מניטה על הראש של הצוללת הצהובה

image

כן, גם אנחנו אוהבים אותכם המון :disappointed_relieved:

אחרי התיקו רב הנפגעים בקלאסיקו, במשחק הדחוי, ויאריאל מגיעה להתארח במקדש. המטרה היחידה שנשארה לנו זה לשמור על עונה ללא הפסדים.

הייתי מצפה שדווקא במשחק הזה, ואלורדה אכן יראה גמישות מחשבתית וכן יאפשר הזדמנות לשחקנים שלא שיחקו מספיק (דניס) ולתת לכישרונות מברצלונה ב הזדמנות (אלנייה) אבל מחשבות לחוד ומציאות לחוד.

הסגל למשחק:

דניס בצורה תמוהה שוב בחוץ, וידאל בחוץ אומטיטי נפצע עקב הרמיסה של החמור הוולשי וייעדר. גומש, דין ומינה בפנים.

                       **נוסטלגיה**

שבוע לפני הקלאסיקו בביוב (4-0) המשחק מול ויאריאל עם הגול הבלתי נשכח של נאיימר…

שהיה לנו בהצלחה!

העובדה שדניס מחוץ לסגל מוציאה לי בפועל את החשק לראות את המשחק הזה, שכן אם לא עכשו אי מתי? המאמן הזה שנראה בן אדם שראוי לכבוד לפי הילכותיו והנימוסין שלו, חייב להפגין חזון ויצירתיות בטח כשהגביע כבר בכיס והפרה טמפורדה יכול להתחיל רשמית כעת.
חבל

3 לייקים

image

טוב ש @mos56 עדכן את הכותרת, נראה שאנשים לא בדיוק ראו אתמול בארסה, ככה זה ששתי הקבוצות עם הראש בים (מונדיאל).

אז למי שפספס מומלץ תקציר בחום, כל גול בצבע. והבישול של ראקיטיץ’ יא ווארדי, כמה חבל שהוא מתבזבז מאחור…

לייק 1

ראינו, הבעיה שזה לא נראה כמו בארסה :joy:

אתה אמיתי?
לא נהנית מהמשחק אמש??
אני ממש מקווה שלא נהנית… כנראה שטוב לך רק כשאתה סובל.

יש לך איזו פיצריה על שמך במקרה? :thinking:

אני ראיתי, אבל גם שנהנתי בחלקים מהמשחק, לא יכולתי לשאול את עצמי, למה דמבלה יובש בספסל. או מה פאוליניו תורם לקישור שדניס לא יכל היה לתרום לנו. או למה למען השם, מכניסים את סוארז ולא נותנים לפאקו עוד כמה דקות כדי לסיים בטעם יותר טוב את הקדנציה שלו אצלנו…

ויותר חשוב, האם זה המאמן שאפשר לסמוך עליו שיקדם אותנו קדימה? לתקן את הפגמים שלנו? יש לי יותר שאלות מתשובות.

לייק 1

הקטע המוזר זה שבשלב הזה של העונה אתה מצפה מהמאמן לתת לצעירים מהמשתלה לשחק ובמקום זה אנחנו מקבלים רכש של 250 מיליון שיובש על הספסל.

אני עדיין רואה את היוקרה של עונה שלמה ללא הפסד מול העיניים שלי וגם מול העיניים של המאמן והשחקנים.

גם את המירוץ של מסי לנעל הזהב. במיוחד לאור זה שהיה זמן שהרגיש כאילו סלאח הולך לגנוב לו אותה.

מצטער, אך זו לא עונה רגילה שבה משתפים צעירים אחרי שהמיקומים בטבלה נסגרו. לעונה הזו יש ניחוח היסטורי - בין אם תאהבו את זה ובין אם לא.

לגבי וורדה, אני חושב שבין הטיפות הוא מנווט יפה.
אמנם המשחק ברומא היה הכי לא DNA ברסאי, והיה מביך לראות אותנו באים לשמור על תוצאה בתצוגה כזו מחפירה, אבל בשאר העונה עשינו את העבודה תחתיו כמיטב יכולתינו. האיש עבד עם מה שהיה לו ואני לא מחזיק את זה כנגדו שחוץ מכדורגל יפה היה לו חשוב להשיג גם תוצאות.

וידוי קטן, העונה הזו נהניתי מבארסה במרבית המשחקים הרבה יותר מאשר בעונה הקודמת. וזה בלי ניימאר - שהיה שחקן מספר 3 בעולם בתחילת העונה (עם המעבר לליגה נחותה, ההתקוטטויות הילדותיות עם קבאני והפציעה אני חושב שסאלח פרפר לו את מקום 3 בקלות :grin: )

למרות כל הבכי והדיבורים האין סופיים על התלות במסי, המשחק שלנו בעונה הזו היה הרבה יותר קבוצתי, לקישור הייתה הרבה יותר תרומה, וברוב המשחקים ראינו מעבר מסודר מההגנה להתקפה. דברים שלא היו בשנתיים האחרונות של לוצ’ו.

ועוד דבר. וורדה כשיכל נתן לשחקנים לשחק ב 4-3-3. אני חושב שמי שטוען אחרת פשוט לא רוצה לראות את המציאות (ולא שיש על זה מונופול למישהו - אני הראשון שלא רוצה לראות מציאות שלא מוצאת חן בעיניו :smiley:). הרדיפה אחר תוצאות דחפה אותו ל 4-4-2 כשהיה צריך, אבל היו לא מעט משחקים של 4-3-3 גם אחרי שהתבססנו עם ה 4-4-2. הכל היה תלוי ביריבה ובהכנה אליה. אני חושב שעם ההתקדמות של דמבלה והשילוב של קאוטיניו וסמדו ההתקפה שלנו תהיה קטלנית הרבה יותר ותתן למאמן ראש שקט לעלות יותר משחקים במערך 4-3-3 התקפי. עם דאולו זה היה כאב ראש רציני להצליח במערך הזה וכל הכבוד לו שוויתר עליו כשהבין שאין לו עם מה לעבוד.

דמבלה אמש הוכיח למה הוא צריך לקבל המשכיות וכמה שיותר. אני רואה בו ‘כמעט מסי’. בגיל 20 יש לו יכולות שלא מוצאים אצל הרבה מאוד שחקנים בעמדה שלו. אם הוא ממשיך ביכולת הזו ומשתפר עוד בלקיחת החלטות (במיוחד מתי למסור לשחקן אחר ולא להמשיך ראש בקיר – דבר שהוא לוקה בו) הוא בקלות בדרך להיות אחד השחקנים הטובים באירופה תוך שנה שנתיים. אני לרגע לא מצטער שהעיפו את התרנגולת חסרת הראש (AKA דאולו) מהעמדה שלו. אני כן מצטער בשבילו שהעונה התחילה בפציעה, ואני ממש שמח שעכשיו המאמן נותן לו לשחק, גם אם זה בגארבג’ טיים. הייתה לו עונה ראשונה פושרת, אבל זה משהו צפוי גם ללא פציעה. אני מחכה בכיליון עיניים לעונה הבאה ולהתחיל לקבל ממנו הברקות על בסיס שבועי.

לסיכום – יש עוד שני משחקים ליהנות לפני שנגמר. לא תהנו?

כן, כאילו לשתף את דניס ודמבלה יותר וזה מה שיסכן את העונה ללא הפסדים או מירוץ נעל הזהב של מסי…

כאילו להכניס את אלנייה מברצלונה ב למשחק נגד ויאיריאל בבית וזה יגרום לנו לחטוף מניטה… אם אני שומע תירוצים והסברים גם למשחקים האחרונים האלו שלנו . אני מניח שגם שנה הבאה אני ישמע את אותם דברים…

אךך, ואני חושב שרק לפני כמה שנים, היה את פפ שהכניס את קואנקה וטייו לקלאסיקו ולחצי גמר אלופות מול צלסי… ואיך כולנו אהבנו את זה… בעצם אולי לא כולנו, אני אהבתי את הגישה הזאת. אולי לא כולנו…

בכלל שטפו לכם את הראש, אם העונה ללא הפסדים, יש לי הרגשה שאתם מוכנים למכור את כל הנשמה שלכם בשביל זה. (כל דבר שאני יכתוב "אבל אי אפשר לסכן את העונה ללא הפסדים…) זה התנהגות שהיתי חושב מתאימה לאוהדי ריאל ולא לנו. טעיתי כנראה.

אני לא זוכר מי רב עם משה אחרי הקלאסיקו שאם דמבלה היה נכנס היינו מקבלים גול ומפסידים.

אז פאוליניו יקירכם דקה 93 במקום לעשות את ה3-2 איבד כדור שכמעט עלה לנו בהפסד ראשון בליגה מול החלאות, ודמבלה באותה דקה אתמול הוכיח מה יש לו ברגליים ולמה הוא היה הבחירה הנכונה.

את וואלורדה זה לא מעניין השטויות האלה. שמות ממשיכים לשחק, ללא קשר ליכולת על המגרש. אין הבדל מלואיס אנריקה.

ואו ואו ואו. אני התאהבתי בדמבלה אחרי הדקות שהוא שיחק מול סלטה בגביע. אבל ואו ואו ואו “כמעט מסי” ???

WTF???
לא לא לא לא .

2 לייקים

בגיל 20 מסי לא היה המפלצת שהוא התפתח להיות. סבל הרבה מפציעות ולא סגר עונות שלמות. היתה לו טכניקה עילאית מול השער לצד לא מעט החמצות. מסי בגיל 20 היה טוב מדמבלה בגיל 20 ללא ספק. אבל לא בפער כה גדול כמו שאתה מנסה להציג את זה.

הגדולה של מסי היא לא רק ההתחלה שלו, אלא ההתפחתות המתמשכת שהוא עשה מאז. ההמצאות שהוא המציא את עצמו מחדש שוב ושוב. היציבות לאורך עשור וחצי בטופ של העולם. בשביל שדמבלה יגיע למעמד הזה הוא צריך איזה עשור שעוד אין לו. עד אז, בהשוואה למסי של גיל 20, הוא נהדר ואני ממש אוהב אותו ונהנה ממנו.
כמעט כמו ממסי בגיל 20.

פאוליניו קשר מחליף לגיטימי בהחלט לטעמי, ואני לא מתבייש להגיד את זה למרות התעמולה האין-סופית שעושים נגדו.

אמש בשידור של פיל וריי (bein sport) פיל הזכיר את זה שקאוטיניו אמור להחליף את אינייסטה, ועם הקסמים שלו יש למה לצפות. ריי השתיק אותו והזכיר לו שגאון כמו אינייסטה לא גדל כל יום (בערך במילים כאלו או אחרות).

עכשיו אתם משווים לי את פאוליניו לגאוני כדורגל שריי האדסון לא מעיז להשוות את קאוטיניו אליהם.

פאוליניו עלה 40M, קאוטיניו עלה 160M. אפשר להבין למה אתם מטפיסם על עצים ולא מוכנים לרדת מהם? מישהו אמר לכם שפאוליניו בא להיות קשר מוביל? ראיתם אותו מקבל הרכב כל שבוע?

מה שהוא היה צריך לתת בעונה הזו הוא נתן. אני אוהב אותו כמו שאהבתי את קייטע, ונהנה לראות אותו משחק בערך כמו שנהניתי מקייטע :joy:.

אל תפריעו לעצמכם להמשיך להתבכיין. סתם התחשק לי לשים דברים בפרופורציות.

2 לייקים

תירוצים וזה…

מותר להסתכל על ההחלטות של המאמן ולנסות להבין אותן. אל תיקח כל הסבר שמציעים פה כהעדפה אישית.

אבל כן. אני רוצה עונה שלמה ללא הפסדים כשאנחנו במרחק של 3 משחקים מההישג ההיסטורי הזה. בטח אחרי שעברנו את המשוכה של רעל שבאה עם מוטיבצית שיא לשבור לנו את הרצף ולא הצליחה. אתה יכול לראות בי אוהד נחות זה בסדר.

אמש באותו שידור של פיל וריי הם ציינו בדיוק את אותו הדבר.

 • בראי ההיסטוריה לא יזכרו שזו הייתה עונה של כדורגל בינוני. ממרחק של עשור זו תחשב לעונה מופלאה וקסומה שבה בארסה לא הפסידה אף משחק בדרך לאליפות.

כנראה שהם אוהדי ריאל :stuck_out_tongue_winking_eye:

עשית סלט שלם. לא מבין מה הקשר לפאוליניו קוטיניו ואינייסטה… לבין מה שכתבתי. ועוד יותר לא מבין מה הפרשן האהוב עליי בעולם ביותר קשור לפה…

כרגיל שאתה מרגיש במצוקה בויכוחים בינינו, אתה מנסה לענות לי בציניות ובגירסה שאני ה"איש הרע" פה. אני לא חושב שאתה נחות, אז אתה יכול להירגע.

לא ביקשתי שיעלה עם 11 שחקני נוער של לה מאסיה ויותר מזה, שיעלה עם 10 חלוצים מהנוער…

פאוליניו הוא לא קייטה. והוא לא תורם לנו כלום מבחינת הקישור. אתמול ויאריאל לא לחצה אותנו אז החסרונות שלו לא באו לידי ביטוי. שהוא פוגש קבוצה שלוחצת על הקישור שלנו אז החיסרונות שלו מתגלים.

מה אני יגיד לך, סוף העולם אם דניס היה פותח ולא פאוליניו… סוף העולם!!!

את הדברים האלו כתבת גם על גומש. אני חושב שכולנו היום מסכימים על התרומה של גומש. אבל אל תיתן לי להפריע לך. (או שאתה רוצה לחכות לעונה השלישית של גומש?)

דרך אגב:

ליייק!!! הבעיה שלי היא לא שקוטיניו הוא לא אינייסטה, אין ולא יהיה שחקן כמו איניסטה , לפחות לא בימים שאני יחייה, זה בטוח.
הבעיה שלי, זה לא בזה. אלא בזה שהוא לא טוב בתור קשר. אלא בתור קיצוני. וזו אחת הסיבות שאני רוצה שברצלונה ישקיעו בשחקנים כמו תיאגו ולא בעוד גריזמנים.

לייק 1

אתה כבר מזמן לא האיש הרע… :slight_smile:

אני בכלל לא מתווכח איתך שאפשר לקחת גם החלטות אחרות ועדיין לנצח. אין לי תירוצים למה אמש שיחק פאוליניו ולא דניס. יותר מזה, אני חושב שאם דניס היה משחק המשחק היה אפילו עוד יותר מהנה.
רק מה, קשה לי לבוא בטענות אחרי המשחק הזה שהיה כיפי מאוד לצפייה.

ולגבי פאוליניו מול גומש העציץ. נכון שיש לי סבלנות ואני נותן הזדמנות של עונה ראשונה לכולם, אבל אחרי עונה שניה אני מסכים שאין לו שום מקום בקבוצה.

לטעמי פאוליניו הרבה הרבה הרבה יותר טוב ממנו והם לא באותה סקאלה. אבל זה עניין של טעם כנראה.

בנוגע לצעירים, וורדה לוקח את ההחלטות שלו מבלי להתייעץ איתי (לשמחתי) כך שאני באמת לא יודע מה עובר לו בראש, אבל בסוף היום זה עובד. אבל שיתוף צעירים ושאר ירקות של ענייני הנהלה זה משהו שלעסנו כל כך הרבה שאין לי כוח אליו. באמת.

אני לא מדבר בהכרח על שיתוף שחקנים צעירים. יש לנו בלם כמו מינה שנקנה אם אני לא טועה 18 מיליון אירו (יכול להיות שאני טועה) למה פיקה צריך לשחק. לא עדיף לנסות לתת למינה זמן עכשיו ולא להתחרט על זה שנה הבאה?

לטוב ולרע, עדיף שנבין מי זה מינה עכשיו ולא שנה הבאה. סתם דוגמה קטנה.

השיא הזה שאוהדים מתלהבים ממנו זה לחלוטין לגטימי, אבל ממאמן אני מצפה לגישה אחרת. דווקא במשחקי גארבז טיים אני מצפה ממנו שיראה יותר גמישות ונועזות.

ובקשר להנאה, הטעם שלי שונה, אני מתקשה להנות ממשחקי ששתי הקבוצות משחקות בגישה “עוד מעט ים איזה כיף”… מהקלאסיקו מאוד נהנתי, רק בגלל ששתי הקבוצות “ירקו דם”. אבל זה עניין של טעם אישי.

בכל פעם שאני רואה את מינה משחק אני שואל בדיוק את אותה שאלה.
הוא טוב, לא?
כלומר - אני ממש מרגיש ממנו ביטחון כשהוא במגרש - גם מול דפור וגם אמש.

לגבי פיקה, יש לי חילוקי דעות עם רבים פה ובפורום השכן. לטעמי אחד המנהיגים על המיגרש ומי שמחזיק את הקו האחורי שלנו בצורה איתנה. אני נדהם לקרוא ביקורות עליו אחרי מלא משחקים שבהם אני מוצא אותו מצויין.

ברור לי למה המאמן מרגיש ביטחון כשהוא על המגרש, אבל לגבי אמש אתה סופר צודק. תן לו לנוח ואם אתה רואה שלא מסתדרים בלעדיו וטוחנים אותנו אז תעשה חילוף. חבל עליו.

דרך אגב, את השיא שריאל הולכים לשבור ידברו עוד חמישים שנה. שלוש שנים רצוף ליגת האלופות. לאהוב את זה או לא, זה מה שיזכרו.:disappointed_relieved: