דיון ההעברות :: זירקזי הרכש הראשון בעידן החדש

נראה שמישהו התעשת אצלנו וזה נראה קרוב לחתימה לחמש שנים במשכורת סביב סאנצ’ז אולי אף יותר מזה.

המירור לא נחשב העיתון הכי אמין באנגליה אבל הוא טוב מהסאן ודומיו, מפורסם שם על רצון למכור את לוקאקו בקיץ ולהחליפו באיקארדי או דיבאלה.
אני בספק שדיבאלה יגיע כי יובנטוס ממש לא ירצו למכור אבל איקארדי בהחלט מטרה ריאלית- יש לו נתונים מעולים מבחינת שערים וכרגע הוא לא מוכן להאריך חוזה באינטר, מזכיר לי קצת את אגוארו בסגנון.
אשמח לשמוע את דעתכם.

איקארדי חלוץ נהדר, אבל הוא חלוץ מטרה - אחד כזה שלפעמים לא נוגע בכדור יותר מ10 פעמים ב90 דקות אבל מכניס את הגול. אני לא יודע מה תהיה מידת ההשתלבות שלו במשחק של יונייטד תחת אולה (או מאמן אחר שיגיע בקיץ).

אם כבר ליונייטד יש בעיות הרבה יותר רציניות -
בלם איכותי, קשר אחורי לצד פוגבה והררה, בכנפיים גם מבחינת מגנים וגם קיצוניים (למעט מרסיאל שנראה נהדר סוף סוף), ראשפורד בהתקפה עם מרסיאל וקיצוני ימני טוב בהחלט יכולים להחזיק את ההתקפה שלכם, ואת הכסף שיבזבזו על שאר העמדות שצריכות בדחיפות דם חדש.

כמובן שיש עמדות דחופות הרבה יותר ( בלם,קשר אחורי וקיצוני ימני הם בגדר חובה בקיץ ) ואני מקווה שההנהלה מרוכזת בעסקאות הללו. השאלה אם בקיץ יבשילו התנאים לטרייד איקרדי-לוקאקו ( אולי בתוספת דרמיאן שגם ככה בדרך לאיטליה ) האם כדאי ללכת על זה ולוותר על ניסיון לשלב את לוקאקו שבינתיים לא ממש מוצא את מקומו בשיטת המשחק של אולה ( בינתיים זה עוד מוקדם להחליט על סמך כמה משחקים ).

לוקאקו מכיר את הליגה, הוא נתן הופעות טובות בקבוצות קטנות יותר, וכן לפעמים יש חבלי לידה במעבר לקבוצה גדולה (לא שאינטר נחשבת לגדולה, אולי בעבר) אבל עוד שנה ללוקאקו לדעתי יכולה לעשות הבדל גדול. במיוחד אם תהיה שיטת משחק הרבה יותר התקפית כמו בשבועות האחרונים ועם שחקנים מתאימים.

בלי קשר לעובדה שאיקארדי בהחלט חלוץ מעולה ויכול לשפר את הקבוצה.

לוקאקו לא משחק כי ראשפורד החלוץ המרכזי. אין הגיון בלהביא את איקרדי, שבניגוד ללוקאקו גם לא יכול לשחק בכנף (לא שלוקאקו תיירי הנרי, אבל יש לו נסיון בזה והוא משחק שם לא רע בכלל). במקרה כזה, ראשפורד ידחק לאגף ימין, שם הוא כמובן לא רע אבל מקומו במרכז. הגיוני יותר שנביא ווינגר לאגף ימין במקום לוקאקו, אבל אישית אני מעדיף שהבלגי ישאר כי אני בטוח שהוא יצליח למצוא את מקומו. אסור לשכוח שהוא נתן שלושה שערים ב-3 הופעות מהספסל תחת אולה.

יש לנו שלד צעיר שאנחנו צריכים לבנות סביבו - דה חאה, לינדלוף, פוגבה, מרסיאל וראשפורד. זאת אומרת שלא מביאים בלם במקום לינדלוף אלא בלם לידו, גם אם בכיר יותר. לא מביאים 10 אלא קשר שיעזור לשחרר את פוגבה ויתרום קצת התקפה, בניגוד למאטיץ’. לא מביאים קיצוני שמאלי כי יש את מרסיאל (והנה, הבאנו את אלכסיס וזה לא עובד), ולא מביאים חלוץ בכיר כי ראשפורד כאן כדי להישאר.
החריג היחיד לסיפור הזה הוא אמבפה, שהייתי מקצה כל סכום כדי להביא אותו, אבל זה ריאלי כמו להחתים את דה ברויינה ושפפ יבוא להיות עוזר מאמן.

לאור ההדחה המשפילה של ריאל מתגבר הסיכוי כי הם יעשו שם ניעור רציני בקיץ וימכרו הרבה שחקנים, האם לדעתכם יש פה הזדמנות בשבילנו להחתים איזה שחקן שניים במחיר זול יחסית שישדרג את הסגל ויוסיף עוד עומק?
את ואראן ו-ויניסיוס נניח אני מניח שהם לא ימהרו למכור אבל הרבה מהסגל הותיק יותר אולי יוצע למכירה.
אני אישית הייתי שמח לראות אותנו מביאים את קרוס אם המחיר לא יהיה מוגזם. קשר מהטובים בעולם למרות העונה הרעה שעוברת עליו, רק בן 29 ויש לו עוד בכיף שנתיים שלוש לתת בטופ. בעמדה שבה העומק שלנו רחוק מלהרשים כמו שכולנו כנראה נראה הערב.
מבייל לעומת זאת, אני מקווה שנתרחק כמו מאש. אמנם על הנייר תפור לאגף ימין שלנו, אבל במקום פצוע כרוני עם תג מחיר מנופח לאור המוצא הבריטי (אמנם הוא גם בן 29, אך אין דין קשר כדין קיצוני שמתבסס על מהירות פריצה) עדיף כבר לפתוח את הארנק על צעיר מבטיח כמו סאנצ’ו או משהו דומה.

לא רוצה אף אחד מריאל. קרוס אחד השחקנים המשעממים. גם במונדיאל האחרון בו היה השחקן הכי ‘טוב’ של גרמניה (אולי הכי פחות גרוע) הוא לרוב רק מוסר לצדדים ושומר על סטטיסטיקות דיוק הזויות. הוא לא מוסר ובטח שלא רץ קדימה, הוא לא סוגר טוב בהגנה, אלא פשוט יודע לשמור על הכדור אצל הקבוצה שלו, אך בעיקר אצל המגנים והבלמים. הוא פי מאה יותר טוב ממקטומיניי כרגע, אבל מעדיף ילד שלנו שימסור הצידה מאשר שכוכב מזדקן מריאל מדריד יגיע לעשות זאת.

בייל - פחד אלוהים. השחקן שאם יצטרף ליונייטד, מיד יעורר חשש בקרב אוהדים. אבל לא אוהדי יריבות, אוהדי יונייטד. סתם תושב קבע למרפאה במיליון פאונד לשבועיים. להתרחק כמו מלבה, לא כמו מאש.

הבאה של בייל תראה שאין לנו שום כיוון בדומה למה שהלך בגזרת הרכש בשנים האחרונות, אם אולה ישאר אני בספק שזה יקרה בטח אם ימנו מנהל מקצועי ראוי. את האופטימיות אני מקבל מכך שכבר פורסם שאף קבוצה באנגליה לא יכולה לעמוד במשכורת ובדמי ההעברה שידרשו כדי להביא את הוולשי ( פורסם סכום הזוי של 650k לשבוע , בטח אוהדי ריאל מצויים יותר בפרטים ).
בייל מתקרב ל-30 , פצוע כרוני ונמצא בעונת שפל מבחינת יכולת- אין שום סיבה להביא אותו ( אולי ריאל ידחפו אותו לטוטנהאם בטרייד על אריקסן וגם אז יצטרך לוותר על חצי משכורת לפחות ).

כתבה מעניינת שמנתחת את העונה הלא מרשימה של פרד.

טוב לראות שאנחנו לא מתעניינים בפצוע הכרוני הזה ומתמקדים בצעירים כדוגמת סאנצ’ו / פליקס .
מספיק פיל ג’ונס אחד בקבוצה.

בסוף הביזיון הזה יגמר לא טוב, אני בספק שהדרישות הכספיות של הררה בשמיים- התנהלות מחפירה של וודוורד בסוגיה (מה חדש ).

יונייטד תדחה כל הצעה שתקבל בקיץ על פוגבה ותתחיל בקרוב שיחות על הארכת חוזה . בינתיים הוא חתום עד 2021 עם אופציה של הקבוצה להאריך בעוד שנה.

פיל נוויל מאבד את זה עם ההרכב שהוא רוצה לראות בעונה הבאה :joy:
https://twitter.com/Super6/status/1110498266913955840

מקווה שמכינים אצלנו תוכנית ב , דה לאורנטיס הזה נשמע כמו האח האיטלקי של דניאל לוי.

ANCELOTTI: NO KOULIBALY LEAVE

Carlo Ancelotti has said Kalidou Koulibaly “absolutely” will not leave Napoli this summer.

He said in quotes carried by the Manchester Evening News : “I have a team that is already well structured and with margins for growth, even if young. In pivotal roles we are in place, the backbone is robust: two valuable goalkeepers, a reliable defence with a phenomenon like Koulibaly, the well-structured midfield with Allan, Zielinski and Fabian.

“Destined to grow, with targeted investments made in harmony with the club. The big names will all remain. Napoli is not forced to sell and make capital gains. Also, Koulibaly? Absolutely, from here it does not move.”

אלדרווילד בקיץ יוכל להגיע במחיר זנות של 30 מיליון בלי קשיי הסתגלות , נשמע כמו אופציה מצוינת ( וללוי אין מה לעשות בנושא ).

אלדרווירלד אחלה בלם, אבל קשה לי להאמין שהוא יתן לנו את אפקט ואן דייק. קוליבאלי לעומת זאת יותר מרגש אותי, אבל אם דה לאורניטס הצליח לסחוט 94 מיליון על בפיתה היגוואין, קוליבאלי ילך בהרבה יותר.

אין ספק שקוליבאלי יתן את האפקט הכי חזק על ההגנה השייקית שלנו - בלם ללא חסרונות - מהיר,פיזי,קורא את המשחק, מתקל וטוב באוויר.
מצד שני לא הייתי רוצה שנבזבז חצי קיץ במרדף אחריו ואז נבין שהוא לא למכירה, וודוורד צריך לבוא בקיץ עם הצעה של 100 מיליון יורו + דרמיאן ושם לסגור את הסיפור. יש לנו מספיק מטרות חשובות לקיץ הזה ( מגן ימני ,קשר אחורי וקיצוני ימני ).
אם זה לא יצליח , הבאה של אלדרוווילד תחסוך לנו הרבה כסף שצריך לשים על קשר אחורי מוכח ( לא זוכר מתי היה לנו אחד כזה בהרכב).

הייתי מביא את אלרדוורילד בלי קשר. אם הוא מוכן לחתום אצלנו - תמורת 30 מיליון, שיבוא ומהר. במחירים של היום זה בחינם, והוא יוסיף לנו עומק לעמדה בה יש לנו כרגע שני שחקנים ראויים - לינדלוף וסמולינג - בלבד.

אני מעריך מאוד את אלדרווילד אבל לא בטוח שהייתי מביא אותו בנוסף לבלם נוסף. יש לנו עמדות סופר דחופות לחזק ואני לא חושב שחיזוק של 2 בלמים על הפרק. אמנם ליונייטד כח כלכלי גדול מאוד אבל אני לא רואה אותנו מוציאים יותר מ-200 מיליון בקיץ הזה.
מגן ימני יעלה לנו במינימום 30 ,40 , קשר אחורי צפונה מזה וכרגע נראה שאנחנו הולכים בכל הכח על סאנצ’ו ( 100 מיליון בוודאות ).
כל עוד זה לא פוגע ב-3 העמדות הנחוצות תפדאל שיבוא.

מגן ימני - אני לא בטוח שצריך. דאלוט עושה רושם מעולה, והוא אמנם צריך לחזק את הצד ההגנתי, אבל זה לגיטימי בגיל 19 בעונה ראשונה בפרמייר ליג. צריך גיבוי לדאלוט ולא להפוך אותו לכזה, ושחקן טוב לסגל יהיה פוסו מנסה שצריך לחזור מפולהאם. דאלוט יכול להתפתח לתותח על, להיות הקרבאחל שלנו לעשור שלם, וחבל לבזבז את הפוטנציאל שלו.

קשר אחורי - הכי דחוף בעולם, ורצוי אחד שיודע למסור קדימה. וראטי כזה. כמובן שהוא לא רלוונטי בשום אופן, אבל מישהו בסגנון.

סאנצ’ו - עד מתי דורטמונד תמכור חתולים בשק במאות מיליונים? השחקנים של דורטמונד מצליחים רק בליגה הגרמנית, וחלקם נכשלים אפילו כשעוברים לבאיירן (מריו גצה שלום). אנגלי או לא, הוא משחק מול הגנות בושה וחרפה, וזה שהוא מפרפר את ליצני הבונדסליגה לא עושה עליי יותר מדי רושם.
באופן כללי אני מעדיף להביא שחקן שמאלי לאגף ימין, כי אנחנו משחקים עם מרסיאל או ראשפורד באגף שמאל.

אין ספק שלדאלוט פוטנציאל להפוך לאחד הטובים בעולם בתפקידו ושצריך גיבוי אליו , השאלה האם בכלל בונים על מנסה לעונה הבאה- יש לו חוזה עד 2020 ועונת ההשאלה שלו בפולהאם עד כה היא כישלון ( לא שבאשמתו, לא קיבל מספיק הזדמנויות ).

אין הרבה אופציות לקשרים אחורים : נדומבלה מליון נראה הכי מבטיח ( יכול ליצור שיתוף פעולה עם פוגבה שימשיך גם לנבחרת צרפת ) אבל גם הכי יקר, בכל מקרה שווה לשבור קופת חיסכון על העמדה הזו.
אני בספק שראקיטיץ’ יכול לשחק כאחורי ביותר מהקשרים אם ברצלונה תחליט למכור וראביו נראה כמו אחד שיכול להרוס חדר הלבשה בריא.

דורטמונד עד היום עשתה עלינו קופה רצינית עם כל החתולים בשק שמכרה לנו, אבל סאנצ’ו נראה יותר טכני ומהיר מכל שחקן שקנינו מהגרמנים. זה ממש לא אומר שיצליח באנגליה הפיזית אבל יש עם מה לעבוד.
גם פליקס ( פוטנציאל אדיר עם תג מחיר משוגע ) ודוגלאס קוסטה ( מבוגר יותר אבל מוכח יותר ) אופציות שמקושרות אלינו.
דיבאלה יכול להיות אופציה מצוינת אם נצליח להוציא אותו מיובנטוס.

אולה מתייחס לשמועות שלא פוסקות על פוגבה למדריד.

Pogba rumours

I don’t like to talk about other teams players of course but this is another challenge with international breaks. Players are available all the time as well and it’s a different environment, a general talk. Paul is a very nice and polite man who then answered a general question on Zidane who is an icon in France, a fantastic manager, he used to be a fantastic player and he’s just politely answered that question but Paul’s happy here, he’s gonna be a big big part you like to build your team round him and that hasn’t changed at all.

לפחות אנחנו בעמדת מיקוח טובה לעת עתה.

התייחס גם למינוי מנהל מקצועי:

Director of Football speculation

Football has changed and the structure at football clubs has changed, me and Ed and Joel for that matter are looking to how can this club be ran as smoothly and as well as possible so we’ll see what the club will end up with and I’m happy discussing football with knowledgeable in the right positions anyway.

I would think so, from the first couple of managers, used to be club secs back then when we were founded more than 100 years ago but that’s the way football goes, a manager can’t do as much as he used to do when my gaffer started.

נראה שהררה בדרך לעזוב.

פוגבה מת לעבור לריאל זה די ברור, ואולי באמת כבר עדיף לעשות עליו את הקופה עכשיו ולהביא במקומו סופרסטאר אחר יותר יציב ביכולת, אני רק לא יודע מי יכול להיכנס לנעליים האלה.