ההנהלה של בארסה - ומה אם כולנו טועים לגביהם? (או פוליטיקה פנימית של בארסה)

politics
news

#1

אנחנו רגילים לשחוט את ההנהלה ברשות ברתומאו חדשות לבקרים, אבל אולי הביקורת שלנו לא מאוזנת?

כולנו חשופים מאוד לצד של “בארסה מאניה” ולצד של הקהילה הישנה, אני חושב שכל הכותבים כאן ללא יוצא מן הכלל מזהים את עצמם כאופוזיציה להנהלה הנוכחית. יחד עם זאת - אולי אנחנו מפספסים משהו?

פאוליניו הגיע כפארסה ובפועל הוא היה גורם משמעותי ומאזן באליפות. ואלוורדה מוכיח את עצמו כמאמן אינטיליגנט וצנוע, החלפנו את ניימאר בדמבלה ובקוטיניו והקבוצה באופן כללי נראית טוב. הביקורת בהקשר של ייבוש שחקני הבית גם נראית קצת רפה לאור ההצלחה המוגבלת של בוגרי הלה מאסיה.

גם מסי ואינייסטה בסוף האריכו חוזה למרות כל הרעש מסביב.


#2

קודם כל, תודה על הפתיחה של הפוסט, לדבר על הצד הפוליטי של המועדון תמיד הוסיף לי חיים או במקרה של המאפיונרים הנוכחים החסירו לי דקות מהחיים :blush: בגלל שאני לא מסכים עם מילה אחת שכתבת, אז לייק הפעם לא תקבל :wink:

קודם כל, הביקורת על ההנהלה שלנו לא מתחילה מהקיץ (הייתי מביא לכם את התרגום בעיברית אבל אז תאשימו אותי שאני מושפע מבארסה מניה):

זיכרון קצר, דמבלה שהחליף את ניימאר לא הגיע בפעולה גאונית של ההנהלה, הוא הגיע שנה אחרי שרוברט היה יכול להשיג אותו ב15-20 מיליון אירו (או 30) . כן, אני מצפה שעכשיו יקפצו לי, ויגידו לי שזה בדיעבד וניימאר היה פה.
מה שברצלונה היתה צריכה לעשות, זה מה שריאל מדריד וקבוצות אחרות עושות. לרכוש את השחקן ולשלוח אותו להשאלה לקבוצה אחרת. במקום זה רוברט “נרדם בשמירה” ושילמנו עליו 150 מיליון. מצטער זה לא קרדיט להנהלה.

פאוליניו הוא רכש שערוריתי. ושום דחיקה סטייל זהבי לא תשנה את זה, 40 מיליון על שחקן בן 30 מהליגה הסינית (ואני לא מדבר על כמות השמועות על המוערבות של ברתומאו) . רק להזכיר שואלורדה התחנן לבלם של בילבאו (שכחתי את השם שלו) בסעיף שיחרור של 32 מיליון. ההנהלה אמרה לו שאין כסף, שבוע אחרי זה היא שילמה על פאוליניו 40 מיליון אירו. אין לי משהו אישי נגד הבחור, הוא מקצוען ויכול להיות חילוף סביר, שחקן להרכב הפותח הוא לא.

יש לי עוד הרבה סעיפים בכתב האישום נגד ברתומאו. אבל זה מתיש, כל עוד מסי (ועוד כמה חביבים) בקבוצה ברתומאו ימשיך לרכוב כמו איזה טרמפיסט עלוב על ההצלחה של הקבוצה. את ההשפעה השלילית של ההנהלה הנוכחית אנחנו נרגיש בעידן שאחרי מסי. (דרך אגב, גם עכשיו אנחנו משלמים מחיר, ריאל מדריד הפכה את ליגת האלופות לתחרות פנימית שלה בין היתר בגלל ההתנהלות של ברצלונה)

לבארסה מניה אין שום השפעה על התיעוב שאני אישית חש כלפי ההנהלה, אתם תתפלאו אבל יש הרבה מאוד אוהדים ועיתונאים בחוץ לארץ שמתעבים את ההנהלה הזו אפילו יותר מהם


#3

נכון שההנהלה עושה טעויות אבל ככה זו כל הנהלה.
נקח את הנהלת ריאל כדוגמה של הנהלה שמתנהלת נכון.
מה יש לך לומר על בנזמה ובייל?
2 שחקנים שאף אחד לא מבין מה עושים בקבוצה כמו ריאל ומשלמים להם משכורות מהגבוהות בקבוצה (אם אני לא טועה רק רונאלדו מעליהם).
גם בריאל היו מינויים לא מובנים של מאמנים (בניטז) וגם בריאל אנחנו בוכים על רכשים שלא הגיעו כשמצב השוק היה נורמאלי יותר כאילו מישהו חשב שהמחירים ירדו ולא יעלו.

אז מה ההבדל בין ההנהלות? ההצלחה?
ברסה זכתה ב5 שנים האחרונות בגביע אלופות ו3 אליפויות
ריאל זכתה בפרק זמן הזה ב3 גביעי אלופות ואליפות
מצב די דומה סך הכל כשברסה בדרך לעוד אליפות קלה כשריאל נאבקת על המקום השלישי.
בנוסף זה כשלקחתי את ה5 שנים האחרונות. לפני זה השליטה הייתה טוטאלית של ברסה.

אז נכון שההנהלה עושה טעויות, אך באמת הרבה יותר מהנהלות אחרות של קבוצות מהטופ העולמי?

כאוהד ריאל אגיד לכם שלפחות קיבלתם השנה את הרכישות שרציתם, גם אם שילמתם עליהן יותר מידי.
אני כבר לא יודע מה צריך לעשות כדי לקבל חלוץ שכובש שערים ושמשפיע על המשחק.


#4

גב, אני לא מכיר את הצד הניהולי של ריאל מדריד יותר מידי ואני לא מבין בה, ולכן היא גם לא מענינת אותי. אתה רוצה לדעת מה הבעיה שלי בהקשר של ההנהלה שלנו הנוכחית? זה מעבר לרכש זה או אחר. תכנס ללינק שהבאתי בתגובה שלי ואז תגיב.
רק בשביל להדגים בקטנה, הנשיא הקודם והמנטור של הנשיא הנוכחי, aka בשם רוסל נמצע כרגע במאסר וכל רכושו מוחרם. תחת הנהלה הנוכחית, ברצלונה בפעם הראשונה בתולדות חייה הואשמה והורשעה בעבירה פלילית.

ברתומאו הגיע לעיסקת טיעון מול רשות המיסים הספרדית, שבו הוא ורוסל מודים באשמה אבל את האחריות הם הפילו על המועדון.

נגד ברתואמו והמועדון גם עכשיו מתנהלת תביעה פלילית בברזיל בעקבות עיסקת ניימאר. אתה רוצה שאני ימשיך?

תן לי 300 מיליון אירו ביד, ואני גם מביא את קוטיניו ודמבלה לברצלונה. לא בזה, רוברט המנהל המקצועי שלנו נבחן.

מהסתכלות מבחוץ, פלורנטינו נשיא מצוין. תסתכל על הצד הכספי והניהולי של הקבוצה שלכם המצב שלכם מעולה.
הבעיה שלכם היא זה שפלורטינו חושב שהוא גם מבין בכדורגל. ואז כל הבעיות שלכם מתחילות. שפלורנטינו יעשה את מה שהוא הכי טוב בו, וזה לנהל קבוצת כדורגל בתחום העיסקי והניהולי ויפסיק להתערב למאמן מבחינה מקצועית. אתם תשלטו בעולם. (ורצוי שמסי יפרוש)


#5

שוב אני לא בא להגיד שההנהלה הנוכחית של ברסה לא איומה. רק בא לתת לכם פרופורציות שגם למקבילה שלכם ריאל יש המון בעיות ושם ההנהלה נחשבת למוצלחת מאוד.

עריכה בנוגע לפסקה האחרונה שלך.
אני גם חושה שפלורנטינו נשיא מצוין על אף מגרעותיו ומסכים לגבי עניין ההבנה שלו בכדורגל.
מה שאני אומר בא להגיד שאין מישהו מושלם, הוא יכול להיות המנהל הכי טוב בעולם אבל עם אגו בשמיים שחושב שהוא מבין בכדורגל יותר מהמאמן.
כמו אצל שחקני כדורגל, מסי השחקן הטוב בעולם אך הוא חור הגנתי ולא עושה הרבה תנועה ובעצם חייב את הכדור לרגל. אין מושלם


#6

אוריה, חושב שהביקורת העיקרית נגד ההנהלה שלכם היא לא על ניימאר OUT ודמבלה וקוטיניו IN (אם נזקק את הדיון לנקודה הספציפית הזו) אלא על כל הסיפור מסביב לעזיבה של הברזילאי, ובפרט - איך לעזאזל קורה מצב שההנלה לא יודעת שכוכב בסדר גודל כזה עומד לעזוב? לי זה הרגיש כמו שכונה אחת גדולה.
בחיאת, שחקנים יודעים על העזיבה הזו לפני ההנהלה? פיקה משחרר כל מיני פוסטים הזויים ברשתות החברתיות? זה יותר מתאים למכבי חיפה.


#7

העזיבה של ניימאר, פאוליניו וכ׳ו הן רק קצה הקרחון. יש עיניינים מהותיים סביב האג׳נדות של ההנהלה הנוכחית והמעשים מאחורי הקלעים שהופכים את הסיפור לבלתי נסבל. הבלאגן סביב הלה מאסיה, אי שיתוף צעירים, “חוויית הvip” ועוד הם אלה שיוצרים אנטאגוניזם סביב הדברים שהכי אהבנו בקבוצה.


#8

רוברט פרננדס לא יחדש את החוזה שלו וצפוי לעזוב, בהתחלה שמחתי, אבל אז נזכרתי שפפ סגורה גרוע ממנו.


#9

זה לא שהוא לא יחדש, המועדון לא מחדש לו.

התמונה שלו עם ארתור בחולצת בארסה עצבן את גרמיו והעלה את המחיר שלנו בסביבות ה15 מליון אירו.


#10

ברתומאו ממשיך לדרדר את התדמית שלנו לתהומות חדשים.


#11

ברשותך, שאלה. ססק היה בתקופת לאפורטה או ברתומאו?


#12

רוסיי… הגיע בעונה האחרונה של פפ


#13

רישמי:

אריק אבידל יהיה המנהל הרכש הבא!

אני מקווה שפפ סגורה ילך…


#14

טוב, ׳אל קופנדנסיאל׳ מדווחים שסנדרו רוסל שכרגע יושב במעצר ועומד לדין על עבירות מס שונות, קנה את הכבד של אבידל מ"השוק האפור" וכל סיפור הדוד שתרם היה שקר. אין לי מושג כמה אבידל היה שותף לזה, כן או לא.

טוענים שם, שיש הקלטות של רוסל עם צד שלישי, שהוא מדבר על זה. ובין היתר מקלל את אבידל “בן זונה” ו"כפוי טובה".

אבידל בהצהרה רישמית מכחיש את הסיפור, ומאשר שדודו תרם לו את הכבד.


#15

בטח לא שמתם לב להנהלה הקמצנית של בארסה שכבר הדפיסה חולצות עם מספר 22 והשם ׳וידאל׳ ואז מכרו את השחקן לסביליה, אז כדי לא להתקע עם החולצות הביאו שחקן אחר עם שם זהה.
הנהלה בושה.


#16

אולי יש הסבר הגיוני לריבוי הדקות של ראקיטיץ’