המונדיאל שלב הבתים :: גרמניה הולכת הביתה!

אלו מסוג העבירות שגורמות אי נוחות עם השריקה בגלל החוק ולא בגלל הפסיקה של השופט. אין מה לעשות, זה פנדל למרות שגם לי זה מפריע.

לגבי הוידאו - תאר לך סיטואציה שבה צרפת לא מקבלת פנדל וגם השער של פוגבה (זה לא היה עצמי?) לא מאושר, סטייל למפארד (שהיה מקרה מובהק בהרבה לעין בלתי מזויינת). ראינו היום יישום נהדר של טכנולוגיה כעזר שיפוט באיחור של עשורים (ואני לא מגזים). ברוך שהגיענו מה שנקרא.

באמת שאני לא מבין את הנוסטלגיה המזויפת הזו, רק אתמול ראינו מה קורה בלי שימוש בvar. שתי שערים שהיו צריכים להיפסל. וזה לא שהשופט המציא פנדל, היה מגע. הזוי כל כך הרבה טעויות שיפוט בלי var, זה נורמלי לכמה אנשים, אבל החלטה גבולית אחת עם הטכנולוגיה ובכי ונהי ויש כאלו שעוד רוצים לחזור לעבר. תתקדמו…

זו אגב תוצאה מעניינת שיכולה להיות ל var. הרי אין באמת חוק שלא נדרש לפרשנות מצד השופט (כל חוק שהוא, לא רק בכדורגל).
מנקודת מבטו של השופט, כנראה ש’לא שורקים על זה פנדל’: הרי הוא גם ככה איבד את הכדור. שופטי ה var מצידם צריכים לסמן אם הם רואים פנדל, בלי כל הקונטקסט שבו בדרך כלל מתחשב שופט המשחק. אז הם סימנו פנדל כי הייתה הכשלה, ועכשיו השופט עומד בפני דילמה: האם ללכת עם הפרשנות שלו או לאשר את מה שנראה ב-var. במצב כזה ברור שהוא ילך איתם, הרי מה הוא צריך על הראש לא לאשר פנדל לנבחרת גדולה כמו צרפת, ועוד אחרי שחבורה של קולגות שלו למקצוע חשבו ככה. כל ההסתכלות שלו בטלויזיה נראתה כמו הצגה שסופה ידוע מראש.

למה אתה חושב ששיקולי קונטקסט לא משפיעים גם על שופטי ה-var? שאלת תם, אם יש תקנות מפורשות בנושא אני לא מכיר אותן.

איך עובד העניין עם הVR? זה רק כשלשופט יש ספק אז הוא הולך לבדוק? כאילו, אם כבר, אז כל פעם שיש מצבים של פנדל ושאר המצבים שהחליטו עליהם נראה לי יותר הגיוני שהשופטים בחדר VR יגידו לשופט “שמע, אנחנו חושבים שאתה צריך לצפות בזה , לא בטוח/בטוח שזה פנדל”.

אתם לא חושבים? זה לא באמת יעצור את המשחק יותר מדי.

כי ככה עובדת פקידות. לטעמי הגוף מטבעו מפחד לטעות לא פחות מאשר רוצה לקבל החלטה לטובת המשחק. האינטרס שלהם זה להצביע על ה’בעיה’ ולהשאיר את שיקול הדעת לשופט, שמצידו ינטה להסכים איתם. לכן אני מאמין שזה יעודד אירועים כמו שראינו.
אבל זו סתם מחשבה ראשונית, מוקדם לקפוץ למסקנות.

When can VAR be used?
VAR only intervenes in the course of a match when the officials have made a ‘clear and obvious error’ in one of four key areas: goals, penalties, straight red cards and mistaken identity. The system is restricted to these areas in order to minimise disruption to the flow of the game.

There has been confusion about the definition of a ‘clear and obvious’ mistake, particularly then it comes to reviewing goals with a tight offside decision involved. Even if a player is marginally offside, VAR will deem that a clear and obvious error because offside decisions are categoric - a player is either offside of they are not.

https://www.google.es/amp/s/www.telegraph.co.uk/world-cup/0/var-video-assistantreferee-systemis-used-fifa-world-cup-2018/amp/

גם במשחק של ארגנטינה, שתי פנדלים ,הראשון זה יד ברורה של שחקן ארגנטיני ברחבה והשנייה עבירה ברורה על פאבון.
אם כבר, הטעויות במונדיאל, זה האי שימוש בvar מאשר שימוש בvar,

דווקא לא מסכים עם הפנדל לטובת איסלנד - היה שם שק-קמח רציני שהוביל לנגיעת היד הזו. הפנדל שכן נשרק לטובת ארגנטינה גם גבולי, בלשון המעטה.

ומה עם הפנדל שהיה על פאבון? למה שופטי הוידאו לא התערבו?

אני גם לא מבין את הקטע. ובקשר לזה שהשופט שרק לפני הזמן- אני באמת חושב שזה מנוגד לחוקים. צריך לבדוק את זה אבל זה מספיק להתקפה ולפרו הייתה אפשרות להתקפה.

כשידברו על המשחק, יגידו קודם כל ‘מסי לא הופיע’(איים על השער, זה נכון, אבל לא יצר מספיק מצבים לחבריו כמצופה ממנו ולא כבש כמובן) ורק אחר-כך יגידו שארגנטינה לא כבשה, והפעם דווקא הגיעה הברקה של קון. מסי שחקן על ובהתחשב בזה יש לו סטט’ די לא טובה בפנדלים, אני חושב שיש לו פחות מ-80% מהנקודה הלבנה. אני מניח שהוא יפצה את ארגנטינה ויכבוש במשחקים הבאים אבל זה נראה רע, לא גדל שם שום שחקן גדול באף עמדה חוץ מחלוצים מאז 2010 בערך.
המשחק הבא של ארגנטינה הוא נגד קרואטיה, נבחרת שעל הנייר יש לה את אחת מחוליות הקישור הכי טובה במונדיאל, ולקרואטיה יספיק תיקו כדי כנראה להימנע ממפגש עם צרפת. לא אהבתי את המשחק של קרואטיה אתמול, 2:0 דרדלה כזה, שמח עבור הפנדל של מודריץ’ אבל הוא היה איטי ושקוף.

נבחרת צרפת היא סוגיה בפני עצמה, אולי דווקא משום שלדשאן יש כל-כך הרבה אפשרויות - משהו לא מסתדר. יש להם קצת פוזה, כל אחד רוצה את הכדור לרגל ולא נע לשטח, אף-אחד לא מנהל משחק באמצע. פוגבה משחק בהליכה כאילו הוא כריסטיאנו. הוא לא, והוא לא יהיה, וקשר חייב לרוץ בלי הפסקה. בסוף הכריע את המשחק איכשהו, אבל ככה זה לא יצליח.

כשמסתכלים על הבית של ברזיל מסתמן קרב מעניין על המקום השני, אולי אפילו קרב משולש, הכל פתוח. ובהצלחה לקיילור שהיה גדול במונדיאל הקודם וסיים את העונה הזו היטב - Pura Vida. מרסלו יהיה הקפטן, מרגש. מספיק לראות את ההבדלים ולהבין למה ברזיל הנבחרת שהכי התקדמה בארבע השנים האלה. ההרכב במשחק הפתיחה ב-2014| ההרכב המשוער היום וכן התחושה היא שברזיל גם אם תתקשה - אתה מצפה לשואו, לעקבים, למשחק מהיר ועוד…

אחרונה-חביבה, גרמניה: כשאני רואה את טוני קרוס דופק ספרינט באימון אני מתרגש, הלו, כולה מתכוננים למשחק הפתיחה במונדיאל. בריאל זה קורה מינימום ברבע גמר הצ’מפיונס. מצפה מנבחרת גרמניה להתאים את עצמה ללו"ז: היא תשחק יותר טוב מאשר במשחקי ההכנה אבל לא מאמין שנראה עדיין כוננות שיא. כמו שבספרד ‘בוכים’ על החלוץ - ‘איפה ויאה’ - כל אוהד גרמני היה רוצה את קלוסה בחוד גם בגילו[כמובן שעל מולר בעבר היה אפשר לסמוך, וזו גם שאלה], ובצב השני מרתק לראות את נוייר, איך הוא, האם הוא יכול לדפוק גם היום הצלה פסיכית בעת הצורך? רויס היה צריך להיות שחקן הרכב בנבחרת עוד ממזמן אבל הפציעות, אולי הפציעות. הוא ישחק כנראה על-חשבון אוזיל וצריך לזכור שעם כל הביקורת לגביו - הוא בדרך-כלל מקבל את ההחלטה הנכונה ומוסר בתזמון ובדיוק מושלם. יהיה מעניין לראות את גרמניה. מה שבטוח שבהשוואה לפני 4 שנים - בעמדת המגן הימני היא לא מאלתרת.
לגבי מקסיקו - רפא מארקס כבר בא בימים מה שנקרא, גוואדראדו עבר הסבה לעמדה אחורי בבטיס. מרתק לראות את קרלוס ולה, וצ’יצ’ריטו נותן גולים מתוך שינה עדיין, חיית רחבה שלא מוערכת מספיק.

הופעה נהדרת של מודריץ׳ אתמול. עד שהוא לא נגע בכדור קרואטיה בקושי יצאו להתקפות. פשוט זכינו שיש לנו את הפנומן הזה בריאל מדריד.
מאד מחכה לראות אותו מול מסצ׳רנו וביגליה (או באנגה שהיה עדיף, למרות שנגד מרכז שדה כזה הגיוני שהוא יפתח עם ביגליה)

דווקא ההופעה שלו אתמול היתה פושרת כמו של כל הנבחרת. צריך לומר את האמת, שער עצמי ופנדל עשו את כל ההבדל. מוזס עשה לחלק האחורי של קרואטיה סחרחורת והקשר מספר 8 שלהם בלט מאוד.

אבל אין ספק שהנבחרת הקרואטית מוכשרת מאוד. ברוזוביץ’, מודריץ’ רקיטיץ’ וקובאצ’יץ’. הקישור הכי איכותי בהשוואה לשאר הנבחרות (אם לא אז מהמוכשרים יותר שיש בטורניר), חבל שלא כולם יכולים לשחק יחד.

בכל מקרה קרואטיה נראית כאילו היא יודעת מה היא מצפה מעצמה בניגוד לארגנטינה שנראה כאילו היא אומרת ‘יש לנו את מסי, ניתן לו את הכדור ויסתדרו העניינים’.

עם זאת אני לא מאמין בהגנה של קרואטיה, בטח ובטח לא מול ההתקפה הארגנטינית.

היה שווה לא לעבוד בשביל לראות את סרביה. מילינקוביץ’-סביץ’ שחקן רציני ביותר, שלם מאוד, מי שתשים עליו את היד תרוויח.

חבל על ההגרלה שתקעה אותם בבית עם ברזיל ובהצלבה עם גרמניה, וגם על פירוק יוגוסלביה שהרס נבחרת על.

גרמניה עם 6 שחקנים מגמר המונדיאל הקודם. רויס כשיר על הספסל.

זה לא חדש שהשחקן הזה משהו מיוחד. זה דווקא היה משחק יחסית חלש שלו. בעיניי הוא מה שמצפים מפוגבה להיות, פחות הבעיטות.

יש שמועות שהוא הולך לעבור ליובה. אני מקווה שהוא יתן טורניר טוב ושפרז לא יחרוג ממנהגו לקנות את כוכב המונדיאל.

מי שלא ראה את המחצית הראשונה שהסתיימה עכשיו בין מקסיקו לגרמניה לא ראה כדורגל מימיו. אולי קצת הגזמתי אבל איזה כדורגל הלך שם. ההגנה של גרמניה מסננת, הם בלי קשר אחורי ותוקפים עם שני המגנים. בכל פעם שהכדור מגיע להתקפה המקסיקנית הם נמצאים במצב נחות של שני מגנים מול שלושה תוקפים.

אולי המשחק הכי טוב בקריירה של קרוס. איזה שחקן מדהים. מקסיקו פראיירית אבל כמה לב הם שמו על המגרש. אני צריך קצת זמן להרגע מהמשחק הזה.

מסכים. היחידי שתפקד לאורך כל המשחק. איזה ברדק בהתקפה שלהם…

המשחק הזה מאוד הזכיר לי את המשחקים של סביליה העונה מול הגדולות, בעיקר מול בארסה בפיחואן. מקסיקו היו כל כך רעים במסירה האחרונה… הם יכלו לתקוע לגרמניה תבוסה מטורפת.

גרמניה כנראה מצטרפת לכל הזוכות במילניום הנוכחי, שבמונדיאל העוקב נראו פח אשפה (צרפת, ברזיל, איטליה, ספרד)

והשורה התחתונה מהערב היא שככל הנראה נקבל ברזיל-גרמניה כבר בשמינית, ועם איך ששתיהן נראות… הייתי מהמר על נקמה מתוקה.

המשחק הכי טוב עד עכשיו במונדיאל. אבל המקסיקנים בעטו כל כך הרבה בדלי, שזה נס שהם לא שילמו מחיר על זה.

רפא מרקז מונדיאל חמישי שלו. :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

וואו אם מקסיקו לא הייתה מנצחת… כמה עצבים כמה חוסר דיוק במסירה אחרונה, אבל איזה משחק. וואו.

אוהדי גרמניה יגידו שהכתובת הייתה על הקיר וכו’ וכו’ אבל אני לא חושב שאפשר לראות מחויבות גדולה ומשחקי שיא במשחקי המבחן, הרי גם ספרד שיחקה חרבנא, צרפת ועוד ועוד. מה שכן, במתפרצת ראינו עד כמה אבסורד שאוזיל הוא השחקן שניסה להפריע למקסיקני, איבוד כדור של סמי קדירה ואת טוני קרוס מטייל. בואו נראה אם גרמניה חזקה מנטאלית, זו לא פעם ראשונה שאלופת עולם מפסידה אחר-כך - צרפת 2002 - שיא השיאים מבחינתי, איטליה 2010, ספרד 2014 ועוד.

הייתי מאוכזב עבור קיילור על הגולאסו של קולארוב אבל זו בעיטה מושלמת, הסיכויים של קוסטה ריקה להמשיך הלאה יורדים לאפס.

במחצית ברזיל עוד הובילה וכתבתי שחוץ מרבע שעה נהדרת כשהיא הייתה קרובה מאוד לרחבה והתמסרה יפה על שטח קטן - זה לא מספיק. קאסמירו היה מעל כולם, חוטף המון כדורים ועוזר להגנה בזמן שהוא לא יכול לתרום להתקפה אתם יודעים למה. והכי מעצבן הילד קקה ניימאר שבמשחק הזה רואים את כל המינוסים אצלו.
חשבתי שבנבחרת הוא יהיה יותר קבוצתי ומחוייב כי פה זה לא השכונה בפאריס ומונדיאל לא כל ארבע שני, מה גם שהוא עדיין לא בריא במאה אחוז, אבל רק השואו והטריקים הקטנים והלא-מועילים מעניינים אותו. תשחרר כדור כבר יא קקה. מילא דריבל מול שחקן-שניים כשאתה קרוב לשער, אבל למה להאט את המשחק ולעצבן?
שמח שיש כמה ימים בשנה שעברה ליהנות מקוטיניו, ההבדל בין ברזיל שמחפשת להיכנס עם הכדור לשער לעומת נבחרת עם ת’אכלס בינתיים, כנ"ל לגבי אינייסטה ודייגו קוסטה שהחודש אני המעריץ מס’ 1 שלהם כמעט.