סיכום העונה- הצלחה ענקית או סיום בתחושה קלה של אכזבה?

כרגיל, מסכים איתך. אגב תהיתי בזמנו מי ייקח על עצמו את חולצה מספר 6, הבנתי, מסי.
עכשו אני תוהה מי ייקח על עצמו את חולצה מספר 8, הבנתי, מסי.

האם יש לנו את השחקנים שיוכלו למלא את הנעליים של אלו שעזבו, או כפי ששביט טוען- עזבו למלא את הנעליים תנו להם לתפור נעליים משל עצמם- רק תנו להם לשחק!!
וכשאני מדבר על ‘להם’, הכוונה כמובן לשחקני בית, כי במישור הזה כל החולמים מסכימים: בלי השיטה, אנחנו מדריד סוג ב’.

אני מסכים עם רוב הדברים ששביט כתב למעלה בסיכום שלו, רק רוצה להוסיף שתי דברים:

**שחקן שהפתיע אותי לטובה:

גורדי אלבה. ללא ספק השנה הכי טובה שלו. התיאום עם מסי מושלם. אפילו בהגנה הוא השתפר, רק חבל שהוא לא מפסיק עם ההצגות התיארטליות שלו.

שחקן מאכזב:

אין שחקן שהוא יוצא דופן, אבל אומטיטי במידה מסוימת איכזב אותי במחצית השניה של השנה, אין לי בעיה בקשר לרצון שלו לשדרג את השכר שלו, ובכל מקרה האשמה נופלת על ההנהלה וסעיפי השחרור המגוחכים שלה. אבל הבעיה שלי, זה שהוא לא שם גבול בין הבעיות שלו בחידוש החוזה לבין היכולת שלו במגרש. אחרי שנה וחצי של יציבות מדהימה וכמעט ללא שום טעויות. ואז בהקשר של הדיבורים על הבעיות בחידוש החוזה שלו ,הגיעה חצי שנה לא טובה שלו.

בלי קשר, לשחרר אותו. זה טיפשות וצריך לקוות שהסאגה איתו, תסתיים במהרה. הוא עדיין אחד הבלמים הכי טובים בעולם.

פגרה נעימה לכולם.

סתם אני שואל: מאיפה החלטתם שהקורלציה הזו היא סיבתיות? לא יכול להיות שפשוט אחרי רצף ארוך מאד של יכולת גבוהה הגיעה תקופה חלשה יותר? זה קורה להרבה מאד שחקנים. למה אצל שחקנים אחרים ברור שזה בגלל חוסר הרוטציה ואצל אומטיטי זה בהכרח החוזה?

כי זה קרה ממש באותו הזמן שהדיבורים בתקשורת על החידוש חוזה התחילו. ממש במקביל.

הלואי, שזה רק עניין של רוטציה. בכל מקרה, בעיני זה צעד התאבדותי לא לחדש לו את החוזה.

כן, זו המשמעות של קורלציה. רעמים תמיד מגיעים אחרי ברקים, זה לא אומר שברקים גורמים לרעמים.

סתכל, אני לא אומר שזה 100 אחוז נכון, אבל זה די חשוד. לא מדובר במשחק אחד או שתיים. יש ירידה חדה ביכולת שלו. אולי זה הפציעה שהוא עבר. אבל רואים שהוא עושה טעויות שלא מתאימות לרמה שלו.

הטעויות שלו לא קשורות למגבלה פיזית, אלא לזריקת קצוץ וקל לראות מתי שחקן מתאמץ פחות. זה היה קורה גם אצל אלבס למשך עונות שלמות. שחקנים לא מקצועניים.

אני זוכר כמה וכמה מקרים שבהם אומטיטי לא התאמץ עד הסוף. זה בסדר שיש ירידה במוטיבציה ובמיוחד ברצף כל כך גדול של משחקים, אבל משהו שם פשוט לא נראה טוב.

שביט צודק גם לגבי אלבס.

טוב הגיע הרגע
1.עונה זו עמדה בציפיות?

אוגוסט 2017- ניימאר עוזב, דמבלה מגיע כקניית פאניקה ונפצע, פאוליניו נוחת עם ריח של שחיתות וריאל מדריד מכניעים אותנו בקלות בסופר קופה. מי האמין שמעל זה מייצר יציבות, או שיטה כלשהי שנראה בזכותה כמו קבוצה. רוצים להגיד שזה רק בזכות מסי או טר שטגן? אין בעיה, ראיתי קבוצות עם סגלים מאוזנים וטובים יותר לא מוציאות מעצמן כלום. העונה הזאת לא הייתה מהמרשימות שראיתי, אביך היא הייתה מעל ומעבר מה שציפיתי בתחילת העונה.

2.השחקן השני המצטיין של העונה?(נסו להיות מקוריים בבקשה, מסי מחוץ לבחירה)

טר שטגן עשה את אחד השינויים האבירים שנראו. משוער צעיר שבעיקר עושה התקפי לב, לאיש עליו כולם סומכים בין הקורות. אני עדיין עומד מאחורי זה של שיפור בהגנה היה חלק נכבד בעיניין, אבל השיפור הגרמני ניכר.

3.שחקן שאיכזב אותכם?

תאמינו או לא, אבל למרות שלכלכתי עליו לא מעט, היו לי ציפיות מדאולו. הילד חוזר הביתה, מקבל צ’אנס ממאמן שהוא לא לוצו, ביניהם הדם הרע ניקז מכל מקום, והוא בכל זאת מתעקש לא לקחת את ההזדמנויות שהיו לו להוכיח שכולם טועים לגביו. ההוכחה הקלאסית שכשרון זה לא הכל.

4.מעמד המאמן ? הצליח או נכשל? או באמצע? ואם לדעתכם הוא נכשל, מי הייתם רוצים במקומו (ריאלי לא ברמה של פנטזיה).

מבחינתי הוא הצליח מעל ומעבר, אבל עדיין אני מצפה לכדורגל אחר מהקבוצה, ואני מקווה שהוא זכה במספיק קרדיט לעשות יותר. הפנטזיה שלי עד להכרזה שלי הייתה סמפאולי, אבל הנמלה לדעתי יכול לתת מעצמו יותר. בתקופה בה זידאן לא רואה לנכון לבנות דברים מחדש, אני אפילו מעריך יותר את היכולת של וואלוורדה ליצור משהו חדש ולעצור את ההידרדרות של הקבוצה עד לכדי זכייה בתארים.

5.הנהלה וצוות רכש מקצועי- האם ברתומאו וחבריו עושים עבודה טובה ?

לא. אין קשר בין מה שהקבוצה צריכה לבין מי שמגיע ברוב הזמן. רק אחת לאומטיטי מגיעה רכישה שמתחילה להצית את הדמיון, או אחת כזאת שעוסקת מתחת לרדארים של כולם (בניגוד לקוטיניו נגיד).

6.מעמד הלה מאסיה מול הקבוצה הבוגרת- מה דעתכם בקשר לשילוב בוגרים העונה? ציפיות לשנה הבאה? ובכלל האם זה בכלל משנה לכם ?

האגנדה מכוונת למקום אחד, אנחנו רוצים דברים אחרים, ויותר רק לקוות שארנסטו יעמוד מאחורי המילה שלו וישתף יותר שחקני הלה מאסיה, אם הוא לא יתעקש על זה, זה בוודאות לא יקרה לבד.

7.צורת משחק. האם ה4-4-2 של ואלורדה השנה זה רק אילוץ או תורת עולמו?

מבחינתי הוכחתי את זה לעומק, זה התחיל כאילוץ, וגדל להיות תכנית המשחק המרכזית אחרי ריצה טובה של מספר משחקים. מקווה שהוא ישאף שוב ל 4-3-3, כי 4-4-2 הציל אותנו לתקופה, אבל הוא מוגבל מידי.

8.שער העונה?

השער הראשון בקלאסיקו הראשון לעונה. הוא היה מבריק מכל כך הרבה בחינות מבחינתי. מסי מקלקל את קובא הרובוט, ראקי מכניס את ההגנה לשוק עם ריצה לא אופיינית, וסרג’י חותם עם בישול. מדהים בעיני.

9.המשחק המהנה של העונה?

החמישיה בגביע. הכל חזר להיראות קל שוב.

10.משחק מאכזב? אני חושב שהתשובה פה ברורה מאוד, אז אני יפסול מראש את רומא. אנא, בחרו משחק אחר…

תתפלאו, אבל אם לא רומא אז ה 2-2 נגד סביליה. לא משנה מי משחק, נראינו אבודים נגד סביליה, ורק הביינוניות שלהם מנעה תבוסה מהדהדת. המשחק הזה צרם לי מאוד.

11 איפה צריכים להתחזק? באיזה שחקנים? שחקנים שצריכים לעזוב? (דמבלה להשאלה, או למכור את סוארז עכשיו)

הכוח חייב לחזור לקישור. 4-3-3 לא יעבוד בלי חומר שחקנים טוב מספיק בקישור כך שיהיה איזון כלשהו במגרש, ואני אפילו לא מדבר על שחקני רוטציה שצריך בכמעט כל עמדה (חוץ משוער).

13 ציפיות לעונה הבאה?

שיתוף נוער, וכדורגל טוב יותר. יש לי המון הערכה להישגים של וואלוורדה ובארסה, אבל אם לא ננסה לפחות לבנות את הנתיב חזרה לדרך בה היינו מעל כולם, אז כנראה שנדונו לביינוניות הזאת לעשור הקרוב, וזה בהרבה פחות נסלח מעונה אחת בה נאלצנו להקריב מעט מנגנון שלנו לשם בניית יסודות כלשהם.

אני איפשהו באמצע בדיון הזה, אבל בבארסה של לוצ׳ו או של ואלורדה לא ניצחתם המון כשאתם לא מבריקים ובזכות כישרון נטו?

תלוי את מי אתה שואל :wink:

1.עונה זו עמדה בציפיות?

רצוי או מצוי? מה אני מחפש מבארסה בפתחה של כל עונה? שאלה כללית לכל אוהד האם הציפייה היא החלומית המושלמת או הריאלית.

ראינו את לוצ’ו, את זידאן ואפילו את פפ מזדקנים ממש בעמדת המאמן, ביחס לזה, וביחס לסגל המאוד בעייתי - מנטלי ומקצועי - הוצאנו מים מהסלע. הוצאנו? וואלוורדה הוציא. ליגה וגביע זה לא דבר של מה בכך - שאלו את זידאן. אבל כשאני מעז לפספס משחקים של בארסה (העונה) כנראה שיש קצר בריגוש ובחיבור שלי. ובבעיות נישואין תמיד שני הצדדים אשמים. אז בסיכום כללי, ויקיפדיאני משהו, בארסה הייתה מעל ומעבר לציפייה הריאלית אך בארסת החלומות שדימיינתי לא הייתה כה זוהרת, במישור האישי שלי אני מאוכזב מהשנה.

2.השחקן השני המצטיין של העונה?(נסו להיות מקוריים בבקשה, מסי מחוץ לבחירה)

ראקיטיץ’. לוותר על עמדה התקפית תמורת עבודה שחורה לא מתגמלת, אישיותית זה גדול מהחיים וכשזה מגיע עם יציבות מקצועית בבארסה נטולת קישור זה שווה לשחקן העונה שלנו. בשבילי.

3.שחקן שאיכזב אותכם?

דמבלה. אני נשמע קשוח או זקן נרגן חסר סבלנות אבל גם בסוף העונה שהוא נכנס לזון קצת, חוסר חכמת המשחק שלו מוציאה אותי מדעתי. שחקנים טכניים ראיתי המון, שחקנים חכמים לא הרבה ובטח שלא בגיל הזה, ודמבלה שחקן עם שכל כפי שהוא הוכיח בדורטמונד. מאיפה הגיע הראש בקיר שלו אצלנו? לא יודע, אולי מערך, אולי מאמן לא טוב עם צעירים, אולי תג המחיר ואולי הרצון להוכיח. כרגע הוא מתאים למדריד, לא ל iq של שחקן בארסה.

4.מעמד המאמן ? הצליח או נכשל? או באמצע? ואם לדעתכם הוא נכשל, מי הייתם רוצים במקומו (ריאלי לא ברמה של פנטזיה)

מעמד? יציב ועומד. גם אם הוא רע (והוא לא), הוא הרע במיעוטו. מעמדו יציב מאוד.

הצליח או נכשל? מאמן זה תפקיד מורכב מאוד. מצד אחד בלם את הנפילה החופשית שלנו, ייצב את המערכת עד לזכייה באליפות וגביע, מאידך נכשל באלופות כשלון מביך כשאין באלופות הזדמנות לתקן, ועוד אין לי מושג איך הוא בניהול משברים כי לא היה לנו אחד כזה העונה (במהלכה), אין לי תשובה ברורה בנושא בטח שלא החלטית.

בעיניי, הדבר שעושה מאמן למאמן, זה לגרום לצוות לשחק כצוות ולא כאוסף אינדיבדואלי. לא מעניין אותי תארים, לא מעניין אותי כדורגל יפה, אלו בונוסים על עבודת צוות. אז בשבילי, בשביל מה שאני מחפש ממאמן וואלוורדה לא הצליח, בארסה לא משחקת קבוצתי וזה מפריע לי מאוד. אני רוצה לראות שלם גדול מסך חלקיו כי זו הדרך להגדיל אותנו. לא ע"י קניית אינדבידואלים איכותיים.

5.הנהלה וצוות רכש מקצועי- האם ברתומאו וחבריו עושים עבודה טובה ?

לא. לא כל הנוצץ זהב הוא. דמבלה זה רכש מיותר ולא מתאים, רכש עם חותמת פאניקה, ובעיקר רכש בלי חוות דעת ממאמן ובלי עבודה סקאוטרית טובה. הבאנו את ראקיטיץ’, הבאנו את אומטיטי, הבאנו את דני אלבס בזמנו, זה לא המחיר בכלל זו ההתאמה. אין מחשבה מעבר לפרסום והרייטינג.

6.מעמד הלה מאסיה מול הקבוצה הבוגרת- מה דעתכם בקשר לשילוב בוגרים העונה? ציפיות לשנה הבאה? ובכלל האם זה בכלל משנה לכם ?

אני מחכה לראות את ההצהרות של המאמן קורמות עור וגידים. ושיתוף צעירים זה לא רק בגביע במשחק חסר משמעות. גם אך לא רק. הירידה של בארסה ב לסגודנה ב מעציבה מאוד וחוסמת רמה, אולם כדי לשרוד בה יפה ואף לעלות ליגה אפשר גם עם שחקני משתלה ללא חיזוקים. אולי עדיף ככה. לא יודע…

7.צורת משחק. האם ה4-4-2 של ואלורדה השנה זה רק אילוץ או תורת עולמו?

נחמד לכמת צורת משחק למספרים כשבפועל אנחנו לא משחקים סימטרי או קרוב לכך. טקטיקה זה דיון שלם של הרבה תאוריות ובלי הרבה אחיזה במציאות (עדיין דיון מעניין מאוד), השאיפה שלי שנוציא מהסגל הקיים את השלם לא את האינדיבידואל. כמה מסי/קוטיניו/וואטאבר טובים כבר לא מעניין אותי. בעצם, מזמן כבר לא.

8.שער העונה?
9.המשחק המהנה של העונה?

לא זוכר. לא שלא היו, אני פשוט עמוס בעוד הרבה ענפים והארדיסק המוחי שלי מלא. לו היית נותן רשימה היית מקל עלי.

10.משחק מאכזב? אני חושב שהתשובה פה ברורה מאוד, אז אני יפסול מראש את רומא. אנא, בחרו משחק אחר…

ראה תשובה קןדמת. אבל רומא. החוסר אונים שלנו זו מכה עם צלקת, כי כבר הפסדנו בדרך שלנו, וברומא זה היה בדרך שאנחנו גורמים לקבוצה מולנו להפסיד. פאדיחה מטורפת.

11 איפה צריכים להתחזק? באיזה שחקנים? שחקנים שצריכים לעזוב? (דמבלה להשאלה, או למכור את סוארז עכשיו)

דמבלה - יש לו פוטנציאל של חכמת משחק, אבל תגמר לי הסבלנות בעוד שנה. אם אין לו את ההתאמה והוא רוצה לשחק בבארים או במועדני לילה שיתעופף מהקבוצה.

גרייזמן זו החתמה הכרחית גם אם היא מגיעה בהרבה פוליטיקה וכסף מלוכלך. צעיר (בגיל המתאים לכוכב כדורגל), חכם, סופר טכני. סוארז יקבל פחות דקות וזה מתבקש, וגם דמבלה מקומו לא מובטח. הייתי מביא קשר אמצע אחד טוב, כדי שראקיטיץ’ או בוסקטס יקבלו מנוחה מדי פעם. כל השאר - גומש, פאקו, ועוד למל"מים - להעיף גם בעד הפסד כספי. קידום צעירים מהנוער כדי להשלים ספסל עמוק. פאוליניו שישאר, הוא מסכים להיות גם בובה לטעמי.

13 ציפיות לעונה הבאה?

בפעם המאה - שילוב הכשרון לכדי תלכיד קבוצתי. כל השאר זה בונוס. אני רוצה לראות וואלוורדה פרגמטי יותר - סקפטי מאוד באשר לבקשה האחרונה ולוואי ואתבדה.

@mos56 תודה מוש על ההשקעה!

Aimarito הוא הכוכב… אני רק העתקתי. והוספתי כמה נקודות…

היות ועל שאר השאלות כבר עניתי בכל מיני צירופים ומקומות בפורום, ברור לי שהשאלה הזו היא במרכז- העונה ראינו את החולשה העיקרית של בארסה, חולשה שפושטת לשני אברי המגרש, קרי האמצע. האמצע שלנו הוא עם רגל אחת ברציף ורגל אחת ברכבת, כלומר אמצע שרוצה את ההתקפה (קוטינו) ואמצע שרוצה את הנטייה להגנה (ראקי ובוסי)- את אנדרס כבר איבדנו ואת דניס שחקנו בפריזר. המחיר של אמצע כזה לא אמצעי הוא כמובן משא עצום על כתפיו של בוסי, שכל טעות שלו פירושה פחות או יותר שער. הפריכות הזו באמצע איבדה לנו את המשחקים המשמעותיים העונה שגבו אובדן אלופות ואובדן חשק מהניצחונות המרובים. אף אחד לא רוצה אמצע גרזני, כולנו רוצים אמצע חכם-מתוחכם-טיקיטאקה-גמדי-מכושף.
צ’אבי נתן את הפאנצ’ השבוע כפי שקראתם, ושאלת מיליון הדולר האם זה גנים או סביבה: האם זה תלוי בעילויים כמו צ’אבי אנדרס ובוסקטס, או שמא זו סביבת האימונים והאקלים בחממה שנותן את הטון על סגנון המשחק.
לכאן או לכאן, אם חוסר האיזון יישמר, ונשים את מירב המשקל על החרטום, שוב נשאר מחוררים ברגעי האמת, האם אנחנו רוצים עוד זהב בגביעים נטולי סגנון?
כנראה שזה פשוט לא תלוי בנו.

בינתיים, אומטיטי מודה שחווה ירידה ביכולת בחודשים האחרונים של העונה ומסביר שסחב כאבים וסבל מבעיות ברך אחרי הפציעה שספג.

סתם כאילו אני שואל, מה ציפית שהוא יענה? “כן, היה את המשא ומתן על החוזה שלי, אז נתתי לזה להכנס לראש שלי?”

בכל מקרה,לפחות זה נגמר. מבחינתי זה בעבר כל הסיפור שלו . האיכויות שלו לא מוטלות בספק

תיאורטית, לאור זאת שהנשיא המדופלם שלנו טוען שעסק המשכורות הולך וגדל ביחס לא פרופורציונלי לנתח ההכנסות של המועדון, איפה אנחנו יכולים לקצץ? אינייסטה ירד, בא דמבלה וקוטיניו ועכשיו גם אומטיטי עם חוזה ענק וגם בוסי קיבל העלאה משמעותית, כמו כן גרייזמן (או כל קראק שיבוא. אם יבוא) ירצה משכורת שמנה. איפה אנחנו מורידים? ממי?

זה אחד המחירים של “תרבות הגלאקטיקוס” שמשתלטת עלינו. גריזי ברגע שיגיע אמור להרויח 15 לעונה שזה הכי הרבה אחרי מסי, אז אתם באמת מצפים שבוסקטס שעומד בצד (וזה רק דוגמה) ישב בשקט?
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, לכל דבר יש מחיר.

(וכמובן שזה בשילוב של הנהלה ששילמה לאחד כמו ארדה 8 או 9 מיליון לעונה).

אני מדבר פרקטית, איפה נחתוך משכורות?

אין לנו יותר מידי אופציות, לבוסקטס אין תחליף. עכשיו אלבה נזכר שגם הוא רוצה. עכשיו קראתי שגומש לא מבוקש, ולא נשללת האופציה של השאלה. מה שאומר שנצטרך להמשיך לשלם גם לו את המשכורת… אפילו לורד דוגלאס חוזר לשנה אחרונה של “אכילת חינם…”

אני זוכר שיכולנו למכור את גומש בקיץ ב35-40 אבל “הוא היה צריך לקבל עוד שנה הזדמנות”…