ת'רד הפציעות על שם פרלאן מנדי :: מגפת קרעים בצולבת

יש לו קצת זמן להתאמן והוא עדיף על אשרף במידה והוא מתוכנן לפתוח שם.
תכל’ס הייתי פותח עם נאצ’ו כרגע, לא משנה באיזו עמדה, רק בגלל שהוא השחקן הגנה הכי טוב בסגל שלנו כבר עונה וחצי. אבל אם השאלה כרגע היא או קרבחאל או אשרף אז אין כאן שאלה בכלל מי צריך לפתוח.

בשער המארקה למטה, מתחת לידיעה העיקרית לפיה קאפה מבילבאו עשוי להצטרף כבר בינואר היות והוא מסיים חוזה - מכלילים את דני קרבחאל באותה קבוצה עם קיילור, כלומר: חדשות גרועות - סיכוי נמוך מאוד שקרבחאל ישחק בדרבי. נכתב שהצוות הרפואי ממליץ או יותר נכון כבר המליץ לזיזו לא לשתף את המגן שהחמיץ כבר שמונה משחקים, בטח כשמדובר בדרבי וקרב מאוד אינטנסיבי. קרבחאל עצמו כבר ערך אימונים מלאים עם הקבוצה והוא מאוד רוצה לשחק, לפני הפציעה הוא שיחק בכל הדקות ב-11 המשחקים הראשונים של העונה אך בהתאם למדיניות של זיזו של אי לקיחת סיכונים, כנראה שזה אבוד. נשאלת השאלה האם זה יהיה נאצ’ו או אשרף.

מאתיה קובאצ’יץ’ נשאל לא מזמן ע"י הכתבים האם הוא יגיע לדרבי ואמר שהוא לא יודע ועכשיו ברור שהתשובה היא חד וחלק לא, אגב.

ועוד קצת, בקטנה: איסקו ואסנסיו אחראים ל-33 שערים ו-15 בישולים מאז פתיחת העונה שעברה, קשה לא לשים לב לכושר הנהדר שלהם| טוני קרוס, עם 86 משחקים, הוא השחקן ששיחק הכי הרבה משחקים בתקופתו של זידאן כמאמן, הוא עקף את לוקאס ואסקס(85) וקצת אחריו נמצאים כריסטיאנו רונאלדו ומרסלו עם 83| סרחיו ראמוס עם 1529 דקות ב-17 משחקים הוא השחקן ששיחק הכי הרבה העונה בריאל מדריד. אחריו קאסמירו עם 1338 דקות וטוני קרוס עם 1276. לא פחות מעשרה שחקנים שיחקו למעלה מאלף דקות.

מכלילים את דני קרבחאל באותה קבוצה עם קיילור, כלומר: חדשות גרועות - סיכוי נמוך מאוד שקרבחאל ישחק בדרבי.

בAS כותבים את ההיפך, דני ערך אימון מלא אתמול וההחלטה בידיים של זידאן.

בקיצור, אף אחד לא באמת יודע ולא יידע עד המשחק.

ראמוס, כאמור, עם שבר באף.

כנראה יצטרך לשחק עם מסיכה בזמן הקרוב.

עידכון: באס טוענים שבמקרה וראמוס יצטרך ניתוח הוא יאלץ להיעדר כשבועיים-שלושה. אם לא, הוא ייעדר לתקופה קצרה יותר ובשאר הזמן ישחק עם מסיכה. בכל מקרה הוא לא ישחק נגד ניקוסיה במשחק הקרוב.

אני גבר בן 30 והשטויות האלה עדיין מרגשות אותי.

קובאצ’יץ’ כאמור לא בסגל לניקוסיה וימשיך את היעדרותו. שימו לב שמדובר בפציעה הכי ארוכה בקריירת הבוגרים שלו עד עכשיו, ובפער די משמעותי. מצד אחד בגיל הזה ההתאוששות הפיזית בטח טובה ומהירה יותר, מצד שני - אני חושב שצריך להיות זהירים בציפיות שלנו לגבי חזרה מיידית של קובה לעניינים. יהיה מעניין לראות אותו מתמודד עם האתגר.

גארת’ בייל חש אי נוחות ולא יהיה בסגל לבילבאו. או ששומרים עליו בכפפות של משי הפעם, או שיש פה איזושהי פציעה חוזרת. בכל מקרה זה כבר על גבול המגוחך.
עצוב עוד יותר שהוא מלך הבישולים שלנו (5) למרות ששיחק בערך 700 דק’ פחות מרוב החברים שלו.

קרים בנזמה, בין שבועיים לשלושה בחוץ עקב פציעה :tada::tada::tada:

ננסה שוב: 2018 - השנה של בייל?. אין ספק שהלכתי עם הכותרת הצעקנית של המארקה, שהוסיפו גם ציטוט של בייל מראיון לאחרונה - “מעדיף לראות גולף מאשר את המשחקים של פאריס סן-ז’רמן”. גארת’ בייל כבש את שער הניצחון בחצי גמר המונדיאליטו כשעלה מהספסל אבל זה קרה עוד ב-2017. בינתיים הוא מרגיש ש-2018 היא שנת התרפיה שלו. הוולשי חד כתער עם חמישה שערים בארבעה משחקים ב-2018 (293 דקות). בכל 2017 הוא כבש שישה שערים בלבד. העונה יש לבייל 9 שערים ו-5 בישולים, בדיוק הרקורד שלו מכל העונה שעברה אלא שאז עשה זאת בכמעט 2000 דקות והעונה שיחק 1081 דקות.

אפשר לכתוב ‘עד הפציעה הבאה’ ואני מאמין שבייל כמנהגו בקודש יבחר בטיימינג מזעזע להיפצע - נניח כפסע לפני המשחק נגד פאריס. אבל אני רוצה לשאול שאלה אחרת: עד כמה בייל באמת משנה את יחסי הכוחות, נניח האם הוא כשיר למשחק נגד פאריס או לא, כמה זה משמעותי. כחלק מהנושא הזה, האם אתם רואים את בייל כשובר שיוויון ושחקן שיכול להכריע משחקים באמת גדולים, גם צפופים למשל. מעבר לעונת הדסימה אנחנו מדברים בעיקר על הפיניש של 2016 אבל גם שם הוא טחן סוסיאדד וראיו וייקאנו וכאלה(השער נגד סיטי נפסל).

בייל כשהוא כשיר יכול להיות שחקן מצוין.
נכון שהוא לא מהיר כבעבר אך עדיין יותר מהיר מרונאלדו של השנה ומבנזנה של כל שנה, הוא חלוץ שמסוגל כמו רונאלדו לכבוש מכל מצב וכשהולך לו הוא שחקן מצוין.
במשחק מול פסז הוא יקבל יותר שטח מבמשחקים נגד הקטנות בספרד, ולכן קל לו יותר במשחקים מהסוג הזה.

אני ממש לא מחסידיו של הוולשי, אך בעונה בה רונאלדו לא פוגע ובנזמה אפילו מזעזע יותר (אפילו שלא האמנו שזה אפשרי) אז בייל הוא שחקן ההתקפה הטוב ביותר שלנו.

image

הת’רד הכי מסריח בפורום חוזר ותתפלאו, הפעם זה לא בייל. אלא האיש שבתמונה, טוני קרוס, שרץ הכי הרבה נגד פאריס(מעל 13 ק"מ). כנראה שהמנחוס של גיא פגע בו. בקיצור, קרוס סובל מנקע ברצועה הצידית בברך שמל(זכר למשחק נגד פאריס) והמטרה היא שיהיה כשיר לגומלין נגד פאריס בעוד 18 ימים. ב-AS מדברים על פציעה של שבועיים. בבוקר השחקן עבר את ה-MRI. קובאצ’יץ’ יחליפו. נראה שזידאן היה עושה רוטציות בין-כה.

דני סבאיוס כבר בריא מזמן כמו ששמתם לב בעוד חסוס ואייחו לאט-לאט מתקרב לאימונים עם הקבוצה.

אז אחרי הפציעות של קרוס ומרסלו, עכשיו גם מודריץ’ נפצע ושלושתם בספק למשחק הגומלין בפריז.

אסנסיו התאושש משן הבינה הנוראית ויהיה בסגל למשחק נגד אספניול.

image

במארקה כותבים ‘משימה כמעט בלתי-אפשרית’ בנוגע לקרוס ומודריץ’ והגומלין בפאריס. עוד יום עבר, עוד אימון שפוספס… גם זידאן עצמו לא היה יכול להתחייב במסיבת העיתונאים לקראת אספניול שהשניים יהיו כשירים, זאת בניגוד למרסלו. היעדרותם של השניים שלא התאמנו עם הקבוצה - גררה הרבה עניין הן מצד השחקנים עצמם והן מצד התקשורת. גם הבוקר הם לא התאמנו.

גארת’ בייל יעבור היום את דיוויד בקהאם עם משחק הליגה ה-117 שלו במדי ריאל מדריד ובכך יהיה השחקן הבריטי עם הכי הרבה הופעות ליגה בספרד. בקהאם כבש 13 שערים והגיע למספרים אלה בארבע שנים בעוד בייל בארבע וחצי שנים.

בתקשורת כתבו הבוקר על ‘טנגו אחרון לפני פאריס’ ושהסיבה לאופטימיות נעוצה בכריסטיאנו. מצד שני הוסיפו כתבה שריאל מדריד קילקלה את הרושם הטוב שהותירה בחודש פברואר ושבמועדון לקחו קשה את ההפסד לאספניול והקפטן ראמוס הריץ תורה בחדר ההלבשה מה שנקרא. ‘ריאל מדריד היא מעל כל אחד ואחד מאיתנו’, נכתב שם. עוד נכתב, ספק על מה זה מבוסס - שההפסד לאספניול שוב הוכיח בעייה בגישה. לאו דווקא זידאן ‘חטף’ אלא השחקנים עצמם, ואולי במועדון יוחלט לבצע שינויים בלי שום קשר לגומלין נגד פאריס והמשך העונה האירופית, אם בכלל.

מארקה אומרים שהפציעה של דני לא חמורה והוא יוכל לשחק במונדיאל. יש!
אולי יחמיץ רק את משחק הפתיחה, בהנחה שלופטגי אכן יחליט לסמוך על כשירותו וישאיר אותו בסגל.

ועוד חדשה: ראיו ואיקאנו עלתה ליגה וזה אומר שרבע ליגה בעונה הבאה תהיה מדרידאית (ריאל, אתלטי, חטאפה, לגאנס, ראיו).

אז הת’רד הכי מסריח בפורום והפרמיירה היא דווקא לא של גארת’ אלא של איסקו שנעדר מהאימון והיה ברור שיחמיץ את הפיחואן, אלא שהמועדון לא הוסיף פרטים. מה מתברר? בדלקת בתוספתן - מחר ניתוח וחודש בחוץ. איסקו יחמיץ גם את הדרבי, משחק החוץ בצסק"א וגם באלאבס וזה במקרה הטוב, ועוד שני משחקי נבחרת. לופטגי אמר במסיבת העיתונאים:"עצוב לי כי איסקו שחקן אהוב ואנחנו מאחלים לו שישוב בריא במהרה, אבל יש לנו תוכניות גיבוי ואני מאמין מאוד באפשרויות שלנו. ומה הן? דני סבאיוס שלא הותיר חותם, לוקאס ואסקס שבכושר איום ונורא, ומריאנו.

זה חתיכת מבחן לסגל הקצר והמביך שלנו העונה, מה חשבו שם, עונה שלמה בלי פציעות? זה היה ברור. חבל שכבר עכשיו ובטיימינג הזה. ראיתם, לא כתבתי “ויניסיוס”.

באיזהשהו מקום אני חושב שזה אפילו יעשה טוב.
ההרכב הטוב לטעמי הוא עם 3 קשרים ולא 4, ולצערי לופטגי מאמין באיסקו בהתקפה יותר ממני.
אולי רצף של משחקים טובים עם שחקני התקפה בהתקפה יוכיח זאת.
כמובן שאני לא באמת שמח על הפציעה, איסקו לדעתי שחקן חשוב שכם אם לא פותח הוא יכול לעזור להו עם מנוחות.

• המשחק הכי טוב שלנו העונה (מול רומא) היה עם איסקו, עם ארבעה קשרים על פי ההסתכלות שלך. יתרה מזאת, ככה זכינו בשני הצ’מפיונס האחרונים.
  • הנוכחות של איסקו לאו דווקא גוררת ארבעה קשרים, כי הוא כבר שיחק כחלק משלישיית קישור כשאסנסיו בייל ובנזמה מקדימה.
  • אתה עכשיו תקבל את סבאיוס או יורנטה כחלק מהקישור, ואת לוקאס בהתקפה. כיף גדול.

המשפט הראשון שלך הוא הזוי בעיניי.

לדעתי חדשות רעות.

המשחקים הראשונים של העונה היו קטסטרופה מבחינת איסקו לדעתי. הוא לא הצליח לעשות שום דבר יעיל, ואיבד המון כדורים. בשניים שלושה משחקים האחרונים הוא מראה שיפור ביכולת ולמרות שאיסקו לא שחקן שאני לא מאמין בו, פיתחתי איזשהם תקוות לגביו.

אני גם חושב שההרכב הטוב ביותר שלנו הוא בלעדיו, אבל עם הסגל הקצר שלנו, אני לא מאמין שזה טוב בשום אופן.

אל תקח אותי מילולית, לא שמח שהוא נפגע ובגלל זה המשפט בסוף שבו הסברתי נכון יותר.
אבל כן, לטעמי ההרכב הטוב שלנו כולל שלישיה התקפית אמיתית בלי חלטורים של קשרים. לופטגי מאוהב באיסקו ולא יוציא את מודריץ או קרוס ולכן אני מעדיף את איסקו בחוץ ולא את אסנסיו או בייל (שהם משלמים לרוב את המקום)