בואו להצביע בסקר :: מי צריך להיות המאמן החדש?

קצת מזכיר את ההיגיון של רוברטו מרטינז. באיזה עולם מאמן כמו מיצ’ל שיש לו כמעט אותה כמות של הפסדים וניצחונות עדיף על מאמן כמו סארי?

אני עומד על ההקבלה שלי ללושה כי מיצ’ל סה"כ זכה באליפויות ביוון. שלא לדבר על לאודרופ שמאמן איפשהו במדבר כרגע. סארי מתמודד מול יובה במוד מכונה ששותה לו את השחקן הכי טוב שלו ועדיין כמעט לקח אליפות בליגה הרבה יותר רצינית עם כדורגל פנטסטי.

אגב, הוא מבוגר ממיצ’ל בארבע שנים ומלאודרופ בחמש.

באיזה עולם מאמן כמו מיצ’ל שיש לו כמעט אותה כמות של הפסדים וניצחונות עדיף על מאמן כמו סארי?

באותו עולם שבו זידאן ופפ מקבלים את ריאל מדריד וברצלונה בלי שאימנו קבוצה רצינית מעולם.

לושמבורגו הוא דוגמה לאיש מקצוע טוב ומוכח, ותיק וקפדן, שבין הרקורד שלו להצלחה במקום כמו ריאל מדריד אין קשר. רפרנס יותר טוב למיצ’ל ולאודרופ הוא שוסטר - מאמן שיש לו שם כשחקן עבר גדול, נערץ בספרד בתקשורת ובקרב האוהדים, שמקבל סגל כוכבים שלא ממש נכון ומסוגל לקבל שינויים מהפכניים.

אם סארי מגיע לריאל מדריד לא תראה הנעת כדור מדוגמת בין קיילור, קרבחאל ו-וראן אלא בעיות סטייל בניטז ושחיטה תקשורתית. חלק מזה נובע מהדרך בה פלורנטינו מנהל את המועדון, אבל זה לא היה אחרת תחת אף נשיא בהיסטוריה כך שזה לא ממש בר שינוי. זאת ריאל מדריד וככה נראה מועדון שבעליו הם הסוסיוס.

לא סומך על פלורנטינו.
אחרי שהנחית כאן את בניטז אני חושש שהוא מסוגל להביא לכאן את סקולארי או ונגר.

ואגב סארי, זה לעשות לו עוול לתאר אותו רק כמי שמייצר הנעת כדור.
קאפלו לא סתם אמר עליו שהוא מביא לכדורגל משהו שלא היה קודם ופפ גם אמר דברים ברוח דומה.
מדובר במאמן מבריק שגם מתאים לרוח המדרידאית. הרבה יותר מקונטה או אלגרי.

ואגב סארי, זה לעשות לו עוול לתאר אותו רק כמי שמייצר הנעת כדור.
קאפלו לא סתם אמר עליו שהוא מביא לכדורגל משהו שלא היה קודם ופפ גם אמר דברים ברוח דומה.

זה אחלה והכל, אבל זאת ראיה מאוד צרה שלא עומדת במבחן המציאות.

עכשיו תדמיינו שם למטה את סרחיו ראמוס, טוני קרוס ורונאלדו.

אני לא מציג כאן את דעתי, כלומר האם זה מעניין אותי שהמאמן מעשן או נראה כמו דוגמן, אלא פשוט מביא ניתוח של המציאות למה אין לזה שום סיכוי להצליח. העבודה שסארי עשה בנאפולי כמעט ולא רלוונטית לעבודת המאמן במועדוני על. זה פשוט לא אותו מקצוע. סארי טקטיקן שמלמד שחקנים כדורגל, לא מנהל של חדרי הלבשה מלאים באגו והאיש שצריך לעמוד כל שלושה ימים בפרונט מול עשרות עיתונאים. הוא גם מעיד על עצמו שהוא לא מתעסק בענייני רכש ובניית סגל, אגב.

אוף טופיק ואולי עדיף בדיון אחר (מקסימום נעביר) - האם זה חיסרון בעיניך? והאם זו סיבה (אולי יחד עם אחרות) לטעון שהיתה עדיפה שיטת בעלות יותר סטנדרטית?

מסכים איתך לגבי המורכבות שבמעבר כזה.
אני כן חושב שמאמנים גם יודעים לעשות שינוי ולהתאים את עצמם למועדונים אחרים.
הוא יודע שנאפולי זאת לא ריאל וקוליבאלי הוא לא ראמוס.
האם הוא מסוגל לכך? בכנות, אינני יודע.

מה שכן, אין מאמן שהייתי רוצה לראות את שיטת המשחק שלו בריאל מדריד יותר ממנו.

גיא ברמת העיקרון אנחנו די מסכימים, נאפולי זה דבר אחד וריאל מדריד זה דבר אחר לגמרי. הנקודה שלי היא שאם האופציות הן סארי, לאודרופ או מיצ’ל לדעתי ההימור המושכל ביותר הוא סארי.

מקווה מאוד שאכן ניצנחו את ברצלונה במירוץ אחר רודריגו הברזילאי.
מדובר לדעתי בכישרון הכי גדול שראיתי בשנים האחרונות. יותר מויניסיוס גם. יליד 2001! לא להאמין.

מבחינה מקצועית נטו בודאי.
השאלה בעייני היא לא האם סארי יכול להתאים את עצמו לריאל מדריד, אלא האם גזר הדין שלו לא נקבע עוד לפני שהעביר אימון אחד. מה שנקרא: זה לא הוא, זה אנחנו.

אוף טופיק ואולי עדיף בדיון אחר (מקסימום נעביר) - האם זה חיסרון בעיניך? והאם זו סיבה (אולי יחד עם אחרות) לטעון שהיתה עדיפה שיטת בעלות יותר סטנדרטית?

דיקטטור טוב עדיף על דמוקרטיה, אבל לאן מוביל שלטון של דיקטטור רע?

נשמע לי כמו נימוק מוצלח כנגד בעלות פרטית, אבל מה לגבי חברה ציבורית?

נראה לי שהמועדון בעצמו לא יודע את מי הוא רוצה כמאמן. זידאן טרף לפלורנטינו את כל הקלפים. גם נתן לו התראה של 24 שעות על עזיבה ככה שאי אפשר היה להתכונן ולחפש מאמן מראש.

אני לא מתפלא שפוצ’טינו ואלגרי לא מעוניינים לבוא. הרבה יותר פשוט לחכות 4 שנים ולהגיע לריאל בעידן שלברצלונה כבר לא יהיה את מסי בשיאו. המאמן הבא שלנו גם יצטרך להתמודד עם ההזדקנות של ארבעת שחקני המפתח שלנו - רונאלדו, מודריץ’, ראמוס ומרסלו. הם עמוד השדרה של הקבוצה וכולם מעל 30. בקיצור זה לא הזמן האידיאלי לאמן את ריאל. שלא לדבר על זה שלהיכנס לנעליים של זידאן אחרי 3 גביעי אירופה זה גם בעייתי.

זה משאיר לנו רק מאמנים ששיאם מאחוריהם כמו ונגר, או מאמנים בלי עקרונות שפשוט ישמחו לקחת את הג’וב בלי להעמיד דרישות, או מאמנים צעירים בלי ניסיון.

איך שאני לא מסתכל על זה קשה לי לראות את המאמן הבא מצליח פה. מי שזה לא יהיה אנחנו ניכנס לתקופת מעבר אלא אם כן נצליח להנחית פה כוכב על כמו ניימאר או אמבפה למשל שיצליחו לסחוב את הקבוצה במרתון של הליגה.

המדיניות החדשה של להחתים שחקני פלא ברזילאים תמורת 45 מיליון יורו מוצאת חן בעיניי. כשכל שחקן טוב עולה היום 150 מיליון אז משתלם להוציא גם סכומים כאלה על הבטחות. גם אם ויניסיוס ורודריגו (בתקווה שנחתים אותו) לא יתפתחו לשחקני על עדיין הם אמורים לצאת שחקנים סבירים לפחות, ויהיה אפשר למכור אותם במידת הצורך בהפסד של 10-20 מיליון לשחקן. הימור ששווה לקחת.

בעייתי בעיניי עבור ארגונים שמטרת העל שלהם אינה להרוויח כסף אלא לנצח בכדורגל.

עבודה מעניינת שנעשתה בנושא

מיצ׳ל ולאודרופ לדעתי האופציה שצריכה להיות האחרונה, הם לא מחוספסים מספיק ועדיין לא ברמה של לאמן קבוצה עם חדר הלבשה כמו של ריאל, מצד שני גם לזידאן לא היה כזה רזומה לפני שנכנס לתפקיד.

מבחינתי לפני קלופ פטוציניו סארי או כול כוכב אחר הבחירה הראשונה שלי זה גוטי, למרות שגם לו אין עבר כזה גדול חוץ ממה שהוא עשה עם הקבוצת נוער (גם אז לא ממש עקבתי אחריו ולא ממש עקבתי לגבי סגנון האימון שלו) לדעתי יש לו את האש והכוח אומנם לא להמשיך לשלוט על ליגת האלופות אבל לפחות להשאיר אותנו כקבוצה של חצי גמר גמר ליגת האלופות - להאבק על אליפות יותר מהשנה האחרונה,במיוחד עם רכש נכון.

לגבי הרכש מסנטוס הוא נראה שחקן די מוכשר, מקווה שישמור על יציבות ויממש את הפוטנציאל שלו, יש לי תחושה שהמועדון בונה לאט לאט ובשקט התקפה ברזילאית שהולכת להיות בתקווה בעידן פוסט מסי רונאלדו ההתקפה הטובה בעולם, וכזאת שתוכל להעמיד מספרים בכול עונה בקצב של עידן רונאלדו מסי. עם ההגעה של וינסיוס שיגיע כנראה בחורף או בשנה הבאה ,רודריגו שיגיע כנראה ביחד איתו וניימאר עם הדיבורים הלא פוסקים מהתקשורת וכול שחקן ברזילאי במדריד את זה רק הזמן יגיד.

אני חייב להגיד, שזה מאוד מאוד נשמע בכל ראיון של פוצ’טינו כשהוא נשאל על ריאל, שהוא משתדל במקסימום האפשרי להשאיר את הדלת פתוחה לריאל בלי לפגוע ברגשות טוטנהאם.

אני עדיין חושב שהוא המועמד בעל הסיכויים הגבוהים ביותר להגיע.

הוא נמצא במקום מאוד מסובך משום שרק עכשיו האריך חוזה. אני מתאר לעצמי שאם היה תחץ חוזה שלא הוארך לפני חמש דקות הוא היה אקטיבי יותר.
אבל נעזוב רגע רגשות וכל מה שמעבר - אומרים שבכדי לשחרר אותו ריאל תצטרך לשלם 48 מיליון יורו.
אמנם לא נהוג לשלם בכדי להחתים מאמן, אך האם זה באמת סכום משמעותי עבור ריאל מדריד? הרי כולם בערך מסכימים שהוא המאמן המתאים ביותר.

האם עדיף לנו להשקיע 48 מיליון פחות ברכש כדי לקבל את המאמן הנכון?
לטעמי בסכומי ההעברות של היום מדובר בסוג של גרושים. וחושב שלריאל יש מספיק אחרי השנים האחרונות כדי להביא 2 שחקני התקפה ושוער, ובוודאי אם יתלוו לזה מכירות של בייל בנזמה ונבאס/קאסיה.
ריאל צריכה מהפכה בהתקפה, ההגנה והקישור במצב מצוין ומאוד אידיאלי.

שווה לנו להשקיע 48 מליון יורו בשביל להביא את המאמן הנכון, אבל אין לך מושג לפני הרכש האם הוא המאמן הנכון. ובשונה מרכישה של כוכב על, החתמת מאמן זה מהלך הרבה פחות ודאי. אין ספק שלמאמן יש השפעה, אבל היא קטנה מאשר אלו של השחקנים ואני בשום פנים ואופן לא הייתי מחתים מאמן עם דמי מעבר של 48 מליון יורו.

אם נעשה חישוב כולל של הפרמטרים החשובים להצלחת מאמן אני חושב שפוצ’טינו עונה על כולם. הוא ההימור הרציונלי ביותר.
גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישיותית. מבחינה מקצועית חשוב לזכור שהוא לא רק מאמן גדול, אלא כזה שמתאים לסגנון של ריאל. הרבה יותר מקונטה או אלגרי.
מבחינה אישיותית הוא נחשב מאמן חביב על שחקניו. דבר חשוב מאוד בקבוצה כמו ריאל מדריד.

קשה לי לא לראות אותו מצליח.

אני באמת מנסה להבין- גם אם פוצ’טינו חתם על חוזה, הוא לא יכול פשוט להתפטר? כנראה זה יותר מסובך מזה; אשכרה אין מאמן באופק. הייתי מביא את קונטה בכל הכוח, מאמן שלא סופר ומבדיל בין אף אחד, בקלות יעשה כאן קצת ניקוי אורוות.

ברור שההשפעה של המאמן פחותה משל כל השחקנים ביחד, אבל למעט מקרים חריגים לדעתי היא גדולה משל כל שחקן בנפרד. לכן זה לא כל כך מופרך להוציא סכום כסף גדול עבור מאמן, מגמה שהולכת וקוראת בשנים האחרונות.