המונדיאל שלב הבתים :: גרמניה הולכת הביתה!

ממתי אלירן עטר משחק באיראן?:sunglasses:

פורסמו ההרכבים למשחק פורטוגל - ספרד. אין הפתעות ב-11 של פרננדו היירו - החלוץ הוא דייגו קוסטה ונאצ’ו ישחק כמגן ימני. 58% מהמצביעים בסקר הזריז של המארקה[באיזור ה-1100 מצביעים] אמרו שהם מרוצים מההרכב. עוד סקר במארקה, מי השחקן הראשון שיכבוש לזכות ספרד במונדיאל - איסקו מנצח עם 30%, דייגו קוסטה שני עם 17%, סילבה עם 16% אחר-כך אספס עם 14% וראמוס עם 6%.
בצד של פורטוגל, המאמן סאנטוס הולך התקפה עם גדש וברנרדו סילבה יחד עם כריסטיאנו בהתקפה, מעניין.
ספרד: דויד דה-חאה| נאצ’ו, סרחיו ראמוס©, ג’רארד פיקה, ג’ורדי אלבה| סרג’יו בוסקטס, קוקה, אנדרס אינייסטה, איסקו אלקורקון, דויד סילבה| דייגו קוסטה
פורטוגל: רוי פאטריסיו| סדריק, פפה, חוסה פונטה, רפאל גריירו| וויליאם קרבאליו, פרננדש, ג’ואו מאוטיניו| גונזלו גדש, ברנרדו סילבה וכריסטיאנו רונאלדו©

כמה מילים על מה שהיה עד עכשיו:

• הסיפור של צ’רישב מרגש, בגלל סיפורים כאלה אנחנו אוהבים כדורגל. היה קיצוני סופה בויאריאל וחשבנו שיהיה מעל לוקאס ואסקס בהיררכיה. אבל זוכרים ממנו בריאל בעיקר את שיתופו נגד קאדיס.
  • אורוגוואי הייתה לא מגוונת במשחק שלה, רק הרימה בלי סוף, אפילו חימנז לא יודע הוא כבש ככה. מבין את העצב במצרים והשאלה מה יש לה חוץ מסאלאח. ההצלה של השוער שלה הייתה יפה אבל בהילוך חוזר נוסף זה בעיקר עשה ‘וואו’ כי השוער הדף כמו בפיפה עם יד הפוכה.
  • מרוקו פתחה בטירוף אבל נרדמה, אשרף לא רע בכלל ובמחצית השנייה שיחקו יותר דרכו. אבל תיקו הוא כמו הפסד וחבל ששתי הנבחרות לא העזו יותר.

מישהו יודע להגיד אם היירו עשה שינויים או שזה היה כנראה גם ההרכב של לופטגי?

לא יודע מה איתכם, אני ראיתי 4-2 לריאל על אתלטיקו.

ווינר נשאר ווינר. הריצה עם הנפנוף ביד בדרישה לצהוב לנאצ’ו, הרגע הזה שהוא עוצם עיניים לפני הבעיטה חופשית, ואתה יודע בוודאות שהפעם זה כן יכנס למרות שראית אותו מיליארד פעם במצב הזה הורג אוהד ביציע, כי הפעם זה חייב להיכנס. הוא ווינר. והוא ינצח בכל דרך שבה ידרש.

לא ראיתי אותו באטרף כזה שנים. פתאום אני מבין כמה הוא משחק בנונשלאנטיות יחסית כשהוא אצלינו.

יאללה התחיל מונדיאל 2018

שאפו לרונאלדו, השער השלישי היה מדהים. השער השני פאדיחה של דה חאה כמובן…

למה היירו הוציא את אינייסטה ואת קוסטה?

כבר לא נשארו מילים על רונאלדו. הבחור בא נחוש למונדיאל האחרון שלו בגיל סביר.

היירו שאנן, ספרד היתה עדיפה וצריכה הייתה לנצח. אבל בשורה התחתונה כאוהד נייטרלי, לא זוכר את הפעם האחרונה שנהניתי ככה ממשחק נבחרות. איזה כיף.

כי אינייסטה היה חלש והוא לא יכול לשחק כל משחק 90 דקות. לגבי קוסטה אין לי מושג.
ספרד נבחרת טובה יותר ללא ספק אבל היא פשוט לא קילרית,אחרי השער השלישי הם היו צריכים לדפוק את הרביעי ולסיים את המשחק.
משחק מאוד מהנה,רונאלדו מוכיח בפעם ה1000 כמה הוא ווינר.
אגב,הוסיפו את שופט הווידיו כדי להפחית את הטעויות,אז איך לעזאזל הוא אישר את הפנדל הזה ואת השער של קוסטה?

היירו כצפוי מתגלה כמוטיבטור, עם ציטוטים כמו ״דה חאה הוא אחד משלנו, את מי שמשלנו לא נפקיר לעולם״ ו- ״אנחנו משפחה״

הכדורגל ניצח. חלק דיברו על ‘קרב חפירות’, זה בסה"כ משחק ראשון וחשבנו שיהיו גישושים, אבל איפה, אחד המשחקים הגדולים בתולדות המונדיאל או אחדד: בשלב הבתים. 90 דק’ של תענוג צרוף וגם שיפוט עלוב לא הצליח להרוס את החגיגה. מעבר לכך, זה משחק הנבחרות עם הדיסוננס הכי גדול שאני זוכר. אמרתי לפני השריקה ‘מנצחים 4:3 וכריסטיאנו כובש שלושער’, ואמרתי את זה בצחוק כמובן, משפט אוהד קלאסי - וזה לא היה כזה רחוק. אוהד ברור של ספרד אבל שמח בגול של כריסטיאנו וקופץ ושואג את ה-SSSUUIII המפורסם כשאני עם גופייה של ספרד בפאב.

דמיינו כאן גם תמונה של נאצ’ו המלך, שחקן מרגש, סיפור סינדרלה, מי חשב שיהווה תפקיד כלשהו בנבחרת הזו, הגיע כגיבוי ורשם משחק לא רע בכלל וגם גול ענק. “אני לא יודע מה אעשה אם אכבוש במונדיאל אבל בטח ארוץ בטירוף”, הוא אמר בראיון למארקה ביום שני. איזו פצצה עם כל הלב וקורה ופנימה. אבל כריסטיאנו זה כריסטיאנו.

שלושער על הבמה הכי גדולה שיש, עם גולאסו עצום לחיבור של דה-חאה למרות שכן - תנו לו עוד מאה ניסיונות במדי ריאל מדריד וזה לא קורה. הוא היה לא רע בכלל גם בשאר הדקות ודירבן, הטריד, גם מסר כדור גדול לגדש. תודה אלוהים שזכינו, באמת, כבר נגמרו המילים ואת השיאים שלו - כבש ב-8 טורנירים גדולים עם הנבחרת - כבר תקראו בכל אתר ספורט שמכבד את עצמו.

אני חושב שספרד חזרה להיות ספרד די מהר, שלטה בקצב המשחק הבעייה הייתה שרק איסקו שיחק לעומק ואיים על השער, סילבה לא היה מספיק טוב. אבל ‘זו הדרך’ כמו שראמוס אמר, ודה-חאה עוד חייב להחזיר חוב, בנבחרת הוא מפשל. איקר בתקופה שלו בנבחרת ספג מעט מאוד גולים שטותיים במשחקים גדולים, ודה-חאה ספג גם אחד מגוחך ביורו. טיאגו היה טוב כששיחק אבל אולי אסנסיו במקום אינייסטה היה מתאים יותר כי הוא התקפי יותר, מה גם שהחילוף של היירו עם לוקאס היה נטו הגנתי.
דייגו קוסטה הרוויח את כל המחמאות ובצדק, למרות עבירה על פפה - הוא נתן חתיכת גול, שעה וחצי עד שהוא בעט ובכל-זאת כבש. לנבחרת ספרד חסרה מהירות, זה כן.

כל נבחרת הראתה עוצמות ושתיהן ינצחו את המשחקים הנותרים[מעניין לראות את פורטוגל משחקת נגד נבחרת פחות טובה, ההרכב הרי טוב והכוונה הייתה התקפית ובפועל היא לא הצליחה ליזום]. הקרב יוכרע לפי הפרש שערים וספרד יכולה להיות מעט מאוכזבת. בכל מקרה שתיהן אמורות להתגבר על אורוגוואי. לילה טוב וחג מונדיאל שמח.

זה היה הרכב של דל בוסקה, 5 קשרי אמצע. חוץ מזה שום שינוי במהלך המשחק.

אוף טופיק, אבל אני לא מבין איך אפשר לראות משחק שבאמת רוצים להתרכז בו בפאב.

זה קורה אם זה במשחק חשוב בדקה 87 :slightly_smiling_face:

פוגבה וטוליסו פשוט לא קיימים ברוב שלבי המחצית. דמבלה מאבד כל כדור וגריזמן לא מצליח להגיע לאף כדור. אוסטרליה נראית לא רע. צרפת נהנית מהגנה סולידית.

נבחרת צרפת נראית כמו חבורה של אמני רנסנס שהטילו עליה לצבוע דירה: בזרת של דמבלה יש יותר כישרון מכל אוקיאניה ביחד, אבל האוסטרלים כמו כל מונדיאל מרגשים. הלוואי וקיהיל יכנס במחצית השניה 3>

אני לא מאמין שאני כותב את זה אבל אולי שווה להכניס את ג’ירו, טיפת נסיון יכולה להועיל לקבוצה שנראית הרבה פחות מסך חלקיה… דמבלה חייב לצאת מהשוק.

מדהים איך קבוצה עם שחקני התקפה כל כך מהירים לא מנסה ללחוץ גבוה ולשחק על היתרונות שלה (הודות לדשאן כמובן). בכל פעם שדמבלה או אמבפה מקבלים את הכדור מקדימה ההגנה כבר מסודרת וצפופה. חסר גם קשר שינווט את המשחק לצדדים ויעשה זאת בנגיעה (אולי פקיר או למאר יכולים להתאים), בניגוד לפוגבה וטוליסו שלוקחים 4-5 נגיעות בכדור בכל פעולה.

חייבים להכניס את פקיר ולמאר לדעתי. דמבלה וטוליסו החוצה מהר. ולדבי פוגבה, אני עוקב אחריו ביונייטד שנתיים ול מבין למה הוא נחשב שחקן טוב. הוא היה כ"כ אדיר ביובה?

פוגבה אובררייטד בעיניי. כשהיו דיבורים להביא אותו לריאל מדריד לא רציתי אותו, לפחות לא על חשבון קרוס.

אני ממש לא בטוח לגבי הפנדל… בכדורסל זו עבירה אבל בכדורגל? ממש לא בטוח… לא יודע איך לאכול את הוידאו הזה… יש לי הרגשה שלא לזה פיללנו. או שאני סתם זקן שמרן.

פנדל ברור. האוסטרלי ירד לתאקל ולא נגע בכדור אלא ברגל של גריזמן.

מישהו היה צריך להגיד לאומטיטי שרק בברצלונה מותר לשחק ביד עם הכדור :joy:

זה פנדל מעצבן מכיוון שגם ככה גריזמן היה מאבד את הכדור, אבל זה עדיין פנדל.

נגיעת היד של אומטיטי בין ההזויות שראיתי אי פעם… מה עבר לו בראש?

לצרפת חסרים שני דברים,מנהיג על המגרש ומאמן מחוץ למגרש,דשאן אנמי, הנבחרת שלו מפוצצת כישרון אבל כדורגל אין לה.