המונדיאל שלב הבתים :: גרמניה הולכת הביתה!

הרמה אולי לא גבוהה, כל העולם ואשתו הופכים פתאום לאוהדי כדורגל ובסוף גרמניה מנצחת. אבל עדיין יהיה כדור, יהיו שערים, יהיו סיפורים והיי - זה בטוח עדיף על פגרה. המונדיאל מתחיל הערב ומה יותר מתאים לפתוח אותו מהמשחק הכי לא מרגש איי פעם בכל ענף ספורט אפשרי: רוסיה מול ערב הסעודית.

שתי הנבחרות מדברות בעד עצמן, אז אתם יכולים לנצל את הבמה לכתוב מה שבא לכם על הטורניר, לקראתו ובמהלכו.

אין שום פגרה, ממתי יש חופש ביולי? טור דה פראנס, ווימבלדון, על מה אתה מדבר??

סלח לי על התגובה הקצרה, אבל:
:roll_eyes: (בעיקר על הטור, וימבלדון די מעניין)

רמת העניין במשחק היום דומה למירוץ אופניים, וזה אומר הכל.

פעם אלופת המונדיאל הקודם הייתה פותחת את הטורניר, לא ברור למה שינו את זה. אני זוכר את סזאר סמפאיו מבקיע נגד סקוטלנד ב98…

מבחינתי הרב הגדול של המונדיאל הוא שווה ערך למירוץ אופניים או טורניר כדוריד ולכן אני לא מאוד צופה בו.
מה שכן, כל טורניר אני בוחר צעיר מריאל והולך איתו ועם הנבחרת שלו. הפעם אלך עם אשרף חכימי ומרוקו, הימור שלי שהם עולים מבית ב׳ על חשבון אחת ה״גדולות״.

מרוקו אחלה נבחרת, זייך מאייאקס מועמד טוב לתגלית הטורניר למי שלא חזק בענייני הליגה ההולנדית. אשרף אגב משחק מגן שמאלי בנבחרת.

אם רוצים להוציא את הפולטיקה מהכדורגל, למה נותנים לפוטין לדבר בטקס? לא יכול להיות יותר משעמם מזה. טוב, יכלו לתת לבוזי הרצוג לדבר…

תגידו מה זה הייבוש הזה? ארבע שנים אנשים מחכים למונדיאל וזה הדיון שמתפתח בפורום של הכדורגל? אין יותר ויותר אני מרחם על ישראלים…

אבל המונדיאל יתחיל רק היום, תן הזדמנות.

שארקי דיברתי על הייבוש והציניות שבה מתעסקים פה במונדיאל. אני רואה את הפאנל בערוץ 1 וחוטף קריזה… הכל כל כך בזלזול ובדאחקות. ואז אני נכנס לפה מה שאמור להיות אי של שפיות לאוהבי כדורגל שבשבילם מונדיאל זה חג מאוד רציני וגם פה אני נתקל בהפחתת ערכו של המפעל החשוב ביותר בספורט העולמי. סתם מבאס

אם לומר את האמת מונדיאל פחות מדבר אליי. המונדיאל מתחיל בכל מקרה רק היום. את מי באמת מעניין ערב הסעודית נגד רוסיה.

נסה לדמיין את המפעל ללא נבחרת ארגנטינה שלך (או צ’מפיונס ללא ברצלונה). בלי הנופך האישי והטעון, זו בערך התחושה. אני נניח מחבב את ספרד אבל לא אהסס להקריב אותה בתמורה למשחק מעניין.

יאללה היום הקרנבל מתחיל. סלאח אולי יעלה לראשונה מאז גמר הצ’מפיונס נגד אורוגוואי שבאה לטרוף את הבית, והטלנובלה של ספרד פוגשת את רונאלדו שישמח לתפוס יתרון מוקדם ולנצל את הבלאגן אצל הספרדים, ולתפוס את ראשות הבית, שלאחריו כל משחק מרגיש כמו בדיחה, כמהצד השני מרוקו ואיראן יוכלו רק להפתיע אותנו בעוד המשחק שלהם דיי נטול ציפיות ממשיות מאוהדי הכדורגל בעולם.

סוף סוף יש מה לראות!!

אני כמובן אעקוב אחרי המונדיאל בדיוק כמו כולם פה, אבל אי אפשר להתעלם מזה שהמונדיאל פחות מעניין מפעם, ממספר סיבות:

1. הרבה פחות אקזוטי - פעם באת לראות נבחרות שכל אחת מהן משחקת כדורגל מקומי שהוא שונה ומיוחד. בערך כמו שהצרפתי יביא רגלי צפרדע והמרוקאי מופלטה. היום זה לא ככה, גם ברזיל הגדולה הבינה שנגמר עידן הסמבה וה - 7:1 הוא הסמל הגדול של הטענה הזו.
  2. כבר אין לך איזה ילד פלא מסנטוס שפתאום יהפוך לטוב בעולם. השחקנים הטובים מגיעים מוקדם לאירופה, וכמעט כולם על הרדאר הרבה לפני המונדיאל.
  3. ככל שעובר הזמן אנשים מבינים שהכדורגל הטוב נמצא במועדונים, ובהיעדר האקזוטיות/אותנטיות המונדיאל מתקשה לרגש.
  4. ריח ריקבון מפיפא / אופא והחלטות שמטרתן כסף ולא שיפור התחרות או התחשבות באוהדים

פורטוגל - ספרד
אומרים שהמונדיאל נפתח אתמול, אבל היום זה מתחיל באמת. המשחק הכי גדול שיש לשלב הבתים להציע מגיע כבר הערב ביום המשחקים השני: הדרבי של חצי האי האיברי - נבחורת ספרד של ראמוס וחבריו שעברה זעזוע השבוע עם פיטורי המאמן, נגד החבר כריסטיאנו וחבריו בנבחרת פורטוגל, אלופת אירופה להזכירכם. 21:00 בערב, מתחילים.

image

נבחרת פורטוגל, אלופת אירופה הגאה, מחפשת את התואר היחיד שעדיין חסר לה. ביורו היא הורידה קוף כבד מהגב וכך גם כריסטיאנו. היא שופעת ביטחון לא רק מהניצחון על אלג’יריה(3:0), שבא אחרי תיקו מאופס עם בלגיה, אלא משום שהיא יודעת שמדובר בנבחרת חזקה הרבה יותר מזו שזכתה ביורו החולף, כשאחד השמות המרכזיים למשל הוא גונזלו גדש אחרי עונה נהדרת בולנסיה, אנדרה סילבה ממילאן ואחרים. כריסטיאנו רונאלדו כבר שלח מסר מעודד - ‘ננצח את ספרד’. המאמן סנטוס מרגיש בנוח, התקשורת מפרגנת לאיש שלא חשש שלא לזמן שחקנים עם מוניטין כמו נאני וגומש ועל כך שהחדיר אמונה אינסופית במהלך כל הטורניר, גם אחרי הפציעה של כריסטיאנו - ‘מי שלא מאמין - יכול ללכת’, זו המנטרה הקבועה שלו.
כריסטיאנו רונאלדו נרגע במדי הנבחרת אחרי הסערה שעורר במדי ריאל מדריד כשהירהר בקול רם על עתידו ונכון לעכשיו הוא מאוכזב מכך שעדיין לא קיבל הצעה לחוזה חדש ומשופר כמו שרצה. החלוץ לא הצליח לכבוש נגד ספרד במשחקים הרשמיים נגדה, אבל גדול כובשי נבחרת פורטוגל כבש כבר בשבעה טורנירים גדולים - ארבעה טורנירי יורו, ושלושה מונדיאלים. הוא יודע שזה אולי המונדיאל האחרון שלו והוא חולם על הצלחה גדולה.
פורטוגל עתידה לשחק במערך מאוד קשוח במרכז השדה כדי לחנוק את היצירתיות של ספרד, בעוד גדש, שלגביו יש ספקות בתקשורת - עשוי להיות ההפתעה, או בכנף אחד או לצד כריסטיאנו(ע"ח ברנרדו סילבה).
ז’ואו מאוטיניו מתחיל עוד טורניר גדול בנבחרת. במסיבת העיתונאים אמר שספרד לא תושפע מהשינויים בעמדת המאמן אלא אפילו להיפך. “אנחנו מגיעים למשחק מאוד ממוקדים ונלהבים, נעבוד קשה, אנחנו יודעים מהי השיטה ומה צריך לעשות. התרכזנו בספרד מעט מאוד, אנחנו לא חושבים עליה אלא מתמקדים בנו. המטרה שלנו גדולה מאוד - להביא את גביע העולם לפורטוגל בפעם הראשונה”. גם פפה שהיה מהמצטיינים ביורו ורשם עונה טובה בבשיקטאש - עדיין משחק, וחוליית ההגנה והשוער תהיה זהה לחלוטין לזו ששמרה על שער נקי נגד צרפת.

נבחרת ספרד מגיעה למשחק אחרי יומיים קשים מאוד. השחקנים עשו כל שביכולתם כדי להשאיר את המאמן לופטגי בתפקיד - ‘תבלע את הגאווה שלך, יש לנו מטרה!’ נאמר ליו"ר ההתאחדות אך הוא לא הסכים, ופרננדו היירו מונה למאמן זמני במהירות הבזק. “יש לנו נבחרת מעולה ואם לא הייתי חושב שאפשר לעשות טורניר גדול ולזכות במונדיאל - לא הייתי לוקח על עצמי את האחריות”, אמר, בעוד הקפטן ראמוס שהעביר מסר של אחדות יחד עם פיקה, ציין - “אנחנו חזקים ומאוחדים. מייצרים לנו תחושה של הלוויה אבל זה לא נכון, מחר מתחיל המונדיאל!”.
‘נגד כריסטיאנו, נגד כל העולם, נגד השוק’, כתבו ב-AS בפריויו למשחק, כשבשער העיתון כתבו ‘שקט - משחקים’. במארקה כתבו ‘יחד, כל הדרך’.
מעבר לזעזוע הגדול שייתכן וישפיע, ואחרי שהמאמן המפוטר שלח ברכות הצלחה כשכבר הוצג כמאמן ריאל מדריד - ספרד, שממש לא הרשימה בצמד משחקי ההכנה לפני המונדיאל - 1:1 נגד שוויץ וניצחון דחוק על טוניסיה - צריכה להתמודד עם שדי העבר. הנבחרת אמנם זכתה במונדיאל 2010 אחרי שהפסידה במשחק הפתיחה לשוויץ, אך כעבור ארבע שנים זה לא עבד עם התבוסה להולנד. ספרד ניצחה בסה"כ 4 פעמים במשחקי הפתיחה שלה, הפעם האחרונה עם 4:0 ענק על אוקראינה ב-2006, והפסידה לא פחות משבע פעמים. עברו עשרים שנה מאז ההפסד המאכזב לניגריה למשל, כשספרד הודחה רק בשלב הבתים.
לצד זה, הנבחרת מגיעה למשחק עם רצף מעולה של 20 משחקים ללא הפסד בעידן לופטגי - 14 נצ’ ו-6 תוצאות תיקו. הנבחרת מאמינה שביכולתה ללכת עד הסוף. זו נבחרת טובה משמעותית מזו ששיחקה ביורו הקודם. אחד השחקנים שהתקדם משמעותית הוא איסקו, בטורניר גדול ראשון, וגם דויד סילבה לוקח מנהיגות. השאלה היא כמובן בעמדת החלוץ ונראה שדייגו קוסטה יקבל את האשראי. דני קרבחאל התאמן והוא בריא אבל היירו אמור לפתוח עם נאצ’ו, הגנתי ומבוקר יותר בהשוואה לאודריוזולה, התגלית של ריאל סוסיאדד. הרכבים משוערים::

image

קצת היסטוריה: ספרד ופורטוגל נפגשו לא פעם בטורנירים גדולים בשנים האחרונות. הפעם האחרונה הייתה חצי גמר היורו ב-2012, אחרי תיקו מאופס בתום 120 דקות עם הגנות ברזל. ראמוס כבש בצ’יפ מטורף במהלך הפנדלים וכריסטיאנו שהיה אמור להיות הבועט האחרון - לא קיבל הזדמנות כי חבריו החמיצו. ארבע שנים קודם לכן, במונדיאל 2010 - ספרד השיגה 1:0 קשה על פורטוגל משער של דויד ויאה הכל יכול במבצע סולו. כריסטיאנו ששיחק כחלוץ - התרגז על המאמן קיירוש והתבטא נגדו לאחר המשחק. מנגד, ביורו 2004 במשחק הנעילה של שלב הבתים - פורטוגל הגיעה למשחק נגד ספרד בשיא החלץ כשיש לה 3 נק’ בלבד לעומת 4 לספרדים. פורטוגל הייתה הרבה יותר טובה וכבשה מרגלי נונו גומש את שער הניצחון החשוב. כריסטיאנו הוא השריד היחיד מאותו המשחק.

image

• גדש וברנרדו סילבה מאפשרים לפורטוגל לשחק כדורגל שונה לגמרי ממה שראינו ביורו. כנראה לא הערב מול ספרד, אבל מול מרוקו ואירן בודאי.

• אחת ההזדמנות האחרונות לראות את אינייסטה משחק כדורגל ואפילו אותי זה מרגש.

• נראה אם במצרים יש משהו חוץ מהתלהבות וסלאח. מצד שני מדהים כל פעם מחדש איך מדינה בגודל של אורוגוואי מעמידה הרכב של תותחים כל טורניר. מקסי גומז מסלטה ויגו חלוץ מטורף שעוד יגנוב לסוארז וקבאני את ההצגה (18 שערים בליגה העונה). טוריירה, וסינו ובנטנקור בקישור, גודין וחימנז בלמים - לא חושב שההרכב שלהם נופל מזה של הגדולות ביותר.

https://twitter.com/Pharaohs/status/1007564954126471168

סלאח לא בהרכב, תוגברה השמירה סביב סרחיו ראמוס.

אורגוואי פשוט מרגשים בטירוף, השער הזה היה באוויר…

הרמה מחרידה, אבל היה שווה לצפות בדקות הסיום. סווארס אמנם עם כמה החטאות משמעותיות ואולי אני מוטה, אבל פשוט כיף לי לראות אותו משחק במדי הנבחרת: אני אשכרה העדפתי את המשחק הזה על פני הדרבי האיברי.

בדקה ה95 אמרתי לחברה שלי שעכשיו לוסיטו יפול ואלפית שניה לאחר מכן הוא נפל :joy:

לקבאני היו שתי בעיטות וולה מאוד מרשימות, אחת פגעה במגן ואחת נעצרה אצל השוער.

אם כבר אתה מתלהב מסוארס, תתלהב גם ממה שהוא עשה בשער. במקום לחפש מצב נוח לעצמו הוא נאבק בבלמים בשביל לסדר מצב לגודין.

בתור אוהד פורטוגל אני חייב להגיד שאני לא אופטימי בכלל, הפסד הערב והעסק מסתבך מאד מאד בהנחה שמרוקו מנצחת את איראן. למשחק הבא פורטוגל תגיע עוד יותר לחוצה מול נבחרת מרוקו לא פראיירית בכלל.