מחזור 21:: מארחים את אלבאס

לדעתי, לעמוד על קו השער עם ידיים פרושות זו עבירה לפי החוקה, כי לפרוש את הידיים לצדדים זה תנועה של היד אל הכדור. למה? כי אנשים לא הולכים עם ידיים פרושות לצדדים.

הקטע הזה ששחקנים מחזיקים לפעמים את הידיים מאחורי הגב הוא מלאכותי ולא נוח לרוץ ככה. תנסו לצאת לריצה של 10 דקות ותראו איזו הרגשה לא נוחה זו.

כשאנשים רצים (בטח במשחק כמו כדורגל), והידיים זזות. אם היד נמצאת במקום טבעי (ושיבוא שגיא כהן ויגיד לי שהוא רץ עם ידיים צמודות לגוף) ואין תנועה שלה אל הכדור, אין סיבה שתישרק עבירה.

שימו לב שבחוקה מדברים גם על המרחק. אם היו בועטים לאומטיטי את אותו כדור על היד מ50 מטר והוא היה משאיר אותה ככה זה היה תמוה. במרחק כזה היה לו זמן להזיז את היד כדי למנוע מגע. במצב שבועטים לך פצצה על היד מ3 מטר, עד שהמוח שלך קולט את הכדור ושולח פולסים ליד שתזוז, הכדור כבר פוגע בה. עניין זמן תגובה.

והמחמאות כאן לשניים: למסי וקואץ’ וולורדולדלה שלא הפסיקו להאמין שהוא יחזור בגדול. וכשאלוהי הכדורגל לא מפסיק להאמין בך, החזרה להפצצות קצרה ביותר.

אני גם מאוד נהנה מהקבוצה, ולהבדיל מהעונה שעברה, גם כאשר אנחנו בפיגור - אני רואה את הרמונטדה מתגבשת. וזה היה בדיוק מאותם משחקים שגורמים לך לחרוק שיניים ולקלל, משחק כזה שהשוער של היריבה תופס יום היסטורי ומצליחים לעקוץ אותך במתפרצת טובה כזאת. אבל בארסה העונה, מקבלת בוסט מחצית שניה שלא זכור לי שהיה לה כבר הרבה זמן. הטעות היחידה של ולוורדה היא הרוטציה של שתי עמדות המגן ובו זמנית, וזה שבר את ההתקפה שלנו כמעט בצורה טוטאלית. אבל מה טוב? שלא חיכינו לדקה ה-75 א-לה-לוצ’ו בשביל שני החילופים הכל כך נדרשים האלה.

פנדל לא היה, נבדל בפאול שהוביל לבעיטה חופשית קשה שנקברה ברשת היה. זיבי זה מפצה על השודים העונה (לא שהם שינו משהו במיוחד).

גם לפעמים שחקן לא מתכוון לעשות פאול אך הוא עושה.
שחקן צריך לעשות כל שביכולתו כדי שהיד לא תשפיע, אף אחד לא אמר לרוץ עם סידיים מאחורי הגב אבל להצמיד את היד כששחקן אחר בועט כדור זה כן.
פשוט תחשבו באמת אם היה מדובר במצב הפוך, בו אתם חייביםצשער ושחקן עוצר כדור עם היד לא בכוונה אך שהיא לא צמודה וכן השפיעה על המשחק

זה לא בדיוק היה המצב אתה יודע. השחקן שבעט לא היה עם הכדור כשאומטיטי מולו, אלא בעט כדור מהאוויר וממרחק קרוב מאוד. הידיים של אומטיטי היו בתנוחה טבעית ולא פרושות לצדדים באופן מיוחד. המקרה שאתה מצביע עליו של שחקן עם כדור מול שחקן הגנה לא מתקיים פה.