ביום שני, ולמרות שהעונה בליגה גמורה, החלון חשוב מאוד. די להחתמת חלוצים באמצע אוגוסט, אחרי מחנה אימונים ומחזור ליגה. אם רוצים מישהו לקיץ, שיבוא כבר עכשיו, כדי שבתחילת העונה הבאה הקבוצה תהיה מתואמת ומוריניו לא יוכל לומר שאנחנו עדיין בבנייה.

מהצד השני, מספר שחקנים על כוונת היציאה:

• הנריק מקטריאן, אולי השחקן הכי מאכזב העונה, מציג יכולת שגורמת לעונה שעברה שלו להיראות כמו סרט של האוונג’רס.
  • מרוואן פלאייני מסיים חוזה בקיץ. מוריניו, ועכשיו גם האוהדים, מאוד מרוצה ממנו, והתקווה היא שהבלגי בן ה-30 ישאר. בינתיים אין הארכת חוזה, ויתכן שיקרה משהו כבר בינואר.
  • חואן מאטה במצב ביניים. מצד אחד הוא לא מספיק טוב (בדרך כלל), אבל לא גרוע כמו מקטריאן, ומצד שני החוזה שלו מסתיים בקרוב. הספרדי החביב אחד השחקנים האהובים ביונייטד בזכות האופי הנפלא שלו, אך הוא שחקן לוקסוס כפי שמוריניו הגדיר בעבר, ולא אחד שיעשה את ההבדל.
  • דרמיאן, דיילי בלינד ומרכוס רוחו. שלושתם בעלי גישה חיובית, אבל אין לי מושג מה הם עדיין עושים ביונייטד.

יש הרגשה שהחלון הקרוב קריטי. אם מוריניו לא יקבל את מה שהוא רוצה, צפויות לנו נהיות בהמשך העונה, ופיצוץ בלתי נמנע בסיומה. אם מוריניו יקבל את מה שהוא רוצה, כבר יגמרו לו התירוצים, ומשם והלאה הציפייה תהיה חזרה מיידית לטופ של אירופה. האתגר הכי גדול בקריירה של מוריניו.

שיהיה דיון מהנה.

שמח מאוד לראות את הדיון נפתח, בהחלט יש על מה לדסקס בנושא.
אני אתן את ה- say שלי לגבי כל עמדה בהרכב :

עמדת השוער- נתברכנו בשוער הטוב בעולם בעמדה הזו, ריאל נראים בדרך לקנות את קפה אז הגיע הזמן לסיים את הסאגה הזו ולתת לדה חאה חוזה חדש שיצדיק את כל הפעמים שהציל אותנו בעונות האחרונות.
רומרו הוא גיבוי טוב שיכול לפתוח בהרבה קבוצות מהדרג השני באירופה.

מגן שמאלי- העמדה שמבחינתי היא החשובה ביותר לינואר. יאנג עם כל הכבוד והנשמה הוא לא מגן שמאלי טבעי וגם נראה שלא יכול להתפתח לאחד כזה כמו ולנסיה, צריך להיות תמים בשביל לסמוך רק על שואו בעמדה הזו אחרי העונות האחרונות כשאנחנו לא בטוחים אפילו לגבי הכשירות שלו.
כבר הזכרתי בדיון נגד לסטר את ססניון מפולהאם והאפשרות שעולה משם היא שנקנה אותו ונשאיל חזרה עד סוף העונה כך שזה יקרוץ לפולהאם.
גם אלכס סנדרו מיובנטוס מוזכר אבל זה יהיה יקר ומסובך הרבה יותר.

מגן ימני- עמדה בעייתית כמו שאנחנו חווים כרגע, ולנסיה יציב מאוד הגנתית ותומך בהתקפה ( יש הטוענים שהוא חד גוני ושאפשר לשאוף ליותר ) והוא מספיק כרגע לעמדה הזו.
מבחינת גיבוי נוצרת קצת בעיה למרות שיאנג משחק שם כי דרמיאן נוראי ולא מאפשר אופציה של מנוחה אפילו לולנסיה.
הייתי מחכה לקיץ עם העמדה הזו וההתלבטויות, אולי מוריניו יחליט שהוא מחזיר את פוסו מנסה כגיבוי.

בלם- בתחילת העונה היה נראה שמצבנו מצוין שם, אז חשבנו.
באיי שהוא היציב בשורותינו פציע מאוד העונה, פיל “הפצוע האנגלי” ג’ונס חווה את הכשירות הכי גבוהה זה שנים העונה למרות שהספיק כבר להיפצע וזה מדאיג, סמולינג מראה עונה די יציבה ונותן אופציה לסמוך עליה.
לינדלוף התחיל שייקי מאוד ומתחיל להתרגל ( בכל זאת אנגליה זו לא פורטוגל ), רוחו מרתיח את האוהדים ( טוב שמשחק הבא הוא מורחק בגלל צהובים ) ולגבי בלינד לא ברור לי מה הוא עושה פה עדיין.
מוריניו לא יעשה רכש בעמדה הזו כך שאין מה לדבר עליה.

קשר אחורי- קטסטרופה
מאטיץ’ לצד משחקים נפלאים מתחיל להישחק ולהראות עייפות וזה מה שיש לנו להציע בעמדה הזו ( את קאריק אני לא סופר כי לא נראה שיש סיכוי שנראה אותו משחק העונה :frowning_face: ).
מקווה שמוריניו מבין את הנחיצות בשחקן כמה שיותר מהר , הרבה אופציות לא נזרקות בעיתונים ( סאביץ’ מלאציו עם תג מחיר מפלצתי וויגל מדורטמונד שהוא כישרון צעיר אבל אין לנו הצלחה בינתיים עם קניות משם ).

קשר מרכזי- מצב יחסית טוב עם פוגבה שמנסה למצוא יציבות העונה ביכולת , הררה שמתקל הרבה ומתקיף מעט,פלאייני שנתקע עם הפציעה הארורה בעונת קריירה כשלפי הטלגרף יקבל עוד הצעת חוזה של 150,000 :exploding_head: פאונד לשבוע
ומקטומיניי שמראה ניצוצות חיוביים.
גורצקה משאלקה הוא אופציה נהדרת כאשר הוא מסיים חוזה בקיץ ואפשר להביא בזול עכשיו עם זמן התאקלמות לליגה, קשר טכני מאוד בעל חוש הבקעה - מזכיר לי את טוני קרוס עם שיפור התקפי.

קיצוני ימני- מצב נוראי בעמדה הזו כשמאטה פותח שם בלית ברירה ובורח לאמצע הרבה , ראשפורד מחלטר שם גם כאשר לא נוח לו שם ומחטריאן פתח בתחילת העונה והראה שאין מה לבנות עליו שם או בכל מקום אחר.
לינגארד יכול לשחק שם אבל בינתיים מקבל בעיקר דקות באמצע כך שהוא לא הפתרון, חבל מבחינתנו שפריירה מושאל לולנסיה כשהיה יכול לקבל הרבה דקות שם אבל זו כבר היתה החלטה שלו ( שמוריניו לא היה מרוצה ממנה ).
כרגע מלקולם וויליאן מוזכרים אבל לא ברור אם משהו מזה נכון ואם כן בינתיים לא שומעים על כך בעיתונים האמינים.

קיצוני שמאלי- לא חושב שיש התלבטות פה, מוריניו רצה בקיץ את פריסיץ’ שמשחק בעמדה הזו באינטר אבל אם לא ניתן למרסיאל וראשפורד הזדמנויות להפוך לשחקנים מובילים אז מצבנו רע.

שחקן חופשי מתחת לחלוץ- תלוי מאוד במערך שעולים בו כי לא תמיד יש מקום לשחקן בהרכב . יש לנו שלל אופציות כמו לינגארד שמראה יציבות ומצא את הגולים העונה, מאטה ומחטריאן שאוהבים לשחק שם ואפילו זלטאן לפי מוריניו :tired_face:.
אף אחת מהאופציות לא גורמת לי שלווה וגם לא האופציה של אוזיל ששמו נקשר אלינו ומסיים חוזה- אמנם שחקן טוב מאוד אבל נוטה להיעלם במשחקים רבים ולא יתאים למשמעת הטקטית של מוריניו.

חלוץ- לוקאקו מסתגל לתפקיד של חלוץ מוביל בקבוצת טופ, ישנם קשיים ( בצורת שערים, עבודת הגנה רעה ) אבל אני לפחות סומך עליו ומאמין שעשינו רכש טוב הקיץ. מאוד מפתיעה יכולת הבישול שלו שאם לא השחקנים שלנו הייתה מתבטאת יותר העונה.
ראשפורד ומרסיאל גם יכולים לשחק כאן אבל אין להם יותר מדי דקות לשחק, זלטאן נראה רע מאוד מאז שחזר ונקווה שיחזור לכושר משביע רצון.
מוריניו סומך מאוד על לוקאקו ומרוצה ממנו כמו שרואים בריאיונות אחרי משחק כך שרכש לפה לא צריך וגם לא נראה.

נראה שחסרים לנו 2-3 שחקנים וזה נשמע מעט אבל זה רכש נקודתי חשוב שאין להמעיט בערכו בטח בעונה שחוזרים בה לליגת האלופות

אין מה לדבר יותר מידי
החוצה : דרמיאן בלינד מיקיטריאן רוחו(?)
להביא : קשר ימני קשר קידמי מגן ימני ואם יש אפשרות בלם

בפועל אולי יגיע רכש בודד ובטח כזה לא הכרחי משהו כמו שוער חמישי

אני בדיעה שמדובר ביותר מכסף. כמובן שיש צורך להגדיל את ההשקעה לנוכח פערי האיכות מול סיטי, הגדולות האחרות באירופה וגם לנוכח ההשקעה של מועדונים כמו ליברפול ששואפים לחזור לצמרת. אבל מה שיותר חשוב זו ההבנה שצריכה לשקוע שאנחנו כבר לא הקבוצה הכי טובה, אלא אחת שרוצה להיות הכי טובה ונמצאת במרחק לא קטן משם. הגישה של המועדון היא הבעיה, וזו אותה בעיה שאחנו סובלים ממנה עוד מהשנים האחרונות של פרגי. הכדורגל השתנה וצריך לעשות את ההתאמות. כיום יש לא מעט ענקיות באנגליה ובאירופה בכלל, ויש צורך להתאים את עצמינו לכך.

בשנתיים האחרונות יש שינוי בכל מה שקורה בסקאוטינג ובהשקעה במחקות הנוער, רמות הכישרון בגילאים האלה הולכות ומתמלאות אבל עדיין יש עבודה לעשות. כמובן שגם רמת הכישרון בקבוצה הבוגרת לוקה בחסר, ובזה ייקח זמן לטפל בעיקר בגלל המציאות בשוק, גם מבחינת המוכר וגם מבחינת הקונה.

אין ספק שאנחנו בדרך הנכונה, אבל נדרשת עוד עבודה רבה ואסור לעצור לרגע. אני חושב שהמסרים של מוריניו לאחרונה נוגעים בעיקר לזה. אי אפשר להסתפק בבינוניות וחייבים להחזיר את הסטנדרטים אליהם המועדון שואף.

יונייטד צריכה להמשיך להוציא כסף. זה לא כישלון של מוריניו כי עובדה שאף אחד ממאמני העל שבליגה לא מצליח להשתוות לסיטי של פפ, ובנתיים מוריניו הכי קרוב. לא קלופ, קונטה, או פוטצינו.

סיטי בנתה מפלצת במשך שנים, אלה לא רק הרכישות של פפ שכן רוב השחקנים שמשחקים בסיטי היו שם עוד לפניו ונקנו בלא מעט כסף.

יונייטד כרגע לא ברמה מבחינת שחקנים וזה לא באשמת מוריניו, השחקנים היחידים ביונייטד שהיו מקבלים הרכב בסיטי הם פוגבה, באיי ודה חאה.
גם לא מעט מהמחליףים של הסיטי היו פותחים ביונייטד.
איך שלא נסובב זאת יונייטד צריכה לשפר את הסגל. לא מדובר בשחקן אחד ולא ב2.

יונייטד צריכה לפתוח את הארנק על בלם, מגן שמאלי, קשר 50-50, וקיצוני ימני.
לאחר כל זה כדאי להביא גם מגן ימני ולעבות את הסגל עם קשר אחורי נוסף, ותלוי במכירות אך אולי גם שחקן התקפה נוסף.

צריך גם להגיע ניקוי אורוות רציני: רוחו, בלינד, דרמיאן, מקיטריאן וזלאטן צריכים ללכת.

קצת עדכונים מהימים האחרונים:

פותחים את היום עם ידיעה מרה על כך שגורצקה בדרך לסיכום בליברפול בהעברה חופשית בקיץ, לא ברור לי איך אנחנו לא מצליחים לסכם עם השחקן הזה לאור האין קישור שלנו ואי הודאות לגבי פלאייני . יש לגורצקה מקום אצלנו ודקות משחק בשפע עם כל המסגרות העונה ואין סיבה שלא נשים כסף עליו בינואר כמה שנצטרך בטח על חשבון הגעה שלו ליריבה לצמרת.

Mkhitaryan is keen to return to Dortmund in January, but the finances for a deal would be difficult and he would have to apologise for the way he left

מחטריאן כצפוי מסומן ברשימת העוזבים כשדורטמונד היא אופציה הגיונית .

After Jose Mourinho’s latest comments #MUFC are prepared to sign six new players over the next two transfer windows. Main positions that are chased: Right-Back/Left-Back/Centre-Midfielder/Winger/No.10
נראה שרכבת השחקנים תימשך בינואר ובקיץ.

לפי העיתון הספרדי DIARO GOL (אשמח אם מישהו יאמת לי אם נחשב אמין או לא ) בייל הוא אופציה לינואר כשריאל מוכנה למכור.

מקווה שבייל לא יגיע לפה, הדבר האחרון שצריכים פה זה עוד שחקן שמשחק עשירית עונה.

צריכים שלד שחקנים יציב קבוצה שמשחקת באופן קבוע ביחד, עם חיזוקים מהספסל. נמאס לי לראות בכל משחק חלק אחר בהרכב שהוחלף לגמרי , לא זכורה לי עונה שבה היה לנו סגל יציב.

מאוד מאוד מקווה שלא נחתים את בייל אלא אם יש יותר מדי מיטות פנויות בקארינגטון.

אם נשים את עניין הפציעות בצד (דבר שיכול להשתנות עם טיפול נכון ואפילו באקראיות לפעמים)
לראות את בייל משחק תחת מוריניו זה חלום שיש לי ממזמן.
אני חושב שמעבר כזה יעשה טוב גם לריאל וגם למאן יו.

החלום שבייל ישחק תחת מוריניו לא יתגשם גם אם בייל יעבור ליונייטד.
הוא אולי ישב מעליו ביציע, יבוא לבקר על קביים במתחם האימונים, או יגיע לתדריכי וידאו. לשחק, הוא לא ישחק. החתמה שלו תהיה עקיצה גדולה של ריאל, ואני לא חושב שיש אוהד מדרידאי שלא יצחק עלינו, ובצדק.

מצד שני זה היה ככה גם עם רובן והוא פרח בבאיירן. משנה מקום משנה מזל.

הוא פרח באופן יחסי לדעתי, עדיין נפצע המון ולא ניצל את מלוא הפוטנציאל.
בכל אופן, מקרה בייל שונה ממקרה רובן, כי רובן עבר לבאיירן תמורת סכום סביר שהיה שווה את הסיכון (22 מיליון פאונד. כמעט כמו שנאני עלה לנו ב-2007), אך בייל יגיע במחיר שינוע בין 80 ל-100 מיליון פאונד במקרה הריאלי. הבאנו בעבר שחקנים פציעים, כמו אוון הארגריבס או מייקל אוואן, אבל זה מעולם לא היה בסכום אסטרונומי שבא על חשבון רכישת שחקנים חשובים אחרים.
אני מעדיף להשקיע את הסכום האדיר שילך על בייל על שחקנים שאין להם היסטורית פציעות כל כך ארוכה, למרות שהעמדה של בייל היא אחת הקריטיות עבורנו.

שלא תבין לא נכון, אני בעד הרכש הזה כאוהד ריאל, כאוהד יונייטד ברור שלא ארצה את בייל.

ועם עליית המחירים כל שחקן שפעם היה שווה 30 היום שווה 90, ככה זה.
כמה היית משלם באותה תקופה על דמבלה? אמבפה? בטח שלא את הסכומים של היום.
ניימאר עבר ממש על תקן הבייל של היום, רכישה הזויה במחיר שובר שוק, מדובר בפי 2 וחצי כמעט ממה שבייל עלה.

בייל גם מבחינת פוטנציאל נחשב טוב בהרבה מרובן, רובן בשום שלב לא באמת נחשב לאחד הטובים בעולם עד באיירן, בייל כן. אפילו אם לתקופה קצרה.

80 מיליון על בייל לא יהיה הזוי, ולא בהכרח כישלון.
האם זו קניה טובה ליונייטד? לטעמי לא.

מוריניו על שוק ההעברות, כולל הסבר על סיטי:
"יש לי גיבוי מהמועדון, והגיבוי הראשון שקיבלתי הוא חוזה ל-3 שנים, כשכולם יודעים שהעבודה לא קלה. כולנו יודעים שאנחנו משקיעים המון, כך שכשאתה משקיע כל כך הרבה כפיש אנחנו השקענו, לא יהיה הוגן מצדי לומר שהמועדון לא תומך, שהמועדון לא רוצה לעזור. זה יהיה לא הוגן, וזה לא אני.

המועדון השקיע הרבה כסף. הבעיה היא לא הכסף שאנחנו השקענו, אלא הכסף שאחרים השקיע, והבעיה שאחרים עם סגלים טובים יותר, יציבות גדולה יותר, אפשרויות רבות יותר, ממשיכים להשקיע, וזו הבעיה היחידי. אנחנו לדוגמא, קנינו הקיץ חלוץ טוב מאוד (לוקאקו), אבל הוא הגיע כדי להחליף את זלאטן, לא כדי לשחק יחד איתו. החתמנו את לינדלוף, אך לא היה לנו את רוחו. היו לנו בעיות, אז כשהחתמנו שחקנים בשנתיים האחרונות, זה היה כדי להחליף שחקנים (מוריניו אמר בתחילת המסיבה דבר דומה על העונה הבאה - אם נחתים קשר יהיה זה יהיה כדי להחליף את קאריק שיפרוש).

אתם חושבים שהמועדון יכול לשים עכשיו 600 מיליון פאונד ולומר ‘בואו נקנה שישה שחקנים של 100 מיליון’? לא. אני לא יכול לצפות מהמועדון לעשות את זה, זו לא ביקורת ואתם רואים איך השוק כרגע, במיוחד עם קבוצות העל. אבל, בלי לקחת קרדיט ממנצ’סטר סיטי, פפ, הצוות שלו והשחקנים, יש להם בודאי הרבה קרדיט במה שהם עושים. אבל פפ מגיע, יש לו את שוער נבחרת אנגליה, הוא לא אוהב אותו אז הוא קונה את השוער של ברצלונה. הוא לא אוהב גם אותו אז הוא קונה אחד אחר, שעכשיו הוא אוהב.

יש לו את זבלאטה וקולארוב, שני שחקנים טובים מאוד אך בני יותר מ-30. הוא רוצה להחליף, אבל לא להחליף עם שניים, אלא עם שלושה. אחד מטוטנהאם, אחד ממונקו (מנדי) ואחד מריאל מדריד (דנילו), כדוגמא. האם אנחנו יכולים לקנות שישה או שבעה שחקנים בו זמנית? האם אנחנו יכולים להשקיע 600-700 מיליון פאונד? לא. אז, זה קשה. אני חושב שבשנים האחרונות השוק הולך בכיוון בו או שאתה שייך למועדונים בהם אין גבול ואתה פשוט קונה מה שאתה רוצה בלי חשבון, בלי פייר-פליי פיננסי, אין שום דבר, אתה פשוט עושה מה שבא לך. או - שזה קשה".

מוריניו מקצין מעט בדברים שלו. ראשית, קנינו את פוגבה בשיא העברות כדי לשפר את הקבוצה ולא כדי להחליף אף אחד. אריק באיי ומקטריאן הגיעו גם הם כדי לשפר (זה שאף אחד מהם לא משפר כרגע זו בעיה אחרת).
דבר שני, סיטי לא ביזבזה 600-700 מיליון פאונד בקיץ האחרון, וגם לא בקיץ שעבר, וגם לא בחיבור שני הקיצים לדעתי.

בכל אופן, הנקודה שמוריניו מעלה בסוף מעניינת. מנצ’סטר יונייטד היא מועדון הכדורגל המכניס בעולם, ובכל זאת אין לה יכולת להתחרות בשוק ההעברות עם מנצ’סטר סיטי ופריז סן ז’רמן. אנחנו עומדים בפני מצב בו לא משנה גודל ההכנסות שלך, כמות האוהדים או החסויות, אלא רק האם הבעלים הוא שייח’. ברצלונה וריאל מדריד פוגשות בבעיה זהה. אין להן את היכולת להוציא כמויות אדירות כאלו של כסף, גם אם פלורנטינו ישחד את כל הבנקים בספרד.

ההשפעה של ההתערבות של השייחים מהמפרץ בכדורגל ניכרת יותר משנה לשנה. הכל שם מסריח - הצורה בה הם עוקפים את הפייר פליי הפיננסי (חסויות מזויפות של אתיחאד / פליי אמירייטס וכו’), כמויות הכסף שהם זורקים על הצעצועים שלהם בלי דין וחשבון, השוחד שהם מעבירים לפיפ"א כדי לערוך מונדיאל בקטאר ולאף אחד לא אכפת. אין מה לצפות מהמושחתים בפיפ"א או באופ"א לעצור את הקרקס הזה, אבל לדעתי זה כיוון רע מאוד. מנצ’סטר יונייטד לא מסכנה מבחינה פיננסית, אך את הכסף שלה היא ‘מרוויחה’. אם זו הנעת הגלובליזציה של הכדורגל בתחילת שנות ה-2000, ואם אלו החסויות העצומות שההנהלה מצליחה לסדר גם כשמסיימים במקום השישי. יונייטד מכניסה כסף על אהדה, הדבר הכי חשוב בכדורגל. מה נגיד על סיטי ופריז?

סאנייה וקלישי בכו קצת כשהם שמעו את מוריניו (לא) מזכיר את כל המגנים בני היותר מ-30 שעזבו את סיטי בקיץ.

שאר הדברים שמוריניו אומר הם כמובן נכונים ומדויקים ונאמרים בצדק היום ולא למשל בתחילת העונה הזו או הקודמת, כאשר הוא הצהיר שהמטרה שלו היא אליפות. תירוצים למאמן שלא מסוגל לקחת אחריות על הביצועים של הקבוצה שלו ביחס לציפיות? חס וחלילה. דברים שמביך לשמוע מהפה של המאמן של המועדון שמשלם את השכר הגבוה בליגה לשחקנים שלו? מה פתאום.

מסקרן אותי אם מישהו פה יכול למצוא בשליפה התבטאויות של פרגי על הכסף של צ’לסי או סיטי במסיבות העיתונאים שלו בזמנו.

בהתייחסות יותר כללית, פחות מעניין אותי באופן אישי איך הגיע לכל מועדון בהווה הכסף שלו. הייתי שמח לליגה שבה יש לכל הקבוצות אותו תקציב שכר ורכש קבוע וגבוה, ותהליכים הם תהליכים מקצועיים בלבד (ולא פיננסיים). זה שיונייטד התנהלה יותר טוב מסוונזי ב-20 השנים האחרונות זה נחמד ויפה, ועל כן יונייטד זכתה ב-10 אליפויות (בערך) יותר מסוונזי באותה תקופה, אבל התוצאה הנוספת של זה במציאות הנוכחית היא שהסיכוי של סוונזי לזכות באליפות אי פעם הוא… 1 ל-5000?
קיצר, תנו לי נבא של הכדורגל, עם השחקנים הטובים בעולם ובשעות של אירופה. תודה. כרגע הליגה האנגלית היא הדבר הקרוב ביותר לזה, על הנייר.

זה מעניין לראות כיצד המועדונים הגדולים הללו ינסו להתחרות בכסף הבלתי נגמר של אותם שייחים. כרגע האופציה הכי הגיונית לדעתי היא להשקיע בנוער ולגדל את השחקנים שלך עצמך, הבעיה שתהליך כזה לוקח לא מעט זמן. המאבק על ילדים בני 12-13 רק יחמיר כשברור לכולם שלקנות את אותם שחקנים בגילאים 17-21 יהיה מאד יקר ואף בלתי אפשרי.

יונייטד התנהלה טוב מסוונזי במגרש בו גם סוונזי יכולה לשחק. שורשי עלייתה של יונייטד ה’מודרנית’, זו של סר אלכס, הם בעיקר מקצועיים. אם לא סר אלכס וההצלחה המקצועית שהביא, יונייטד לא הייתה מגיעה לעמדה בה היא נמצאת היום. סוונזי יכלה באותה מידה להצליח מקצועית, אך לא עשתה זאת. אין כאן שום יתרון לא הוגן של יונייטד על סוונזי.

עם השייחים, לעומת זאת, מדובר ביתרון לא הוגן. לא משנה כמה יונייטד, ריאל או ברצלונה יצליחו על המגרש ומחוצה לו, הן לעולם לא יוכלו להרשות לעצמן את כמויות הכסף שהשייחים יכולים להרשות לעצמם. יונייטד לא תוכל ולו בגלל שהיא חייבת דין וחשבון לבעלי המניות שלה, ואני חושב שהוא הדין גם אצל ברצלונה. אין לי שום בעיה עם כדורגל קפיטליסטי, אבל גם קפיטליזם צריך רגולציה. כרגע, מבחינה כלכלית, הכדורגל האירופי מתנהל באנרכיה מוחלטת, למרות שיש גופים שאמורים לפקח על הנושא. אם הם יעשו את העבודה שלהם (זאת אומרת, קודם שיפטרו את כל המושחתים שיושבים באותם גופים וימנו אחרים שיעשו את העבודה שלהם), המצב יראה אחרת.

אגב, הפרמייר ליג כבר לא ליגה של אחת ל-5000. אברטון, קבוצה קטנה בכל מונח (אצטדיון, אוהדים,
חשיפה גלובלית, חסות בצילה של קבוצה גדולה יותר בעיר) ביזבזה רק הקיץ 150 מיליון פאונד. אם אני לא טועה, חיבור סך הבזבוזים של 16 הספרדיות מלבד הטופ 4 לא יביא לסכום הזה. חלוקת הרווחים בפרמייר ליג היא כמעט שוויונית, ואם לא סיטי, הייתי צופה הצלחות של קבוצות נוספות בשנים הקרובות, מלבד החשודות המיידיות יונייטד וצ’לסי. אפילו ליברפול היא דוגמא טובה, עם כל הכבוד לעבר המפואר שלה.

זה בדיוק מה שאמרתי - יונייטד התחילה באותה נקודה כמו סוונזי, ואז עשתה טוב, ולכן זכתה באליפות. אבל פה לא נגמר הסיפור - בגלל שהתקציבים אינם מקובעים, אז ההצלחה של יונייטד גם גרמה ליותר ספונסרים וכאלה, ויותר כסף זרם ליונייטד, ולכן זה גרם לכך ש-20 שנה של ניהול טוב יותר של יונייטד הופכות את המשימה של סוונזי לזכות באליפות לכמעט בלתי אפשרית. אני לא טוען שזה לא הוגן, אלא אני טוען שבתור צופה זה פחות מעניין עבורי.

אני מעדיף ליגה עם שתי קבוצות עשירות כאשר אחת מהן עשירה בזכות שייח והשנייה בזכות עצמה, מאשר ליגה שיש בה רק קבוצה אחת עשירה. אם לייפציג יהפכו פתאום לאלטרנטיבה אמיתית אל מול באיירן - זה ישמח אותי, כאוהד כדורגל (לא מדויק לגמרי, כי אני מעדיף שתהיה רק ליגה אחת ששווה לי לראות, ולא כמה ליגות, אבל הבנת את העיקרון).

יש לי בעיה עם “כדורגל קפיטליסטי” - אם סיטי באמת הייתה הופכת לעשירה יותר מיונייטד (בסדר גודל, אם אתה רוצה לטעון שכבר היום היא מוציאה קצת יותר כסף), והליגה האנגלית הייתה הופכת לליגה של קבוצה אחת - זה היה דיי מזעזע. בהסתכלות על ההנאה שלי, אני אשמח לליגה עם מודל דומה ל-נבא. כמובן, כדי שזה יקרה צריך לגרום לזה להיות משתלם כלכלית לאנשים הנכונים.

ה-1 ל-5000 היה בהשראת היחס שנתנו ללסטר, אם אני לא טועה. אני מסכים איתך שבאנגליה המצב הכי טוב מהליגות הבכירות היום, זה אפילו המשפט האחרון שכתבתי בתגובה הקודמת :slight_smile:

בעניין מחלקת הנוער, אומרים שסיטי השקיעה המון כסף גם בזה. קל זה לא יהיה.

אני שומע הרבה אנשים עושים את ההשוואות האלו ל-NBA, ואלו השוואות לא נכונות. אחד הדברים שמאפשרים ל-NBA להיות יחסית שוויוני הוא אופי המשחק וגודל הליגה. כשיש כמות מעטה יחסית של קבוצות השחקנים הטובים בעולם פחות מפוזרים, אבל יותר חשוב מזה: בכדורסל רכישת 2-3 שחקנים גדולים יכול להספיק כדי להפוך למפלצת. בכדורגל זה לא המצב ולשחקן הבודד יש הרבה פחות השפעה.

אי אפשר להתעלם מההבדל המהותי הזה. סוונזי לא מקבילה לשום דבר כיוון שהיא בשום אופן לא אחת מ-32 הקבוצות הטובות בעולם ורכישה של 2-3 שחקנים גדולים לא יהפכו אותה למועמדת לאליפות. בכדורגל כדי להפוך לקבוצה גדולה מקטנה אתה צריך להחליף קבוצה שלמה, במובן הזה המשחק הזה הרבה יותר קבוצתי מאינדיבידואלי ולכן כדורגל לעולם לא יהיה שוויוני כמו ב-NBA.