השחקן המצטיין של בארסה - קטגוריית בני האדם

אני חושב שלאחר שכל המפעלים נגמרו בפועל, זהו זמן טוב לפתוח דיון מעניין:
מי השחקן המצטיין שלכם העונה ומדוע? מותר לבחור אך ורק בבני אדם.

עבורי השחקן המצטיין העונה הוא ללא ספק טר שטגן!
לגרמני היתה עונה מדהימה, אולי העונה הסדירה הכי טובה אי פעם שהיתה לשוער אצלנו. היו כאן לא מעט שהטילו ספק בפוטנציאל שלו (@asafbarca), אבל לדעתי הוכח העונה סוף סוף יש תחושה של בעל בית אמיתי בין הקורות.

זו לא רק היכולת, מההתרשמות שלי טר שטגן הוא גם מקצוען אמיתי וגם אדם שמאוד מחובר למועדון.

יש קבוצה מאד מצומצמת של מועמדים - בעיני כל בחירה שהיא לא מחוט השדרה של טר שטגן-אומטיטי-בוסקטס לא סבירה. אלבה היה מצויין רוב העונה, אבל מעט פחות. אומטיטי נחלש לקראת הסוף. לו בגלל ההשפעה החד משמעית שלו על התוצאות אני חושב שבוסקטס הרוויח את התואר ביושר. השנה יותר מבכל עונה קודמת באמת שהוא היה הקישור בעצמו כמעט לאורך כל העונה (עם כל הכבוד לעונה טובה של רקיטיץ’).

Paco-Pavon גנב לי את מה שרציתי לכתוב. בוסקטס בעיני הוא שחקן השדה הכי חשוב והכי טוב בברצלונה. (מסי לא נחשב).

טר שטגן מקום שני. (והוא במקום הזה רק בגלל שבוסקטס תמיד נשכח בסוף)

אומטיטי לקראת סוף העונה נחלש ובעיקר במשחק מול רומא , והמוניטין שלו נפגע, אבל הוא עדין בצדק שחקן ההגנה הכי טוב שלנו.

לעומת זאת, פיקה השנה מראה חוסר יציבות בצורה מאוד מדאיגה, לצד משחקים טובים , הוא מציג משחקים שגורמים לי לרצות לזרוק אותו לספסל. ובצורה מאוד מוזרה, הוא מציג לפעמים יכולת איומה במחצית ראשונה והתאששות בשניה.

משחק החוץ בליגה נגד סביליה והבית מול ולנסיה, הם דוגמאות מושלמות, יכולת איומה במחצית ראשונה והתאוששות בשניה (בשתי המשחקים הוא הציל גול בטוח מהקו במחצית השנייה). לנוכח זה חיבים לרכוש בלם שלישי אמין שנה הבאה. (זה ברור שולאורדה לא סומך על מינה)

טר שטגן העונה עשה המון טעויות מפגרות שהובילו להצלות אדירות. בוסקטס היה בוסקטס עשה עבודה שקטה מידיי בשביל לזכות בתואר מצטיין. אומטיטי גיב מי אה ברייק. אחלה בלם אבל מצטיין?

אין העונה מצטיינים לדעתי אבל אם יש אז יש רק אחד ששיפר את הגיים שלו בצורה משמעותית והיה אדיר לאורך העונה כולה ושמו ג’ורדי.

ההתלבטות היא בין ג’ורדי לבוסקטס. מצד אחד הוכך מעל כל ספק שמשחק בלי בוסי גרוע אף יותר ממשחק בלא אינייסטה, כלומר זה כמו לקחת ספר טוב ופשוט לקרוע ממנו את מה שכורך את הדפים האחד לשני (בלי אינייסטה פשוט אין פאקינג עלילה להתרחשות).
מצד שני, ג’ורדי השכיח את ניימאר לחלוטין, דייק וחידד את יכולת האמונה שלו באלוהים שתמיד יהיה שם (והוא אכן נמצא בכל מקום), אה כן והוא בכלל שחקן הגנה. ופה גם המינוס. בעיני הוא עדיין לא שחקן הגנה מושלם כמגן ימני, אומנם הוא אומן החיפויים וטיסות על הנתיב שלו, אבל הוא לא אבידל ברמת הסגירות האלכסוניות, ומשום מה אני לא מחזיק ממנו יותר מדי כמגן על.

אז כן, החוליה האחרונה בשרשרת הניצחית, התמנון השנה גרם לכל הפרשני בלאי בעולם להגיד- וואללה הקשר האחורי הטוב בעולם, בלעדיו בארסה מאבדת גובה.

טר שטגן ללא צל של ספק,

גנג’ו אומר שהוא עשה כמה טעויות מפגרות שהובילו להצלות אדירות, אבל היו עוד כמה הצלות אדירות, שקט, קור רוח וביטחון ביד וברגל שהוליכו אותו להיות אחד משני השוערים הטובים בעולם יחד עם דה-חאה.
בוסי זה בוסי והוא תמיד היה ברמה אשר ייחודית לו ואין חדש תחת השמש שם, עצם ההתקדמות האדירה של מאטס אמורה להביא לו את התואר מצטיין.

למרות שאפשר לתת לשדרה המרכזית את תואר המצטיינת… שדרת הזהב

ליאור, טר שטגן עשה כמה טעויות (שלא עלו לנו בשער) בעיקר לקראת סוף העונה. אבל ההשפעה של טר שטגן עצומה .(וזו הסיבה שאני מגחך שאני שומע על השיפור בהגנה שלנו) לקראת סוף העונה שלנו ההגנה שלנו הפקירה אותו.
הוא כל כך טוב, שאני לא זוכר שער אחד שקיבלנו באשמתו. (אולי השער השני בסביליה שהוא מסר לא טוב…)

בשנה וחצי ההתקדמות שלו מטוארטית. (ואני לא היתי שייך לפאנבויז שלו) . לא חושב שיש ספק בזה.

אני בחרתי בבוסי, בגלל שהוא אף פעם לא מקבל את הכבוד שמגיע לו.
אלבה השתפר השנה אין ספק בזה , אבל הוא לא בסד"ג של ההשפעה של טר שטגן או בוסי על הקבוצה.

אני בוחר בג’ורדי.
דני אלבס אמר בתחילת העונה, שכשאתה משחק עם מסי אתה לא בטוח האם אתה שחקן טוב בזכות עצמך או שהוא זה שעושה אותך. כך או כך, ג’ורדי לקח את המקום שניימאר פינה ועשה דברים יפים. הציוות שלו עם מסי היה מדהים והכריע לא מעט משחקים. זכור לי במיוחד המסטאייה.
החיתוכים שלו לתוך הרחבה כשמסי עם הכדור… אחד המלחיצים.