אקסים ומושאלים :: החלמה מהירה לסר אלכס

המאמן של אסטון וילה משבח את טזונבה ומסביר על ההתקדמות שלו במהלך ההשאלה אצלם, אם זה היה תלוי בי הוא כבר היה חוזר אלינו בינואר.

דיילי בלינד - מודח מול סביליה בשמינית גמר ליגת האלופות במדי מנצ’סטר יונייטד, חוזר הביתה ומעיף את ריאל מדריד בברנבאו עם אייאקס.

ניצחת, דיילי.

בואו נראה איך אתם עם קצת נוסטלגיה במיטבה. על אחת כמה וכמה בימי הקורונה והאמת שגם בשנים האחרונות אין לכם כדורגל (קצת הסתלבטות זה בסדר).

פול סקולס : “אנדי קול, דאוויט יורק, טדי שרינגהם, אולה גונאר סולשיאר, ורובין ואן פרסי, הם כולם היו חלוצים גדולים. אבל ואן ניסטלרוי היה הטוב ביותר. כששיחקתי מאחוריו בקישור זה היה מדהים, הוא היה קילר ענק. שום רחמים כשהוא עומד מול השער”. [מתוך המועדון הרשמי של מנצ’סטר יונייטד בפייסבוק]. נשאלת השאלה: החלוץ הגדול ביותר של המועדון בעידן הנוכחי?

העונה שלו ב-2002/03 עם 44 שערים היא משהו מטורף שלא היה בכדורגל הרבה זמן חוץ מרונאלדו “השמן” ב-1997, ועד לעידן של כריסטיאנו ומסי. יסלח לי קנבארו וגם בופון, בהתחשב בביצועים של רוד במפעל הוא השחקן הכי גדול שלא זכה בצ’מפיונס.

העובדה שרוד זכה אצלנו רק באליפות אחת מאוד מורידה לדעתי מהזכרון שלו כאגדת מועדון. הדבר כמובן לא באשמתו, הוא הגיע לשנים ה’רעות’ של פרגי עם אליפות אחת בלבד ב-5 שנים והיה השחקן הכי טוב בפער. משהו בקבוצה פשוט לא התחבר, בנוסף לחילופי דורות, מיני ליצנים כקלברסון ודג’מבה-דג’מבה, שחקנים מצוינים שלא השתלבו כחואן ורון ודייגו פורלאן (עדיין פוטנציאל אז), ועזיבתו של יאפ סתאם.

כשרואים את הגולים של ואן ניסטלרוי רואים עד כמה היה תופעה. בשמאל, בימין, עם הראש, מקרוב, מרחוק, מהמקום, עם תנופה, בדחיקה, בטיל לחיבורים. הוא המבקיע הכי טוב שאפשר לבקש וכל כך חבל שלא הצליח אצלנו יותר מבחינה קבוצתית כי הוא היה הופך לאייקון.

1. השאלה אם ואן ניסטלרוי לא היה מהכוכבים שהם טובים מאד אבל לא מספיק טובים כדי להיות הזכר אלפא של קבוצה בסדר גודל של יונייטד. לדעתי הוא עוד אחד מהשחקנים שפרגי ידע להעזיב בדיוק בזמן (הוא פשוט היה מאסטר בזה), כשהבין שרונאלדו ורוני יקחו אותו צעד קדימה.
  2. אם סקולס אומר סקולס צודק, גם אם זה סותר את סעיף 1

אני זלזלתי בואן ניסטלרוי כשהגיע אלינו, אבל טעיתי, הוא היה מכונת התקפה שלמה ובגיל 30 פשוט היה השחקן הכי טוב שלנו בעונת הקאפלו עם מספרים שלא היו במועדון מאז ימי הוגו סאנצ’ס. לדעתי באמת הדבר היחיד שהפריע הן הבירכיים. ראול, תיירי הנרי, אנדריי שבצ’נקו, פרננדו טורס - הם הצליחו להעביר את רוב השנים עד גיל 30 עם מעט מאוד פציעות, אצל רוד זה לא היה ככה. ובסוף גם היה את משחקי המנהיגות והדם הרע בינו לבין כריסטיאנו רונאלדו ו-וויין רוני. אני לא חושב אגב שמה שאמרתי סותר את זה שמבחינתם עזב בזמן. בקס וגיגס כבודם במקומם מונח, אחלה שפים, אבל הוא היה מקבל את הכדור וזה היה שער. תמיד מהיר או ערמומי יותר מהבלם שמולו, הפיניש תמיד נקי, הסיבוב תוך שנייה, בפצצה, בעדינות, שטוח, ימין, שמאל, כל דבר כמו שאמרו כאן. הוא הראה שלא צריך דריבל. אגב יונייטד 2001/02 כשלה בכל החזיזות אבל היא הייתה קבוצה מהנה לצפייה יותר מהרבה קבוצות של פרגי לדעתי.

ובפינת הביזאר: תמונה של אשלי יאנג עם שיער

מה? יש לו את היכולת לגדל שיער? והוא בחר בקרחת באופן מודע? מזכיר פרק מסיינפלד.

מישהו מוכן להסביר לי מה עבר על המאמן האדיוט הזה בזמנו ?! באיזה עולם הוא הביא את פלאייני ולא את טיאגו ?
עוד אחת מהסיבות שהמטומטם לא החזיק הרבה זמן ועכשיו הוא במאבקי ירידה עם ווסטהאם.

David Moyes decided he was not a player for him at United. Thiago could not believe it and being in Munich to sigh the contract to join Pep’s team, asked his agent to ring MUFC again. Same answer, not a player needed. Then he decided to join Bayern

https://twitter.com/GuillemBalague/status/1276092784135544832

מאמן ששיטת ההתקפה שלו הייתה להרים לרחבה לפאקינג רובין ואן פרסי ו-וויין רוני, חלוצים עם טכניקה עילאית. מה היה עושה עם תיאגו, גמד קטן וטכני? לשיטה המטופשת של מויס פלאייני התאים, אבל זו שיטה של סטוק סיטי ולא של יונייטד, ואכן הפכנו לסטוק סיטי.

ואן חאל מדבר על התקופה ביונייטד , וטוען שלא גובה כמו שהובטח לו ושהגיעו שחקנים שהיו אופציה שלישית ומטה בפנקסים שלו.

Louis van Gaal opens up on first meeting with Ed Woodward

“I met with them in Brussels - clubs often organise talks in foreign cities so the media can’t track them down easily,” Van Gaal told FourFourTwo .

“The Glazers and Ed Woodward were there - they asked me about everything, including my vision and how I want to organise things, and said they would meet my needs for new players.

“I inherited an old team that hadn’t been refreshed for some time, and wanted to rejuvenate the squad with players who would bring the same kind of quality. But to get the ones I wanted proved very difficult.

“It surprised me, even though I understand that clubs hold out for the highest fee because they know United are the richest in the world.

“At the same time, though, if you are the richest, you’d expect to get what want.

“But it didn’t happen: we only got third-, fourth- or fifth-choice players.”

ואן דר סאר במכתב מרגש לאוהדי יונייטד:

"אוהדי מנצ’סטר יונייטד היקרים,

אני מקווה ששלומכם טוב.

נראה שהדרכים שלנו מצטלבות שוב, אחד משלנו מצטרף אליכם לקבוצה. וכמו שחקנים רבים לפניו, הוא נמצא איתנו עוד מהיותו ילד קטן.

זמן קצר לאחר הופעת הבכורה שלו הוא הפך לאחד מהשחקנים הטובים ביותר שלנו, השנתיים האחרונות היו נהדרות במיוחד. החל מגמר הליגה האירופית (בלי רגשות אשמה), דרך המסע שלנו בליגת האלופות ועד לאליפות הליגה ההולנדית.

הקבוצה שהוא היה חלק ממנה הראתה לעולם מי אנחנו.

כמוכם, אנחנו מתגאים בכך שאנחנו אחת מהקבוצות שמטפחות כשרונות צעירים ונותנים להם הזדמנות ברמות הגבוהות ביותר. ניתן לומר שהכוכב החדש שלכם הוא התגלמות הגאווה שלנו.

זו אחת מהסיבות הרבות שבגינה אנחנו לא רוצים שיעזוב, אך אנו מבינים שהגיע הזמן בשבילו להמשיך הלאה ולזרוח.

וכדאי שהוא יעשה זאת בתיאטרון שלכם. תסמכו עלי, אני יודע.

בבקשה תשמרו היטב על דוני ותעזרו לו לחלום.

תהנו מהעתיד.

אדווין ואן דר סאר "

אלכסיס ממשיך להשניא את אוהדי יונייטד עליו - אומר בריאיון ששבוע אחרי שחתם כבר היה מלא חרטה ורצה לחזור לארסנל, לא מוסיף לו כבוד אחרי התקופה הפתטית שלו.
עדיף שיסתום את הפה, מאחל לו שהקריירה שלו תמשיך להידרדר באינטר .

Video: Alexis Sanchez states that one week after signing for #mufc he went home and told his family, “Can I break this contract and move back to Arsenal?” He admits he wasn’t aware of his decision at the time and regrets it [@patopeloteros]

pic.twitter.com/81o5ztgDoN

— United Zone (@ManUnitedZone_) September 3, 2020

Full translation: “After the first training session I had at Manchester United I realized many things and when I got back home I told my agent if I could cancel the contract and go back to Arsenal.”

— United Zone (@ManUnitedZone_) September 3, 2020

כן אלכסיס סאנצ’ז, בחור בן 30 ששיחק במגוון קבוצות אירופאיות. ניתן לבטל חוזה ופשוט לחזור לקבוצה הקודמת. זה הרי קורה כל הזמן.
אינטליגנציה של אצטרובל. לא אשכח שביקשו ממנו לומר משפט באנגלית בסיום הראיון הראשון והוא אמר “Welcome Alexis Sanchez”. הבן שלי בן 3 ויודע לחבר משפט יותר אינטליגנטי באיטלקית, ואני לא איטלקי בכלל.

ידיעה פיקנטית : גרנר הולך בהשאלה לעונה לווטפורד, אותה מאמן איביץ’ שאימן את מכבי תל אביב בעונה החולפת.
קשר אחורי חכם מאוד בעל בעיטה נפלאה, יהיה שווה לעקוב והלוואי שיתן שם עונה שתקדם אותו לקבוצה הבוגרת.

תמשיך לשקר חביבי.
אולי ב-5 הדקות הראשונות שלך לא היו בעיות, אחר כך התחיל הכאוס : הריסה של מרסיאל , שטויות שפלטת בתקשורת ( המשפט עם סביליה מככב ) וריבים עם כל גורם אפשרי.
פשוט מאמן הזוי שעדיף שיפרוש.

המושאל הטרי דייגו דאלוט עם הופעה מעולה בליגה האירופית - שיחק כמגן שמאלי וניפק בישול גאוני ושער יפה.
כזכור הוא הושאל למילאן בלי אופצית קנייה ולפי פבריציו יונייטד עוד בונה עליו לעתיד.
התקציר למי שרוצה :

וויין רוני התראיין לפודקאסט וסיפר על ימים לא קלים שחווה במועדון: “אחרי שמכרו את כריסטיאנו רונאלדו וקרלוס טבס - הציעו לי חוזה חדש. רציתי לדעת איזה שחקנים חדשים יגיעו ולאן הקבוצה מכוונת, אז נכנסתי למשרד של אלכס פרגוסון ושאלתי אותו והוא התעצבן: ‘זה לא עניינך’. אמרתי לו - בסדר, אז אולי כדאי שאעזוב את המועדון”. “זו הייתה שיחה מלאת מתח וזה דעך לאחר מכן. המנכ"ל דיוויד גיל כבר גילה יותר סבלנות כלפיי והארכתי חוזה מהר מאוד”.
האוהדים לא שכחו לו את זה: “הייתה סוג של הפגנה מול הבית שלי, איזה 20 או 30 איש ולא ממש היה לי חשק לצאת החוצה בשתיים או שלוש לפנות בוקר ולהרגיע אותם. אני חושב שהקשר שלנו היה טוב, הם קצת כעסו עליי ואפשר להבין אותם, אבל הייתי מתוסכל ממה שקורה בקבוצה”.
על אלכס פרגוסון: “הוא ידע שאם הוא יענה לי בצורה כזו הוא בעצם יעביר מסר לשאר השחקנים. ידעתי באותה תקופה מה אני רוצה וחשבתי שהשאלה שלי לגיטימית אבל הבנתי שעבור ילד צעיר כמוני זה לא היה במקום לעשות זאת”.

החלוץ סיפר שזה לא סוד שצ’לסי רצתה אותו, גם ריאל מדריד, למנצ’סטר סיטי הוא לא שקל מעולם לרכש, והוא בהחלט שקל לעבור לברצלונה. “דיברתי עם חבריי לקבוצה, תיארתי לעצמי מה זה לשחק עם ליאו מסי, צ’אבי, אנדרס אינייסטה וסרחיו בוסקטס. ובימים בהם מסי שיחק במיקום שונה - לא כחלוץ. שיתוף הפעולה היה יכול להיות מצוין”.

זוכר עדיין את התקופה הזו, פחדתי שיגיע לצ’לסי ויתחיל להבקיע בצרורות בסוף זה נסגר בחוזה שמן חדש.
אם אני לא טועה אחרי שחידש חוזה נתן את העונה הכי טובה שלו מבחינת שערים , וגם קיבלנו את האליפות המיוחדת עם ואן פרסי ( חלוץ קלאסה ).
בהתחלה מאוד כעסתי עליו על הפרשה אבל אחרי אפשר להגיד ששכחתי, נתן כמות גולים היסטרית למועדון ( המספרת בדרבי :star_struck: ) ואחד השחקנים האהובים עליי ( החולצה שלו עדיין בארון אצלי ).

אני חושב ששחקן כמוהו ראוי לדיון נפרד בכל מקרה כמה מילים על הפרישה של וויין רוני:

1. ווין רוני - תמיד תהבהב שם המספרת המדהימה בדרבי נגד מנצ’סטר סיטי, בכלל, אני מתגעגע גם למאמנים שהיו חוגגים בטירוף גולים כמו פרגוסון, גם את ה-0:5 וה-0:6. הוא מסמל עבורי את מנצ’סטר יונייטד שעשתה את המוות לשונאיה - הקבוצה הווינרית ההיא. בגלגולים השונים היו בקהאם ורוד, גם כריסטיאנו רונאלדו כמובן אבל גם רוני, בהחלט. בנבחרת הוא היה מדהים ביורו 2004 ומאז בעיקר ניפח את המספרים במשחקי מוקדמות וכאלה.
  2. הופעת הבכורה שלו נגד פנרבחצ’ה הייתה בלתי נשכחת, ממש מפלצת של כדורגל ולדעתי שחקן התקפה שהיה טוב בהכל אבל לא מושלם בשום דבר, משפט שאמרו גם על ראול. יכולת מסירה, פיזיות, פיניש, היו כמה גולים בעיקר בשנתיים הראשונות שהוא היה שולח פצצות מחוץ לרחבה, היה סיכון גדול להשאיר אותו פנוי כמו את ג’רארד לדוגמא.
  3. אני מסכים עם גארי ליניקר שאמר שהוא לא היה מוערך מספיק, אפילו לא ברחבי אנגליה. כמובן שהוא דעך אבל בשיאו היה שחקן התקפה אגדי, באמת. לדעתי מעבר לכך שהוא כן חסה בצילו של רונאלדו (היה שחקן חשוב מאוד בהתפתחות של הפורטוגלי, עם פחות אגו, וכמובן שהשאירו את הריב מאחוריהם - אני מדבר על המונדיאל), אני חושב שהוא עזב טיפ-טיפה מאוחר מדי. לצערו מעבר לדעיכה ביכולת הרי שהקבוצה הייתה מחורבנת. מעניין מה היה קורה אם כריסטיאנו לא היה ביונייטד.
  4. הוא סופסל שם בברנבאו נגד ריאל מדריד בשמינית הגמר והרגשת שהסוף מתחיל, באותה עונה זו הייתה בעיקר האליפות של ואן פרסי. מדהים מבחינתי שלמשל ב-2009/10 ו-2011/12 הוא סיפק מספרים אדירים עם 34 שערים ובכל זאת האליפות חמקה לו פעמיים - לצ’לסי ולמנצ’סטר סיטי.
  5. מעניין אותי כמה אוהדי מנצ’סטר יונייטד יגידו שהוא היה השחקן הנערץ עליהם, כמה “גל חדש של אוהדים” הגיע בזכותו או יותר נכון ילדים למשל בני 7 שהתחילו לראות כדורגל “בגללו”. מהשחקנים שגדלנו עליהם בכל זאת, מלא ריספקט אליו ובהצלחה בפרק הבא.