ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

רוב ההלוואות הולכות לכסות את השיפוץ של האיצטדיון שנדחה כבר עשור בגלל רוסל וברתומיאו יימח שימם וזכרם.

בכל אופן, אני מניח שבחישוב של תקרת שכר של 400 מיליון עונה הבאה הכניסו את הסכום המשמעותי שנקבל מספונסר חדש.

אגב, בצד המוסרי אני ממש סבבה עם ספוטיפיי. אחרי שטינפנו במשך שנים את החולצה עם קטאר, ספוטיפיי שעומדת לאחרונה בפני מתקפה חסרת תקדים על חופש הביטוי, מתמודדת איתה בצורה מעוררת הערכה. אני סבבה איתם על החולצה.

עכשיו רק חסר שנייקי תפתח את הכיס…

בכל מקום רשמי, כמו לה ליגה, משתמשים בשם המסחרי. אם אני לא טועה, באופ"א מתנגדים לשמות ממוסחרים (כמו למשל, וסטפלנשטדיון של דורטמונד, ולא זיגנל אידונה פארק).

וכמובן אנחנו כקהל נשארנו נאמנים לשם אנואטה.

ההלוואה הראשונה, על סך 500 ומשהו מיליון, לא הייתה קשורה לשיפוץ. זה נועד לסגור את כל הלוואות קצרות מועד של ברטומיאו, ולהשאיר מרווח לנשימה. מזה קנינו את טורס למשל.
יש לבארסה כסף בקופה. היו גם הצעות נוספות.
אני מסכים שספוטיפיי עדיפה על פרסום של מדינה טוטאלטרית או פלטפורמות להימורים או הלבנת כספים.

לי לא משנה יותר מידי זהות החברה המסחרית כל עוד זה לא:

מדינת שסוחרת בעבדים ותומכת טרור סטייל קטאר

מדינה שטובחת במוסלמים במחנות ריכוז סטייל סין

וכמובן כל עוד זה עיסקה חוקית שמכבדת את המסורת של המועדון.

ברגע שהתנאים למעלה מקוימים אז כל מה שמשנה לי, זה אם זה טוב כלכלית לברצלונה. ואני סומך על דימטרי פה שידע לנתח לנו את זה.

אתרי הימורים וכל החרא הזה הורסים ללא פחות אנשים את החיים מאשר דיקטטורות כמו סין וקאטר.

ספוטיפי זה אתר הימורים? בגדול הלואי שהיינו יכולים לחזור לימי יוניסף העליזים. אבל זה לא ריאלי יותר. פעם דיברנו שלהשיג חסויות זה הכרח בשביל להיות תחרותי? היום להשיג חסות טובה זה הכרח לשרוד מבחינה כלכלית…

קראתי שרברטר סגר עם חברה אחרת כבר לפני שבועיים ושהחברה היא לא אחרת מהחברה שבבעלותו של פלורנטינו פרס. מקווה שזו רק שמועה מופרכת.

לא, אבל היו הצעות מכאלה.

אולי ככה יהיה אפשר לעבוד על אמבפה ולהנחית אותו אצלנו.

ספורט מפרסם מספרים קצת שונים של העיסקה עם ספוטיפיי.
הוא טוען שבארסה תקבל 75M יורו לשנה, ולא 93 כמו שפורסם קודם.
פירוט הערכת הסכומים (בסוגריים תוספת שלי)
60M על הפרונט של החולצה (ראקוטן עד הקיץ גם שילמה ככה, השנה רק חצי.)
פרונט של חולצת נשים 5M (היום 3.5M)
גב של חולצת האימון 5M (בקו שילמה 9-10M)
זכויות הקאמפ רק 5M בגלל שהאיצטדיון יעבור שיפוץ. אחר כך ימכרו בהרבה יותר. (כאן אפשר לראות את הערכת עלות שם האיצטדיון של הרבה קבוצות באירופה . אמנם מ 2019 אבל נותן קצת מושג.ממקור אמין)

אם ספורט צודקים, אני בכלל לא בטוח שזאת עיסקה טובה. קודם דיברו על הסכם חסר תקדים בהיסטוריה של כדורגל, כמו 100M לשנה רק בשביל החולצה, ואז הסכומים התחילו לרדת לאט לאט.
העיסקה לא כוללת את השרוולים ואת הפרונט של חולצות אימון. על השרוול בקו שילמה לנו כ 10M.

דימטרי, בארסה בלי מסי לא מספיק אטרקטיבית. ספוטיפיי לא טיפשה, היא מנצלת את זה יופי ואני בטוח שלו היה לנו מסד נתונים היינו רואים את זה במספרים מאוד ברורים.

לאוהד ממוצע בעולם יש זמן לראות משחק או שנים בשבוע, מה היית ממליץ לו? אם יש ליגת אלופות כנראה שזה יהיה אחד המשחקים ועוד איזה מפגש חזק של סיטי/ליברפול/באיירן/פסז, השלוש הראשונות משחקות מדהים והרביעית כי מסי. אנחנו בתחתית של הקבוצות הגדולות, כל ילד יודע את זה ובטח מי ששם על חסות מאות מיליוני דולרים.

זה שבארסה מאניה יחרטטו שבארסה עדיין חזקה באפריקה ובצפון קוריאה לא יהפוך את זה לנכון או לפרופורציונלי. הרבה חברים שלא היו מפסידים משחק היום מתרצים תירוצים למה הם לא מצליחים לצפות, ואי אפשר לבוא אליהם בטענות בארסה פשוט משעממת עד מוות. אז גם הסיני החביב לא בדיוק ישים עלינו ויעזוב לליברפול בדיוק כמו שהוא בא אלינו מתחילה…

ניחוש שלך אם העיסקה טובה או לא יהיה טוב בדיוק כמו שלי.
לכן אני הבאתי מספרים מעסקאות קודמות לשם השוואה.

אני מסכים שהערך של החולצה אמור לרדת קצת כי אין מסי. מצד שני, המחירים עלו מאז 2017 כשראקוטן חתמו. להרבה קבוצות בעולם אין מסי, אז צריך להשוות אליהם. לא חיפשתי מידה כזה.

אני לא קורא בבארסה מניה, או בכלל בעברית מחוץ לפורום הזה.
קראתי הרבה, כולל מקורות אמינים כמו דלואיט, שבארסה בין 3 הקבוצות המובילות מבחינת עוקבים. 2 האחרות הן ריאל ויונייטד. שתיהן לא הכי חזקות כרגע, וזה לא משפיע על כמות העוקבים.
אני לא יודע איפה רוב העוקבים נמצאים, באפריקה , באירופה או בסין. זה לא משנה, המותג עדיין מאוד פופולרי. גם סיני ממוצע יכול להרשות לעצמו מנוי לספוטיפיי.
אולי את החברים שלך בארסה משעממת, וגם אותי לפעמים, אבל לא מדובר פה בצפיה במשחקים בלבד. אתה תראה את הלוגו ואת השם של ספוטיפיי בכל תמונה ובכל כתבה, ועל זה הם משלמים.
מספרים למשל כאן וכאן תשווה לאנגליות ובאיירן שכן מצליחות, או PSG עם מסי ומבאפה

לא אומר שבארסה לא מותג, אני אומר שהמותג קשור לגמרי בהצלחות על המגרש. המספרים שאני מדבר עליהם זה כמה אנשים צופים בלייב במשחקים של בארסה, אם יש ירידה תהיה ירידה בהתאמה גם בערך של המותג ובערך החשיפה שלו. לשמחתנו בארסה תקופה ארוכה מאוד בהיסטוריה החזיקה בשחקני טופ והייתה הרבה שנים רלוונטית וממגנטת. אלו לגמרי פירות של קרויף, רונאלדו, ריבאלדו או רונאלדיניו.

אז זהו שלא. יונייטד היא דוגמה לכך. גם ארסנל. תסתכל בלינקים שהבאתי בתגובה הקודמת.

https://twitter.com/barcacentre/status/1491165026467868672?t=_cxeGN3EKmSiSHXG1tymXQ&s=19

טוב, צריך להתרגל.

המותג קשור להצלחות על המגרש. המותג של יונייטד מושפע בעיקר מ-1999, 2009, וכל מה שבאמצע ואחר כך. זה לא נמחק. גם ההצלחה של בארסה ב-20 השנים האחרונות לא נמחקו. המותג מצטבר.

טבאס נשאל על ההצהרה שלו לגבי הלאנד ומדריד: “נכון להיום, ברצלונה לא יכולה להחתים את הלאנד. אולי אם כמה שחקנים יעזבו, או שיחתמו על ההסכם עם CVC. אם יחתמו הם יוכלו לצרף אותו בקלות רבה יותר. יש להם עוד כמה חודשים”

שאני אבין, זו לא סחיטה באיומים?

כן ככה נראית סחיטה. אחלה ליגה יש לנו, אם זה העומד בראשה…אני בעד לעבור לצרפת עם מסי ושידחף את הלה ליגה לתחת. אנחנו וריאל זה הליגה והוא צריך לנשק לנו את הכפות רגליים בשביל שנביא כוכבים.

זה מה שנקרא “הוצא מהקשרו”.
קודם כל, הוא אמר את זה לפני חודשיים. לא יודע למה בארסהמניה עשו מזה סקופ של היום.
הוא דיבר על כלל 1:4 של העונה, אז ברור שהוא צודק. אבל זה לא יהיה נכון בשנה הבאה. לפי כל מקור שקראתי התקרה תהיה באיזור 400M ולא תהיה בעיה להכניס את האלנד.
טבאס הדגיש “נכון להיום” ואמר שזה יהיה אפשרי אם שחקנים חשובים יעזבו. מאז הראיון דמבלה לא חידש ובוודאי יעזוב, רוברטו כנראה גם, ואולי גם דסט וממפיס, קוטיניו גם, ואומטיטי פרס לתשלומים. אלה ביחד מרוויחים הרבה יותר ממה שהאלנד יבקש.

טבאס נתן אתמול ראיון מורחב לאל פריודיקו, מעניין כשלעצמו. אין שם אף מילה על האלנד, אבל יש לעג לרברטר . אני אשים לינק בפורום הספרדי.

מה הקשר לסחיטה?
הוא טוען שיש חוק בליגה שלקבוצה בלי כסף אסור לשלם יותר ממה שיש לה. באה קבוצה ורוצה לשלם את מה שאין והוא אומר שאסור לה.
ברצלונה לא חייבת להכנע לסחטנות, היא יכולה פשוט לא להביא את האלאנד.
זה כמו שאם אני ארצה פרארי אבל אין לי כסף לפרארי, האם החברה סוחטת אותי לקחת הלוואה מהשוק השחור? או שפשוט אני יכול לבחור שלא להביא את הפרארי?
האלאנד הוא הפרארי. האלאנד הוא מותרות, המועדון שלכם לא ייסגר אם לא יגיע.

ברור שברצלונה מועדון חשוב בליגה, אל מישהו מכם חושב שזה יהיה הוגן שעל ברסה לא יחול החוק שחל על שאר הליגה?

אפשר לדבר על למה החוק הוא נכון, אין לי דעה מוצקה בנושא, אבל זוהי פשוט שלא סחיטה, סך הכל דרישה שתענדו בחוקי הליגה.