מחזור 21:: מארחים את אלבאס

image

טוב, אחרי שזכינו ל"דוגמית" ממנות הקסם של קוטיניו בגביע והפרידה מאל חפיסטו, בא הדבר האמיתי וחוזרים לליגה למפגש מול אלבאס מחבל הבאסקים.

מה המצב ברצלונה?

סגל למשחק:

מעבר לרשימת הפצועים הקבועה, גומש (חולה) דניס ודאולפאו מצורעים

מה המצב אלבאס:

אחרי ששנה שעברה הפתיעו לטובה (ניצחו אותנו בליגה והגיעו לגמר גביע) הגיעה הנפילה השנה והם כצפוי ילחמו על ההשארות בליגה (ראוי לציין שמאז מינוי המאמן החדש הם משתפרים ומשיגים תוצאות טובות)
מקום 17 בליגה . שבוע שעבר ניצחו את ולנסיה בגביע 2-1 (הפסידו בפנדלים) ושבת שעברה בליגה סיימו בתיקו 2-2 מול לגאנס

מה המצב מוניר?

מוניר השנה לדעתי, בכושר הכי טוב שהוא היה מאז שהוא עלה לבוגרים. 23 הופעות, 8 שערים בכל המסגרות ועוד
ארבעה בישולים. בהחלט הספק מרשים.

נוסטלגיה:

מעבר למפגש הזכור בגמר גביע המפגש שצריך להזהיר אותנו הוא ההפסד המעצבן שנה שעברה לאלבאס בבית 2-1:

מצב היריבות:

ולנסיה מפסידה לריאל 4-1 ובועטת את עצמה רישמית מהמאבק על המקום הראשון באופן רישמי. אתלטיקו משחקת היום.

ויסקה בארסה!

אין רוטציות יותר מידי וקוטיניו בהרכב.
image

@Ganjo
היה פנדל?
לדעתי זה מטווח אפס בתנועה טבעית אבל אולי זו הסתכלות לא אובייקטיבית.

היה פנדל ברור, מספיק להיתמם. גם היה נבדל של פאקו בשער של מסי. היום הוחזרו לנו כל טעויות השיפוט שהיו נגדנו במשחק אחד. השיפוט הספרדי מגוחך…

לגבי המשחק, אין מחליף לבוסקטס ולקוטיניו אסור לפתוח בקישור יחד עם אינייסטה. הפקרות הגנתית כזו לא ראיתי מזמן.
וביום שיסבירו לי למה מכרו את גרימאלדו תמורת דין אני יהיה אדם מאושר יותר.

בכל מקרה, גם עם היינו מפסידים זה לא היה נורא. ואלורדה צריך ללמוד מההרכב הלא מתואם שהוא העלה.

חד משמעית - לא פנדל! ‘דליברטלי הנדלס דה כדור עם היד’ זה שם העבירה. מאחר ואין בכלל ויכוח שזה לא דליברטלי הרי שאין עבירה. משה תעשה שיעורי בית!

אלקאסר אכן היה בנבדל.

לא הייתי מסיק מסקנה ממשחק אחד. אבל…

לקוטיניו אין מקום בכנף ימין, הוא יכול דווקא לשחק כווינגר בשמאל, אינייסטה כקשר מרכז נוטה שמאלה, מסי בימין וסוארז באמצע.

מה כל כך מסובך? למה לעזאזל להתחכם ולתת לקוטיניו עמדה בה הוא לא טוב, לא מכיר, וזה עוד כשהוא עדיין לומד את הדינמיקה של הקבוצה? ולהזכיר, הוא היה טוב בצד שמאל בדקות ששיחק במשחק הקודם.

סחטיין לוואלוורדה על חילופים מדויקים בזמן המשחק. לא השתהה ומיד העיף את צמד המגנים הליצנים שלא חשבו לעשות תנועה אחרי מסירה, ושאפו על חילוף של קוטיניו שפשוט לא מצא את עצמו.

סבלתי, אבל זה עבר…

לזה בדיוק התוכונתי,

ליאור, עם זה לא פנדל אני לא יודע באמת מה מבחינתך נחשב פנדל.

כי אין לאומטיטי מה לעשות אם בועטים עליו כדור ליד מכמה ס״מ.
הוא לא קפץ לכיוון הכדור עם היד ולא עשה שום תנועה מכוונת לכדור.
בכל אופן מכאן ועד להגיד שהחזירו לנו על כל טעויות השיפוט, הדרך ארוכה.

אני לא מבין את המינוח ‘מבחינתך’… מה אני כתבתי את החוקה? אני גם לא מבין למה שזה יהיה פנדל? כל עוד אין כוונה (ויש 2 קריטריונים עיקריים לאיך קובעים כוונה) היד היא כמו כל איבר אחר בגוף. מאחר ואנחנו לא מנסרים לשחקנים את הידיים לפני המשחק אין לנו שום סיבה הגיונית לצפות שהידיים לא יתקיימו. בשביל פנדל צריך כוונה. כלומר שהיד של אומטיטי תמנע בכוונה מהכדור להיכנס לשער. זה לא קרה.

מארקה מצדדים בצד שלך,… אני ישאיר את הדעה שלי בצד.

השאלה בנגיעת יד היא לא רק אם הייתה מכוונת או לא אלא גם אם השפיעה על המשחק או לא.
אם יד כלשהי השפיעה על המשחק בצורה כלשהי (עזרה לשחקן להשתלט על כדור או עצרה כדור יריב למשל) אז זוהי יד ולא משנה הכוונה.

ומאיפה לקחת את זה?

מההיגיון.
החוקה בנושא הזה לא ברורה לחלוטין ולכן זוהי בדרך כלל השופט מפעיל שיקול דעת.
אז לפי מה שאני רואה במשחקים השופטים מתעלמים מידיים לא מכוונות שלא משפיעות עך המשחק. אך אם היד השפיעה על המשחק אז זוהי יד, בין אם הייץה מכוונת או לא.
גם פאולים נעשים לפעמים על ידי איבוד שיווי משקל, אך זהו עדיין פאול אם עצרת שחקן יריב בכך שנתקלת בו ופגעת בו ולא בכדור.

לשם ההגינות לא יצא לי לראות את היד של אומטיטי, אני פשוט מגיב על דברים שנאמרו כאן על השאלה מתי צריכים לשרוק לנגיעת יד ומתי לא.

כל יד שמשפיעה על המשחק צריכה להישרק, אוי ואבוי אם החוקה אומרת אחרת. השאלה אם זה מכוון או לא צריכה לקבוע האם יש צהוב או לא, זה הכל. אבל יד שהשפיעה חייבת להישרק.

לצד זה כדי שהמשחק לא ייהרס צריך להפסיק עם השטות הזו שכל עבירה ברחבה זה פנדל, אבל זה כבר דיון למקום אחר.

לגבי הפנדלים ברחבה זה כבר נהיה גם די מעצבן שכל קרן והרמה השחקנים הולכים מכות בידיעה ששום דבר לא ישרק לפנדל

Handling the ball involves a deliberate act of a player making contact with
the ball with his hand or arm. The referee must take the following into
consideration:
• the movement of the hand towards the ball (not the ball towards the hand)
• the distance between the opponent and the ball (unexpected ball)
• the position of the hand does not necessarily mean that there is an
infringement
• touching the ball with an object held in the hand (clothing, shinguard, etc.)
counts as an infringement
• hitting the ball with a thrown object (boot, shinguard, etc.) counts as an
infringement

שני הסעיפים הראשונים מצביעים על כך שזה לא פנדל. הסעיף השלישי (והמעורפל מאד) יכול להוות טיעון לכך שזה כן.

אם להתעלם רגע מהשיפוט, אני פשוט נהנה מהקבוצה. היתה תחושה באוויר שאנחנו לוקחים את המשחק הזה, וזו תחושה ששמורה לקבוצה עם ביטחון עצמי גבוה.

לוסיטו לא מפסיק להפציץ, ממש חלום שמתגשם 3>

אין בחוקה שום התייחסות להאם היד השפיעה או לא המשחק. זה לא קריטריון שיפוטי.

אני דווקא מוצא הגיון גדול בחוקה במקרה הזה.

מסכים שמהמשתמע מהחוקה אתה צודק, ובנוסף 2 האפשרויות נראות לי סבירות, רק צריך לבחור אחת ולשמור על עקביות.

מהמשתמע, אין בעיה בלעמוד על קו השער, לפרוש את הידיים לצדדים נניח ולא לזוז, ומתישהו בהמשך כדור ייבעט לשער ויפגע במקרה ביד הפרושה שלא זזה.
או בקצרה- להשתמש בידיים כדי להגדיל נפח גוף. וזה לדעתי לא טוב. יד זה לא כמו כתף או מצח או עכוז.

זו דוגמא מוקצנת, אבל גם כששחקן רץ לתיקול, שישמור על הידיים שלו ולא יפרוש אותם לצדדים. על נגיעות יד כאלו תמיד יש שריקות.
שוב, שום דבר לא עקבי עם החוקה בתכלס.

בנוסף, מסכים עם דוד- גם אם היה פנדל על בנזמה, בשום עולם המצב שנמנע ממנו היה קרוב לכיבוש, בטח שלא וודאי כמו פנדל. לעומת זאת, הפנדל על רונאלדו מנע גול. לדעתי צריך שיקול דעת על מתן פנדל (למעשה, בדיוק כמו שיש על צהוב/אדום במתפרצות/מניעת מצב וודאי לכיבוש). ככה שעברות מקריות ברחבה יקבלו בעיטה לא ישירה מהמקום.

יש מצב אחד שבו באמת היעדר תנועת יד לעבר הכדור צריכה לדעתי להיחשב כעבירה וזו הדוגמה שנתת (נדיר ביותר). אבל בשאר המקרים תנועת יד היא חל מתנועה של גוף ותפקידה לייצר שיווי משקל או לאפשר תנופה. אם שחני כדורגל ישחקו עם ידיים צמודות לגוף תקבל משחק פחות מהיר ופחות טכני.