מניטה על הראש של הצוללת הצהובה

ריאל מדריד לא שוברים שום שיא. הם אוהבים לספור גביעי אירופה משנות ה50, אז גם משנות ה50 לקחו גביעי אירופה ברצף. ריאל מדריד לקחה 5, איאקס 3, שיפסיקו לבלבל את המוח. הם ממציאים שיאים כמו שהם ממציאים מסורות…

בנוגע לצעירים, וורדה לוקח את ההחלטות שלו מבלי להתייעץ איתי (לשמחתי) כך שאני באמת לא יודע מה עובר לו בראש, אבל בסוף היום זה עובד.

זה בדיוק העניין, מבחינתי זה לא עובד. ברסה לא משחקת טוב וגם לא מגדלת צעירים להמשך העתידי והזהותי של המועדון… אז מה עובד? עוד שיא לא רלוונטי של עונה ללא הפסד? אוהדי ברסה יזכרו את העונה הזאת כאחד המשעממות והלא מהנות שהיו לה. אין מה לעשות, השטויות האלה שזוכרים רק תארים זה שקר-זוכרים גם דרך, כי המון קבוצות לוקחות תארים כל שנה, אבל עד היום זוכרים את הקבוצות שעשו את זה בדרך מיוחדת.

אתה לא אוהד נחות אתה אוהד שמסתפק במועט וכנראה פספסת במה ברסה מיוחדת. פספסת את מהות המוטו “יותר מסתם מועדון”.

מה יהיה? לפני שבועיים הטיעון היה שהזכיות של ליברפול ופורסט בשנות השמונים הן “לא ברמה”, עכשיו פתאום כשרוצים לגמד זכייה של ריאל אז הזכיות האלה, וגם כאלו שבאו עשורים לפני, כן נחשבות.

תרצה או לא, תקרא לזה שיא או לא, על זכיה שלישית ברציפות לראשונה בעידן ליגת האלופות ידברו הרבה מאד, כי זה הישג היסטורי.

לגבי העונה הנוכחית - אחרי שמסי יפרוש, וכבר לא תהיה לכם את הפריבילגיה לבכות על דאבלים אפורים, היא תיראה הרבה יותר טוב.

נו באמת, בגארבג’ טיים המנוחה שהמאמן נותן לבוסקטס זה חילוף של ראקיטיץ’! לא רק שלבוסקטס אין מחליף טבעי, המחליף הראשון שלו זה שחקן ששיחק יותר מ-3000 דקות העונה! אם לא עכשיו שחקני ספסל, מתי?

אני אחזור ואגיד: קבוצה טובה זו קבוצה של 16-25 שחקנים טובים, לא של 11. ושוב נחזור לביקורת על המשחק נגד לגאנס לפני רומא. זו התוצאה של סגל קצר.

הסגל שלנו לא קצר. אנחנו יכולים להרכיב קבוצה שתתחרה על ליגת האלופות מהמחליפים שלנו.

דמבלה פאקו דאולופאו*
ראפיניה* סאמפר* דניס
סמדו מינה ורמאלן דין
סיליסן

השתמשתי בכוונה בשלושה שחקנים שעזבו בתחילת/אמצע השנה, כי אין סיכוי שאני מכניס את גומש ואו/ פאוליניו גם אם מבטיחים לי שמסי לוקח מונדיאל.

בכל אופן, אני חושב שהרכב כזה הוא לא פחות טוב ממה שולנסיה לקחה איתו מקום 4, ובשיא הכנות תשימו שם את מסי, ויש לכם מתמודדת חזקה מאוד לאליפות.

כנראה שהסגל שלנו לא כל כך קצר, אלא הראייה של המאמן שלנו, היא זו שקצרה.

דמבלה מחליף?
ואני הכי נגד הגישה שלכם של היותר ממועדון כי זה מרגיש לי מאוד מתנשא שבגלל כמה שנים עם נוער מצוין הפכתם את זה לשיטה שלכם. כמו שריאל יגידו שהאופי והמסורת של הקבוצה זה לגדל ספרדים צעירים ולקנות בזול עם מחשבה קדימה כי ככה זה ב4 שנים האחרונות (לא קנינו קראק מאז חאמס במונדיאל הקודם לפני 4 שנים)

אבל במקרה הזה אני חייב להסכים איתכם, הזוי מה שקורה עם דניס שלטעמי שחקן טוב מאוד.
מצד שני פאוליניו אנדרייטד רציני פה בפורום, מדובר בשחקן שכל עוד הוא מחליף הוא בין המחליפים הטובים שיש, בהחלט מדובר בשחקן שיכול לתרום הרבה. אל תשכחו שסגל טוב לוקח תארים לא פחות מהרכב טוב. לצורך העניין בכל שלבי הנוקאאוט של ריאל באלופות היא שיחקה עם אילוצים כאלה ואחרים בגלל פציעות והשעיות, בין אם מדובר בנאצ’ו קובאציץ ואייחו או אחד מואסקז/אסנסיו/בייל.

אין שום קשר בין שני הדברים. מי שיקרא את זה עוד עלול לחשוב שהסלוגן הומצא בעשור האחרון.

וזו אכן הייתה שיטה ופילוסופיה באותם שנים. העובדה שהיא הוזנחה לאחר מכן (תחת ניהול אחר) כלל לא סותרת את זה.

Más que un Club או “יותר ממועדון” אין שום קשר לגידול צעירים או לה מאסיה . זה משפט שקשור להתנהלות של המועדון באופן כללי, ובמיוחד הקשר בין המועדון לחבל קטלוניה ושאיפה לעצמאות שלו.

מה שכן, ההנהלה הנוכחית עושה ככל יכולתה באמת למחוק את המשמעות של המשפט הזה. אני מסכים לחלוטין, שהיום אנחנו לחלוטין. סתם מועדון. עוד מועדון גדול…

ולקרוא לפאוליניו אנדרייטד זה לצחוק עלינו… אתה רוצה לדעת מה זה אנדרייטד?

השחקן בתמונה הוא אנדרייטד:

image

אם כבר פאוליניו הוא אוברייטד ובגדול…

איך היית קורא לשחקן שסיים העונה 90 דקות רק פעמיים בליגה ובצ’מפיונס, שחזר מהפציעה שלו לפני 3 חודשים ועדיין בקושי משחק, ואפילו עשה לייק (מהחשבון הרשמי שלו) לתגובה באינסטגרם שאמרה שבארסה עפה מול רומא כי המאמן פחדן ונתן לדמבלה לשחק רק 5 דקות, למרות שראו שבחמש דקות האלה הוא עשה צרות לרומא והוכיח איזה שחקן הוא?

כמו שאמרת חזר מפציעה. אני חושב שעדיין מדובר בשחקן שאם לא הפציעה היה הרכב.
ובכל מקרה שמת באותו הרכב גם את םאוחיניו שהחליף אותו בהרכב עקב הפציעה.
וזה לא משנה יותר מידי, גם אם דמבלה ופאוליניו לא שם עדיין הנקודה שלך נכונה בנוגע להרכב השני של ברסה