בואו להצביע בסקר :: מי צריך להיות המאמן החדש?

אז לאחר שזידאן עזב אותנו באופן מפתיע מספר ימים בלבד לאחר הזכייה השלישית ברציפות בליגת האלופות, המועדון בוודאי יחפש להחתים מאמן חדש בהקדם האפשרי על מנת שנוכל להתכונן להעונה הבאה באופן מיטבי. בורסת השמות מוכרת פחות או יותר, ותרד זה יהיה המקום לדון באופציות השונות.

נכון לעכשיו נדמה שפוטצ’ינו וגוטי אלו המועמדים העיקריים, כאשר ניתן פה ושם לשמוע גם את השמות של קלופ, קונטה, סארי, אלגרי, לאודרופ וראול. האוהדים בספרד, לפחות, כבר בחרו במועמד שלהם.

כתבות שונות על האפשרויות: ספורט 5, מארקה.

אז מי הבחירה שלכם?

• פוצ’טינו
  • קלופ
  • אלגרי
  • קונטה
  • לאודרופ
  • גוטי
  • ראול
  • ונגר
  • אחר
0 מצביעים

בטעות לחצתי על פוצ׳טינו, אבל אף אחד לא נראה אטרקטיבי. הסיבה היא שכנראה המאמן הוא משני בהצגה הזו, ומה שפרז יחליט שעושים בקיץ הקרוב זה מה שבאמת יקבע את גורלנו.

אתה יכול להחליף בחירה, תלחץ על “הסתר תוצאות”.

זה אמנם נכון שהרבה פעמים נותנים משקל עודף לחשיבות המאמן ולא מתייחסים מספיק לנושא של המזל (לזידאן למשל היה המון מזה), אבל שגורל העונה הקרובה לא תלוי במי יהיה המאמן זה כבר אמירה קיצונית לצד השני…

הראש אומר פוצ’טינו, הלב אומר גוטי. ועם ריאל מדריד אני הולך עם הלב.

לא אמרתי לא תלוי, אמרתי פחות תלוי מאשר מה שפרז יחליט לעשות. אם נפרדים מרונאלדו ובייל זה בעל השפעה גדולה יותר מאשר מי יאמן.
מזל יכול להיות (או לא להיות) לכל מאמן ועם או בלי מהפכה בסגל.

בחרתי בגוטי בשביל הצחוקים. מעניין אותי איך יש לו פרצוף לצעוק על שחקנים שמעגלים פינות באימון :joy:

וברצינות, גם אני לא מייחס חשיבות גדולה מדי למאמן, אולי אפילו בפרט בריאל מדריד, ואני חושב שיותר חשוב שהוא יהיה מישהו שהשחקנים מעריכים ומתחברים אליו. הניסוי עם זיזו היה מוצלח ואמנם גוטי הוא לא כוכב ברמה של הצרפתי אבל הוא מדרידיסטה בנימי נפשו, מכיר את המועדון ולדעתי יש לו גם את הכריזמה הדרושה. גם זה שביום טוב הוא היה לא פחות מגאון כדורגל לא מזיק. אופציה ממש מעניינת.

החלום הרטוב באמת זה אלונסו או ארבלואה. אבל עד שזה יהיה ריאלי, צריכים להצמד למציאות ולכן מהאופציות שבאמת קיימות הייתי רוצה לראות כאן את פוצ’טינו.

גם התקווה שלי הייתה שצ’אבי אלונסו יהיה המאמן הבא שלנו אחרי זידאן אבל זה יצא מוקדם מידי. זידאן היה אמור למשוך עוד כמה עונות.

סארי חסר בסקר. הוא נתן עונה גדולה בנאפולי וכרגע בלי קבוצה. הבעיה שהיו לו התבטאויות שוביניסטיות והומופוביות בעבר מה שכנראה יגרום לבעיה תדמיתית מול נותני החסויות.

לדעתי כל מאמן שיגיע הולך להיכשל אם הוא לא יעשה שינוי מהותי בסגל. חייבים מאמן שיהיה מספיק חזק כדי לדרוש ולקבל מפלורנטינו את מה שהוא רוצה. מוריניו וזידאן הצליחו להשפיע על ההעברות. בניטז נכשל בגלל יחסי אנוש אבל אפילו הוא הצליח לקנות את קובאצ’יץ’ ולהחזיר את קאסמירו ולוקאס שספק אם היו בקבוצה לולא הוא. אם המאמן הבא לא יתעקש להיות גורם מכריע בבניית הסגל אז הוא יגזור על עצמו כשלון.

אני מאוד מקווה שיראיינו את כל המועמדים ויחתימו רק את מי שרוצה להחליף את בנזמה ולרענן את השורות. מי שחושב שהוא בא לקבוצה מושלמת ואין הרבה מה לשנות ייכשל ואסור להחתים אותו.

שואל ברצינות, ובעיקר בגלל חוסר היכרות עם הדמות - ארבלואה יכול להיות מאמן ריאל? לא מבחינת האם יש סיכוי שהוא יהיה מאמן, אלא האם יש לו את היכולות/כשרון/הבנה כדי למלא תפקיד כזה?

אני באופן אישי חושב שכן. יש כאלה שיחלקו עליי אבל תמיד ראיתי בו כדמות חיובית וכמנהיג בחדר ההלבשה. הוא לדעתי יכול להיות הפתעה נעימה וזה שהוא היה מגן סבבה ולא עילוי כמו זידאן, לא הופך אותו אוטומטית לחסר כשרון או הבנה. גם קלופ היה שחקן סביר מינוס ושלא נדבר על מוריניו ותראה לאן הם הגיעו.

שחקנים שמחזיקים הרבה זמן ברמות האלה חייבים להיות עם הבנה כלשהי. ברור שצריכים לבדוק ולהריץ אותו בקבוצות הנוער לפני ולראות איך זה מסתדר. אם בכלל הוא יפנה לכיוון האימון.

בסקרי האוהדים, גם במארקה וגם ב-AS(למעלה מ-120 אלך מצביעים) - יורגן קלופ מנצח ובגדול, עם 41% בסקר השני למשל.

עוד משהו שאפשר לשים לב אליו, כתבה ב-AS על המאמנים של ריאל מדריד תחת פלורנטינו פרס. ‘הוא יודע מה הפרופיל המנצח בריאל מדריד גם אם הוא לא אוהב את זה’. נכתב שפרס עצמו דווקא מחפש רס"רים קשוחים ומאמנים שלא יעשו לכוכבים חיים קלים, אבל אחרי שקמאצ’ו בקושי החזיק מעמד, בניטס היה כאן חצי שנה ומוריניו עזב בטעם מר - ברור מה כן מצליח בריאל מדריד: דל-בוסקה-אנצ’לוטי-זיזו זכו ב-19 מתוך 23 התארים של ריאל מדריד בעידן פרס.

כשראול הוא אחת האופציות בסקר אז הקול שלי אוטומטית יילך אליו, וברצינות: אף אחד מהשמות לא מספיק טוב, ריאל מדריד גדולה על הרבה מאוד. לא אוהב את זה שפוצ’טינו ‘לא עף עלינו’ ורוצה שנרדוף אחריו. אלגרי וקלופ מאמנים טובים. גוטי כמאמן וראול עוזר - חלום.

מאוריציו סארי. נאפולי של השנים האחרונות הייתה אחת הקבוצות המרשימות בעולם. מה שסארי הוציא מהקבוצה הזאת זה מעל ומעבר.
ברמה המקצועית אין ספק שמדובר באחד המוחות החריפים בעולם הכדורגל.
השאלה היא אם הוא ידע לעשות את ההתאמות כמאמן ריאל מדריד. בעיקר ברמה החברתית והתדמיתית.

אגב יורגן קלופ.
דורטמונד וליברפול שלו הן קבוצות סופר מלהיבות. אלא שזה בערך מה שמביא קלופ.
כשיש לך רביעייה כ"כ מהירה כמו סאלח פירמינו צ’מברליין ומאנה אז קלופ הוא מספר אחד. במשחק הלחץ והמתפרצות הוא מאמן מבריק.
אבל כשיש לך איסקו, בנזמה, מודריץ קרוס ורונאלדו זה פחות יעבוד. הרי קלופ לא יביא איתו את כל החולייה ההתקפית מליברפול.

אנחנו צריכים מאמן שינצל את הטכניקה הגבוהה של שחקנינו וישדרג אותה. בתוספת של עוד שחקן או שניים בהתקפה.
בקיצור, יש מתאימים ממנו.

או שאנחנו צריכים מאמן שאשכרה יבנה משהו שהוא מאמין בו. קלופ (או כל אחד אחר שיגיע) לא צריך להביא איתו את כל הרביעייה מליברפול כדי להצליח להנחיל את הסגנון שלו, הוא יכול להביא שחקנים אחרים. העיקר שיביא ובעיקר שיחתוך.

ברור שלא.
גם פפ עם הקבוצות הנמוכות שלו לא ינסה להגביה כדורים לרחבה.
אבל הרעיון במאמן הוא לא רק להוציא את המקסימום מהקיים אלא להביא שחקנים חדשים ולשפר את הקבוצה.
מוריניו רצה בריאל קבוצה שטסה מהר קדימה אז הביא את די מריה ואוזיל.
אם קלופ יגיע (לא הבנתי מאיפה צץ הרעיון שיגיע) אז הוא לא ישאיר את ההתקפה הנוכחית, לא חושב שאיזהשהו מאמן בעולם ישאר עם הbbc במידה ויגיע.

שתי כתבות קצת סותרות לגבי אלגרי שהפך למועמד הבכיר לאימון ריאל מדריד כנראה. הראשונה: במארקה וב-AS כתבו על ‘הסיבות’ לכך, בין היתר התחושה שהמעגל שלו ביובה הסתיים, האובססייה לצ’מפיונס וכך שחוזהו לא ארוך כמו של פוצ’טינו(2023) או קלופ(2022) כאשר טוטנהאם עושה שרירים לגבי הארגנטינאי ולגבי קלופ נצטרך לשלם פיצוי של 32 מיליון יורו. עוד נכתב שהיחסים בין המועדונים טובים.

מצד שני ב-AS מפרסמים הבוקר שאלגרי דחה את צ’לסי לפני כחודש ‘מסיבות אישיות’ מה שהסתמן כתירוץ, והוא רצה לשמור נאמנות ליובה, כך שיכול להיות שהוא לא הולך לשום מקום.

עריכה: במארקה כתבו עכשיו שאלגרי דחה את ריאל מדריד(לפי הגאזטה האיטלקי) בשל נאמנותו ליובנטוס. ותראו שם את הבת הלוהטת שלו חוגגת עוד סקודטן.

איכשהו יש לי הרגשה שכל קבוצה אחרת בעולם מחתימה מאמנים בקלות, ורק אצלנו זה הופך לסאגה שמזכירה מעבר של שחקן-על (מעברים שהם אובייקטיבית מסובכים יותר).
מקווה שיזדרזו כי יש המון עבודה הקיץ ועוד מעט מונדיאל.

טוב, אז בגדול נראה שהמצב דיי רע מבחינת המחליף של זידאן. כל השמות הגדולים לא פנויים או לא רוצים.
תוכנית ב’ לפי מארקה: מיצ’ל או לאודרופ.

ב"רקורד" הפורטוגלי שוב חוזרים להחלטה של כריסטיאנו לעזוב.

ובענייני רכש בברזיל טוענים שאנחנו קרובים לחטוף לברצלונה את רודריגו בן ה17 מסאנטוס תמורת 45 מיליון יורו.

מיצ’ל ושות’ זה לחזור הישר לימי לושמברגו העליזים. חשבתי שנגמלנו מהחרא הזה. לא מבין למה לא סארי.

לא רואה את פלורנטינו מביא איטלקי מבוגר, קשוח ואפור שמעשן באימונים ולא זכה מעולם בתואר לברנבאו. עם כל הכבוד להנעת הכדור של נאפולי. זה יותר דומה לימי לושמבורגו…