ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

שבמקרה הוא חבר טוב של לאפורטה

אם זה היה מנדש הייתי רגוע יותר. הבעיה שמנדש מושך (עם דקו) לפורוטגלים .

זה מלחמה בין חברים

מתוך המאניה:

ויקטור פונט תוקף את לאפורטה לקראת 3 שנים שלו בתפקיד:

“בקרוב יחלפו שלוש שנים מאז החל ז׳ואן לאפורטה את המנדט שלו. כולם ידעו שזהו מנדט קריטי ליישם תוכנית בזק שתאפשר לנו להשאיר את מסי, ולנהל את המועדון עם שותפים בעלי ידע בעסקי הספורט והבידור, להוון את הכלכלה, לצמצם הפסדים ולקבל חמצן פיננסי כדי להשלים את הסגל עם הכישרון מהבית. שימור מסי לעולם לא יכול להיות בעיה; למעשה, זה היה חלק מהפתרון.
למרבה הצער, נקטנו בדרך ההפוכה בתכלית והחמרנו עוד יותר את המצב הדרמטי שירש הדירקטוריון הנוכחי.

• מבחינה כלכלית, בשלוש השנים האחרונות, הפסדנו מיליארד אירו בהפסדים תפעוליים, מכרנו נכסים לשותפים חיצוניים, חלקם לא אמינים, בעלי מוניטין מפוקפק, שאינם משלמים את מה שהם חייבים ושלא תרמו ערך כלשהו ל- מוֹעֲדוֹן.

מבחינה מוסדית, נקבע כי להבין את עולם הכדורגל היום כפי שהיה לפני עשרים שנה היא טעות קריטית. הניהול של בארסה עם חברים ובני משפחה, ללא יכולת לשמר מנהלים יוקרתיים, אינו מתאים בסדר הגודל של המועדון.

וללכת יד ביד עם ריאל מדריד ופלורנטינו פרס בעניינים מוסדיים רבים, היא עובדה מפתיעה שאיש עדיין לא הסביר.

בלי תוכנית ובלי מקצועיות הכל מקרטע. גם בתחום החברתי, בו ממשיכים לראות כיצד המועדון מתנהל מאחורי גבם של הסוסיוס. החובה לעודד את השתתפות חברי המועדון בחיי המועדון מתחילה במי שמנהל.

עם רק אסיפות וידאו, מעט שקיפות, ללא רגישות למי שנוסע או מטפס על המונז’ואיק וללא תמריצים כדי להקל על ההשתתפות, תחושת היאוש התפשטה בקרב ההמונים החברתיים.

וזה מאוד מדאיג.

באופן בלתי נמנע, התסכול הזה עבר את המשרדים כדי להשפיע גם על מגרשי הספורט, שם התוצאות של הקבוצה הראשונה הולידו השנה תסכולים עצומים שרחוקים מהציפיות שנוצרו. כן, כולנו ציפינו שצ’אבי יוציא יותר מהסגל הנוכחי. אבל השינויים בהנהלה הספורטיבית, החתמות שלא היו בראש סדר העדיפויות וניהול פיננסי לקוי שקשר אותנו ביד וברגל, לא עזרו כלל. לעולם לא נדע איך הצוות המקצועי היה מתפקד אם ההנהלה הייתה מקצועית והכל היה בא במקום.

הפתרון היחיד להגן על מודל הבעלות שהופך אותנו למועדון ייחודי בעולם ולהבטיח שנוכל להתחרות באליטה הוא להקים את המועדון מחדש. לשנות את מודל הניהול, להתמקצע, לחדש את ההנהלה ולספק לנו מנגנוני בקרה חיצוניים אמיתיים ואפקטיביים.

למרות המצב הנוכחי, עלינו להיות אופטימיים ולא להשלות את עצמנו כי הפוטנציאל של בארסה הוא יוצא דופן. אבל דחוף להפוך דף לניהול של 2003: עלינו להפסיק לנהל את המועדון כפי שנעשה בשנות ה-80 של המאה הקודמת.

בקמפיין שלי, ׳כן לעתיד׳ לא הפסקנו לעבוד כדי לעזור לאפשר את השינוי הזה. ומכאן, אנחנו רוצים לפנות לכל הכישרונות הקיימים בברצלונה לעבוד יחד ולאפשר את האלטרנטיבה שהמועדון צריך.

אם לא נוכל לעזור למי שאחראי כיום על הניהול, חיוני שבבוא העת, החלופה הרוחבית, המאחדת והאחדותית הזו תהיה מוכנה.

עם תוכנית ממשית שיש לה את הטוב ביותר בכל אחד מתחומי המפתח של המועדון שלנו”.

לא אומר שאין שום דבר בביקורת שלו אבל זה לא האיש שרצה לחתום על ההסכם עם הCVC שהוכח כלא יעיל לכל המועדנים שחתמו עליו?

כן, אבל הוא צודק בהחלט.

הליצן הזה רצה להביא את צ’אבי איתו. למעשה, הוא אחד האשמים בזה שצ’אבי נחת אצלנו בסוף, כשלא הפסיק לפמפם את השם שלו בתקשורת. מדובר באיש כושל, שממשיך באמירות דמגוגיות ואם הוא יהיה נשיא יום אחד אני מפסיק באותו רגע לעקוב אחרי הקבוצה. אני לא אתן לעצמי לחוות ברתומיאו 2.

לאפורטה קיבל את קומאן כירושה, ואת צ’אבי הוא החתים בהיעדר אלטרנטיבות. עכשיו אנחנו יודעים חצי שנה מראש שצריך מאמן לקיץ והאנזי רוצה להגיע. פעם ראשונה הקדנציה שלאפורטה יכול להחליט בעצמו על מי יקבל את הפרויקט של 3-4 השנים הקרובות. לפי זה נבחן אותו.

מי שמינה את צאבי זה לאפורטה.

אני מבין את הצורך שלו להיות “פופליסט” ולנסות להוציא את צאבי מהעסק, אבל הבעיה שלי זה שאני מפחד שהוא באמת מאמין בזה.

שאתה באופוזיציה “קל” יותר לדבר. אבל אם לאפורטה ימשיך ויעשה שטויות (כמו למנות את המאמנים של החברים הפורטוגלים שלו) אני יהיה בעדו בבחירות הבאות.

ללאפורטה אין יותר מידי זמן לתקן ומתישהוא גם לי ימאס להגיד “אבל ברתומאו”

המינוי של דקו במקום אלמיני צועק טימטום.

לאפורטה היה היחיד שרצה להשאיר את קומאן עד סוף העונה כדי להנחית מאמן רציני. האוהדים והתקשורת (ופונט הליצן!) בקמפיין אגרסיבי התעקשו על צ’אבי. לאפורטה אולי אחראי, אבל האוהדים הם האשמים.

אמת. זו הביקורת הכי גדולה שלי עליו עד כה, ולכן מנוי המאמן הוא כל כך קריטי בעיניי.

אם היית ממשיך עם קומאן היית מסיים מרכז טבלה ולא מגיע לארבע הראשונים.

היה צריך לפטר את קומאן בדקה שלאפורטה הגיע לברצלונה.

פונט השתמש בצאבי בתור קלף בחירות. הבעיה שלאפורטה היה חכם ממנו ו"וניטרל" את זה.

אותי יותר מדאיג, שהוא עוד יחזיר את צאבי…

לאפורטה גם מינה את רייקארד, והחזיק לו ידיים כשהקרקס היה כל-כך גדול שהפכנו לבדיחה.
באופן אישי שנים חיכיתי לחזרה שלו, הייתי בטוח שהוא המשיח שלנו. עכשיו אני כבר מבולבל מרוב בלאגן שיש סביב המועדון.
כבר אין קרויף, אין סוריאנו, אין אינגלה, אין בגיריסטיין. אפילו אלמאני כבר לא פה.
לא ברור אם היועצים של לאפורטה מספיק טובים, וההחלטות שמתקבלות במועדון לא משביעות רצון.

הקיץ הקרוב יהיה סופר משמעותי, צריך קבלת החלטות מושלמת.

אם צ’אבי היה היום מאמן ג’ירונה, הוא היה מצליח ליישם הרבה יותר רעיונות ממה שהוא מצליח בבארסה. הוא לא מאמן מושלם, אבל לאפורטה מנהל שכונה שאי אפשר להצליח בה.

קודם שיגיע איש מקצוע רציני יותר מדקו, אחר כך נדבר על מאמנים.

פונט צודק בהכל, הגיע הזמן לשינוי. לא בפילוסופיה (ע"ע דקו), אלא בחשיבה. מה גם שב-2003 סביב לאפורטה היו אנשים הרבה יותר חכמים וחדשניים, בתקופה שבה היריבה הגדולה החלה בדעיכה של הפרויקט. היום הדברים אחרים.

מתי הבחירות השנה או שנה הבאה?

אם צ’אבי היה מאמן ג’ירונה הם היו יורדים ליגה והיו מאשימים את ג’ירונה שהיא מועדון קטן שאי אפשר להצליח בו. יש לי הרגשה שאם צ’אבי יתן לאוהדי בארסה כף פיצוץ לפנים הם עדיין ימשיכו לחפש תירוצים למה הוא צודק. פשוט מגיע לנו להיות מועדון כושל ודפוק.

שנינו יודעים טוב מאוד שג’ירונה מועדון בריא יותר כיום מברצלונה, וכל מאמן שתשים שם יצליח ליישם יותר ממה שהוא מצליח אצלנו, שלא נדבר על השקט התעשייתי.

מאז התחלת השנה החדשה חטפנו רביעיה ממדריד רביעיה מבילבאו חמישיה בבית מויריאל שהיא קבוצת תחתית השנה ומשחק בית אחרי זה חטפנו שלישיה מהקבוצה כמעט הכי גרועה בלה ליגה …

לא אכפת לי לאפורטה רע חרא אידיוט כל מה שתרצו להגיד עליו, הכל נכון, אבל כל מאמן עם רקורד כזה לא צריך להיות מאמן ברצלונה נקודה. ואני יגיד משהו נוסף, גם ספק אם הוא מתאים לקבוצה כמו גירונה.

אף מאמן עם רקורד כזה לא היה מצליח לסיים את העונה , אף מאמן אחר עם רקורד כזה לא היה מקבל כזה בכי ונהי מהאוהדים שלנו, אף מאמן אחר לא היה כל הזמן אבל כל הזמן מקבל הגנה ותירוצים על אין תנאים…

אני מוכן ומסכים חלקית לקבל שלמאמן ממוצע בברצלונה אין סביבה נורמלית ותומכת (למרות שאני עדיין חושב שמגזימים עם זה טיפה) כמו חלק המועדונים האחרים.

אבל וזה האבל הגדול, מכל המאמנים שהיו פה אחרי פפ, צ’אבי הוא האחרון אבל האחרון שיכול להתלונן על זה… באמת האחרון, הוא לא ספג השפלות מהאוהדים התקשורת לא עשתה לו חיים קשים כמו לכמה מהאחרים ולאפורטה בעצמו אמר שכל מאמן אחר הוא היה מפטר…

אור למה אלמיני עזב?

נ.ב בוא נזרום איתכם, בברצלונה יש הרבה פוליטיקה וכולם רוצים למשוך בחוטים, אוקי. צאבי לא רק שהיה שחקן בברצלונה , רוב החיים שלו הסתובבו סביב ברצלונה. אתם רוצים להגיד לי שהוא לא ידע את זה מראש? שזה בא אליו כרעם ביום בהיר? למה הוא התעקש לא ללמוד שום דבר לפני? לקבל את כסף הדמים מקטאר ואת השילמונים מהם בלי שהוא אפילו טרח ללכת ולקבל סדנת אימון, למה הוא התעקש לנחות ישר בתור לב הסערה?

הוא ידע מראש הכל אבל החליט לבוא בכל זאת. זהו שיבוא בתלונות רק לעצמו.

דרך אגב, הוא דרש וקיבל לא מעט. החליפו בשבילו את צוות האימון (כולל לתת לאח שלו להיות עוזר מאמן) החליפו את הצוות הרפואי לבקשתו, רוב הרכש השמן הוא ביקש (קונדה ראפיניה לבה ) דמבלה נשאר פה ובייש את כולנו רק בגללו. אז בוא, הוא האחרון שיכול לבוא בתלונות, האחרון. קומאן טאטה וואלורדה וקיקה היו קוראים את אוהדי ברצלונה ואני לא יודע אם היו צוחקים או בוכים… אני במוקמם הייתי שובר את המחשב… צאבי הוא אימ אימא של המפונקים לידם.

אתם לא טועים, כל הביקורת על צ’אבי מוצדקת. אבל בואו לא נעשה אותו אפס מאופס שלא יותר טוב משרון מימר. הפוליטיקה מנהלת פה הכל, חלק מניהול הסגל נגוע בפוליטיקה מכל הצדדים.

לא הכדורגל והתוצאות מבאסים אותי ומוציאים כל חשק.

הוא לא אפס מאופס. פשוט לא מאמן כדורגל מספיק טוב לברצלונה. היה טעות למנות אותו וזה לא בדיעבד. כתבתי את זה מהיום הראשון שלו.

קומאן לואיס אנריקה ואלורדה אפילו טיטו ז"ל יכולים היו להתלונן על התנאים והסביבה (עדיין חושב שמגיזימים עם זה) לא צאבי הרננדס . אני מצטער. גם ברכש הוא קיבל כמעט כל שחקן שהוא רצה. הוא לא קיבל קשר אחורי זה נכון, לא מעט באשמתו, בגלל שהוא לא ידע לרכז משאבים עם ראפיניה לבה קונדה ואלונסו. שלא מעט (לא הכל) זה רכש שלו.

אני אוהב את ברצלונה יותר מאשר השחקנים שמשחקים בה. אני מצטער, שבזמנו ביקרתי פה בצורה מאוד קשה את ואלורדה , תמיד האשימו אותי שאם ואלורדה היה “סמל” הייתי מתיחס אליו בצורה אחרת. זה אחת הטענות שהיו נגדי… אז לא. דין ואלורדה כדין צאבי. וואלורדה מאמן יותר טוב מצאבי.

החרא שאני מרגיש עכשיו, שכמה שואלורדה הוא בינוני, כיום הוא פפ הבסקי לעומת אלו שהחליפו אותו. אתם יודעים כמה חרא זה גורם לי להרגיש?

אולי זה גם עיניין של ניסיון. צ’אבי השחקן גם היה late bloomer, לא מין הנמנע שהוא יצטרך לעבור עוד פרוייקטים בשביל שבין מה עובד לו. גם לזה יש משקל.

פורסמו תקרות שכר של החצי השני של העונה.

בארסה ירדה מ 270M ל 204M.
אין לי הסבר מדוע. היא לא קיבלה את ה 40M של המכירה של בארסה סטודיוס, אבל הורידו לה 66M.
לא עפנו מליגת האלופות אז אי אפשר להוריד על זה.
אולי כל החוזה של רוקה הכנס כבר לחשבון של הליגה?
אולי מכירת הכרטיסים במונז’ואיק נמוכה משמעותית ממה שהופיע בתקציב בקיץ?

כנראה החוסר בתשלום של ליברו והכנסות מקהל.
בנוסף דקו או לאפורטה טענו שהתקציב כלל ניצחון על אנטוורפן במשחק שבו בארסה הפסידה. זה עוד 3 מיליון יורו בערך.

אני לא חושב שמדובר בהפתעה עבור המועדון.