ת'רד הפציעות על שם פרלאן מנדי :: מגפת קרעים בצולבת

אם וואלוורדה כשיר הוא חייב לשחק מגן ימני.

ואסקז לדעתי מגן ימני יותר טוב מקרבחאל של השנתיים האחרונות, הייתי מחתים אותו בכייף על חוזה חדש.

אולי זה ישמע למוגזם לחלק מהחברים כאן, אבל ואסקז של הגילגול הנוכחי לא נופל מאשרף חכימי שכולם כאן בוכים ששוחרר.

תודה ללוקאס, בדרך לדאבל (שום בצל חמסה וכו׳) אנחנו נמשיך מכאן.

להלן האופציות לעמדה:

1. דני קברחאל
  2. אדר מיליטאו
  3. נאצ׳ו פרננדס
  4. פדה וואלורדה
  5. מרסלו
  6. פרלאן מנדי
    .
    .
    .
    .
    .
    אלברו אודריאוסולה

הבנתם את הרמז, שמישהו יעביר לזידאן.

באיזשהו מקום נואא מוזר לי להגיד אבל אני לא כל כך פוחד, יש הרגשה שזידאן מצליח להוציא משחקנים הרבה יותר ממה שהם שווים, פציעה מתסכלת אבל אני חי איתה בשלום כל עוד זה לא קסמירו כולם ברי תחליף, דרך אגב לא הייתי מתנגד ל3 בלמים עם מנדי ובצדדים מרסלו וואולרדה אם כשיר או אפילו אחד מהילדים עם הכי הרבה משמעת

הגנתית יכול להיות שלוקאס עדיף על אשרף, התקפית אני לא חושב שנכון להשוות, גם אם בחודשיים האחרונים הראשון בפורמה טובה והשני פחות. אשרף שחקן כ"כ מגוון, יצירתי ושלם לעומת החדגוניות היחסית של לוקאס. בדיעבד הייתי שמח שיישאר אצלנו בסגל כקיצוני ימני פרופר.

אני גם חושב שהגזמת עם קרבחאל. גם בתכונה הכי טובה של ואסקז בפן ההגנתי, האחד על אחד, הוא לא מתקרב לדני. שלא לדבר בכלל על המיקום הבעייתי שלו ששבר העונה לא מעט קווי נבדל והקשה עליו להתמודד עם דאבל פסים או עם שחקנים מהירים ממנו.

לגיטימי אולי להגיד שלוקאס אמין יותר לריצה לטווח ארוך כשקרבחאל פצוע כל הזמן, אבל כששניהם בכשירות מלאה דני עדיין עדיף בפער.

אכלנו אותה עם פנדלים במשחק במאסטייה וגם לוקאס פישל שם, טעויות נקודתיות אפשר למצוא לכל אחד, לטעמי הוא בסדר גמור. פחדנו מה יהיה מול ג’ורדי אלבה, חששנו מסאדיו מאנה. אולי בדרבי נגד אתלטיקו הוא היה חלש וזהו-זה. התרומה ההתקפית שלו גם הייתה מטורפת וחשובה מאוד לקבוצה שמתקשה לייצר מצבים, יותר מקרבחאל שלא מזכיר את היכולת שלו מעונת הדאבל או 2018 למרות שהמספרים שלו לא רעים בכלל. הדריבל שלו סבבה, הוא מהיר ויוצא עם ביטחון ללא היסוס וגם הקרוס טוב מאוד. זה אירוני שהקלאסיקו שהחייה לו את הקריירה בסיבוב הראשון - בסיבוב השני נגד אותה היריבה ככה הוא ייפרד, קצת עצוב.
ברשימת המועמדים לעמדת המגן הימני חסר לי את מיצ’ל סאלגדו האגדי שתמיד היה משתחל להרכב - משחק האליפות ב-2007 איך לא, רומא ב-2008 וקלאסיקו ב-2009 (הוא היה חצי בפנסייה כבר אבל השקיע הכל מול הנרי ונתן את הלב, הופעה מרגשת שלו). להערכתי פדה לא יהיה באנפילד, זיזו לא ייקח סיכון. אולי נראה את קאסמירו בלם שלישי ואיסקו באמצע או אסנסיו בעמדה מאוד-מאוד אחורית. קרבחאל גם למחצית אחת זה יהיה מושלם. כמובן שזו פציעה 500 בערך וזה כבר לא הוגן.

אתה מזכיר לי עונות מסויטות, סלגאדו בחמש שנים האחרונות היה שחקן שלא כיף להיזכר בו בלשון המעטה, את התקופה הטובה שלו לא זכיתי לראות, אז מבחינתי הוא אחד מסמלי ימי הבנוניות שלנו יחד עם גאגו הכוסית, מיגל טורס והתקווה הגדולה גראנרו, תקופה מבחילה

בקשר להשוואה לאשרף, הגנתית ומחויבות טקטית(או במילים אחרות למה לוקאס משחק כ"כ הרבה תחת זידאן) לדעתי לוקאס יותר טוב, התקפית למרות שלוקאס יותר חד-גוני הוא מתאים יותר לתפקיד המגן מאשר אשרף שהוא יותר קיצוני.

בקשר להשוואה לקרבחאל, חלק גדול ממה שרציתי לכתוב נכתב כבר ע"י ראוליטו, אני רוצה להוסיף רק עניין מאוד חשוב וקריטי שאף אחד לא ציין, הנעת הכדור !
קרבחאל לוקה מאוד בהנעת כדור מאחורה, זה מאוד בעייתי מאז שמרסלו כבר לא בהרכב וחוטב עצים משחק במקומו וזה הופך למצב בלתי נסבל וקריטי כל פעם שראמוס נעדר.
אפשר היה להתגבר על הבעיתיות בהנעת כדור בצד של קרבחאל ווראן כל עוד ומהצד השני שיחק ראמוס וגאון כדורגל ושחקן הסטורי בדמותו של מרסלו, פשוט היית מבקש ממודריץ’ לעזור קצת בצד ימין ומתחיל התקפות בעיקר בצד שמאל.
בשתי העונות האחרונות מאז שמרסלו כבר לא משחק אנחנו בבעיה, ואסקז מאוד שקט עם הכדור, יש לו טכניקה טובה מאוד וביטחון עצמי ויכול להניע כדור גם תחת לחץ מצד היריבה, מכניס איזון מאוד חשוב ואפשרות להתגבר על לחץ מצד היריבה שבלתי אפשרי להתמודד איתה עם קרבחאל.

אתמול לדוגמא הוא היה מצויין עם הכדור ואילו מהצד השני היו כמה איבודי כדור מטומטמים של מנדי שלמזלנו לא תורגמו למצבים.

האנטי שלך למנדי לא מובן לי.
אמנם לא מדובר באמן או בגאון כדורגל, אבל מאז שהגיע אני חושב שלריאל יש את אחת ההגנות הטובות ביותר בעולם, מה שאי אפשר היה להגיד על ריאל גם בתקופות החלומיות שלה מהעשור האחרון.
בסוף מגן תפקידו להגן. ואת האמת אני לא זוכר סלע כזה כמגן בהגנה של ריאל כבר הרבה זמן. גם עם החסרונות שלו אפשר בסך הכל לחיות. המשחק רגל שלו לא כלכך נורא כמו שעושים ממנו. אפילו מרסלו האגדי היה מתקשה לכבוש עם רגל ימין בשמינית גמר ליגת האלופות.
אגב, במשחק האחרון נגד ליברפול הוא היה טוב בכמה רמות מרוברטסון שאתה כל כך אוהב.

אתמול הוא עם 3 טעויות קריטיות בהנעת הכדור שרק במזל לא נגמרו לשער, מכדרר למרכז כאילו מדובר במרסלו. ההגנה שלו טובה מאוד ולא מצויינת כפי שמנסים להפוך אותו, באחד על אחד הוא מצויין אבל יש לו בעיות במיקום.
ההגנה של ריאל טובה יחד איתו כי זה כל מה שנשאר לזידאן, לסגור הרמטית ולעקוץ מקדימה, כי לייצר משחק התקפה סביר עם הגולם הזה לצדך זה בלתי אפשרי.
מרסלו אולי לא הבקיע ברגל ימין בשמינית הגמר האחרון אבל כשהוא עולה לשחק ב-60 דקות הוא מייצר יותר מצבי הבקעה ממה שמנדי יעשה כל הקריירה.
ואני לא בא להשוות את מנדי למרסלו, זה לא הוגן, אני כן משווה אותו לרוברטסון המצויין, וזה שבמשחק האחרון רוברטסון היה חלש יחד עם כל הקבוצה לא מוחק את כל מה שהוא עשה בשנים האחרונות, רוברטסון הרבה יותר טוב ממנדי, גם הגנתית.

אתמול זה היה משחק יחסית בינוני ביחס למה שהרגיל אותנו הגנתית, ועדיין דמבלה שהיה על האגף שלו לא עשה פעולה אחת חיובית למשך כל המשחק. אם אתה משווה את מנדי למגנים אחרים ברמה העולמית הוא לגמרי שם. המון בזכות יכולות ההגנה הוירטואוזיות וגם בזכות כוח הפריצה. כשהוא פורץ עם הכדור ומגביר קצב מעטים השחקנים שיכולים לעצור אותו. הוא שחקן עוצמתי מאוד. גם כשהמיקום שלו לוקה בחסר, הוא חוזר לעמדה במהירות עצומה ומחפה על כך. לפעמים אני מרחם על השחקן שמשחק מולו, זה נראה מביך לפעמים בפאן הפיזי כאילו שחקן בוגר משחק נגד שחקן נערים. אני חושב שהוא יכול ללטש את הפס האחרון ולהיות הרבה יותר אפקטיבי בהתקפות. גם מרסלו בעצמו היה שחקן שמתבזה התקפית רק שלמרסלו לא הייתה יכולת הגנתית שאפשר להישען עליה. שנינו מסכימים שדריבלים כמו של מרסלו הוא יעשה אולי בגלגול הבא, ומעמדת המגן השמאלי אני גם לא מצפה ולא רוצה שיעשה את זה.
לטעמי הוא המגן עם היכולות ההגנתיות הטובות בעולם, בכמה רמות מעל רוברטסון באספקט הזה. הוא שווה את הדקות שהוא מקבל והרוויח אותם ביושר.

ואחת ההתקפות היותר גרועות (אם נשווה לגדולות), יש לא מעט משחקים שכל שער שלנו מרגיש כמו חצי נס. זה ממש לא אשמת מנדי, אבל איך נגיד את זה? הוא לא בדיוק תורם. היתרונות שלו ברורים, הוא אתלט מהיר וחזק, אך משחק הרגל שלו (במיוחד בימין) די גרוע, מה גם שהוא עושה כל משחק איזה 2-3 טעויות שעולות לנו בהתקפות מעבר. משהו נוסף לגביי מנדי, הוא לא נפצע (טפו טפו מלח מים מלח מים), זה עוד משהו שאפשר לזקוף לזכותו, לצערי בעידן הכדורגל שמתפתח מגן חייב להיות גם שחקן התקפה משמעותי ומנדי (עדין) לא כזה.

תנו לי את האלנד ואמבפה מלמעלה ושמנדי ימשיך לחטוב עצים להנאתו, את העבודה ההגנתית שלו הוא עושה מצויין והרבה מהחסרונות ההתקפיים שלו מתגלים פשוט בגלל שהחברים שלמעלה לא מספקים את הסחורה והוא עצמו מנסה להציל את המולדת.

דמבלה עד החילופים של קומאן לא היה בצד של מנדי, ובכל מקרה ההגנה שלנו עמדה מאוד נמוך וצפוף וזה לא החלק החזק של דמבלה.
אני לא טוען שהוא לא טוב מאוד הגנתית, רק לא מה שעושים ממנו כאן, רוברטסון כן יותר טוב ממנדי גם הגנתית אבל זה לא מה שבאמת חשוב.
נכון שיש למנדי כוח פריצה עצום, אבל הוא מתרגם אותם בעיקר להיילטס הרגעים המביכים בסרטוני יוטיוב.
בכדורגל המודרני בקבוצות ברמה הזאת אין מקום לשחקנים כמו מנדי, אבל הצרפתי למזלו היה במקום הנכון בזמן הנכון, אסור שזה ימשך יותר מדי, אי אפשר לשחק עם שחקן בהרכב שאתה חייב להחביא אותו בהנעת הכדור בשמינית גמר ליגת האלופות, כל פעם שהכדור מגיע לרגליים של מנדי בהגנה אני מתחיל להתפלל לבורא עולם כשבמקביל לחץ הדם שלי עולה ומתחיל להרגיש כאבים ומיחושים בחזה בצד שמאל

אפרופו הנעת כדור - זו אחת הסיבות לכך שזידאן עלה עם פדה. בהיעדר מרסלו, ראמוס, ווראן - קרוס ירד לקו בלמים כדי להתחיל התקפה.

במחצית השנייה הוא כו שיחק בצד של מנדי והוא לא עבר אותו אפילו פעם אחת, מנדי הגנתית הוא לגמרי בטופ של הטופ, בין 3 המגנים השמאליים הטובים באירופה, התקפית הוא למלם אחד גדול.

מנדי הוא אתלט ונגר על כל המשתמע מכך. לא חושב שהחלוקה להגנתית והתקפית היא נכונה פה, הוא יכול לאבד כדור קרוב ל16 שלנו כי הוא נגר, זה הגנתי או התקפי?
מצד שני האתלטיות שלו הופכת אותו לבלוק הגנתי כמו גם לבעל כוח פריצה דיי משמעותי בהתקפה.

אכן להנעת כדור, אבל מהירה קדימה כמו שהיה בשער ובבעיטה שלו לקורה שאת המהלך הוא התחיל 20 מטר מאחורי כולם והגיע ראשון לרחבה, הבנאדם רץ כאילו אין מחר.

כמו שאמרתי, עד החילופים של קומאן הוא לא היה בצד של מנדי, אחרי החילופים כן, בכל מקרה גם במחצית הראשונה הוא לא עבר אף אחד ולכן הוא לא דוגמא טובה.

זה ספסלי

בהנחה שראמוס וואראן ישארו בסוף (מה שיקרה לדעתי) אז יש סיכוי טוב שבעונה הבאה יפתח שם אלבה. בהחלט רכש נחוץ.

זה יפה שכל האוהדים פה מנתחים מי יחליף את מנדי, אבל כל עוד זיאן מאמן, מנדי יפתח, אם יגיע מישהו הוא יהיה מחליף.
בכל מקרה גם אם זידאן יעזוב, 90% שגם המאמן הבא ימשיך להרכיב את מנדי.
ובכל אופן, את הכסף יש לשפוך בעמדות אחרות, עמדת המגן השמאלי עוד בסדר, בצד השני אנחנו בבעיה הרבה יותר קשה אם לוקאס עוזב, כי קרבחאל כשיר שלישעונה.
באמצע אין לנו מחליפים ראויים (מודריץ בסוף)
ובהתקפה יש שחקן אחד.

זה ברור שהמועדון מתכנן רכישה גלקטית כזו או אחרת בקיץ הקרוב, לכן הכיוון שאליו נושבת הרוח מאוד הגיוני. להחזיר את דה פרוטוס על תקן לוקאס במקום לשלם עבור חכימי סכום לא מבוטל, אולי רגילון על המשבצת של מרסלו.

אלאבה בהעברה חופשית זו אופציה אטרקטיבית למועדון ששואף לרכוש את אמבפה או הולאנד.