כאלופי אירופה הגאים, שוב - נסכם עונה, נבחר מצטיין

שלב הסיכומים

זהו זה, המסך יורד על עונת 2017/18. הגמר המצמרר נגד ליברפול נגמר וכך גם החגיגות בכל מקום אפשרי. לאט-לאט שחקנינו מתפזרים מהאנג-אובר היישר למונדיאל. עונת 2017/18. הרגישה כמו חמש עונות, למרות שככה זה בכל עונה של ריאל מדריד. עונה של מאניה-דיפרסיה ממש. התקפי לב בשלבי הנוק-אאוט בצ’מפיונס, דווקא בברנבאו, רגעי שיא אחרים, מרחפים באוויר עם בייל - לצד האשפתות בליגה, קבוצה מוגבלת ושבעה שלא מסוגלת לתת גול. בשורה התחתונה: ריאל מדריד אלופת אירופה שוב, בפעם השלישית ברציפות וה-13 בתולדותיה. התחלנו את העונה כאלופת אירופה הגאה, נתנו בראש בקלאסיקו בסופר-קופה והיינו על האולימפוס - וכך גם נסיים את העונה. Reyes De Europa.

הפעם, בלי הרבה מילים מיותרות מצידי - זה הזמן לסכם את העונה, זו הבמה שלכם:

• סכמו את העונה בפיסקה אחת.
  • האם תגדירו את העונה הזו כמוצלחת. האם השליטה באירופה מעלימה את הפיאסקו העצום בליגה?
  • רגע השיא - בבקשה לציין אחד חוץ מגמר ליגת האלופות.
  • רגע השפל
  • הרגע ההזוי של העונה
  • המשחק הגדול ביותר
  • השחקן המצטיין
  • השחקן המאכזב
  • התגלית
  • הרכש המוצלח והרכש הכושל.
  • שער העונה - מהבומבות של כריסטיאנו ואסנסיו בסופר-קופה ועד למספרת האלוהית של בייל בגמר - הנה רשימה למי שצריך עזרה.

*המאמן זידאן - מה חלקו ביכולת המביכה בליגה, מה היה המהלך הנכון ביותר שלו ומה הוא צריך לעשות בעונה הבאה?

• ההרכב הטוב ביותר עבורכם העונה והשיטה המתאימה לריאל מדריד[כמובן שאפשר לפרט יותר מבחירה אחת].
    האם מעמדו היה בספק בשלב מסוים מבחינתכם?
  • כריסטיאנו רונאלדו - על חצי העונה הראשון, על הפיניש, על מה שיהיה לדעתכם בעונה הבאה ומה הייתם רוצים שיקרה.
  • גארת’ בייל - עד כמה נכון לבנות עליו ככוכב ראשי שוב, האם הריצה המטורפת שלו ובעיקר הבריאות הגופנית, דבר שלא קרה בריאל מדריד עד עכשיו(חמישה חודשים ללא פציעות) - לא סינוורו אותנו?
  • קיילור נאבאס - האם ריאל מדריד צריכה לחפש שוער אחר, ומי? והאם בכל-מחיר?

• עוד הסתכלות שלכם לקיץ - מי צריך להגיע ומי צריך לעזוב.
    האם לא הגיע הזמן לגלאקטיקוס, והאם ניימאר זו עסקה כדאית בהתחשב במחיר, או שני כוכבים גדולים אחרים לדוגמא?
    ומה לגבי השחקנים המשלימים - אודריוזולה למשל, בלם חדש, אולי מריאנו מליון כגיבוי, ועוד.

• ומה בעיקר צריך לעשות כדי שהקבוצה הזו תשחק כדורגל גם בליגה ותציג חשיבותה של רצינות. הסגל זכה בהכל אבל מדובר בשתי אליפויות בעשור.

• אוף-טופיק לסיום: מה דעתכם על הסיקורים והדיונים בפורום וגם האתר והפייסבוק שלנו. מה לשמר ומה לשפר?

• ספרו על רגע מיוחד שלכם בעונה החולפת - משחק שבו הייתם, מרצ’נדייז מרתק ועוד ועוד…

• האם יש נכונות מצידכם לארגן איזו צפייה משותפת של משחק גדול במונדיאל או לשחק כדורגל בשרב הזה ואחר-כך לדפוק שווארמה?

אני אציג את הבחירות שלי בהמשך ואמלא סיכום עונה נרחב. אני מקווה שאתם אוהבים אותי בסה"כ, זה חשוב לי.

אם אפשר להוסיף עוד שאלה.

הייתם חותמים על העונה הזאת בתחילת העונה?
הייתם חותמים שהעונה הבאה תלך בדיוק כמו העונה הזאת? (השפלות בליגה ובקלסיקוס, אבל לסיים עוד עוד תואר אלופות ביד?)

הסיכום שלי. אחרי אירועי היום אולי אפשר גם לעשות סיכום עידן . . .

סכמו את העונה בפסקה אחת .במשפט אחד: איכשהו ניצלנו ברגע האחרון.
האם תגדירו את העונה הזו כמוצלחת. האם השליטה באירופה מעלימה את הפיאסקו העצום בליגה? הייתי מגדיר את העונה כ" לא כישלון " . התואר האירופי נחשב בעיני רוב כל כך יוקרתי אז הוא לבדו מונע מהעונה להיות קטסטרופה. מבחינתי- קיבלנו בסוף דובדבן מתוק במיוחד בדמות הזכייה באותה עונה גם בכדורסל, היסטוריה שלהבנתי אף מועדון מעולם לא עשה!
רגע השיא - בבקשה לציין אחד חוץ מגמר ליגת האלופות ניצחון 1-3 בברצלונה בסופר-קאפ.
רגע השפל הפסד 3-0 לברצלונה בבית
הרגע ההזוי של העונה הפסד בית והדחה מהגביע מול לגאנס.
המשחק הגדול ביותר יש את הניצחונות על יובנטוס ועל באיירן, ואת הסופר קאפ מול ברצלונה, אבל בשבילי זה הגמר מול ליברפול. וממש לא בגלל הרמה, הוא פשוט היה הכי מרגש, לכל אורכו.

השחקן המצטיין קשה לבחור כי כמעט כולם מבחינתי היו מתחת לרמה המצופה. ראמוס ווראן הפגינו בסיום העונה מנהיגות ויכולת גבוהה, אבל ההגנה הייתה רוב השנה גרועה. אם חייבים לבחור – אז את לוקאס ואזקס, למרות שבמצטבר שיחק בערך רק מחצית מהמשחקים, לדעתי הוא היחיד שעמד ואף התעלה על הציפיות.
השחקן המאכזב כאמור הרוב אכזבו. חלק, כמו מרסלו וקרבחאל התחילו את העונה בצורה מחרידה. איסקו לא הופך (בינתיים?) לכוכב ברמה של צ’אבי/אינייסטה בשיאם, וגם אסנסיו לא עשה את הפריצה שקיוויתי שיבצע העונה. אני אישית הכי מאוכזב ממודריץ’ , לדעתי קשר שהוא למעשה על תקן “עושה המשחק” בריאל מדריד חייב להציג נתונים התקפיים הרבה יותר טובים.
התגלית לצערי אין . . . אשרף חכימי?
הרכש המוצלח והרכש הכושל לא חושב שאפשר לבחור מוצלח או כושל. לצערי הם כולם היו . . .לא רלוונטיים. תאו הרננדז שיחק יחסית לא מעט, והיה לדעתי פעלתן אבל אפרורי. אפשר אולי לומר שמאכזב שדני סבאיוס לא ממש שיחק, כי בדקות הספורות שהוא כן שותף זכור לי שהוא הציג יכולת טובה מאד, הכניס אנרגיות לקישור המנומנם.
שער העונה המספרת של בייל. גם בגלל המעמד.
המאמן זידאן מבחינתי מעולם לא עמד בספק (לא יודע מה היה בפועל במועדון במהלך העונה, האם שקלו באיזשהו שלב לפטר). אני חושב שרק מעט מהאשמה עליו בכישלון בליגה, פשוט רוב השחקנים היו במשך חצי עונה ויותר ביכולת ירודה ועל הספסל הפעם לא היו פתרונות. קצת אכזב שכאשר הליגה כבר הייתה אבודה הוא לא נתן לשחקני הספסל הצעירים לשחק, אבל כנראה הוא עוד לא סומך עליהם מספיק וגם לא רצה לערער את הוותיקים, שידע שיצטרך אותם כדי לזכות בצ’מפיונס. ההצלחה הגדולה שלו- ידע לשרוד את המשבר וסיר הלחץ, ללכד שורות, למנוע התרסקות גם באלופות ואפילו לזכות. מה צריך לעשות בעונה הבאה- לחזור בו מההתפטרות :grin:
כריסטיאנו רונאלדו מה שקרה בתחילת העונה די דפק אותו, ללא ההרחקה ההיא לדעתי הוא מגיע ל- 35 שערים בליגה ואפילו מוסיף פה ושם בישולים. מה הייתי רוצה שיקרה? שיישאר וייתן עונה של 50 גולים וללא הרחקות מטופשות. הוא יהיה בן 34 אבל הבנאדם סוס ופנומן פיזי, אם מישהו יכול (טוב, אולי לא 50 גולים אבל איזה 35 לפחות . .) זה הוא.
גארת’ בייל הייתי רוצה שיישאר וישחק קבוע, לדעתי כשהוא בריא מדובר בסופרסטאר עם “כל החבילה” . אבל מציאות לחוד- ולבנות עליו זה כנראה הימור גדול מדי.
קיילור נאבאס לדעתי יש כרגע עמדות שהרבה יותר דחוף לחזק ולשנות מאשר השוער.

ההרכב הטוב ביותר עבורכם העונה והשיטה המתאימה לריאל מדריד? שיטה- לדעתי 3-3-4 , העיקר שאחד מ-3 הקשרים יציג כישורים ונתונים התקפיים גבוהים (מספר דו ספרתי של בישולים ו/או שערים), ויהיה חלוץ נורמלי שייתן תפוקה רצינית לצד שני הכוכבים שאיתו (ואני מניח שאותה שלישיה קדמית תכלול כוכבים . . ).
עוד הסתכלות שלכם לקיץ - מי צריך להגיע ומי צריך לעזוב.
לא יודע כרגע לגבי השמות. ברור לי שצריך חלוץ רציני ולא בנזמה, ושכנראה אי אפשר יותר להמשיך עם קרוס-מודריץ’. צריך לקבל החלטה אסטרטגית- האם כבר בעונה הבאה מקדמים ברצינות את אסנסיו והצעירים האלה שהובאו בקיץ- סבאיוס, יורנטה, מאיורל, אפילו ואייחו, או שהם ממשיכים לקבל פירורים או עוזבים/מושאלים.
מה צריך לעשות כדי שהקבוצה הזו תשחק כדורגל גם בליגה ותציג חשיבותה של רצינות. הסגל זכה בהכל אבל מדובר בשתי אליפויות בעשור כנראה שבריאל קודם כל הדבר החשוב ביותר הוא מאמן רציני שיודע לזכות באמון השחקנים וההנהלה, ושידע להתעלות טקטית בעיקר במשחקים מול ברצלונה (לא סתם זו כנראה המשרה הקשה ביותר בכדורגל). כמו כן חובה: סגל רחב, וכמה שחקנים חדשים ורעבים בעמדות מפתח. בעיקר צריך סגנון משחק שמבוסס על הפעלת לחץ, הרבה אנרגיות ואגרסיביות.

הייתם חותמים שהעונה הבאה תלך בדיוק כמו העונה הזאת? ממש לא. שום דבר לבד מזכיה בכל התארים לא מספק.
הייתם חותמים על העונה הזאת בתחילת העונה? ראה תשובה קודמת. אבל אם כבר נגזר עלינו לזכות רק באחד התארים, אז לפחות שבאחרים לא תזכה ברצלונה, ואז זה פחות נורא.

אוף-טופיק לסיום: מה דעתכם על הסיקורים והדיונים בפורום וגם האתר והפייסבוק שלנו. מה לשמר ומה לשפר? אחלה. נהנה לקרוא ולעקוב כבר שנים .
האם יש נכונות מצידכם לארגן איזו צפייה משותפת של משחק גדול במונדיאל או לשחק כדורגל בשרב הזה ואחר-כך לדפוק שווארמה? מונדיאל – בכיף. מציע את מתחם שרונה ת"א. מוותר על השווארמה. ובמקום כדורגל- לשחק כדורסל!!

עמיר???

אתה המועמד שלי להחליף את זידאן! ואת לאסו! ואת דונצ’יץ’!

בונקר!!! בונקר!!! לשבור רגליים!

עמיר, אתה אגדה :heart_eyes:

:grin:ואללה גיא- רעיון . שפאבלו לאסו יעבור לאמן את הכדורגל. לעמוד בלחצים הוא יודע
ניר- בספר שלי הפאול של ראמוס על סלאח זה ליטוף קל

אני חושב שאם זה מה שאנחנו מקווים שיצא מאיסקו, אז יש לנו בעיה של ציפיות. צ׳אבי בשיאו הוא ארגיובלי גדול שחקני ספרד בכל הזמנים אחרי ראול, קשה לי לראות את איסקו מגיע לרמה הזו. שיעשה קריירה כמו דוד סילבה ואני יהיה מרוצה ממנו.

לגבי הריענון, הוא צריך להיות קודם כל בהתקפה. את השאר יש להתאים למי שנמצא שם.

מה שמטריד אותי זה שעונת בנייה כמו שאנחנו יודעים שצריך לעשות היא לא משהו שממש משתלב עם זה שאנחנו ריאל מדריד

אוף טופיק גדול, אבל למה אחרי ראול? בעיניי צ’אבי ברמה אחרת, עם כל הכבוד.

ואינייסטה מעל שניהם.

לא מסכים. דעתי היא שצ’אבי מעל כולם ואינייסטה שני לו.

כי לא היה ולא יהיה כמו ראול. וזה כל כך סנטימנטלי שאני אפילו לא יכול להתחיל דיון מבלי להגיד לך שהוא הכי גדול נקודה.
ולגבי צ׳אבי או אינייסטה, מסכים ואף חושב שאין מקום להשוואה. רוב אוהדי בארסה לא יודו בכך מאהבה לאנדרס, אבל אי אפשר להשוות מנוע להגה כוח.

התחלתי לענות על השאלות אבל אני חושב שהתשובה על רובן דיי ברורה ולא מעניינת, אז אסכם בכלליות ואשלב התייחסות לסיכום של עמיר :heart:

זו עונה שהחלה בחטא של החלשת הסגל, עם תחושת שובע ניכרת במיוחד אחרי שני הניצחונות על בארסה בסופרקאפ. המפעל הזניח והארור הזה יצר שני תהליכים שסיימו לנו את העונה באוקטובר: עם השתן שעלה לנו לראש עוד היינו יכולים להתמודד, אבל גרוע מכך - אחרי הסופרקאפ בארסה הבינה את מצבה. אני לא חושב שהיינו לוקחים אליפות גם עם חאמס ומוראטה ואפילו אם היינו בגישה הנכונה מתחילת העונה. מבחינת תוצאות, בארסה עשתה עונת ליגה היסטורית והיא לא מוערכת על כך בגלל דברים כמו סגנון, שיטה וצ’מפיונס - אבל בשביל לקחת אליפות צריך נקודות.

בסך הכל קשה לומר על עונה שבה זוכים בצ’מפיונס שמדובר בכישלון טוטאלי. אין דרך טובה מזו לסיים cycle של קבוצה שבסופו של יום תיזכר כאחת מ2-3 הגדולות בתולדות המועדון.

מבחינה מקצועית זידאן הוא האלוהים. גילה יצירתיות, פרגמטיות וגמישות טקטית יוצאת דופן ובסוף אפילו סיפסל את קארים. הוציא בירה מסלעים, לא מים. מבחינת השחקנים אני לא יכול להתלונן על הותיקים שכבר לא מסוגלים לתת 50 משחקים טובים בשנה, האשמה היא של מי שהחליט לא לרענן את הסגל (זידאן-סאנצ’ס-פלורנטינו). האכזבה המשמעותית היחידה שלי היא מאיסקו שאחרי פתיחת עונה מצויינת חזר להיות בינוני ולא יציב. אסנסיו המשיך את ההתקדמות אבל לא מספיק בעיניי. קרבחאל ירד ביכולתו, בין היתר בגלל ענייני בריאות, אבל הוא עדיין מגן מצויין ואין לי תלונות אליו. השאר עמדו ברמת הציפיות שלי, אשר לגבי רובם היא אינה בשמיים.

שחקני העונה הם רפי וראן ואחריו מרסלו. עמיר צודק שההגנה שלנו גרועה, אבל זה לא בגלל הבלמים לדעתי. וראן באופן אישי הוא הבלם הכי מרשים שראיתי בחיי, שילוב של פפה וראמוס, וזה בלתי נתפס שהוא רק בן 25. עונה מושלמת. מרסלו התחיל את העונה ביכולת בינונית אבל בסיכומה של עונה הוא השחקן הכי מרגש בקבוצה, שחקן ההתקפה הכי טוב וגאון כדורגל.

בעונה הבאה צריך לפחות כוכב התקפה חדש, רצוי שניים. בייל קראק אבל אי אפשר לסמוך עליו, בנזמה מזמן לא בעניינים וכריסטיאנו לא ברמה אבל כמו בקיץ הקודם - אקבל השארות שלו ואני חושב שאפשר למזער נזקים אם הוא יהיה רק ברחבה. רצוי גם שינוי תפיסה בקישור שלא חייב לערב רכש. מסכים עם עמיר שהאנרגיות צריכות להשתנות, אנחנו חייבים להפסיק לספוג בכל משחק ובאופן לא טרוויאלי הדרך לעשות את זה היא גם באמצעות שחקני התקפה חדשים שיוסיפו אנרגיות, אגרסיביות ויידעו להחזיק כדור. וקצת פחות טוני קרוס.

וכמובן - ראול חייב להתחיל להשתלט על המועדון, אם הוא לא רוצה לחזור לשחק אז בתפקיד מקצועי. אין עוד מלבדו.

שפאבלו לאסו יעבור לאמן את הכדורגל. לעמוד בלחצים הוא יודע

שמענו על חשיבות המאמן בכדורסל שלך, בסוף אליפות אירופה מוכרעת על ריבאונד התקפה אחרי שתי החטאות עונשין. מקרי כמו שוער שזורק כדור על בנזמה.

לא יודע אם הכי מרשים שראיתי בחיי (בכל זאת ראינו עוד כמה, קנאבארו בשיאו ועוד) אבל בהחלט מרשים, כאמור עדיין לא יכולתי להביא את עצמי לבחור שחקן מצטיין מההגנה, אפילו שהמצב הגרוע שלה הוא לא באשמתו.

קודם כל אני נוטה לפרגן ובכל זאת לתת לבנזמה קרדיט כלשהו על השער. :grin:

כמובן שבניגוד לכדורגל בכדורסל זה אף פעם לא באמת מוכרע על מהלך אחד :wink:
אבל דווקא המהלך הזה הדגים לנו איך רוח מועדון הכדורגל סוף סוף חזרה גם לכדורסל:
זה הרי היה מהלך “ראמוסי” טיפוסי , של טריי תומפקינס השחקן שלקח את הריבאונד. הוא למעשה דחף שם, נתן “קטנה מאחורה” לניקולו מלי המוכשר-אך-עדיין-נאיבי (ליברפול?) מתחת לעיניי השופטים שלא שרקו, כי כמו שכל מביני הכדורסל יודעים בשניות האחרונות השופטים מעדיפים לא לשרוק על מה שמוגדר “גבולי” (מה שמעורר אצלי שוב מחשבות על הכדורגל- והסיום מול יובנטוס).

טריי תומפקינס הזה הוא שחקן שבשנה הראשונה בקבוצה היה “out” לגמרי, לא מחובר, ורבים חשבו שמדובר ברכש כושל שלא יצליח במועדון, אבל לשמחתנו לא רק שהוא התגבר אלא השתלב במלוא המובן, כפי שראינו בסוף משחק האליפות.

אני זה שפתח את הדיון ובאיחור ענק בכל-זאת ארשום כמה מילים לסיכום, כבר הכנתי כתבה גדולה לסיכום העונה אבל זו אולי מהפעמים הבודדות שאני ‘גונז’ חומר באתר, פשוט לא הספקתי\הצלחתי\רציתי מספיק לסיים.

אני לא יכול להגדיר את העונה ככישלון כי ליגת האלופות זו ליגת האלופות ורק בעוד כמה שנים נוכל באמת לעכל את הזכיות הרצופות וההיסטוריה שהקבוצה הזו, ריאל מדריד של כריסטיאנו-ראמוס-זידאן עשתה, כשיחזרו ימי שמינית הגמר העלובים. כמובן שבאוגוסט חשבתי שנשייט לאליפות והיה כיף בסופר-קופה, אבל גם בליגת האלופות, וזו הייתה זכייה קשה[תמיד צריך מזל] - ראינו לעתים למה הסגל הזה כל-כך מתקשה.

מבחינת זידאן, עצוב מאוד שזה נגמר גם אם פרש בשיא, חגגנו את הזכייה שבוע ואז הגיעה הפצצה הזו, אני חושב שלבנות את ריאל מדריד בעידן שאחרי כריסטיאנו לדוגמא או לערוך שינויים גדולים בקיץ וליצור קבוצה שתזכה בכמה אליפויות רצופות - זה גם כן אתגר גדול וכבר עשור לא זכינו שנתיים ברצף(קאפלו-שוסטר, 2006/07 ו-2007/08) אבל הוא לא רצה להתלכלך.

השחקן המצטיין של העונה לדעתי הוא רפאל ואראן שלא פעם תיקן את ראמוס, התחושה הייתה שהיה בריא קצת יותר, תמיד היה שם בשבילינו במשחקים הגדולים בליגת האלופות וגם הוא בראיונות לתקשורת אמר שהייתה לו עונה טובה, רק שיישאר בריא והכל יסתדר, באמת. במקום השני: מרסלו שכבש בשמינית, ברבע ובחצי הגמר ובמקום השלישי אבחר בגארת’ בייל, קצת משונה אבל כן.

כריסטיאנו רונאלדו מקבל קטגורייה נפרדת, השחקן המצטיין וגם המאכזב בעת ובעונה אחת. איך הוא דפק את הכדור בחיבור שם בסופר-קופה והוריד חולצה, ואז יצא לחופשה וחזר רק בינואר. כועס ומאוכזב, לא רק על הציטוט האומלל בגמר, אלא על חצי שנה שהיה בחזקת נעלם. אבל הוא גם החזיר לי את החשק לראות את הקבוצה הזו עם אותו רצף מטורף ובחצי השני של העונה כבש בכל משחק גדול גם בליגה.

האמת שהתחלתי לדרג את משחקי העונה, בשקלול של איכות היריבה, חשיבות המשחק והתוצאה ועוד ועוד. ואפתיע אתכם אולי: בחרתי במשחק בטורינו, יובה-ריאל ברבע הגמר כמשחק הגדול שלנו העונה. כל גול בצבע, בעיקר כריסטיאנו אבל גם שואו של מרסלו, תוצאה היסטורית, תחושה שאנחנו ‘המלכים של אירופה’ ועוד ועוד.
במקום השני בחרתי בגמר ליגת האלופות מן הסתם למרות שריאל מדריד היא הקבוצה היחידה שמשחקת בהליכה אשכרה במעמד כזה. במקום השלישי - ההתפוצצות בקאמפ-נואו בסופר-קופה, ניצחנו בעשרה שחקנים, אחרי שיפוט אומלל - כשכל גול בצבע. במקום הרביעי בחרתי את הקלאסיקו בגומלין, ‘כשפיקה הרגיש חסר אונים’. במקום החמישי: הניצחון בברנבאו על פאריס(3:1).
את העשירייה סוגרים משחקי ליגה חביבים: סוגרים את נאחס המאסטייה עם 4:1 על ולנסיה[מקום 6], מחצית גדולה על סביליה בברנבאו עם 5:0[מקום 7], כשהברנבאו מתפוצץ - 7:1 על דפור בפתיחת הסיבוב השני[מקום 8], אחר-כך בחרתי ב-6:3 המשוגע על ג’ירונה - 'כריסטיאנו ג’ונג’ל[מקום9], ובמקום העשירי את הניצחון 6:0 על סלטה, הפרידה מהברנבאו הייתה חיובית אבל התוצאות שלנו העונה בבית היו קטסטרופה.

גם את שערי העונה דירגתי, זה היה כיף, הנה אלה שנותרו בחוץ:
גארת’ בייל נגד סלטה ויגו - שער שמראה את כל הארסנל ההתקפי של בייל - המהירות, ההשתחררות מהבלם והסיומת הנפלאה לחיבורים| מרסלו נגד אייבר - מבצע קבוצתי נהדר שסיים משחק מר בטעם מתוק. עקב של בנזמה וסיומת מעולה של הברזילאי| אסנסיו נגד ברצלונה בסופר-קופה בברנבאו - חלק מהאוהדים עוד לא הספיקו להתיישב כשאסנסיו שוב הפעיל את רגל שמאל הקטלנית ושלח כדור לתקרת השער של טר-שטגן| גארת’ בייל נגד ריאל סוסיאדד באנואטה - איסקו שלח מסירת עומק אלכסונית מטורפת עוד מהחצי של ריאל מדריד ובייל הפעיל את מנוע הסילון שלו וכבש בצ’יפ. גולאסו עם זכרונות מגמר גביע המלך. כריסטיאנו נגד אתלטיקו - ריאל עולה ליתרון בדרבי בברנבאו - גארת’ בייל חרש את הקו והרים לרחבה וכריסטיאנו בדיוק מושלם הצליח לבעוט לפינה ולהכניע את אובלאק.

image

ועכשיו לטופ 10 שלי: איסקו מסובב לחיבורים של סלטה בשער אופייני[מקום 10]| טוני קרוס נגד ולנסיה במאסטייה - מהלך קבוצתי יפה עם עקב של קובא, וגם גול שהופך את הניצחון לתבוסה[מקום 9]| השער הבא הוא קאסמירו נגד לגאנס, משחק מסירות נפלא מרגל לרגל וסיומת אדירה, הכל מהיר, חד ומדויק[מקום 8]| השער הבא הוא הוולה של גארת’ בייל נגד בורוסיה דורטמונד אחרי בישול של קרבחאל[מקום 7]| השער המחשמל של מרסלו נגד יובה(איך הוא חשב לעזאזל להקפיץ מעל בופון בצורה עדינה ברגל החלשה הוא המקום השישי[מקום 6]| את הטופ 5 פותח הגול הפסיכי של אסנסיו נגד לאס-פלמאס מחוץ לרחבה, האמא של החיבור מה שנקרא[מקום 5]| אחר-כך שוב אסנסיו נגד בארסה בסופר-קופה אבל בקאמפ-נואו, השער שפלורנטינו מחא כאפיים[מקום 4]

והנה הטופ 3: כריסטיאנו נגד בארסה בסופר-קופה - זה הכל בייחד - חשבנו שהוא חלוד, ואז הוא סיחרר את פיקה וסובב לחיבור בצורה מושלמת, הוריד חולצה, הטירוף, התשוקה[מקום 3]| במקום השני המספרת של כריסטיאנו רונאלדו נגד יובנטוס וכל מילה אחרת פשוט מיותרת|

ושער העונה שלי: המספרת של גארת’ בייל בגמר - לא באמת צריך להכביר במילים. מספיק לראות את המספרת הזו, ואז לצפות בה שוב, ואז לשמוע את השדרים ברחבי העולם. הביצוע הנפלא כשלעצמו(גם אם פחות יפה מהמספרת שבמקום השני), גודל המעמד, דווקא העובדה שמדובר בגארת’ בייל שפתח את המשחק על הספסל וחגג בטירוף כפי שלא חגג גם לא בדסימה או בגמר גביע המלך. גם אם גארת’ בייל יעזוב את ריאל בקיץ - הוא השאיר מתנת פרידה מדהימה. הוא היה על המגרש רק שתי דקות, החל את בניית המהלך בצד ימין בכלל. ריאל מדריד הניעה כדור וכרגיל זה הגיע למטרה - מרסלו, שהרים ברגל ימין. גארת’ בייל עלה למספרת, אנחנו עפים באוויר ולא רוצים להתעורר מהחלום. גולאסו מארץ הגולאסויים. ונסיים בניתוח ה-‘שגיא-כהני’ - ‘זה שער שצריך לנצח את גמר ליגת האלופות’. בשורה אחת עם זידאן נגד לברקוזן ב-2002, וגם עם הגול של מנדג’וקיץ’ בגמר אשתקד.

כמה מילים לגבי הקיץ: אני חושב שזידאן הוא המאמן שהיה יכול לעשות את הצעד הגדול וזה לחתוך בפרות הקדושות אבל לצערי זה לא יקרה. מקווה שהסאגה של המאמן תסתיים בהקדם ואנחנו חייבים גלאקטיקוס חדשים להתקפה. את בייל הייתי מוכר עכשיו ונפרד ממנו יפה כשהמחיר שלו הרקיע שחקים וכמובן את קארים בנזמה.
אין לי רעיון איך הקבוצה הזו תתחיל לשחק ברצינות בליגה, לכל אחד משחקני הסגל יש מעט אליפויות יחסית, אולי צריך להשמיע להם את ההמון של ליגת האלופות ברקע. ואני חושב שקשה לקבוע על שיטה אחת ממש טובה אבל לעתים האמצע שלנו לא משיג את המטרות שלו, הקבוצה משחקת כדורגל איטי והתלות במגינים פסיכית. השחקנים הצעירים שהגיעו איכזבו: ואייחו מרגרינה, תיאו מאוד-מאוד לא מלוטש, קשה לי להאמין שיורנטה מתאים. בורחה מאיורל צריך לעזוב כדי לקבל דקות משחק וסבאיוס לא נספר אז בלתי-אפשרי לתת ציון.