המאמן לופטגי :: הולך הבייתה כבר באוקטובר

לא נראה לי. לא האמנתי בלופטגי מהשנייה הראשונה ואני בטח שלא מאמין בו כרגע.
אין לו דרך, אישיות או ניסיון. בבניטז האמנתי יותר.
שוב, אני שונא פיטורים באמצע העונה, אבל במקרה הזה אשמח לראות אותו בחוץ כמה שיותר מהר.

אני לא יודע איזה קשר יש, אבל אני כן יודע שכאשר המועדון פונה למאמן מסויים ומנהל עימו מו"מ הוא נמצא בעמדת כוח לדרוש דברים. בידיוק כמו שהוא דורש שכר. זידאן לדעתך היה משלים עם עזיבת רונלדו ללא מחליף? קשה לי לראות סרט כזה. הוא כנראה חשב שהסגל סבבה, למרות השחרורים. פה הגענו למצב באמת קיצוני שאם בייל ובנזמה נפצעים אנחנו עם הרכב ברמה של מקומות 3-5.

דרישה לרכש שונה מדרישת שכר כי יש בה צד שלישי… הרכש.

בכל מקרה, לא זוכר מקרה שבו מאמן סירב לחוזה או התפטר ממועדון גדול בגלל שלא היה מרוצה מהרכש. לכל היותר מאמנים מקטרים כמו מוריניו וקונטה.

התזה שלי לא תהיה הכי אהודה כאן כנראה אבל נשבע שלקחתי אוויר ואני לא עצבני כאילו רק עכשיו שריקת הסיום נגד לבאנטה(רק מעט שבוז). כולנו מסכימים שבלי הדסימה - אנצ’לוטי לא ממשיך לעונה שנייה. והנה בעונתו השנייה הוא פוטר למרות כדורגל טוב, למרות שכל השחקנים אהבו אותו ופרס אמר שצריך לקבל ‘החלטות קשות’. השורה התחתונה, כדורגל זה תוצאות.
זה המאזן הכי גרוע שלנו מזה 50 שנה או משהו כזה. שלושה הפסדים רצופים שאינם מתקבלים על הדעת - צסק"א, אלאבס ולבאנטה, וגם הכדורגל רע מאוד בחודש האחרון. אומר שוב, אנחנו לא נזכה בתארים אבל שנישאר תחרותיים והסגל הבינוני שיש לנו שווה יותר ממה שיש עכשיו.
מעבר לכך אני חושב שפיטורי מאמן לא באמת עוברים רק ‘ליד’ השחקנים, זה משנה משהו גם אצלהם. לא כמו במכבי חיפה שעושים ‘נו נו נו’ עם האצבע וכביכול ‘אנשים ישלמו את המחיר בינואר’. לא תהיה מהפכה בסגל אבל זה גורם לזעזוע ולו קל.

בואו נאמר ככה: קונטה נשמע לי כמו חלום לטווח הקצר, וסולארי נמצא בצד השני של המתרס - בחירה די גרועה בהסתמך על התוצאות בקסטיליה. מעניין אם יש משהו באמצע. וייעשה ללופטגי עוול? או.קיי, הוא לא הראשון ולא האחרון.

אגב, כשמדובר על מתן הקרדיט לשחקנים צעירים וזו המומחיות של לופטגי, על מי הזרקור חוץ מסבאיוס שהעונה מקבל מספר דקות משמעותי? אין לי בעייה שאסנסיו יהיה רוב העונה שחקן הרכב. אבל לגבי אסנסיו זה היה ברור. מיהם השמות הנוספים? רגילון? ויניסיוס?

אני לא רואה את לופטגי מוציא אותנו מהמשבר ומחבר רצף נצחונות(לא מתייחס רגע לקלאסיקו) וגם אם אני לא בעד פיטוריו ב-100% זה הימור שכדאי לקחת.

כדורגל זה תוצאות אבל לא בפרק זמן של חודש.

זה הימור שממש לא כדאי לקחת כי הסיכוי להצליח בו אפסי ופוטנציאל הנזק שלו גדול מאוד, ואני אפילו לא מתכוון לתוצאות על הדשא. זה לא מקרי ששני המאמנים האחרונים שהצלחנו להביא מבחוץ הם לופטגי ובניטס.

אנחנו כבר בנובמבר אוטוטו ובעונות החשוכות ההן זמן הפיטורים הוא לרוב בדצמבר, פרטים אצל שוסטר, מריאנו גארסיה ראמון, לושמבורגו ועוד. לא רואה את לופטגי מייצב את הקבוצה ומוביל אותה לרצף נצחונות.
לא אמרת מפורשות, לכן שואל אם לשם אתה חותר - אתה מתכוון שמאמנים חוששים לקחת את הג’וב בשל ההתנהלות של המועדון וזה יהיה ‘כתם נוסף’ כביכול? גם לי היה צורם לראות או להבין שמאמנים בכירים אחד אחרי השני אומרים לנו ‘לא תודה’. אני עוד יכול להבין את אלגרי שהיה נאמן ליובה ובטח ידע שכריסטיאנו בדרך, ופוצ’טינו די כבול בטוטנהאם. אני רואה את ‘שוק המאמנים’ כן יותר פתוח משוק השחקנים של שוברי השיוויון. גם מוריניו הגיע באיחור של שנה, נניח, ולפני בניטס הגיע אנצ’לוטי…

במצב הנוכחי אנחנו ממשיכים להפסיד עם כמה שיאים שליליים בדרך, וכביכול לא קורה משהו אמיתי. פה בנזמה על הספסל, שם מנסים מערך חדש, אבל בת’אכלס ממשיכים כרגיל וזה תמוה בעיניי. אני רואה את המספרים מתיישרים אבל רק במעט. אני לא מצפה שמה שלא עובד במשחקים הקלים כרגע כן יצליח לנו במאסטייה ובמשחקים בדרגת הקושי הזו. אבל בסדר, שכנעת אותי חלקית. יאללה רונאלדו

אני מתכוון שמאמנים שטוב להם בחיים כמו קלופ, אלגרי ופוצ’טינו לא יבקשו מהבוסים שלהם להשתחרר מהחוזה כדי לבוא לריאל מדריד כשהם בשיאם. והם אכן לא מבקשים.

במצב הנוכחי אנחנו ממשיכים לקרטע כפי שהשחקנים האלה מקרטעים כבר חמש שנים (ביום-יום, לא במשחק אחד במאי), מינוס 50 הגולים של רונאלדו. וזאת פחות או יותר הייתה התחזית הפופולרית בתחילת העונה. לא יודע במה שכנעתי אותך, הטענה שלי היא שמאמן הוא שולי, בטוח לא הבעיה העיקרית, ולכן החלפה שלו לא תשנה שום דבר לחיוב.

בטח עוד מעט יכתבו פה בהרחבה על פיטורי ז’ולן, אבל קטע מההודעה הרשמית של המועדון פשוט גורם לי להתפוצץ מעצבים:
“חבר המנהלים מבין שיש פער ענק בין איכות הסגל של ריאל מדריד, בו שמונה שחקנים המועמדים לפרס כדור הזהב – דבר חסר-תקדים בהיסטוריית המועדון, לבין התוצאות שהושגו עד כה”

כדורי הזהב האלה ושחקני השנה של פיפא ושל פרו אבולושן וכל החרא הזה מעוורים ומטמטמים את ההנהלה הזו. זו אמירה הזויה וחוצפנית שמתנערת מכל אחריות. אין שום תקווה עם גישה עיוורת שכזו, שילך בנזמה וכל המועמדים לכדור הזהב לאלף עזאזל.

אותו הקטע בדיוק גרם לי להתפוצץ מצחוק, לא מעצבים.
עכשיו אני סתם עצוב מהמחשבה שמישהו שם בהנהלה אשכרה מוכר לעצמו את הלוקשים האלה.

בנזמה לכדור הזהב!

אחח כל המתכות האלה שחילקו לשחקנים שלנו על ימין ועל שמאל בשנים האחרונות, מי האמין כמה נזק יגרם מהן. לפחות ממה שאני שומע, לאוהדים יש טיפה יותר שכל ורוב התגובות הן רחמים על לופטגי והמצב הלא הוגן שאליו נקלע.

מקוריוז רישמי של המועדון לקוריוז פחות רישמי: בתקשורת מדברים על זה שקונטה מתרחק כי “חדר ההלבשה לא בעדו”. it’s 2005 all over again. רק חסר שאני אחזור מחר מהבית ספר לגלות שלושמבורגו המאמן החדש.

באמת שאני מרחם על לופטגי, לא על זה שפוטר, פשוט כי הוא באמת לא מה שהקבוצה הזו צריכה. אלא על זה שהעסיקו אותו מלכתחילה, גרמו לו להשאר בלי הנבחרת ובלי קבוצה ולא מגיע לו. הקבוצה הזו, כמו שאמרו לפניי רבים וטובים ובצדק, די גמורה. שחקני המפתח כבר לקראת סוף הקריירה, שבעים (משום מה) ועושים רושם שאין להם חשק לשחק כדורגל עוד. צריך מאמן “בלי אלוהים” שיחתוך ויספסל שחקנים שלא משחקים ברמה של ריאל מדריד וידרוש רכש של שחקנים חדשים שיילחמו כל דקה על המגרש. אחד שלא ייתן לשמות לשחק אלא ליכולת. די כבר לחשוב על הרגשות והאגו של השחקנים. הגיע הזמן לחשוב על טובת המועדון והאוהדים

צר לי לאמר, אבל ריאל מדריד זה מועדון מיושן. אופי ההתנהלות של המועדון מאוד עקום וסגור. הדרך שבה חברי ההנהלה מנהלים את העסק הזה, “ריאל מדריד " היא מאוד צרת אופקים, הייתי אומר אפילו דיקטטורית. אנחנו ב2018 וכן, מבחינתי יש קשר ישיר בין הדברים, בין אם זה להבין שריאל מדריד של שנות ה30 זו לא אותה ריאל מדריד של היום ואי אפשר להסתמך רק על העבר ולהציג אותנו כל הזמן כ"המועדון הטוב בהיסטוריה”; מתישהו ההיסטוריה הזו חולפת ואולי חלק לא יאהבו את זה, אבל זה בערך מה שקורה בפועל מאז סוף שנות ה90’.

להגיד כל הזמן "אנחנו ריאל מדריד אנחנו נצא מזה " ושלל אמירות כבר לא תופס מים. ברצלונה של המאניטות והשישיות והתבוסות דיי מחקה את thesis הזה. מה שנותר, זה להתחדש ולשנות גישה שלמה של מועדון שרק מתבסס על תענוגות עבר שלא מעניינות יותר, ויסלחו לי 3 הזכיות ברציפות בליגת האלופות.

הסתכלתי 10 שנים אחורה להשוות בין הרכישות שברצלונה עשתה, לבין הרכישות שלנו:

בסגל של ברצלונה ב2008-09 היו: מסי, אטו, הנרי (ורונאלדיניו עזב באותה עונה). מאז ברצלונה קנתה את: איברהימוביץ’, דויד וויה, אלכסיס סאנצ’ז, ניימאר, סוארז, אלקסר, דמבלה, מלקום וקוטיניו.

בסגל של ריאל מדריד ב2008-09 היו: רובן, RVN, ראול, היגואיין הילד, סביולה (עזבו רוביניו ובאפטיסה). מאז ריאל קנתה את: קאקא, רונאלדו, בנזמה, די מאריה, בייל, אדביור, צ’יצ’אריטו, חאמס, מוראטה, *אוזיל+איסקו.

רק להסתכל על השחקנים שברצלונה הביאה לעומת ריאל ולהבין כמה חוסר מחץ ואיכות, לפחות בהתקפה יש לריאל בשנים האחרונות. חוץ מרונאלדו, כל שאר השחקנים או הגיעו פצועים (קאקא), או נפצעו הרבה (בייל), או לא מספיק טובים והגיעו לתקופה קצרה וזהו (אדביור, צ’יצ’ה). במילים אחרות - חוץ מרונאלדו אין כלום. עם כל הכבוד לדי מאריה ואוזיל וחאמס וקאקא (ויש כבוד), התרומה שלהם לא הייתה מספיקה. נכון, הם בישלו הרבה ולפעמים גם כבשו, אבל הם לחלוטין לא היוו מחץ בהתקפה.

ואילו ברשימה של ברצלונה, כמעט כל שחקן שם (למעט אלקסר או מלקום) זה שחקן על ששווה משהו מבחינה התקפית, תפוקה, גולים, מחץ. מספיק אחד או שניים מהרשימה שלהם אצלינו ואולי משהו היה משתנה. אנחנו 10 שנים עם בנזמה וכלום לחלוטין ואילו אצל ברצלונה עברה סוללת שחקנים מטורפת. וגם אם נילך אחורה, היו להם שחקנים מצויינים בעשור שניים האחרונים (רונאלדיניו, ריבאלדו).

זה מבחינתי המצב. ויותר מזה, אני באמת מאמין שאם תקחו חצי מהשחקנים שלנו, הם יהיו פי אלף יותר טובים ויעילים בברצלונה; תדמיינו את איסקו, אוזיל, או אסנסיו אפילו בברצלונה ואני כמעט בטוח שהיינו מריירים עליהם אחרת. ואילו אצלינו, שחקנים פשוט דיי “מתקלקלים”. השיטה, התשתית, הדרך בה נפטרים משחקנים, התקשורת הזוועתית שרוצחת את המועדון וההתנהלות הישנה שלו.

שלא תטעו, השנים האחרונות היו דיי יפות, ולא צריך להגזים, אבל קשה להתעלם מהאמת ולהעלים עין בגלל כמה זכיות או רונאלדו אחד גדול.

ההודעה הרשמית של המועדון באמת ביזיונית. מה ההיגיון להזכיר בהודעה על פיטורי מאמן שיש לנו 8 שחקנים ברשימת המועמדים לכדור הזהב? ברור שזה הוזכר כדי להטיל את מלוא האשמה על המאמן ולנקות את השחקנים (וההנהלה שאחראית לסגל). הזוי. איך אפשר לחשוב שאין לנו בעיה בסגל ושחלק גדול מהשחקנים שבעים או מעבר לשיא. השחקנים אשמים לא פחות מלופטגי, וכמובן שפלורנטינו היהיר הוא האשם המרכזי. במקום להתחנף לשחקנים כל הזמן שיתחיל לעשות סדר בקבוצה.

לופטגי היה צריך להיות מפוטר, זה ברור לכולם. רק שיש דרך מכובדת לעשות את זה ומה שהמועדון עשה בהודעה זה להכתים אותו. כל כך מיותר ורחוק מאוד מהקלאסה שאמורה לאפיין את ריאל מדריד.

אני שמח שהאוהדים והתקשורת תוקפים את המועדון על ההודעה הזאת.

בינתיים סולארי המאמן. הוא לא פתרון וכל מי שצופה בקסטייה יודע את זה. מצד שני לפחות נזכה לראות את ויניסיוס משחק סוף סוף וגם זה משהו…

אם יש אמת כלשהי בכל הקשקשת ברשת, ומינוי קונטה באמת נפל בגלל הדעות של ראמוס, אז נקבל עוד מאותו דבר. עוד מאמן שראמוס וחדר ההלבשה יוכלו להתעלל בו ולהאשים אותו בכל הטעויות שהשחקנים עושים על המגרש וחוסר החשק שהם מביאים למשחק. שחקנים לא צריכים לדבר הם צריכים לשחק. ולשחק בשביל המועדון והכבוד שלהם. שיימנו את ראמוס למאמן וזהו…

לפי תקשורת המיינסטרים קונטה לא נופל בגלל הדיעות של ראמוס, אלא בגלל שהוא רוצה רכש משמעותי ובריאל מדריד לא מבינים למה כי יש לנו בסגל 8 מועמדים לכדור הזהב.

לפי המארקה לפחות, מה שמקשה על ההגעה של קונטה הן הדרישות שלו - בלם וחלוץ בינואר.

בתקשורת טענו שדבר נוסף הוא הפיצוי השמן שקונטה אמור לקבל מצ’לסי(10.7 מיליון פאונד), שמתבטל במידה והוא חוזר לאמן, וקונטה לא רצה לוותר עליו בתמורה לחוזה לשנה וחצי בלבד אלא דרש חוזה ארוך טווח. בנוגע לראמוס, גם נכתב שקונטה עצמו לא כל-כך אהב לקרוא את הדברים או המסר.

בינתיים לופטגי נפרד בהודעה קצרה וצנועה, בלי שום טינה או מרמור והוא כמובן מתעלם באלגנטיות מהודעת הפרידה המביכה של המועדון - “אני רוצה להודות על ההזדמנות שניתנה לי. תודה לשחקנים על המאמץ והעבודה שלהם כמו גם לכל אחד מעובדי המועדון, על העזרה והטיפול המסור, וכמובן הכרת תודה לאוהדים על העידוד”. לופטגי איחל בהצלחה - “אני מקווה שהמשך העונה יהיה מצוין”. מצד המאמנים, לופטגי עם 14 משחקים הוא השני עם הכי מעט משחקים בהיסטוריה כשרק חוסה אנטוניו קמאצ’ו מקדים אותו(6 משחקים בלבד ב-2004/05).

עוד מעט אני מתחיל לכתוב על התקופה המרגשת של סולארי אצלינו בימיו כשחקן. התמונה הכי מרגשת שלו בריאל מדריד : גמר ליגת האלופות, גלאזגו, 2002, החל את המהלך בשער הוולה הנפלא של זידאן בגמר 2002. אגף שמאל המיתולוגי - סולארי-רוברטו קרלוס-זידאן

פוצ’טינו מנסה לרמוז משהו? זה מה שהוא אמר אחרי ההפסד לסיטי אתמול

The season so far, it’s strange because my feeling is the worst feeling I’ve had in the five years that I’ve been here. I don’t know, it’s so difficult to explain the circumstance because many things happened in the summer that make myself not in my best mood.

בכל מקרה אם קונטה דורש חלוץ ובלם כתנאי לחתימה שלו פה אז הוא המאמן שאני רוצה פה. מאמן חזק עם דרישות מההנהלה ולא בובה על חוטים.

כל האוהדים רוצים מאמן עם דרישות רכש ושאיפות, רק שזה לא מסתדר עם הרצונות בהנהלה…

נשמע כאילו הוא מתלונן על חוסר הרכש בטוטנהאם.