הרצף בצדק נשבר, מפסידים לראשונה העונה.ברצלונה לראשונה מאז 2003 חוטפת חמישיה! כל הכבוד ללבאנטה!

מחר בלילה,יוצאים לולנסיה לאצטדיון סיוטאט דה ולנסיה, לפגוש את לבאנטה. המטרה היחידה שנשארה לנו זה לסיים את העונה ללא הפסדים. הדבר הכי מעניין זה שמסי הוא לא בסגל ולטובת הארגנטינאים המודאגים אני מקווה שזה סימן שהוא מקבל את המנוחה שלו לקראת המונדיאל.

השאיפה היא לראות את דניס ודמבלה. המציאות: פאוליניו וגומש…

אין לי יותר מידי מה לחפור על המשחק אז:
מלבד מסי שלא נכלל, רוברטו מורחק אומטיטי פצוע וידאל מצורע.

שהיה בהצלחה!

תיקון:

מסי לא מקבל מנוחה למונדיאל כמו שחשבתי, ברתומאו צריך למלא את חשבון הבנק שלו אז נקבע משחק בדרום אפריקה שבוע הבא. מסי מחויב לשחק במשחק הזה. איזה טימטום.

אתם חופרים פה על עונה ללא הפסדים בלי סוף, ובגלל זה שחקנים כמו סמדו, דניס ודמבלה לא רואים דקות - ואז במשחק החוץ האחרון של העונה מסי לא בסגל.

הזוי בטירוף.

כ"כ חבל, רציתי מאוד את השיא הזה.
עד היום זוכרים לונגר את העונה ללא הפסדים בארסנל. עד היום בביצה שלנו זוכרים את מכבי חיפה של רביבו וברקוביץ. היתה לנו הזדמנות שכנראה לא תחזור, ופשוט מתסכל איך שבעטנו בה.

אין לי מושג למה מסי לא שיחק, אם זו פציעה או אימון יתר אני יכול להבין. אבל כל סיבה אחרת היא פשוט לא מובנת לי ולא מקובלת.

יש משחק בדרום אפריקה ביום רביעי. וברתומאו צריך מזומנים…

טוב שהפסדנו, שלא נהיה שבויים בקונספציה וגם שהשחקנים לא יהיו שבויים בה.

בלי מסי אנחנו אוסף של שחקנים טובים, לא קבוצה.

מסכים עם אוריה. לא רוצה את השיא הזה והוא עלול לחפות כביכול על יכולת בינונית ועל הבעיטה שקבלנו באלופות. לא רוצה את השיא, לא שחקנו טוב (ולא במושגי פפ כן?) בכל העונה וניצחנו בזכות מסי ובזכות המון אופי.

המשחק הזה ותוצאתו - מיקרוקוסמוס לעונה שלמה. קבוצה טובה יודעת גם להפסיד אבל לסדר שההפסדים לא יהיו משמעותיים יחסית, או לא נוראיים כל כך, ומאידך קבוצה איכותית מנצחת במאני טיים כי כשצריך - הם שם. בארסה של העונה לפני הכל לא רוצה להפסיד, כלומר, קצת אבדה את המטרה האמיתית של המשחק (לנצח), בארסה של השנה רודפת אחרי שיאים חסרי משמעות במקום לדעת להפסיד בליגה במשחק לפני גומלין של ליגת האלופות. משהו בסרגל מאמצים טוב אבל מכוון לא נכון, מזכיר לי מאוד את גולדן סטייט 2015/16 ששוברת את שיא הניצחונות בעונה של הבולס אבל מפסידה בגמר.

אני ממש מתוסכל. ממש רציתי את השיא הזה, למרות שהתפתח משחק שכונה שלא היה דומה לכולם.
אני לא חושב שזה טוב שהפסדנו, אני לא חושב שיש למישהו ספק שלמרות הדאבל, הסגל הזה צריך רענון רציני ביותר בקיץ. וממש מעצבן אותי הבעיטה הזאת בדלי.

הסגל חייב זעזוע רציני(לא חושב שמישהו יחלוק עלי בקביעה הזו), מסי כבר בן 31 והתלות בו היא מפחידה, משמעותית יותר מב2012 רק שאז הוא היה שחקן צעיר וטוב יותר. חלילה אני לא אומר שמסי רע, הוא מדהים גם היום, אבל מה לעשות הגיל משפיע גם עליו. המהירות היא ממש לא מה שהיתה פעם, ואומנם הגאון מצליח להמציא את עצמו מחדש ע"י ביטול שחקנים באמצעות מסירות עומק ותנועה ללא כדור, ופחות על דריבל כמו בעבר, אבל הנקודה היא שהזמן שלנו איתו הולך ונגמר.
אומנם מסי יכול לשחק עוד 4-5 שנים אבל היכולת תלך ותדעך. מסי של השנה יהיה יותר טוב ממסי של עוד שנה, ומזה של עוד שנתיים וכך הלאה כי לצערנו כאמור אי אפשר לעצור את הזמן.

“.Nothing fucks you harder than time”

בארסה חייבת להתחיל לבנות את עצמה לעידן של אחרי מסי כי העידן הזה כבר פה בפתח. התלות בו פשוט מוגזמת, בלעדיו כפי שנאמר פה אנחנו אסופה של שחקנים שבמקרה הטוב מסיימים במקומות 3-4.
אנחנו לא יכולים להגיע למאני טיים של העונה הבאה כשעמוד השידרה שלנו נראה כך- מסי בן 32, סוארס בן 32, פיקה בן 32, בוסי בן 31, ראקי בן 31.
קשה לעשות שינויים בקיץ עם מונדיאל, וקשה עוד יותר לעשות את זה עם הנהלה מושחתת ונשיא מחורבן. אבל שינוי דרסטי בסגל חייב להיעשות.

ומילה אחרונה על וורד- הוא כשל בענק במשחק מול רומא, אבל סה"כ עם הסגל הבעייתי הזה לטעמי הוא הוציא את המקסימום מבחינת התוצאות וגם באיזשהו מקום גם מבחינת איכות הכדורגל. אני באמת חושב שזה לצערנו מה שהסגל הזה מסוגל לתת.

כשהמאמן זורק לדשא בפיגור 5-1 (או שזה היה כבר 5-2?) שני שחקנים שראו מגרש בעיקר מהיציע לאורך העונה האחרונה, זה מעלה בי הרהורים לגבי הדרך שלו. כאילו מה, כמו באותם סרטים הוליוודים סוג ז’ בא השחקן ואומר - פוט מי אין קואץ’, בלה בלה בלה, האפי אנדינג? וכצפוי, אלקאסלסיסי שכח כבר מה זה כדור, מה זה שער ואיך משחקים, ודניס? לא משם תבוא הישועה, לא אחרי שהוא מיובש כמו חרא במשך כל העונה, על הספסל, מחוץ לספסל, מחוץ לקבוצה (ואיפה שהוא עוד טייל). התוצאה כמובן משקרת, ולולא אות ברזילאי גאון, הרי שהמשחק הזה היה מצטייר אפילו עוד יותר רע ממה שהוא באמת היה, והוא היה רע. שני בלמים מחליפים שבקושי שיחקו ביחד למשחק חוץ? צ’ק. מגן פורטוגלי שהשמועות אומרות שהיה פעם מגן התקפי אבל כמעט כל פעם שהוא משחק אנחנו מקבלים בראש? צ’ק. אינייסטה ובוסקטס באס"ק? צ’ק. סוארז במוד משעמם לי בלי מסי? צ’ק. דמבלה על תקן שמו עלי פאקינג 100 מיליון ואני שואל ואטדהפאק 100 מיליון? צ’ק. ואני לא מבין את הקבוצה הזאת, כל כך חסרת שמחת חיים, שאפילו את משחק הנקסט הזה הצלחנו להפוך לסנסציה.
טעיתי בקשר לוולורדה. הרבה מזה קשור למה שהקוקרואץ’ אמר - סרגל מאמצים שפשוט לא מתאים לרמות האלה. קבוצה שחוקה ועייפה שכל מה שיש ממנה זה ניצוצות מסי וסיומת סוארז. שהחלוץ המחליף הראשי שלה ראה אולי 200 דקות בחודשים האחרונים, שהקישור שלה נטחן עד דק ולהגנה שלה אין זין. כל כך הרבה דדביטס יושבים על הספסל ואתה אומר איך לעזאזל הם בבארסה, והאם מישהו יטרח להעיף אותם?

מטריד אותי העובדה שאחד פה לא מציין את העובדה שברצלונה הקריבה את השיא שלה בשביל משחק חסר חשיבות בדרום אפריקה.

השיא מבחינתי, הוא לא העיקר, אלא ההתנהלות וסדר העדיפות המאוד לקוי של המועדון. (את זה אני לא מאשים את המאמן אלא 100 אחוז את ההנהלה)

אבל אפשר לעשות מיירי מינה שעיר לעזאזל… כאילו הוא האשם.

חייב לציין, יירי מינה הערב גרם לי להתגעגע למתייה.

(#לא_באמת).

הקלות הבלתי נסבלת של חטיפת השערים, לעזאזל הם שוברים את רוחו של הגרמני!!
ברור שאם נתבגר לרגע, אז למשחק הידידות הזה אין שום ערך אמיתי, ויש לכך השפעה גם על המוטיבציה של השחקנים. אבל כל מי שעיניים לו בראשו יודע שזה לא ההפסד, אלא היעדר המשחק המאורגן, היעדר האופי. בשביל מה מביאים שחקנים במאות מיליונים? בשביל יכולת אישית?? לא תודה.
עכשו תוציאו את אנדרס, עם מה מסי אמור לשחק? איזו חכמה אסטרטגית מכין לנו המאמן? ממש לא בא לי לראות הברקות של דמבלה וקוטיניו על מצע של משחק מבולבל והיעדר נרטיב ברור מצד הקבוצה.

הפתרונות למי? לקפטן הבא של הקבוצה. מקווה שהמאמן ידע לשתף איתו פעולה.

אמרו לי משהו נכון אחרי ההפסד אתמול. בארסה הפסידה העונה מספר משחקים שאפשר לספור אותו על יד אחת (גם כולל הסופר קופה), אבל כל הפסד הוא בצבע. כל הפסד מציג קריסה טוטאלית של הקבוצה, שזו בהחלט נקודה מעניינת ושווה לראות מה קורה בפעמים הבודדות בהן תכנית המשחק והשחקנים קורסים פיזית.

הדבר שאני פחות מצליח להבין זה את הגישה הקיצונית להסתכלות על משחקים. כל הפסד הוא מיקרו קוסמוס לעונה הזאת? רומא- המשחק הכי רע של ברצלונה העונה הפך למה שברצלונה של וואלוורדה שווה באמת, ופתאום השיא שרוב האנשים פה שמו עליו קצוץ הפך להיות הדבר הכי חשוב שיש, וההפסד בהרכב רוטציוני עם שני בלמים מחליפים ובלי מסי הפך להיות מיקרו קוסמוס של כל העונה.

אני לא מתכחש, לא תמיד נראינו טוב, והמשחקים נגד רומא ולבאנטה היו זוועה, אבל אני לפעמים קורא תגובות של אוהדים (בכמה מדיות, לא רק פה) ואני מנסה לחשוב עם עצמי אם אני סתם לא בטוח שאני מבין את הדרמה העצומה אחרי ההפסד הזה. האם כולם מחפשים סיבות לכעוס על 433 עם הרכב רוטציוני כשדמבלה וקוטיניו מקבלים זמן לשחק ביחד? וואלוורדה עשה כמה דברים לא טוב, אבל להפוך שני הפסדים כמה שמייצג את כל העונה או " כל מה שנזכור מהעונה הזאת" ( ציטוט מדוייק שקראתי בהודעה בקבוצה בוואטספ) הם דברים שאני מתקשה להבין.

העונה נגמרה, השחקנים עייפים וכולם עם הראש במונדיאל. לא כל משחק חלוץ כמו בואטנג עובר לך באופן שערורייתי דרך ההגנה שלך (השתגעתי בגול השני שלהם). לפעמים נראה שמנסים בכוח לאגור טיעונים ללמה המאמן והעונה הזאת היו חרבנה, וכן יש מספיק סיבות שהעונה הזאת לא תזכר להכי טובה, אבל לבנות כל הפסד כטיעון לעונה שלמה? זה נראה לי מוגזם.

אני חייב להחמיא לקוטיניו במשחק הזה. במשחק בלי מסי בו רולם עם הראש ברצפה, הוא היחיד שלקח אחראיות ועשה את המקסימום במשך 90 דקות. אני לא מעריץ גדול של האופי והטמפרמנט הברזילאי, אבל הוא הוכיח את עצמו כשונה.

בינגו. זה המשפט שמסכם את העונה כולה!

ואלוורדה עשה עבודה טובה מאוד בהתחשב בנסיבות, שהיו בעיקרן נסיבות מקלות בהיבט המנטלי.
בשנה הבאה אין תירוצים - אנחנו רוצים כדורגל ברמה היסטורית בלי קשר לתוצאות מכיוון שיש לנו כמות כישרון בלתי נתפסת בסגל.

נדב, הבאתי דוגמה מאוד ספציפית להשוואה הזו. גולדן סטייט. זה דבר גדול מאוד לא להפסיד 467965422 משחקים ברצף. אבל אין בעיה לא לקחת אליפות בפער 20 נקודות מהמקום השני, אני מסתפק באליפות עם חמש נקודות פער, משחקים רוטציוניים יותר עם איזון הסגל ושמירת כושרו וטריותו גם בעבור הפסד באמצע העונה, כי אין בעיה להפסיד יש בעיה מתי להפסיד.

בארסה של העונה הייתה בהחלט מכוונת מטרה והשיגה דברים יפים, אבל המטרות בשבילי אחרות, וכן, אני לא אוהב את המטרות המשניות האלו שהתקשורת/מאמן/שחקנים הציבו.

בשבילי תוריד אליפות בפער 20+ נקודות, תוריד שיאי מסי שלא נגמרים, תוריד ממוצע נמוך של ספיגות, ותוריד שיא משחקים ללא הפסד, במקומם תשים לשחק התקפי גם אם נספוג יותר, לשחק עם סרגל מאמצים רחב יותר גם אם נפסיד יותר, ומסי לא יקבל את נעל הזהב, מה רע?? מי צריך את השיאים האידיוטים הללו כשאנו חוטאים למטרה האמיתית??

הנקודה שלי תמיד הייתה שזה עיניין של אג׳נדות, והן לצערי נכתבות מגבוה יותר. כועס על אי שילוב נוער? כועס על זה שלא מנסים לשמר שום דבר קרוייפיסטי? מצטער אני לא משייך הכל למאמן, במקרה הזה הדג מסריח מהראש. סרגל מאמצים זה בהחלט אספקט חלש אצלו ואני מקווה שזה ישתפר, אבל מפה לבין להפוך את כל העונה לחרבנה ולבנות טיעונים סביב שני ההפסדים היחידים שלנו בעונה הסדירה זה הזוי.

כן, הדרך לא כמו שהיינו רוצים, אבל לחשוב שכל מאמן אחר עם ההנהלה הזאת היה הופך אותנו שוב לפפ טים זו פנטזיה (יכולה או לא יכולה לקרות, לך תדע). לא יודע מה קורה עם ההנהלה של הגולדן סטייט, או מה הנסיבות שבגללן העונה שלהם נראית כמו שהיא נראית, אבל לנוכח מה שאני מכיר מברצלונה אני לא מצליח להפיל את כל כעסי האוהדים ישירות על המאמן. הננהלה צריכה ללכת, וכל האוהדים שלא תמכו בהצבעת אי האמון צריכים להסתכל על עצמם במראה ולהבין שהם הסיבה שברצלונהנראית כמו שהיא נראית. כל עוד המצב הוא כזה, אני רק מקווה שנמזער את הנזק עד הפרוייקט הגדול הבא.

אחדד משהו,

אני הראשון שעדיין מחפש את קרויף או פפ. תתפלא אבל אפילו לא את צ’אבי כמאמן. כל הבקשה הצנועה שלי שהקבוצה תגיע להרבה מצבי כיבוש פר משחק. לוצ’ו עשה את זה טוב על אף שויתר על קישור ועל תורת הקרופיסטה, נו אז מה? אז נהנתי ממה שבארסה נתנה, השנה לא. לא היו הרבה הזדמנויות אלא ניצול מצבים באחוזים לא מעולם הזה.

שנית, לא דברתי על שילוב צעירים שזה נושא בפני עצמו. כל הטרוניה שלי זה על המרדף אחר תארים או הישגים משנים ואיבוד הפוקוס מהמטרה האמיתית. זהו.

לא מתגעגע ללוצו בתור מאמן. הוא חלק מהסיבה לזה שהקישור שלנו בשנים האחרונות (וגם בשנה הזאת) נראה כך. ובעונה שעברה נראינו הרבה יותר גרוע. בבחירה בין שתי המאמנים, אני בוחר במאמן ששלח את אוכל החינם הטורקי חזרה לארצו.

אני אישית, מחכה לשנה הבאה. שיגמרו התירוצים והסניגוריה . כאילו שבשביל לנצח את לבאנטה צריך סגל ברמה של באיירן מינכן (אם כל הכבוד ללבנטה ויש כבוד אחרי אתמול)

מילה אחת נדב, בכל הכבוד, אותי באופן אישי השיא הזה לא מעניין אותי. אבל עד שהפסדנו אתמול, כל הסניגורים של המאמן הזה הסבירו לנו כמה השיא הזה חשוב. ואי אפשר לתת לאף שחקן מנוחה, וברגע שיתנו לשחקני לה מאסיה לשחק אנחנו נפסיד וזה “חוסר כבוד לשחקנים”. מפסידים ופתאום אני שומע שהשיא הזה לא חשוב וזה בסה"כ ירידת מתח…

דרך אגב, ההפסד של אתמול יכול רק לעזור לנו, אולי הוא יגרום לשינוי בקו המחשבה של הרכש, ולמחשבה מחודשת על קו ההגנה שלנו. אם זה יקרה, זה עדיף מבחינתי על לסיים עונה ללא הפסדים.

שבינואר כתבתי שברגע שקוטיניו ודמבלה יכנסו לכושר משחק נצטרך לשחק יותר טוב והתירוצים יסתימו. הסכמת איתי. מה גרם לך לשנות את הדעה ולחכות לשנה הבאה? מה גורם לך לחשוב ששנה הבאה זה יראה שונה?

כל עוד לא יעשו רענון בקישור ובהגנה. אין סיבה לחשוב ששנה הבאה יהיה יותר טוב. גריזי לא יפתור לנו את הבעיות שלנו.