דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

אחרי חצי עונה נוראית בויאריאל, טאקה קובו רשם בכורה בקבוצתו החדשה חטאפה והיא נראתה הרבה יותר טוב.
היפני הקטן נכנס כמחליף והיה מעורב ב-2 השערים האחרונים ב 3-1 על אלצ’ה. נקווה שההשאלה החדשה תתאים לו יותר.

הביצועים:

פפה חושף את כל הסודות שלו בתקופתו בריאל בראיון מטורף:

“רציתי להיות היורש של היירו וחיכיתי בסבלנות שישלמו את הסעיף שחרור (גם קבוצות אחרות בספרד היו מעוניינות בו). נחתתי במדריד בלי כלום, הכל קרה מהר. קניתי בגדים בשדה התעופה בראחאס. הסוכן מנדש הזהיר אותי מכמות מטורפת של עיתונאים, דבר שכמובן לא הייתי רגיל אליו. הוא אמר לי לתת לו את התיק שלי והעיתונאים שאלו ‘יש לך שם 30 מיליון יורו’ וחייכיתי”.

“בדרבי נגד אתלטיקו מדריד (מחזור הפתיחה של הליגה, 2007/08, ריאל נקלעה לפיגור אחרי פחות מדקה) שיחקנו טוב אבל היינו חשופים מאחורה וזה הרגיש ממש כמו כאוס. בפורטו כל אחד ידע מה עליו לעשות, אם המגן חסר אז הבלם למשל יכול ללכת שמאלה. אמרתי לפאביו קנבארו שיחפה עליי באחת ההתקפות המתפרצות שלהם והוא אמר שכאן במדריד כל אחד שומר על השחקן שלו. עכשיו אני יכול לספר את זה כי עבר זמן ואנחנו חברים”. פפה סיפר שקנבארו גם לא ממש התייחס אליו בהתחלה ולא נתן לו לקרוא מהמגזין שלו בטיסה למחנה האימונים".

“הקהל מטורף אבל גם 0:2 לא מספיק להם. הם מחכים בכל משחק לשלישי ולרביעי ואז לשער החמישי. היו אז, בעונת הבכורה שלי, שחקנים כמו ראול, היגואין, רובן, רוד, רוביניו ואחרים. לא חשוב מה המאמן אמר - הברנבאו דרש את כולם למעלה שיעזרו בהתקפה כדי שנכבוש עוד שערים - חוץ מהבלמים והשוער”.

“היה חדר הלבשה די מורכב וככה זה כשיש שחקני על, כל אחד מגיע מתרבות שונה, שחקן נבחרת. הסגל היה תחרותי, עמוק וטוב וכשאתה לא טוב מיד תאבד את המקום שלך. לא חסר מי שיישחק במקומך ורק מחכה להזדמנות שלו, שלא נדבר על שחקנים אחרים מחוץ לקבוצה. התקרית עם ז’וזה מוריניו? (הבלם הגן על איקר קסיאס) זה היה ונגמר, אנחנו ביחסים טובים, התפייסנו מזמן. שמחנו שהוא הגיע אחרי הטרבל עם אינטר וההצלחות שקצר. המועדון היה באובססיה גדולה לזכות בלה דסימה והיינו בטוחים שאיתו זה יקרה. הוא תרם לנו המון וזכינו בגביע, באליפות ענקית ובסופרקופה. הוא תרם לנו המון למרות שלצערי לא הצלחנו לזכות בדסימה”.

“קרלו אנצ’לוטי שוחח איתי בקיץ 2013 כשהגיע והייתי בחופשה. היו רעשים בתקשורת בגלל ששיחקתי מעט בסיום העונה וכמובן מה שקרה עם מוריניו. הוא (קרלו) אמר לי שיש לו את ראמוס ורפא (ואראן) כבלמים ואני לא אהיה בעדיפות ראשונה. שאלתי אותו - אז מה עליי לעשות עכשיו, לעזוב? הוא אמר לי שממש לא, פשוט היה חשוב לו להיות כנה איתי. שאלתי אם יהיה לי צ’אנס הוגן להוכיח את עצמי וענה לי - בטח. אמרתי לו שזה בדיוק מה שרציתי לשמוע ואלחם על מקומי בכל הכוח. הוא היה מאושר והבטיח לי שנזכה בצ’מפיונס - וכך היה”.

“לא האמנתי שאזכה שלוש פעמים בצ’מפיונס, בתור אחד שגר עם אמא שלו בבית עד גיל מאוחר ולקח לו זמן להצליח בפורטו. לקראת גמר הדסימה עשיתי הכל כדי להחלים אך הייתי פצוע לצערי ולא יכולתי לשחק. הוא הציע להכליל אותי בסגל ‘עשית עונה גדולה ומגיע לך’. ואף אמר שהוא יינסה להכניס אותי מהספסל אם יתאפשר בהתאם לתוצאה. אמרתי לו - מה פתאום, תאר לך שאפצע ואז תשרוף חילוף לחינם?”.

לסיום הוא סיפר אנקדוטה על קסיאס: “כשהגעתי למועדון איקר שאלתי אותי - ‘אתה מבין פורטוגזית, או.קיי, אבל מה עם ספרדית?’ ואמרתי לו שאני לא יודע ספרדית מעבר למילים הבסיסיות. הוא אמר לי ‘זה לא מספיק טוב, אתה חייב לדבר’. ואז בהמשך הקריירה נפגשנו שוב בפורטו ושאלתי אותו: ‘ספרדית אתה יודע, אבל מה עם פורטוגזית?’ הוא אמר לי שהוא לא יודע ועניתי לו - ‘אתה חייב ללמוד, זה לא מספיק’”.

לוקה יוביץ’, מה תגידו…
החלוץ שרק לפני כמה ימים הושאל חזרה לפרנקפורט נכנס כמחליף בדקה ה-62 מול שאלקה החלשה, לקחו לו 10 דקות בלבד להבקיע את שערו הראשון העונה ועוד הספיק להשלים צמד בתוספת הזמן, פרנקפורט ניצחה 3-1.

אולי נחכה עוד קצת לפני שנשפוט אותו? הוא שיחק נגד ההגנה החלשה ביותר ב 5 הליגות הגדולות.

אף אחד לא טוען שהוא איזה שחקן ענק בעקבות הצמד הזה. רק שמדובר בשחקן שהיה מספיק טוב כדי לקבל צאנס אמיתי.
ולא, משחק אחד ואז ייבוש של שנה הוא לא צאנס אמיתי.

יותר מכך, נראה שזה לא לגמרי מקצועי, אז למה לחכות עם ההשאלה עד ינואר ולא בתחילת העונה אם הוא לא בתכניות?

לא חושב שיוביץ טוב מבנזמה, אני רק חושב שהוא מספיק טוב כדי לשחק יותר ממשחק אחד (ו10 דקות פה ו10 שם).

אז לא מדובר בשיפוט של השחקן והילולים שאיבדנו את השחקן הטוב בעולם, אבל בהחלט היה לו מה לתרום לנו.

הכישלון שלנו עם יוביץ’ (ושל יוביץ’ איתנו) הוא הרבה מעבר לעניין של חוסר התאמה. חלוץ שהוא לכל הפחות סביר ששיחק אצלנו בחוסר ביטחון מוחלט ולא תרם כלום. בחצי שעה היום הוא כבש שני שערים (עם טון ביטחון), מה שעשה אצלנו בשנה וחצי.

ולזידאן יש חלק בזה. יוביץ’ לא ראה דקת משחק בערך מאז ההפסד הראשון לשחטאר. ככה זידאן מתנהג עם שחקנים שיושבים על עמדות של באנקרים: יוביץ’, מיליטאו, אודריאוסולה, אודגור (בנזמה, ואראן, דני, לוקה).
הצעירים שזוכים להזדמנויות בשפע הם שחקני הכנף האומללים (ויש מצב שיוביץ’ הבקיע היום לא פחות מכל אחד מהם).

אפשר לראות מיד שליוביץ’ יש סיומת מצויינת שזה המצרך הכי נדיר בסגל הנוכחי, לא מבין למה לא קיבל יותר הזדמנויות על חשבון כל הוניסיוסים.

אני מסכים שהיה שווה לתת לו הזדמנות יותר אמיתית, אולי ביחד עם בנזמה בהתקפה. אבל יכול להיות שהוא לא מרשים באימונים או לא מקשיב לזידאן או משהו בסגנון.

מצד שני, פרנקפורט זה לא ריאל מדריד. הבחור חלה פעמיים בקורונה וחזר פעמיים עם פציעה! איך זה יכול לקרות ששחקן נפצע בבית??! הוא לא מקצוען.

למה הוא לא קיבל הזדמנות ושאר השחקנים כן?

1. בנזמה לא נפצע.
  2. יש לנו סלוט פנוי באגף ימין בהתקפה.
  3. הזארד כמעט ולא משחק.

אני לא חושב שזידאן משתף את הצעירים בכוונה. השנה אין לנו הפריבלגיה הזאת. זידאן פשוט מנסה לשרוד ומעלה כל משחק את ההרכב החזק ביותר שהוא יכול. בנזמה הוא שחקן ההתקפה מס’1 שלנו וכאשר אין עוד כוכבים איתו (הזארד), אי אפשר לוותר עליו. כמו שאף קבוצה אחרת בעולם לא מרשה לעצמה לא לעלות עם הכוכבים שלה כל משחק, כל עוד זה אפשרי.

ברור, אבל שחקן שמצליח בפרנקפורט ראוי לקבל צאנס בריאל.
גם בנזמה היה חלוץ טוב בליון שהיא לא ריאל. אף שחקן לא מתחיל את הקריירה כשחקן פותח בקבוצה גדולה, הוא צריך להתקדם מאיפושהו, בין אם זו קבוצה קטנה או קבוצת הנוער של הקבוצה הגדולה.

לא יודע לגמרי מה קרה, אבל טעויות יכולות לקרות.
אני חושב שאי אפשר לצאת עליו בנוגע לאירועים שקורים בבית שאינם קשורים בכדורגל במיוחד כשאנחנו משווים לבנזמה. פציעה חד פעמית בבית זה משהו שיכול לקרות, הוא לא הראשון ולא האחרון וכל עוד זה לא משהו שחוזר על עצמו אז ניתן לסלוח. לגבי הבידודים, ביש מזל, לא קשור למקצועיותו.

1. בנזמה לא נפצע אבל כן מתעייף! שחקן שנשחק משחק פחות טוב. אם בנזמה לא מתעייף אז אולי זה אומר שהוא צריך לרוץ ולעשות יותר בזמן המשחק ולא לשמור כוחות כאילו אין לו מחליף.
    בנוסף, רוטציה נותנת לשחקנים מוטיבציה לשחק טוב יותר בידיעה שאין להם קביעות.
  2. הסלוט הפנוי רק מחזק את הטענה שיוביץ צריך לשחק, אפילו לצד בנזמה שגם ככה אוהב לברוח לאגף.
  3. טענת הזאר גם היא רק מחזקת את הסיבה ללמה יוביץ צריך לשחק.

חוץ מזה, על איזה שאר השחקנים אתה מדבר? אודגור נוסה מעט פעמיים ונזרק לפריזר. פדה חזר להיות מחליף. מיליטאו נתן משחק אחד גרוע (אחרי כמה טובים) ולא עלה מאז (אפילו לא כמגן כשנשארנו בלי).

זידאן לא מתנהל נכון עם שחקני הספסל שלו.
ברור שזה יראה שהוא צודק לגביהם כשיתן להם 10 דקות להציל את המולדת אחרי שלא נגעו בכדור חודשיים במשחק רשמי.
מרגיש לי שזידאן יותר מעלה שחקנים שהוא שרף בטיימינג רע ובלי המשכיות כדי להגיד לנו ״אמרתי לכם״.

משום מה אין לי ספק שתחת מאמנים אחרים מיליטאו היה בתפקיד ה״אופמקנו 2״ שכל אירופה רודפת אחריו, ואודגור ויוביץ היו מחוזרים על ידי כל הגדולות.

אני חושב שזה לא רק מזל שקבוצות כמו ליברפול וסיטי הופכות כל שחקן סביר עם פוטנציאל לכוכב ואצלינו כל שחקן סביר עם פוטנציאל חוזר אחורה.
כמו שאמרנו על אסנסיו שאיך לא מכרנו את הבלוף הזה לליברפול, אבל אני בטוח שאם היה מדיע לליברפול הוא לא היה הופך לבלוף והיינו מצטערים על זה גם.

לזידאן יש את היתרונות שלו כמאמן.
פיתוח שחקנים לא אחד מהם.
יצירת שיטת משחק לא אחת מהם.
מיקסום יכולת של הרכב ראשון קיים? כן אחד מהם.

לכן בהנתן הקבוצה אולי הטובה באירופה הוא האיש הנכון לזכות באלופות, בהנתן קבוצה שזקוקה לשינוי ורענון - לא. וגם במצב כזה, בזבוז להביא לו כשרונות צעירים, עדיף שחקנים מוכחים אצלו.

בין אם זה נכון או לא, לא זו הסיבה שזידאן לא נתן לו צ׳אנס. איך אני יכול להיות כל כך בטוח? כי שחקן בשם עדן האזר, שהגיע 5 קילו over weight קיבל כל צ׳אנס אפשרי. שחקן שנפצע יותר מיוביץ׳ והבקיע פחות ממנו והרבה יותר זמן משחק ממנו וכן אני יודע שאחד חלוץ והשני לא. אם הבעיה של זידאן הייתה נטו היעדר המקצוענות של יוביץ׳ אז האזר היה עף על טיל כבר מזמן. יש פה הרבה יותר מזה.

אף אחד לא אמר שזו הסיבה היחידה. רונאלדו הברזילאי הגיע למאה קילו משקל ועדיין קיבל קרדיט מאנ’צלוטי בהרכב מילאן. ככל שאתה נוסק יותר גבוה, אתה יכול להרשות לעצמך יותר.

אם מבודדים את הדיון נקודתית למקרה של יוביץ’ אפשר למצוא המון סיבות למה זה מוצדק שהוא לא קיבל יותר הזדמנויות. ואני חושב שגם אם היה מקבל עוד 5 משחקים, עוד 10 משחקים, זה לא היה משנה המון.

אבל תראו את השערים שיוביץ’ כבש אתמול, ותגידו מתי פעם אחרונה ראיתם את הקבוצה שלנו מייצרת כאלו התקפות.
אני עדיין מאמין בזידאן, ומעדיף אותו על פני הטירוף שיחכה לנו ברגע שנחליף מאמן, אבל החוסר רצון לייצר קצת גיוון במשחק שלנו זה בהחלט מינוס כנגדו. לא אשרף ולא רגילון כל אחד בנפרד הוא איזה שחקן על שיציל אותנו, אבל תאורטית שילוב של שניהם ביחד עם פדה זה היה יכול להיות משהו מעניין שיכניס קצת חיים בקבוצה הזקנה שלנו. השאלה היחידה זה האם הוויתור עליהם הייתה החלטה 100% של זידאן או איזהשהו הכרח מצד ההנהלה בגלל הקורונה.

בסגנון המשחק העומד שלנו, אין אף חלוץ שיכול לתת פייט לבנזמה. גם בגלל היכולת הטכנית שלו וגם בגלל שיש לו ניסיון עתיר שנים בהתקפות עומדות.

סגנון המשחק אשר נקבע על ידי המאמן.
לא קונה את השקר שזה הסגנון היחידי שאנחנו מסוגלים, גם קרוס וגם מודריץ שיחקו וכיכבו תחת סגנונות אחרים. ושחקני האגף שלנו נראים כל כך רע תחת הסגנון הנוכחי שקשה לי להאמין שתחת סגנון אחר יראו פחות טוב (להפך, אם יהיה משחק לחץ אולי נקבל אקסטרה על האפס תרומה ההתקפית שלהם דרך תרומה למשחק הלחץ).
בכלל לא ברורה לי ההתעקשות על האטת המשחק כל פעם. כדי להבקיע צריך לרוב לשחק מהר, אולי בגלל זה פדה לא מרבה לשחק, כי הפריצות שלו גורמות לנו להשתחרר התקפית וחלילה שנצא למתפרצת.

לטעמי זידאן פשוט מקובע. לא רוצה שילך עדיין, אבל היא רחוק מלהיות חף מביקורת בנושא הזה.

מתי הם שיחקו סגנון אחר? לפני 7 שנים? זה כבר לא רלוונטי. אני חושב שזה הסגנון היחידי שאנחנו יכולים עם חומר השחקנים הזה, אבל זידאן אחראי (ביחד עם אחרים) על העובדה שזה חומר השחקנים שלנו, לא ניקיתי אותו מאשמה ורשמתי את זה מפורשות.

למה לא רלוונטי? היכולות עדיין קיימות.
חוץ מזה, מה בקאסמירו גורם לך לחשוב שהוא שחקן שצריך להחזיק את הכדור הרבה? לטעמי מדובר הרבה יותר בשחקן של ללחוץ, לחטוף ולמסור מהר למתפרצת.
קרוס יכול להניע כדור מהר ולשבת על יריבה כמו שהיה עושה בבאיירן.
מודריץ גם כן הראה שהוא מסוגל (גם אם לא כל משחק), ואם לא אז וולוורדה בוודאות מתאים למשחק מהיר יותר של לחץ ויציאה מהירה קדימה.
ואסקז ואסנסיו בוודאות עדיפים במשחק רץ, מבחינת עבודה הגנתית הם לא רעים בכך בכלל (אפילו טובים) ולכן יראו טוב כשנלחץ את היריבה, ואלמנט ההפתעה הוא היתרון היחיד שיהיה להם מול מגן, כי יכולות הדריבל שלהם על שטח צפוף בהחלט לא עדיפה.
מנדי אפילו יוכל לתרום הרבה יותר להתקפה, כי למהירות ולכוח תהיה יותר השפעה מליכולת הטכנית.

אפילו מבחינת הגנה, אם נתקוף מהר אז ראמוס יעלה פחות למעלה, מה שייצור פחות חורים.

בכל אופן, היחיד שיפגע מכך הוא בנזמה (והאגו של ראמוס שיצטרף פחות למעלה). לא קונה את זה שאנחנו לא מסוגלים.

ואם מישהו תוהה לגבי שחיקה של השחקנים כי זו שיטה מעייפת יותר, אז במיוחד בשביל זה יש לנו מחליפים טובים שצריכים לשחק.

יש סיבות אחרות בגללן אנו מתעקשים על משחק שבלוני ואיטי, ואני חושב שהן לא לגמרי מקצועיות.

ממש לא חייב.

יש הבדל בין שני המקרים. קרים התחרה עם היגואין שהוא שחקן באותו קליבר ובסוף המועדון הלך על קרים. אם היה לנו איזה איברה או דרוגבה, הקריירה של קרים בטח לא הייתה מתפתחת בכיוון הזה. פה המסכנה שלי היא שהטעות היא בלהביא שחקן ב 60 מיליון שאתה לא באמת מבטיח לו מקום בהרכב.
כלומר, אם נמכור את בנזמה, האם יוביץ הוא האיש שלנו?

זה לא רק מקרה חד פעמי.
הוא הפר בידוד והלך ליומהולדת של החברה שעורר סערה בסרביה. אחר כך הוא חזר מהפסקת הקורונה עם פציעה. אחר כך ברביקיו עם חברים בזמן שכל העולם בבידוד. יומיים אחרי ברביקיו עם הסרבים של חטאפה ואתלטיקו. ביולי 2020 נכנס לבידוד כי היה עם חבר חיובי. ב20 נובמבר 2020 חלה בקורונה (וחזר בתחילת דצמבר ושבוע אחרי שוב נפצע). ועוד פעם קורונה בינואר.

אנשים ירדו עליו על ימין ועל שמאל על אי מקצועיות, תעשה חיפוש מהיר במארקה.

רוטציה אפשר לבצע במשחקי המלך, שם יוביץ בטוח היה מקבל בדות, כמו בעונה שעברה. השנה כל משחק יותר קריטי מהשני. ולא יצא לנו להוביל איזה 3-0 במחצית כדי שנוותר על בנזמה לזמן מכובד.

זה מה שאני אמרתי בתגובה הראשונה שלי. אני כן חושב שהיה אפשרי לנסות אותם ביחד במיוחד שאנחנו בקושי כובשים. והם כן שיחקו ביחד 2-3 פעמים ולא הסתדרו בעונה שעברה למיטב זכרוני.

לא, היא לא מחזקת. מי שקיבלו את רוב הדקות הם הכנפים. רודריגו, ויניסיוס ולוקאס. או אודוגארד במערך 4 קשרים.

מסכים. עדיין לא סותר המקרה הספיציפי של יוביץ.
אני חושב שזידאן טעון שיפור בחילופים תוך כדי משחק. הוא מרבה לאחר עם החילופים בקדנציה השנייה.

1. לך תדע מה היה קורה עם מאמן אחר. יכול להיות שלא היינו זוכים באליפות האחרונה.
  2. מיליטאו, אודוגור ויוביץ היו מחוזרים כולם ע"י הגדולות. זה לא אומר כלום. כמו שגיא תמיד אומר: כל עוד יש שחקני הרכב כלכך מובהקים, יהיה קשה מאוד לבנות על צעירים.

ליברפול חיכו עונות לפני שהתחילו לזכות בתארים, ועם כל הכבוד להם, הם כולה זכו באליפות וליגת אלופות אחת. ועוד, הם במצב שונה, כי לקלופ היה קל להעיף את מי שבא לו ולהביא שחקנים שבעיניו מתאימים לו. זה ממש לא המצב אצלינו.
סיטי שפכה איזה מיליארד יורו על רכש, והיא הקבוצה האחרונה שאתה תרצה להביא כדוגמה.

הבעיה שאתה רוצה שינוי ורענון עם ילדים או כוכבי עבר. זה לא עובד ככה, במיוחד לא בריאל מדריד. הקבוצה הזאת רגילה לזכות בתארים באופן עקבי, ולכן אנחנו צריכים קודם כל כוכבים בהתקפה שיובילו אותנו לשערים. אחר כך אפשר להכניס צעירים פה ושמה.

הכוונה כמובן לשחקן שריאל מביאה בעקבות הצלחה בפרנקפורט. לא יודע, לטעמי שחקן שחצי יבשת רדפה אחריו ונקנה ב60 מיליון שווה דקות משחק. (דקות… לא אמרתי להדיח את בנזמה מההרכב, נטו לקבל צאנס)

אם בנזמה לא היה מקבל צאנס, הוא היה מועדף על היגוואין? אתה חושב שבנזמה לקח כל דקת משחק שלו ב2 ידיים ושם צמד ב10 דקות שקיבל? לא! הוא אפילו לא היה פחות בינוני מיוביץ אצלינו, וזאת למרות הרבה אמונה מצד כולם.

כנראה שלא. אבל איזה שחקן הוכיח את עצמו בלי דקות משחק? חוץ מזה שגם מחליף טוב זה הכרחי. מצי הייתה העונה הטובה ביותר שלנו תחת זידאן? 2017. מה היה לנו ב2017 שלא היה לנו בשאר השנים שלו? ספסל טוב! מוראטה קובאציץ וחאמס שנתנו לנו שקט במשחקים בהם ההרכב הראשון נח, ככה שמרנו על קצב גבוה.

בסדר, שוב, האם בנזמה לא עשה שטויות? תזכיר לי שוב למה הוא לא בנבחרת? האם זה מקצועי באמצע משחק להחליט לעשות חרם על חבר שלך?
לא בא להגיד שיוביץ בסדר, אבל אתה משווה אותו לבנזמה, לא לראול. (מבחינת מקצועיות, לא מבחינת רמה לא בא לי לפתוח את הדיון הזה שוב).

ועדיין, יש מקום לתת ליוביץ דקות. האם כל אחד מהשלישיה הקדמית שלנו עדיף עליו? אפשר לשחק גם עם שניהם יחד אתה יודע… חוץ מזה שלפעמים מנוחה היא מה ששחקן צריך כדי לשחק טוב יותר ובנזמה במשחקים האחרונים לדעתי מראה את זה.

אתה אמרת שבגלל שהזאר נפצע יוביץ קיבל פחות דקות, אני לא הבנתי איך זה קשור, כי אם כבר ההשפעה ההגיונית היחידה היא שיהיו לנו פחות שחקני התקפה שיתחרו ביוביץ.

נכון, ואולי היינו זוכים באלופות ובבאליפות השנה. אני מעדיף לא להעלות השערות חסרות בסיס. לא חושב ששילוב של מיליטאו במשחקים מסוימים היה מונע מאיתנו אליפות, ברוב המשחקים ששיחק נראה טוב, וכשלא, הוא לא נראה פחות טוב מוראן ששיחק לצידו.
בסוף שחקן אלמוני מוולבס מככב בליברפול, ושחקן אלמוני מהליגה הספרדית כובש לא מעט בסיטי. שני שחקנים שכחכבו פחות שנה שעברה. יש לי הרגשה שג׳וטה בריאל היה נראה כמו רודריגו, ורודריגו בליברפול היה נראה כמו ג׳וטה. טוב אל תתפסו לקטנות של בדיוק אותו דבר, הכוונה שלי שקלופ היה מוציא ממנו יותר.

בנתיים אותם כוכבים מובילים אותנו לאחד המאזנים הגרועים שהיו לנו מבחינת שערים (מתחרה רק בשנה ההיא ששיחקו פה…ובכן אותם שחקנים). כמעט גרמו לנו לעוף לראשונה בשמינית האלופות, וגורמים לנו לאבד הליגה אולי בעונה בה הליגה היא החלשה ביותר מאז תקופת מסי ורונאלדו.
יסלחו לי בנזמה, ואסקז ואסנסיו, אבל הם לא הכוכבים שיביאו לנו תארים או יביאו אותנו לאן שאני שואף שנגיע.

ושוב, למה אם אני טוען שיוביץ צריך לראות דקות זה בהכרח אומר להעיף את בנזמה? לבנזמה היו המון משחקים חלשים, והוא גם בן אדם וצריך לנוח כדי להיות חד יותר משחק הבא. אם אוהדי ברסה רצו חלוץ שיתן מנוחה לפאקינג סוארז שלא רואה את בנזמה ממטר אז למה שאנחנו נתנגד למנוחה לבנזמה?

עוד משחק טוב של ברהים דיאז ב 2-0 של מילאן על קליארי.
זלאטן כבש צמד, כשאת אחד השערים הוא כובש בפנדל שסחט בעצמו אחרי מהלך נהדר של ברהים.

הביצועים:

משחק טוב מאוד של קובו היום. הרבה פעולות יפות. הלוואי וימשיך ביכולת הזאת.

שינוי כיוון- אודגארד חובר לסבאיוס בארסנל כמושאל, עוד לא ברור אם סעיף רכישה או לא.
יש שמועות שיש סעיף על 40 מליון.