המאמן לופטגי :: הולך הבייתה כבר באוקטובר

לדעתי חוץ מפוצ’טינו (בטוח) ואלגרי (אולי) אף מאמן לא נפנף אותנו כי לא פנינו לכל השמות שהוזכרו. זה שהתקשורת זרקה 30 שמות ואפילו עד וילאש-בואש הפורטגזי הם הגיעו לא אומר שזה באמת נכון.

קונטה למשל בטח לא היה על הכוונת כי הוא מאוד נוקשה והיה מסתכסך עם הכוכבים מהר מאוד. השחקנים שלנו מפונקים והם מעדיפים מאמנים נוחים כמו אנצ’לוטי וזידאן על פני מאמנים בסגנון בניטס וקונטה. ללופטגי יש אופי נוח מעבר לעובדה שהוא מכיר לא מעט שחקנים שלנו מהנבחרת וגם טוב עם שחקנים צעירים. אחרי פוצ’טינו הוא כנראה הבחירה הכי הגיונית. אולי לא בחירה מלהיבה (האמת אחרי זידאן כל בחירה לא הייתה מלהיבה במיוחד) אבל על פניו הבחירה הכי מתאימה.

בעוד כשעה נשיא ההתאחדות החדש, רוביאלס, יקיים מסע"ת. יש עיתונאים שמשערים שלופטגי לא יעמוד על הקווים בעוד שלושה ימים נגד פורטוגל. stay tuned.

• כרגע הכל ספקולציות, כי עד שלא יודעים מה קורה בסגל קשה להתייחס למידת ההתאמה של המאמן
  • מסיבות שכבר צויינו, זהו תפקיד מסובך שסביר מאד להיכשל בו ולא משנה מי האיש. גם הסבירות שיפוטר תוך זמן לא ארוך די גבוהה
  • שיקדם צעירים והוא עשה את שלו מבחינתי
  • לא מאמין שהוא יפוטר מהנבחרת עכשיו

מעניין למה ספרד אישרו את הפרסום, הרי מבחינתם הם לא יוצאים טוב כאשר בכל תוצאה מלבד זכיה יאשימו אותם ואת לופטגי שהראש שלו לא היה במונדיאל וישפטו כל החלטה שלו בנוגע לשחקני ריאל בנבחרת.

ולעניין לופטגי כמאמן, אני פחות אוהב את סגנון המאמנים הספרדים הזה ששמים קשרים בהתקפה.
איסקו שחקן נהדר שמקומו בהרכב שלנו, אך על חשבון קרוס או מודריץ כמוציא לפועל מהקישור, כסוג של אינייסטה מדרידאי, שחקן שקשה לשמור ושעם דריבל אחד יפתח את המשחק.
בהתקפה איסקו נעלם יחסית, אין לו את המהירות כדי לעבור בלם שפחות מנסה לתקוף אץ הכדור ויותר מנסה לחסום אותו מלעבור, ולא מדובר בשחקן חד מידי. תוסיפו את העובדה שמדובר בשחקן שחייב את הכדור לרגל ואנחנו מאבדים כוח משמעותי בהתקפה.
מדובר בשחקן נהדר ללא ספק, אך מעטים השחקנים שאהיה מוכן לקבל אותם כשחקנים חופשיים מעל הקישור וכל אלה הם שחקנים שלמים יותר מאיסקו.

בנבחרות לשחקנים קל יותר לבלוט כי מדובר בתחרות פחות קבוצתית, כלומר בניסוח מוצלח יותר מדובר בקבוצות הרבה פחות מאורגנות, הרבה פחות מאומנות ובכללי ברמה ירידה יותר בגלל היעדר הכימיה הקיימת בקבוצות. לשחקנים קבוצתיים בגלל זה קשה לבלוט, מצד שני שחקני ההתקפה יכולים לחגוג מול הגנות לא מתואמות וקישור לא מאורגן.

במסיבת עיתונאים שמתרחשת כעת יו"ר ההתאחדות הספרדית מודיע רשמית שלופטגי מפוטר מאימון נבחרת ספרד.

נשבע שאני לא מבין. אני מסכים שבגדול לופטגי היה ממש לא בסדר (בהנחה וזה לא היה באישור שלהם), אבל הם עכשיו רק החמירו את המצב. מקרה קלאסי של תהיה חכם ואל תהיה צודק…

אני חושב שזו החלטה אמיצה וצודקת מהצד שלהם, וכמובן שלא האמנתי שהם יקבלו אותה. מבחינה תדמיתית אסור להם להמשיך להעסיק מאמן שחותם בקבוצה שניה וחצי לפני המונדיאל, זה איתות רע כלפי השחקנים והאוהדים. פתאום הוא הופך למאמן של חצי מהנבחרת, זה לא מקצועי, נראה רע ויכול להשפיע לרעה על הדינמיקה.

@dkaro לפעמים העקרונות חשובים מהתוצאה, לטעמי זה מקרה כזה (וזה מצטרף לכך שגם ככה לא חשבתי שיצא מהם משהו במונדיאל הזה, אבל זו כבר סתם הערכה שלא שווה הרבה).

מבחינתנו זה בסדר גמור. יכול להתחיל לעבוד על העונה הבאה מבלי שתקוע המונדיאל באמצע. ברור שמהצד שלו זה לא קל, אבל בסדר, הוא מאמן ריאל מדריד עכשיו.

השאלה מה האידיוטים בהתאחדות יעשו יומיים לפני משחק הפתיחה שלהם. זה לא שהם לא ידעו שהוא הולך לאמן את ריאל - הרי הכל עבר דרכם וקיבל אישור מראש.

מבחינתו זה אחלה. לופטגי מהיום כבר מתחיל את העבודה שלו אצלנו.
מבחינת ספרד מדובר בטעות לדעתי. אבל נהיה חכמים יותר עוד חודש.

הם לא ידעו… זה כל הנקודה. נראה שזה פיטורים של “נעלבנו”. מטומטמים.

לא. לדברי יו"ר ההתאחדות עצמו במסיבת העיתונאים הוא גילה “5 דקות לפני” ההודעה. זה טבעם של סעיפי שחרור, וכנראה שלא ריאל ולא לופטגי דאגו לידע על המו"מ. מעניין גם למה המועדון בחר לשחרר את ההודעה דווקא אתמול. ככל הנראה רצון שלא למרוח את ההודעה עד אחרי המונדיאל ולספוג חום תקשורתי גדול מאד.

@whykds - במה זה שונה מואן-חאל ב-2014 לדוגמה? ההבדלים היחידים הם בתקשורת בין המועדון, המאמן והנבחרת. בעיני ההחלטה התקבלה מהאגו הפצוע של רוביאלס והיא יכולה לעלות ביוקר.

קשה לי להאמין שדבר כזה הם לא ידעו. אבל אני צופה שנים לא פשוטות מבחינת היחס של ההתאחדות לקבוצה. פרמיטיביים מנהלים שם את הכדורגל ואנחנו הולכים לאכול מזה חרא.

ל

לפי רדיו מארקה, השחקנים של ריאל מדריד בנבחרת ידעו על זה. והסתירו משאר השחקנים, אולם אחד השחקנים הדליף לשחקן אחר ואז לופטגי נלחץ ודרש מריאל לצאת בהכרזה.

לופטגי וריאל מדריד “טרחו” לעדכן רבע שעה לפני הפירסום את יושב ראש ההתאדחות הספרדית.

https://twitter.com/davidjaca/status/1006800585344110594

אני מבין את העצבים של ההתאחדות אבל עם כל הכבוד הם יצאו מפגרים.
לא בריא לעשות בלאגן כזה 3 ימים לפני משחק ראשון במונדיאל.
הם היו צריכים לכנס מסיבת עיתונאים אחרי ההדחה (או הזכייה) ולהגיד שהוא מפוטר ולשפוך את הרפש שהם רוצים בדגש שהם לא עשו את זה קודם רק בגלל טובת הנבחרת.

גם ריאל רחוקים מלהיות בסדר שהוציאו הודעה כזאת לפני המונדיאל.

מאמין שהסיבה שמשכו את זה מצד ריאל ולופטגי היא שאיש לא האמין שההתאחדות תהיה מוכנה להקריב את המונדיאל בשביל הכבוד.
זה לא להקריב עונה, זה להקריב 4 שנים! מונדיאל הבא יהיה ללא מספר שחקנים. וחבל כי ספרד היא אחת הפייבוריטיות לזכיה.

חבל שנתנו לאגו לנהל את העניינים. הצדק איתם אבל אם ספרד לא יזכו בתואר יעלה גל של הדים כנגד ההתאחדות.

יאללה שיתחיל לעבוד על הרכש

יש לי ממש דז’ה-וו מבחינת ההתפטרות של זידאן, מסיבת עיתונאים שנקבע במהירות הבזק, אתה בטוח שהולכים להגיד משהו מסוים - והנה קורה משהו אחר, הפוך על הפוך. אז זה היה בחמישי, פחות משבוע אחרי חגיגות הצ’מפיונס - והפעם זה יומיים לפני פתיחת המונדיאל. גם בערך 5 דקות לפני זה קראתי במארקה שהשחקנים, הקפטנים של הנבחרת, ראמוס ואחרים - הניעו את מקבלי ההחלטות מלפטר את המאמן.

לא הגיוני לחשוב על תסריט שהיו שומרים את ההודעה הזו בסוד במשך חודש, ריאל מדריד חשבה בעיקר על עצמה וזכותה. אני עדיין חושב שגם אם זה מסריח - יו"ר ההתאחדות עדיין עוד צעיר בתפקיד, עם פז"ם אפסי, הוא והיירו כבר עושים שריר, אלוהים ישמור. הנבחרת תעבור את שלב הבתים כי זה לא כמו במונדיאל עם הולנד וצ’ילה, אבל לא יודע אם יהיו לה כוחות הנפש והמנטאליות לגבור על נבחרת קשה בנוק-אאוט.
המונדיאל אוטוטו, אי-אפשר למצוא מחליף נורמלי ביומיים, מי יאמן, סלאדס? זה לא שיש עוד חודש למשל; מעבר לכך ברור שלופטגי מרוכז כל-כולו בנבחרת והיו מסתכלים עליו עכשיו בזכוכית מגדלת, ואם היה זוכה במונדיאל או אפילו מגיע לחצי הגמר עם כדורגל קסום ואז עף בפנדלים - מישהו היה זוכר את זה? אסור לבטל את מה שנתן לנבחרת הזו.
מהרגעים ההזויים של ספרד במונדיאל לדורותיה יחד עם הפציעה של קניזארס מבקבוק האפטשרייב, השיפוט המכור בקוריאה והיום. מאבקים של אגו וטמטום טהור. חבל

לא הבנתי מה הקשר לאגו. הוא עשה מעשה שלא יעשה ומן הראוי שהוא ישלם על זה את המחיר. זו לא איזו מלחמת קרדיט או אגואים שלא מסתדרים אחד עם השני - הוא אשכרה הזיק לנבחרת במעשה שלו, וזה הדבר האחרון שאתה מצפה ממאמן שמוביל את הנבחרת למונדיאל.
(כל זה מהצד של הנבחרת, מן הסתם).

למה אתה חושב שהוא הזיק לנבחרת? מה כל כך חמור במעשה הזה? הוא פעל על פי החוזה שלו.

נשאל שאלה אחרת: למה לדעתך הם ניסו לשמור את זה בסוד עד לאחרי המונדיאל?

והכי מצחיק שהוא יפוטר אחרי כמה חודשים.