ת'רד היריבות ::

איפה תדחוף את ליגת האלופות? בזמן שהליגות הספרדית והגרמנית משחקות פעמיים בשבוע? אחרי, כשזה כבר נכנס לעונה הבאה? ומה עם השיוויון (בעונה הזו ובבאה) בין ליגות שבוטלו, ליגות שיחזרו, וליגות שעוד לא החליטו?

כל פתרון של השלמת ליגת האלופות, גם אם יהיו בו 11 חילופים במשחק, לא רק שיוריד מהערך, אלא גם ירים את כמות ורמת הפציעות לשמים. שיסגרו את 19/20 באלופות (ומבחינתי לא רק שם), ונתחיל מחדש בשנה הבאה.

מדובר כאן במאורע שקורה אחת ל-100 שנים בערך (או אחת ל-80 אם אתה מכליל את מלחמת העולם השניה). שום דבר לא יקרה אם השנה לא תוכתר אלופה לאירופה. לסיים את כל הליגות ואת ליגת האלופות בזמן קצר לא נשמע לי נכון.
יהיה הרבה כדורגל גם כך בחודשים הקרובים.

ואני ממש לא אוהד ליברפול.

עשיתי את החישוב הזה בעבר. לקבוצה שתזכה בליגת האלופות נשארו 17 משחקים סך הכל.
אם משלימים הכל בקיץ, אז לעשות 17 משחקים ביולי-אוגוסט זה 2 משחקים בשבוע, לא בשמיים. בזמנית רגילים יש פה ושם חודש של 2 משחקים בשבוע, אז עכשיו יהיה חודשיים.
לקבוצות הגדולות יש סגלים גדולים, ולקטנות אין את ליגת האלופות.
אגב, כל זה בהנחה שמתחילים ביולי ולא ביוני, מה שגם אפשר שיקרה אולי בתאוריה.

נכון זה אירוע של פעם ב100 שנה, אז כמו שנכון להגיד לא נורא על ביטול חד פעמי, אפשר גם להגיד לא נורא על המשך במתכונת שונה באופן חד פעמי.
שחקנים יפצעו? שחקנים תמיד נפצעים, אני רואה כבר שזה הולך להיות הטיעון, פתאום בייל יפצע ויגידו שזה קרה רק בגלל המשך הליגה… כאילו עד עכשיו כל השחקנים היו בריאים.

הוסיפו 2 חילופים, קבוצות יצטרכו לעשות יותר רוטציות, יש פתרונות לבעיה. פשוט קבוצות יצטרכו לחשוב על דברים כאלה. זה מצב בהחלט שוויוני וקשה לכולם, ושחקנים ישרדו את זה.

אגב, בוודאי זה גם יעשה טיפה שינויים בעונה הבאה, אולי הסופרקאפ יחזור למתכונת משחק 1, ומשחקי הידידות של הנבחרות יתבטלו. מה שיקל קצת יותר על הכל

אבל באוגוסט אמורה להתחיל עונת 20/21, כמה אפשר לעכב גם אותה, בלי שזה יגרום גם לשנה הבאה להיות עמוסה יותר מידי? הרי אי אפשר להתחיל מיד את העונה הבאה, נכון? צריך מנוחה מינימלית.
יודע מה? עזוב מנוחה. מתי תבצע העברות? שחקן בברצלונה ישלים ליגת אלופות באוגוסט, אחרי שהוא חתם ביובנטוס וצריך להתחיל איתה עונה שלשום?

“פה ושם חודש של 2 משחקים בשבוע” זה ממש לא המצב כרגע. אף אחד מהשחקנים לא יגיע ליולי-אוגוסט בכושר אידיאלי, כמו שהוא מגיע בעונה רגילה.

ואתה מתעלם מעניין השיוויון בין הליגות - קבוצות צרפתיות (ואולי גם אנגליות ואיטלקיות) שוות לגרמניות וספרדיות? איך אתה משווה קבוצה שכרגע קרעה את עצמה בחודש ומשהו של 2 משחקים בשבוע, לקבוצה שלא שיחקה (והתאמנה) מאז מרץ?

חוץ מזה, הזלזול הזה בפציעות “משעשע” אותי. אתה מנפנף את זה כאילו זה תירוצים וכאילו עומק סגל של אייבאר שווה לזה של ריאל מדריד. מז"א “אני כבר רואה שזה הולך להיות הטיעון”? אתה חושב שעומס משחקים מוגזם, על שחקנים, שלא לגמרי בכושר משחק, ושעוד הולכת להיות להם עונה מלאה עוד שנייה בלי מנוחה - זה סתם תירוץ, ושלא יהיו פציעות? כי זה נשמע שאתה ממש לא מחובר.

נתונים של “אפשר לדחוף ככה וככה משחקים בחודש, ויהיה בסדר, כל השאר זה התבכיינות”, אפילו לא מתחילים לפתור את הבעיה.

הצגת פה מספר בעיות שלכל אחת יש פתרון, נכון שכלום לא אידאלי, אבל גם ביטול ליגה רחוק מלהיות אידאלי.

העונה מתחילה בסוף אוגוסט, אפשר לדחות אותה בשבוע מבלי שזה ישפיע כמעט בכלל.
רוצה לדחות ביותר בשביל מנוחה? אפשר לבטל משחקי ידידות של הנבחרת (יש 2 פגרות כאלה של שבועיים כל שנה אם אני לא טועה) מה שישחרר לך חודש שלם).
חוץ מזה גם ככה בקיץ היה אמור להיות יורו, ככה שבמילא לא יקחו לשחקנים כמעט חופש.

שוב, זה לא יהיה אידאלי, אבל אפשר לקבוע חוקים לזה. כל מה שקורה כיום הוא חדש אבל אפשרי. קודם כל אפשר לצמצם את זמן ההעברות, לא צריך חודשיים, וזה רק יגרום לקבוצות לפעול מהר יותר. אפשר שזה יהיה בקיץ תוך כדי משחקים והשחקנים יעברו רק בסופם, ואפשר גם שזה יקרה בתחילת עונה הבאה (כמובן על זמן המנוחה הקצר שהשחקנים גם יקבלו).

נכון, ובגלל זה יהיו 5 חילופים במשחק. בנוסף, קבוצות יצטרכו להשתמש יותר במחליפים שלהם. לדוגמה בריאל יוביץ יקבל פתאום דקות, אף אחד לא מחייב את בנזמה לשחק את כל המשחקים.
לכל קבוצה בסגל יש מספיק שחקנים לפחות ל2 הרכבים, במידת הצורך שיעשו רוטציות ככה אם שחקן לא יכול לסיים יותר מ90 דקות בשבוע.

אז אפשר להחליט שקודם פותחים את הליגות ואז לליגת האלופות שחקנים יגיעו בכושר טוב יותר.
זה גם חוסר שיווין שקורה תמיד, כשקבוצות ספרדיות ואנגליות באות למשחק ליגת אלופות עם פחות מנוחה. ושוב, לא מצב אידאלי אז אפשר לעשות מאמץ נוסף.

אני מציע מספר פתרונות, וזה אני, בן אדם פשוט שישב על הנושא בדיוק 10 דקות. מאמין שצוות של מומחים יוכלו בחודש להצליח קצת יותר.
חוץ מזה אני מראה לך שלא חייב להיות עומס יתר, יש פתרונות ויש הכל.
גם להגיד “יש בעיה אז צריך לבטל” זה לא הפתרון. בעיות פותרים. בזה אני מאמין, ומאמין שהפסד של 3 חודשים אפשר לפתור, בטח ובטח אם קיבלנו חודשיים מתנה מהיורו, ועוד כמה משחקים פה ושם מפגרות נבחרות, וכו’…

גם להחליט להוציא את כולנו לחלת זה לא הפתרון הנכון, אבל לפעמים צריך לקבל שבזמנים קשים אנשים יסבלו, וסלח לי, אם זה סביר שאנשים ישרדו בלי כסף ללחם בגלל המצב, אפשרי לדרוש משחקן כדורגל לעשות את מה שלשמו הוא מקבל משכורת, למען השם. אפילו אם יצטרך לתת מעצמו קצת יותר (מה שכבר הוכחתי שלא מדויק)

מסכים, ואני אגיד את זה אחרת: עונה אחת כבר התפקששה בשלב מאוד קריטי. עדיף לסיים אותה כמה שיותר מהר, עם פחות משחקים וסיכונים על מנת שהעונה הבאה לא תתחיל עם רגל שמאל. צריך לזכור גם שהעונה הבאה תכלול את היורו, כך שדחיית התחלתה לא תטיב עם אף אחד. יש גם נבחרות שעדיין יתחרו על כרטיס לטורניר, וגם זה דורש הכנה ומשחקים.

וימבלדון בוטל והוא היה מתוכנן גם כך לסוף יוני-תחילת יולי. זה לא סוף העולם אם ליגת האלופות והליגה האירופית לא יחזרו השנה. אני גם אוסיף שקבוצות שיסיימו במקום הרביעי בליגות הבכירות וקבוצות רבות אחרות ביבשת יצטרכו לשחק בקיץ על כרטיס לליגת האלופות בשנה הבאה. כנ"ל לגבי הליגה האירופית. אין זמן לכל זה.

נסכים שלא נסכים.
אני לא מסכים שלהתחיל עונה עם שבועיים הכנה זה לא מספיק (זה גם ככה מה שקורה כשיש יורו).
אני לא מסכים שיהיה יותר פציעות (קבוצות. ימנעו את זה עם רוטציות רחבות יותר כי יש הרבה על הפרק).
אני לא מסכים שאם עונה תדחה את ה2-3 משחקים הראשונים (כדי לתת לקודמת להסתיים ולתת איזה שבועיים מנוחה לשחקנים) היא תהרס.
אני לא מסכים שהכל כל כך שברירי.

לצורך העניין הנה, השאלה היא האם להמשיך את העונה בקיץ אחרי שהיא נדחתה ב3 חודשים וחצי, ועדיין לא מדובר על סיום עונה וודאי, אז על שבועיים כדי להתחיל באמצע ספטמבר? שגם יהיה אפשר לפרוס את זה על כל העונה ולא רק על הקיץ. בחייאת. שימו לב ליחסים, שבועיים אל מול 3 חודשים וחצי, זה פי 7,בהחלט אפשר להתמודד עם בעיה קטנה פי 7 אם לפחות דנים באופציה של להתמודד ברגילה.

אני מסכים. אישית הייתי מכריז על הסיום של כל הליגות, ומסיים על הדשא רק את מפעלי הגביע במשחק נוקאאוט בודד.

היום דיברו על זה שאופ"א שוקלת לקצץ את שלב הפלייאוף של המפעלים האירופיים. אז העיקר שקבוצות יסיימו את הליגות שלהן, ייאי. אבל כל מה שהן עבדו למענו, המקום שלהן באירופה - ייעלם. ממש ספורטיביות לשמה.

אני רק רוצה להזכיר שמדברים על לחדש את הכדורגל אבל עוד שחקנים ממשיכים להידבק. עכשיו שמעתי על שתי שחקנים של וידואליד. יש שחקנים בגרמניה שנדבקו.

להזכיר , גם אם זה רק על חשד ושחקן נכנס לבידוד זה פוגע עוד יותר בהכנה שלו ושל הקבוצה שלו.

הניחוש שלי ? וזה רק ניחוש, שבסוף לא יחדשו.

איזו קבוצה נפלאה זו שפילד, מפרקת את צ’לסי בתצוגה חכמה עם שני גלדיאטורים בהתקפה.
נתנו לבלוז להניע את עצמם לדעת וכבשו שערים נפלאים, הגנת ברזל יש להם שמה וכמובן שהשוער נפלא גם כן.
אני מאוד מקווה שברונו רואה את המשחק ונכנס כבר לאטרף, צריכים אותו חד בשני.

יש לנו סיכוי לסיים את המחזור במקום השלישי.
גם אם לא, לצ’לסי מצפה עוד משחק מול ליברפול, וללסטר יש אותנו במחזור האחרון. רק שכולם ישארו בריאים ויהיה בסדר.

ממש כיף שיונייטד חזרו להיות קבוצה, הם היו חסרים לליגה.

על סקואזרים אין לסמוך ובכל מקרה אני לא חושב שנזדקק לעזרתם.

הם רוצים לשבור את שיא הנקודות לעונה, החלאות. שיהנו להם העיקר שנסיים גבוה ככל הניתן.

תודה, ג׳וני :slight_smile:

יצאה כבר הודעה על מועד הלוויה של הפייר-פליי?

חברים…לא הגיע הזמן להחליף את הכותרת ? :wink:

לא. למה אתה שואל?

לא יודע, סתם מתעניין.

טוב קיבלת. סך הכל אירוע נדיר לפחות כמו ליקוי חמה מלא, אכן ראוי לציון :wink: