ליגת האלופות או ליגה מקומית?

בואו נריב קצת, מה יותר חשוב בעינכם? לזכות בליגת האלופות או בליגה המקומית?

אני אישית מעדיף הרבה יותר זכייה בליגת האלופות, זהו המפעל עליו גדלתי בתור ילד והוא סימל בעיני את הטופ שבטופ. אני זוכר ששאלתי את עצמי אם אי פעם אזכה לראות את ברצלונה מניפה את הגביע עם האזניים הארוכות (!!!).

ליגת האלופות קל. מרגש אותי כל פעם מחדש. אין הסבר לזה, זה פשוט ככה.

סליחה על התשובה הסאחית אבל שניהם חשובים באותה מידה.

מה שכן, הבחירה באחד מבין שני התארים האלו (כי הכי טוב זה ביחד :slight_smile: ), מאוד תלויה במצב של המועדון ומה שהוא השיג בשנים האחרונות. אני בטוח באלף אחוז שאוהדי ליברפול מעדיפים זכייה בפריימרליג על פני ליגת האלופות ומאמין שגם אוהדי מילאן יעדיפו זכייה בליגה האיטלקית על פני אירופה. מועדונים כמו באיירן, פריז או יובה… אין מה לדבר מה יותר מעניין אותן כרגע.

כמעט תמיד זכייה בליגת האלופות תהיה מרגשת יותר עבור האוהדים, קודם כל כי זה טורניר נוק אאוט וככזה הכל מצטבר לרגע אחד והכל יותר דרמטי, מעטות הן הזכיות באליפות סטייל הפועל תל אביב 2010, ריאל מדריד 2007, או סיטי 2012 וכשזה קורה אז בעיניי זה הכי מרגש שיש. דבר שני, כמעט תמיד גמר ליגת האלופות הוא המשחק האחרון בעונה אחרי שכל הליגות נגמרות ועם הטעם הזה בפה אתה יוצא לפגרת הקיץ הארוכה.

בסוף, זכייה באליפות, בעיקר בליגות בהן יש תחרות וכמה קבוצות ברמה דומה, מראה יותר שאתה עושה את הדברים כמו שצריך, וזכייה בליגת האלופות מרגישה יוקרתית יותר ומרגשת יותר כמעט לרוב.

ובסוף בסוף הכי חשוב זה גביע המלך :slight_smile:

מסכים עם אסף. ואוסיף: אי שם ב2008, אחרי אליפות שנייה ברצף, הרגשתי שאנחנו שקרנים כי בצ’מפניוס קרסנו פעם אחר פעם ולמעשה נכשלנו בכל משחק מול קבוצה גדולה חוץ מברצלונה בליגה. “חכמים על קטנות”.
בעשור הנוכחי, את הצ’מפיונס שינמכו עם “מקריות בנוקאאוט ומזל בהגרלות”. וכן, תמיד מה שאין לך נראה יותר בעיניך.

ואני מעדיף זכיות שנחקקות בזיכרון. האליפות המטורפת של 06/07. דרמה אחרי דרמה. לעומת המשמימה של 07/08

והאלופות של 13/14, שלדעתי שם זו הייתה הפעם הראשונה בעידן הזה שהדחנו קבוצה עדיפה מאיתנו, ועוד באיזו צורה מרשימה (באיירן). וכמובן הגמר הסופר דרמטי
לעומת אלופות 15/16 למשל.

אליפויות ספרדיות:
ריאל מדריד 33
ברצלונה 24

ליגת האלופות:
ריאל מדריד 12
ברצלונה 5

גביע המלך:
ריאל מדריד 19
ברצלונה 29 :prince:

מסכים עם אסף, זה מאוד תלוי במצב של השנים האחרונות. בתקופת פורה באלופות אעדיף ליגה, ולהפך, כך שבמובן זה שני התארים במשקל יחסית זהה.

אבל עדיין כן יש שובר שוויון מבחינתי: אם בשנים האחרונות זכינו בשני התארים באופן דומה (או שלא זכינו כלל) - אני תמיד אעדיף את הליגה. היא מצביעה על חוזק הרבה הרבה יותר מאשר האלופות.

אני מעדיף אליפות. אתה נהנה מהקבוצה עונה שלימה בלי הרבה מתח. בליגת האלופות, אתה יכול להתענות מתסכול עונה שלימה אבל בסוף העונה עדיין להיות מתוח ולקבל התקף לב.

וקרו מקרים מעולם.

לגמרי תלוי בשנים האחרונות כמו שאסף אמר.

אופטופיק… ספציפית לעונה הזו, שני התארים יקבלו משמעות נמוכה מאוד לאור המונדיאל ברוסיה…