המונדיאל שלב הבתים :: גרמניה הולכת הביתה!

לא אוהב אותו ולא חושב שהוא טוב, אבל הוא גם בדיוק דוגמא טובה לשחקן שנלחם ונותן הכל כשאתה במצב של תיקו שלא מעלה אותך שלב, כמו שצריך.

אז מולר גורש, אבל אוזיל וחדירה חוזרים:

גם גורצקה המוכשר בהרכב בקישור של שלושה.

שאלה, מה ההגדרה של דריבל מוצלח?
כלומר האם זה חייב להיות שעברת שחקן לכיוון העומק או גם לרוחב?

אני עצמי נתקל פה בהמון בעיות בהגדרה הזו, הרי יש דריבל של שחקן מהיר שמשאיר שחקן מאחור ובזכות המהירות גם עוד אחד שהוא ךא בדיוק עבר ופתח את כל המשחק ויש דריבל בו אולי עברת את השחקן אך זה לא קידם אותך לשום מקום כי נתת פס אחורה או שהשחקן גם הצליח לחזור.
בכללי בכדורגל קשה לשפוט לפי סטטיסטיקה, הסטטיסטיקה הכי רלוונטית היא שערים ובישולים וגם היא מאוד מאוד רחבה.

ההגדרה המקצועית לדריבל מוצלח בסטטיסטיקה היא תנועה עם הכדור תוך כדי התחמקות משחקן יריב. כלומר בגדול, לעבור שחקן בהצלחה - כשאתה שומר על הכדור, מבלי לאבד (אם האיבוד קורה אחרי הדריבל הוא עדיין נחשב למוצלח).

לגבי כדרור לעומק - בעיקרון זה אכן נחשב רק כשזה לכיוון השער, אבל נתקלתי כבר בהרבה מקרים של השתחררות משחקן יריב לרוחב ורשמו דריבל. לא כל מאגרי הנתונים מפרשים את זה בדיוק באותה צורה.

רוסיה לא עושה טוב לגרמנים.

מכסיקו ושבדיה עולות ראויות ביותר.

זה על הראש של יוגי. מה לעזאזל עבר לו בראש כשפתח שוב עם אוזיל וסע מחדרה

ווואו המונדיאל הזה… וואו…

נוייר גמר את המשחק, כל-כך מיותר לעלות כשיש עוד 3-4 דק׳ וגם האיבוד המפגר שלו.
אפשר להגיד לזכותו שהוא לא ידע שהשופט החליט שזה יהיה 9 דק׳

זה לא שאם לא זה הם היו כובשים 2 שערים ב4 דקות.
לקח הימור, הימור שידע שיש יותר סיכוי שיכשל אך גם ככה היו צריכים נס כדי לעלות

האמת שעצוב… הבית הזה אחד המוזרים: למקסיקו לא מגיע לעלות אם היא מפסידה ככה 3-0, שוודיה הייתה אפורה, וגרמניה גם כן הייתה נוראית. אם היה אפשר שרק דרום קוריאה תעלה זה היה עושה טוב לכולם.

רק שאלה, כשמקסיקו הייתה בפיגור 1-0 אמרו שמספיק לגרמניה גול והיא עולה. איך זה הגיוני? כשהם היו בפיגור 1-0 הם היו ב+1 ביחס שערים ואילו גרמניה הייתה על 0.

גם אם הם היו מנצחים בפער של שתי שערים עדיין שבדיה היתה עולה עקב יחס שערים טוב יותר. שבדיה ניצחה 3-0 את מקסיקו אל תשכח.

אני שמח בשביל המאמן השבדי, הוכיח עמוד שידרה, והוכיח ששבדיה טובה יותר בלי זלאטן מאשר איתו. כמה לחץ היה עליו להחזיר את זלאטן…

זה ולירוי, כמובן

https://twitter.com/Footy_JokesOG/status/1012002311441223680

זו כבר תופעה- הקבוצות שהודחו לפני תחילת המחזור השלישי פשוט עושות את המוות במשחק האחרון! ואפשר היה לחשוב אחרת מראש- מי שהוגרל מול אחת כזו במחזור האחרון זכה, משחק מול קבוצה שאין לה על מה להילחם. ומהצד השני, מקסיקו התפרקה, צרפת נמנמה ופורטוגל… סתם.

שוודיה מסתמנת כקוץ רציני בתחת- אם אני לא טועה, היא הדיחה את הולנד במוקדמות, את איטליה בפלייאוף ועכשיו עולה על חשבון גרמניה.

למה מקסיקו נבחרת נהדרת, קהל נהדר, בגלל משחק אחד לא מגיע להם לעלות?

מונדיאל שלישי ברציפות שהאלופה המכהנת עפה בבתים. טירוף!

המונדיאל הזה התחיל גרוע מאוד בשלב הבתים, כבר התחלנו כולם עם גינויי סרק ‘המונדיאל הגרוע ביותר’ ועוד ועוד, אבל הדרמה הולכת ומשתבחת, לא ציפיתי לכזה טירוף במחזור הסיום בבית הזה. איזה ברוך של מקסיקו במחזור הסיום, חטא היוהרה וייתכן והעונש יהיה תקרת הזכוכית בשמינית הגמר, כרגיל, עם משחק נגד ברזיל.
מצד אחד אני שמח שאין גרמניה-ברזיל - יום שני זה יום של עבודה, וגרמניה קטסטרופה. מצד שני, זה משחק שגורם לך לפרפרים בבטן עם שני זכרונות כל-כך מנוגדים - רונאלדו מצד אחד ב-2002 וההתעללות הגרמנית ב-2014.

לא ראיתי את המשחקים אבל התעדכנתי בלייב, ובכל-מקרה אני חייב להגיד: לא משנה מה קרה, גם אם גרמניה הייתה שוכבת על השער ולא כובשת והייתה סובלת ממזל רע, וזה לא המצב - אין תירוצים. גרמניה לא רק שלא למדה ממקרי העבר - 3 פעמים שאלופה מכהנת מודחת בשלב הבתים - אני חושב שהיה לה בית מאתגר אבל לא קשה כמו לספרד ב-2014 ומעבר לכך - הם לא למדו את הלקח. וגרמניה היחידה מבין המודחות שהצליחה לנצח במחזור השני של שלב הבתים, בהשוואה לצרפת(תיקו מאופס עם אורוגוואי), לאיטליה(תיקו 1:1 עם ניו-זילנד), ולספרד(הפסד 2:0 לצ’ילה). לא מצליח להבין על מה ולמה קדירה ואוזיל חזרו להרכב, הקיבעון הרג את גרמניה.
זה הפיאסקו הראשון של גרמניה תחת לאב, הם לא נכשלו עד עכשיו באף טורניר והוא לנצח ייזכר כמי שזכה במונדיאל ב-2014 ואימן פרק זמן מטורף בנבחרת, אבל לדעתי זה הזמן להיפרד.

נוייר הוא שחקן שדה בנשמה שכבול לשער. תמיד מחפש סיבה למסיבה/לכדרור. חד משמעית מיותר היה להיות בשליש של קוריאה שלא במצב נייח. הסיכוי אמנם היה קטן בכל מקרה, אבל לא כל כך בהתחשב בתרחישים שראינו בשנתיים האחרונות. חבל מאוד

וכתב הגנה לטוני: הוא הוציא את הכדור מהרגל של דרום קוריאני אחד בתיבת החמש. מה לעשות שהכדור נקרה בדרכו של דרום קוריאני אחר…

במהלך מונדיאל 2010 אמרתי שאני כבר לא מאמין כל כך בגרמנים, ובמיוחד במנטליות שלהם. כל הדיבורים על “מכונה” כבר לא רלוונטים, וזה עוד נכון לפני הטורניר הנוכחי. נבחרת גרמניה של שנות ה-2000 היא אולי מכונה, אך רק כאשר הדברים מתחברים להם מההתחלה-- רביעיה נגד פורטוגל ושביעייה על הראש של המארחת ברזיל הן רק דוגמאות לכך. כאשר המשחק מתחיל טוב מבחינתם, הם בלתי ניתנים לעצירה.

מצד שני, כאשר הדברים לא עובדים טוב בתחילת המשחק, הגרמנים לרוב נראים רע מאוד. הגרמנים של שנות ה-2000 לא מסוגלים לבוא עם תוכנית משחק חלופית (ואולי דווקא זה אומר שהם מכונה, כי אין להם דרך אחרת?!).
הנה תוצאות המשחקים בהפסדים שלהם בשנות ה-2000:
2002: 2-0
2004: 2-1
2006: 2-0
2008: 1-0
2010: 1-0
2012: 2-1
2016: 1-1 (הוכרע בפנדלים)
2018: 0-2

3 שערים בלבד ב-8 ההפסדים האחרונים שלהם.

לזכותם יאמר שאיכשהו הצליחו לנצח ביום שבת, אבל אתה יכול בקלות לראות קבוצה חסרת אונים. אין כמובן ציפיה שקבוצות יפסידו 5-4, אבל חוסר האונים של הגרמנים במשחקים אלה בולט מאוד לעין.

אני חושב שלא הבנת- כשהיה 1-0 לשבדיה נאמר בשידור שמספיק שער אחד של גרמניה (כלומר 1-0) והיא תעלה על חשבונה של מקסיקו .

צודק, אבל אם נבחרת ככה מתפרקת וכמעט מאבדת את זה אז זאת בעיה שלה, וכן, זה יכול לשנות את היחס כלפיה.