סיכום העונה- הצלחה ענקית או סיום בתחושה קלה של אכזבה?

טוב סוף העונה הגיע, ועכשיו אפשר לסכם את הכל. דעתכם:

1.עונה זו עמדה בציפיות?

2.השחקן השני המצטיין של העונה?(נסו להיות מקוריים בבקשה, מסי מחוץ לבחירה)

3.שחקן שאיכזב אותכם?

4.מעמד המאמן ? הצליח או נכשל? או באמצע? ואם לדעתכם הוא נכשל, מי הייתם רוצים במקומו (ריאלי לא ברמה של פנטזיה)

5.הנהלה וצוות רכש מקצועי- האם ברתומאו וחבריו עושים עבודה טובה ?

6.מעמד הלה מאסיה מול הקבוצה הבוגרת- מה דעתכם בקשר לשילוב בוגרים העונה? ציפיות לשנה הבאה? ובכלל האם זה בכלל משנה לכם ?

7.צורת משחק. האם ה4-4-2 של ואלורדה השנה זה רק אילוץ או תורת עולמו?

8.שער העונה?

9.המשחק המהנה של העונה?

10.משחק מאכזב? אני חושב שהתשובה פה ברורה מאוד, אז אני יפסול מראש את רומא. אנא, בחרו משחק אחר…

11 איפה צריכים להתחזק? באיזה שחקנים? שחקנים שצריכים לעזוב? (דמבלה להשאלה, או למכור את סוארז עכשיו)

13 ציפיות לעונה הבאה?

בקשה אישית שלי, אנא השתתפו בזה, כתבו חופשי וללא הגבלה. כל דעה מנומקת תתקבל בהבנה (אפילו דברי שבח להנהלה)

פוסט זה הוכן בעזרת Aimarito (נדב)

1.לא. הציפיות שלי לא היו תארים, אלא דרך. שיטה. קידום צעירים. במקום זה ראיתי מערכים שלא קיימים עם “רכז” שמנפח את השורה הפרטית שלו וכרגיל מראה שהוא מעל המשחק ומעל הליגה הזאת. אבל גם הוא התעייף לקראת הסוף ולא הספיק למאני טיים. לא משהו שלא ראיתי בעבר, לא משהו שלא ידעתי. ברור לי שמסי יכול לקחת אליפות לבד, אבל אני אוהד ברסה לא אוהד מסי. לכן לא, העונה לא עמדה בציפיות שלי וברוב המוחלט של המשחקים לא נהנתי מהקבוצה.

1. טר שטגן. השוער השני הכי טוב בעולם כיום אחרי דה חאה. ביחד עם פיקה השחקן ההגנה הכי טוב שלנו.

2. אומטיטי. הוא “שחקן”. משחק אותה עם נישוקי סמלים וכאלה, אבל ברגע שיש בעיות עם החוזה שלו הוא זורק על המגרש אלף קצוץ ופישל המון פעמים בעיקר בגלל חוסר מקצוענות.
    לא אוהב את זה, לא רוצה שחקנים כאלה בקבוצה שלי. שילך לתפוס בבייצים של מישהו אחר.

3. בובה, ושום דאבל לא ישנה את זה. כל כך הרבה התעקשויות על שחקנים, ויתר מהר מדי על שחקנים אחרים, לא אהבתי את הייבוש שלו לשחקנים כמו פאקו, סוארז, דמבלה, שלא לדבר על העפת דאולופאו…בקיצור, יכל יותר. לא הביא ערך מוסף ודרך יפה לעין, שלא לדבר על הביזיון מול רומא.

4. שאלה הבאה. מגוחך לענות על זה.

5. הציפיות שלי שיעלו 2 שחקנים ואשכרה יתנו להם לשחק. הציפיות שלי שסאמפר וסוארז יקבלו דקות משחק ושגומז יעוף ביחד עם פאוליניו ולא יגיע שום רכש לקישור. נאדה. הציפיות שלי שישקמו את המחלקת נוער ויפסיקו להרוס את כל העבודה הקשה של קרויף פפ ולאפורטה.

6. לפי מה שראינו הוא לא משחק 442, גם בעבר הוא שיחק 4231, הבעיה שהוא הבין שבברסה אין לו את הכלים לזה וזרם למערך שימקסם את מסי שיביא לו אליפות שקטה. היה לו מזל כי ריאל חזרה להיות ריאל עם האף למעלה.

7. הגול הזה של דניס סוארז בחוץ נגד חטאפה. גול של אליפות. גם מסי מול סביליה, וואו.

8. הקלאסיקואים והמשחק השני נגד צ’לסי. גם הגמר נגד סביליה אבל הוא היה קל מדי.

9. היו משחקים מאכזבים שהרגשתי חסר עונים גם שניצחנו. אבל דווקא המשחק השני נגד ריאל. יכלנו לנצח אותם בבית בכיף.

10. טוב אז ככה.
    מעיף את גומז, פאוליניו, פאקו, וידאל, ומשאיר אחד ממינה וורמאלן.
    מביא מגן ימני כמו ביירין שיש מה לפתח אצלו והוא מהיר ומחוייב למועדון שישמח להגיע ולהרבה שנים. סרג’י רוברטו לקישור.
    הייתי מביא בלם צעיר לא יודע מי כי אני לא בקיא כ"כ בעמדות האלה, אבל באמת שלא מאוחר להחזיר את בארטרה. עשה עבודה מדהימה בבטיס.
    בקישור לא הייתי נוגע. סאמפר, רוברטו ודניס מחליפים ראשונים.
    למעלה נשאר עם קאדר התקפי של דמבלה מסי סוארז וגריזמן, כשאפשר לשקול על הבאת קיצוני כמו דפאיי ההולנדי מליון שלא יעלה המון ויתן עומק.

12 לא הבנתי

1. שישחקו יפה ראבאק.

1. עונה זו עמדה בציפיות? תלוי באיזה תחום של ציפיות מדובר. מבחינת תוצאות סופיות? העונה הזו לא עמדה בציפיות, אלא התעלתה עליהן, ובגדול. תשוו בין ההרגשה שהייתה לאחר הסופר-קופה, לדאבל, אחרי אליפות שנלקחה כמה מחזורים לסיום. מבחינת מבחן התוצאה, לא רואה שום דרך אחרת להגדיר את העונה הזו חוץ מהצלחה גדולה.
מבחינת הדרך? פחות. לא נכנס, לפחות לא בסעיף זה, לסיבות למה ולמי אשם או לא אשם, אבל יש הרבה דברים שהייתי משנה, בייחוד בחצי השני של העונה.
2. השחקן השני המצטיין של העונה?(נסו להיות מקוריים בבקשה, מסי מחוץ לבחירה) - אומטיטי פתח את העונה נפלא, שיתוף הפעולה של אלבה עם מסי קפץ כמה וכמה מדרגות למעלה, בוסקטס היה מעולה וראקיטיץ’ העלה רמה. אבל יש שחקן אחד שהיה מעל כולם - מארק אנדרה טר-שטגן.
הפוטנציאל תמיד היה שם, היכולת לא הייתה מוטלת בספק (לפחות מבחינתי), אבל מה שהשתנה הכי הרבה העונה, זו הבגרות והמיקום. עד העונה היה ניתן לחשוד בו בהתנשאות, וזלזול, עקב כדרורים מרובים. העונה הם נעלמו, לחלוטין, והבחור התבגר בענק.
בפן המקצועי, השיפור הכי גדול אצל הגרמני הוא המיקום. לא זינוקים חתוליים, לא אינסטינקטים הזויים, נטו מיקום. הרבה מאוד מהעצירות שלו העונה היו “פשוטות”, רק בגלל שהוא ידע בדיוק איפה לעמוד, כדי למקסם את הסיכוי להצלה.
עכשיו רק צריך לשמור עליו, ויש לנו שוער לשנים קדימה.
3. שחקן שאיכזב אותכם? האמת שאין שחקן שבאופן מובהק איכזב אותי. מדאולופאו מראש לא היו לי ציפיות, לסמדו יש את העניין הזה של העונה הראשונה שאולי, ואולי לא, מכפר על הרבה בעיות שנראו אצלו השנה. אולי אולי אומטיטי, שלא ברור מה גרם לירידה ברמה שלו - ענייני החוזה, או דברים אחרים שאנחנו לא מודעים לגביהם.
4.מעמד המאמן ? הצליח או נכשל? או באמצע? ואם לדעתכם הוא נכשל, מי הייתם רוצים במקומו (ריאלי לא ברמה של פנטזיה) - אחזור לסעיף הראשון - מבחינת תוצאות, חוץ ממשחק אחד, הוא הצליח מעבר לציפיות שלי, הרבה מעבר. לא, לא בגלל שיא משחקים ללא הפסד, אלא בגלל שהוא התחיל עם קבוצה בעייתית, אחרי קיץ מוזר, אחרי עזיבה של שחקן בקאליבר של ניימאר, הפציעה של דמבלה אחרי משחק וחצי, ועם הנהלה כזו, והביא דאבל. גם לו, מבחינתי, עדיין ניתנת עונת חסד, של לימוד המערכת, לפני שיהיה אפשר לשפוט את ההחלטות שלו בצורה הרבה יותר מועילה. יש דברים שמאמן מבחוץ, בעונתו הראשונה, אולי לא יכול לעשות, ויהיה יותר הגיוני לתת לו עוד “הזדמנות” בעונה הבאה, כדי לגבש דעה קצת יותר מבוססת לגביו.
לכן, אחכה בענייני האשמות בהקשר לאי שיתוף הצעירים וסגנון המשחק. אולי אני אופטימיסט חסר תקנה (ואני לא, אבל נגיד), אבל אני מעדיף לחכות לעונה הבאה על מנת לשפוט אותו יותר ביסודיות בהקשר לנושאים אלו.
החלק בו, מבחינתי, ואלוורדה כשל, הוא עניין חלוקת העומס/סרגל המאמצים. בעונה רגילה, קל וחומר בעונה בה האליפות מוכרעת יחסית מוקדם - היה מקום להרבה יותר מנוחות ורוטציות, בטח ובטח לשחקנים הבכירים. לא רואה סיבה למה פאקו אלקסר לא שיחק יותר, במיוחד לאור החודשים הראשונים של סוארס, בהם הוא היה הצל של עצמו. לא רואה סיבה למה ורמאלן ומינה אפילו לא נוסו, מידי פעם, במשחקים שעל הנייר היו קלים יותר. שלא נדבר על דניס סוארס. מבחינתי זה אפילו לא נוגע לעניין שיתוף הצעירים/שחקני הבית, זה נטו עניין של חלוקת העומס, והבנה שעונה זה מרתון, שמורכב מכמה ספרינטים. מותר לאבד נקודות, ולהרוויח משחקים ושחקנים, לעתיד. לפעמים זה אפילו עדיף.
5. הנהלה וצוות רכש מקצועי- האם ratface aka ברתומאו וחבריו עושים עבודה טובה? (כמו שאתם שמים לב אני לא מנסה להיות אובקטיבי כלפי החלאות) אתה רוצה תשובה אמיתית? אז למה כינויים? למה ניסוחים כאלו?
6. מעמד הלה מאסיה מול הקבוצה הבוגרת- מה דעתכם בקשר לשילוב בוגרים העונה? ציפיות לשנה הבאה? ובכלל האם זה בכלל משנה לכם? העונה, ואין אפשרות להתחמק מזה, לא היה שילוב של צעירים/שחקני בית. נקודה.
מהם ציפיותיי בעונה הבאה? שלוואלוורדה יהיה טייייפה יותר כוח, ושכל הדיבורים על בוסקטס ג’וניור, אלנייה ודניס סוארס הם לא לשווא. אני מאמין שהם לא יזכו להרכב פותח בקלאסיקו, אבל אני כן מצפה ללפחות חלוקה יותר רצינית של דקות בין שחקני הסגל, כך שיתאפשר גם לשחקנים ה"נחותים" יותר לראות קצת דשא, ולהתפתח. השלד, שעוד נשאר, הולך ומזדקן, ולא כל השחקנים יוכלו להמשיך עם כמות הדקות הנוכחית שהם משחקים בשנה.
האם זה משנה לי? ברור שכן. בעולם אוטופי, אני רואה 11 שחקני בית בהרכב, בכל משחק, ועוד 12 מחכים להזדמנות. אבל אני גם מבין שזה לא ככה, ולא יכול להיות ככה, לפחות לא בעתיד הקרוב. לא תחת ההנהלה הזו, לא בתרבות הנוכחית, ולא בברצלונה “אם אנחנו לא זוכים בטראבל זה ביזיון” הנוכחית.
7. צורת משחק - האם ה4-4-2 של ואלורדה השנה זה רק אילוץ או תורת עולמו? שילוב של השניים. אני חושב שזה התחיל באילוץ, והמשיך כ"דרך חיים". שוב, זה עוד אחד מהדברים שאבחן אותו לגביהם בעונה הבאה, כאשר יהיה לו סגל קצת יותר ברור, וללא בלת"מים כמו פציעות קשות אחרי מספר משחקים מועט (חמסה חמסה חמסה, מלח מים מלח מים).
8. שער העונה? יש לא מעט, ובמשחק האחרון קוטיניו סיפק לנו אפילו עוד מועמד. אבל מבחינת דברים שהם מעבר ליופי אובייקטיבי - אינייסטה בגמר הגביע.
9.המשחק המהנה של העונה? יובנטוס, הקלאסיקו הראשון (בליגה, כמובן), הגמר מול סביליה.
10. משחק מאכזב? מוריד את הפסילה שלך, וכן רושם את רומא. בגלל שאני חושב שהרבה יותר מידי מההאשמות בהקשר למשחק הזה הולכות למאמן, ולא לשחקנים.
11. איפה צריכים להתחזק? באיזה שחקנים? שחקנים שצריכים לעזוב? (דמבלה להשאלה, או למכור את סוארז עכשיו) - קטונתי, ואני לא יודע לתת רעיונות לרכש מבחינת שמות, אבל קשר זה חובה, בלם שלישי שאולי יערער קצת על מעמדם של פיקה ואומטיטי (ואולי זה גם יעשה להם טוב) במקומו של ורמאלן. מגן ימני בנוסף לסמדו, קשר אחורי בנוסף לבוסקטס.
לא נכנס כאן, כרגע, למאיפה השחקנים האלה יגיעו - רכש חיצוני או שחקני בית שמועלים לקבוצה הראשונה.
גומש, פאוליניו, וידאל ו-וורמאלן החוצה. לגביי סאמפר? לא יודע. עוד לא יודע מה אני חושב לגביו.
סוארס, מבחינתי, הוא אניגמה. מגיעים לו כל הסופרלטיבים שבעולם, ואני כל פעם נפעם מהמחוייבות וההשקעה שלו. אבל מבחינה ריאלית? לא בטוח שאפשר לסמוך על זה שלא יהיו לו עוד כמה חודשי נפל, כמו בתחילת העונה הזו, ובטוח שהוא צריך לרדת קצת בכמות הדקות. איך גריזמן ישתלב בכל הסיפור הזה? ניאלץ לחכות ולראות.
12. האם אתם רואים בעצמכם קרויפסטה? או שזה לא משנה לכם צורת המשחק וערכים? אלא אך ורק תארים? לא מבין איך זה קשור לדיון של סיכום עונה. זה נושא שיותר מתאים לת’רד משלו.
אבל על קצה המזלג? כרגיל אגיד - לא רק שזה לא נכון לחלק את העולם לשחור ולבן, זה גם מטומטם. לא תמיד הכל עובד עם “או שאתה קרויפיסטה, או שאתה אך ורק בעד תארים ולא איכפת לך מצורת המשחק וערכים”. דברים משתנים, העולם משתנה, וזה ממש לא נושא לדיון בשאלה אחת מתוך 13.
13. ציפיות לעונה הבאה? תארים, תארים ותארים. ועכשיו ברצינות, ולא בהכרח לפי סדר חשיבות - חלוקת דקות יותר מועילה ויעילה, טיפוח שחקנים, טיפוח צורת משחק, בריאות, התנהלות כלכלית טיפה יותר בריאה (או טיפה פחות מפגרת), הצלחה בתימרון בין דמבלה, גריזמן, סוארס, קוטיניו ומסי, משחקים מהנים, ואוהדים שפויים. אה…וכמובן תארים.

שינתי את הנוסח לבקשתך.

ניסיתי, לפסול את המשחק של רומא מאותה סיבה שמסירים את מסי מהשחקן המצטיין בגלל שכולנו חושבים שהמשחק ברומא הוא המשחק הכי מאכזב… אבל אני מאמין בחופש ביטוי :slight_smile:

1. בעיני השאלה הזו רלונטית לעונה הזאת יותר מתמיד, כי נאהב את זה או לא, אבל השנה היה שינוי גדול מאוד בצורת המשחק של ברצלונה. שבשנה זו ברצלונה למשל עולה למשחק ליגה בפעם הראשונה בלי שחקן בית וזה רק לדוגמה, אז כן בעיני יש רלונטיות מאוד גדולה לשאלה הזו.

אבל זה דיון חופשי מי שלא מעוניין לענות על סעיף מסוים רשאי.

מכבד כל דעה.

תודה על ההשתתפות.

הבעיה שלי עם השאלה הזו היא לא רק חוסר הקשר לסיכום העונה, אלא צורת הניסוח שלך לבעיה. מבחינתך יש 2 קצוות, ואין שום דבר באמצע. זה פשוט לא נכון, לא משנה כמה פעמים תחזור על זה.

אז מחקתי את הסעיף …

ברצלונה נתנה חמש דקות לשחקני אקדמיה. בטיס תחת קיקה סטיין נתנה 4000 דקות והגיעה לליגה הארופאית.

דמגוגיה. מבטיח לך שאם לאייבאר היו האמצעים של ברצלונה הרבה פחות שחקני אקדמיה היו מקבלים דקות…

האמת בלי כוונה התבלבלתי בין אייבר לבטיס. אייבר היא הקבוצה היחידה שמתחת לברצלונה…

אם לא הייתי עוקב אחרי סטיין בשנתיים האחרונות, היתי יכול לקבל את זה. הבעיה שאני כן עוקב. וזה ברור לי שמבחינת המאמן שם, זה לא במקרה. אלא מדיניות. דרך אגב. אפשר להתדיין עם הצד השני בלי לצעוק ולעקוץ.

לא צעקתי… ועקיצות זה חלק מתרבות דיון אינטרנטית. תתמודד :blush:

לא טענתי שזה במקרה, וברור ששיתוף צעירים זה חלק ממדיניות. אבל באופן טבעי ככל שאתה מצליח יותר אתה זקוק פחות לעזרת האקדמיה.

הדור החריג שהיה לברצלונה בתקופת פפ גרם לאוהדים שלה לאבד את הדרך. שיתוף צעירים זה אמצעי, זו לא מטרה.

[quote=“dkaro, post:12, topic:559”]
ועקיצות זה חלק מתרבות דיון אינטרנטית. תתמודד :blush:

אוקי מקבל, בהודעה הבאה אני ינסה את זה עליך.

ההודעה שלך בעיני זה שילוב של דמגוגיה ובורות (שזה מובן) . לא היה שום דבר חריג או אקראי בדור הזה. הדור הזה נבע מעבודה והשקעה עצומה שיהיתה במועדון . זה התחיל בהקמת הלה מאסיה והערכים שלה. אנשי מקצוע המעולים שהובאו לשם , בקידום של שחקני לה מאסיה לקבוצה הבוגרת. במתקני הספורט שנבנו שם. שום דבר מקרי או במזל. גם עכשיו יש הרבה מאוד כישרונות בנוער של ברצלונה. רק צריך לטפח אותם.
דרך אגב. השחקנים שאתה מדבר עליהם לפחות בחלקם הגיעו מדורות נפרדים. אז אין לי מושג על מה אתה מדבר ב"דור חריג"

עכשיו מה ההבדלים, בין ההנהלה הנוכחית לקודמת ? למה הכל משתנה? האם זה רק צירוף מקרים? או מזל רע? או מדיניות מכוונת? בעיני מבחינה עובדתית, זה מדיניות מכוונת (אני לא יכנס למניעים, כי יותר בפרשנות מאשר עובדות)

מהרגע שרוסל נבחר, כל המדיניות של ברצלונה בקשר לאקדמיה השתנתה מקצה לקצה, זה מתחיל בגירוש של אנשי מקצוע מצוינים שכל האשמה שלהם שהם תמכו בקרויף או לאפורטה. דוגמה טובה זה אוסקר גארסיה, שלמרות ההבטחה המפורשת שהייתה לו (אחרי הקדנציה המוצלחת שלו בנוער) , לא מונה לברצלונה ב, והמינוי המוזר והקרדיט הממושך לאוזביו הכושל. זה ממשיך במינוי של אנשים מהסוג של פפ סגורה למנהל מקצועי של ברצלונה ב, (כל ה10 או 11 שחקני רכש שהוא רכש לברצלונה ב, הם כישלון וצפויים בשנה הבאה להשתחרר) מה שכמובן לא מנע מברתומאו למנות אותו להיות מנהל המקצועי של הקבוצה הבוגרת… (אתה בטח שואל למה? כי לפני כמה שנים, הוא התראיין ואמר שלהגיד לא לקרויף זה להגיד כן לברצלונה) מסתבר, שבקורות החיים אם אתה רוצה תפקיד בברצלונה הנוכחית, אתה צריך להיות אנטי קרויף וזה כבר יסדר לך את הכל…

דוגמה נוספת? זה המינוי של ג’רארד לופס למאמן של ברצלונה ב, מאמן שמהתחלה היה חסר ניסיון והיה ברור שהוא כושל. כמה זמן לקח להם להבין את הטעות? עד שברצלונה ב ככל הנראה תרד שוב לליגה השלישית… (המינוי האחרון של פימיינטה הוא המינוי הראוי היחיד שהם עשו…)

הנוער של ברצלונה זוכה בליגת האלופות וכמעט אף שחקן שם לא קיבל הצעה להארכת חוזה. ועל המצב של הקבוצה הבוגרת, אני כבר מתעייף מלכתוב על זה .

שבברצלונה ב משחקים פחות שחקני לה מאסיה מהקבוצה הבוגרת, אז מבינים שיש בעיה וזה לא צירוף מקרים.
מה רציתי לכתוב פה? שהכל זה מדיניות מכוונת של רוסל וברתומאו.

מה שמצחיק, שאם בשנים הקודמות, זה היה קשה לבוגר לה מאסיה להשתלב בקבוצה הבוגרת, אז השנה זה נהיה בלתי אפשרי להשתלב בברצלונה ב כי מרבית השחקנים שם אלו שחקני רכש. (יש משחקים שבקבוצה הבוגרת יש יותר שחקני לה מאסיה מאשר ברצלונה ב. וזה אומר המון)

אתה לא מבין, האבקת קסמים נגמרה והפסיקו לפזר אותה על הילדים בלה מאסיה, לכן אין דור כזה. נטו מזל.

אין הוקוס פוקוס, גידול שחקני נוער ושילובם בבוגרים זה לא מזל. שימו לב לנבחרות אנגליה הצעירות, מה אתם חושבים שזה מזל? איסלנד זה מזל? השינוי של גרמניה זה מזל? שטויות. הכל זה בנייה, גידול נכון, השקעה אמיתית ושילוב של הצעירים. אפרופו אנגליה, הצעירים שם שקטפו תארים עם הנבחרות הצעירות מתחילים לפזול וחלקם עברו לליגות אחרות בשביל לקבל דקות משחק.

זה לא 100% מזל מן הסתם ולמדיניות יש השפעה, אבל היא הרבה הרבה יותר קטנה משנדמה לכם. כן, בראש ובראשונה זה מזל. כמו שכבר אמרו לכם בעבר, אם זה היה בעיקר מדיניות למה לא כל הקבוצות פשוט עושות את זה?

אתם חיים בסרט, אין לי הרבה מה להגיד חכם מעבר לזה ולכן אפסיק את הדיון פה כדי לא סתם להספים.

לא, זה לא רק מזל. אך זה לא אומר שכל שחקן יגדל להיות מסי ולא משנה כמה תשקיע בו.

אגיד משהו על דור הזהב שמתגאים בו כל כך ואני אלך לקבל פה המון ביקורות.
הסיבה שאותו דור הוא היסטורי היא מסי.

כן צ’אבי ואינייסטה שחקנים ענקיים אך מבחינת רמה הם לא מיוחדים יותר משאר הקשרים הגדולים שהיו בתקופתם. לצורך העניין לטעמי אלונסו ומודריץ נמנים איתם באותה רמה.
אבל לאינייסטה וצאבי היה את מסי שהוא השובר שיוויון הגדול ביותר שהיה אי פעם בכדורגל העולמי, והעונה הזאת במיוחד ממחישה זאת כשברסה בינונית בטירוף לוקחת דאבל כמעט ללא הפסד.

בעולם בו מודדים יכולת של שחקן לפי הסובבים אותו, ולפי כמה הקבוצה שמסביבו מסוגלת לזכות בתארים, לשחק לצד מסי זו זכות.

אני ממש לא אוהב את הגישה של לשפוט יכולת של שחקן בעיקר לפי תארים קבוצתיים.
אם אותו גול של אדר בגמר היורו לא היה נכנס אז רונאלדו היה פחות טוב באותה שנה ולא היה מגיע לו כדור זהב?
אם מסי היה משחק כמו השנה בקבוצה כמו השנה אז לא היה מגיע לו מעולם כדור זהב?
כמובן שיש חשיבות לתארים קבוצתיים אך זו לא צריכה להיות הדרך העיקרית לבחון יכולת של שחקן.

אז לפני שאקבל בו תגובות של אנשים שקראו חצי משפט ממה שכתבתי:
צ’אבי ואינניסטה שחקנים ענקיים, לא טענתי שלא, אך לא כמו שעשו מהם. הם לא שחקנים של אחד בדורו.

גם לדעתי אך זה לא מפחית מצ’אבי ואינייסטה. ואני חושב שההקבלה הנכונה היא לחשוב על אלונסו, קרוס, מודריץ’, רונאלדו פפה וראמוס כתוצרת מקומית של ריאל בדור אחד-שניים. חתיכת דור זהב לדעתי.

עוד אוסיף בכנות שהנטייה לתלות הכל על מסי (גם אם היא נכונה, וכנראה שכן בשנים האחרונות) באה להפחית מערכה של ברצלונה כקבוצה.
צריך לזכור שנבחרת ספרד תפרה את העולם לפני 10-6 שנים עם הרכב שיותר מחצי ממנו ברצלונה.

הגאונות של צ’אבי ואינייסטה היא לא ביכולות האישיות אלא בחוכמת ניהול וראיית המשחק. בזה אין דומה להם כמעט. ואם הם תלויים במישהו הרי שזה לא במסי אלא אחד בשני. הצימוד שלהם, ונכון הרבה יותר לדבר על השילוש כי בוסקטס הוא לגמרי צלע בלתי מבוטלת במשולש, הוא שווה ערך לחלוץ מסי.

השלושה עשו את האחד ואיפשרו לאחד להיות האחד. בשום אופן לא להפך! תשאלו כל ארחנטינאי!

תפסיקו כבר להגיד שאנחנו חושבים שכל אחד יגדל להיות מסי. זה לא להקשיב לנו, וגם לעוות את הדברים שלנו.

בינתיים אפילו מהספסל אף שחקן אקדמיה לא מקבל דקות, ולא מדבר על ההרכב. אז אם דיברנו על בטיס, כמה דברים:

1. אין להם בעיה של כסף. קנו את בארטרה ב-10 מיליון יורו מדורטמונד.

2. הפלא ופלא, בחודש ינואר בנוסף לבארטרה עלו לבוגרים 3 שחקני מילואים - מגן שמאלי, ג’וניור פירפו, שהפך למגן הפותח. פרנסיס - מגן ימני שהדיח את אנטוניו ברגאן מההרכב. לורן מורון שהפך לחלוץ פותח.

3. כששחקנים מתאימים למערך ולשיטה של המאמן, סביר להניח שזו הדרך אליה המועדון יכוון בהבשלת שחקני המילואים.

4. כשיש כמות גדולה של שחקני מילואים בקבוצה (ואם מדברים על הנתון קודם, הוא לא מתייחס לשחקנים כמו פביאן שכבר שייך לבוגרים) יש עומק עצום, מה שמאפשר למאמן לרווח את העומס. דבר כזה חסר לברצלונה שנשחקה בחודש אפריל (מסי, ראקיטיץ’, בוסקטס בעיקר).

5. כשאין לך מחליף לתפקיד הקשר האחורי, אלא קשר קדמי שמוסט אחורה (עם 3000 דקות על הגב), אתה בבעיה. זה בדיוק המקום לחפש באקדמיה שחקנים כשאין לך בסגל. מה כבר יש לך להפסיד?

6. לגבי מה שדוד אמר, כשיש לך כסף אתה פחות מחפש את השחקנים מהבית, זה חצי נכון. עם מחלקת סקאוטינג משובחת, אתה יכול למצוא בכל העולם שחקנים מתאימים, לא רק בבית. אבל אם יש לך שחקנים איכותיים בבית, למה לא להשתמש בהם ולהתעקש בכח ללכת לכשלונות ברזילאים?

7. כשקבוצת הכדורגל מנוהלת היטב, נכון, ויציב, ההצלחות יגיעו בסופו של דבר. ככה ריאל מדריד. לגבי בטיס, שוב - לא חסר לה כסף, אבל דבר טוב יותר מזה, עוד לפני סיום העונה כבר יש לה 3 שחקני רכש ברמה בהעברה חופשית, והסגל שלה הולך להיות עמוק עוד יותר וברמה גבוהה יותר.

8. עוד דבר - סביר להניח ששחקני המילואים של בטיס, גם אם יקבלו פחות דקות העונה, לא ירוצו לבקש דקות בקבוצות אחרות. זה חשוב בשביל קיקה סטיין שיהיה לו ספסל כזה. לא בטוח אם שחקן רכש מבחוץ היה יכול להיות סבלני ככה, ולא בטוח אם בטיס היתה מביאה מבחוץ שחקן ספסל ברמה של שחקן ספסל ועוד בכסף.

‘הדור החריג שהיה לברצלונה בתקופת פפ גרם לאוהדים שלה לאבד את הדרך. שיתוף צעירים זה אמצעי, זו לא מטרה’.
משפט מעניין ומתמצת. אני מניח שזה הפער בין הבדלי הגישות של מדריד לבארסה, כמו כן אני מניח שזה הבדל הגישות שמצטמצם והולך לכיוון הלבנים, עם הבדל קטן אחד- מדריד יודעת לנצח גם כשהיא לא טובה וגם כשהכדור לא ברגליים שלה, למה? ככה. בארסה לא יודעת לנצח כשהיא לא טובה (וגם מה שיש זה בזכות הפרעוש), בארסה לא יודעת לנצח כשהיא לא משחקת את הסגנון שלה, שנוצר ומשומר החל ממחלקות הילדים.

ברצלונה ב מסיימת עונה בתיקו 0-0 ויורדת ליגה… לליגה השלישית.

זאת נקודה מצחיקה ואירונית, כי בשנים האחרונות איבדנו את הדרך הברסאית והעונה לקחנו אליפות בסגנון שבו ריאל לוקחת גביעי אירופה. לא משכנע, חולשה של אחרים ולא נהנתי מהדרך. תאר לך מה יקרה אם ניקח גביע אירופה באמת בצורה הזאת, אני כמעט מרחם על אוהדי ריאל מדריד…

אין לכם מה להתרגש מדויד שחושב שהכל עניין של מזל, הוא דתל"ש, יש תקווה שבסוף הוא יראה גם פה את האור האמיתי.

מסי לא עשה את צ’אבי ואינייסטה והם לא עשו אותו. הם עשו את ברסה. זהו. הם השלימו אחד את השני, לחשוב שהאמת פשוטה ואחד מהם תלוי בשני זה כמו להאמין באלוהים, סתם הדרך הקלה לראות את הדברים. איניסטה וצ’אבח ביחד עם בוסקטס שלטו בקישור העולמי 5 שנים ביד רמה בכל מקום בנבחרות ובמועדונים כשאף קשר לא באמת מתקרב אליהם מלבד סניידר וגם לעונה אחת, ומסי הוא פשוט השחקן הטוב בהיסטוריה. הם ביחד הפכו את ברצלונה לאחת הקבוצות הכי טובות בהיסטוריה של המשחק.