ת'רד היריבות ::

אז אחרי פאביניו, קייטה ושאקירי, ולאחר הבעת התמיכה הפומבית של קלופ בגדול שוערי הגלקסיה בכל הזמנים, בין במימד הזמן שלנו ובין במימדי זמן אחרים, הלא הוא לוריס קאריוס, ליברפול שוברת שיא ורוכשת את אליסון הברזילאי תמורת 73 מיליון יורו.

הסגל של קלופ במצב מעולה, למרות פציעתו (הדי מצערת יש לומר) של אלכס אוקסלייד-צ’מברליין, שתגרום לאנגלי להחמיץ את כל העונה הקרובה. ההגנה חוזקה בינואר, הקישור חוזק משמעותית עם קייטה ופאביניו, והעמדה העלובה ביותר של ליברפול מזה שנים קיבלה בוסט מטורף עם אליסון המצוין.

אבל בסוף אנחנו יודעים איך זה יגמר. 1-0 יונייטד, שער נגיחה של פלאייני.

חשוב להזכיר שקלופ כמובן מתנגד נחרצות לטירוף שאחז בשוק ההעברות והוא לא ייתן לזה יד בשום פנים ואופן. מצער מאוד לשמוע שהנהלת ליברפול החתימה מאחורי גבו את ואן דייק ואליסון ב150 מיליון יורו.

ההצהרות הפתטיות של קלופ לא עניינו אז ולא מעניינות היום. מה שכן מעניין הוא שקלופ חיזק את ליברפול בדיוק בעמדות שהיא הייתה צריכה, בנוסף לשדרוג יכולת של שחקנים אחרים - בניגוד לקבוצות אחרות.

אמת. דיבורים בצד רגע - קיץ מאד מרשים של ליברפול על הנייר. החולשות הבולטות של ההרכב חוזקו בצורה משמעותית ועם שחקנים מתאימים מאד בעיני, כאשר הכוכבים מקדימה לא מתכננים לברוח לשום מקום. זה אולי ההישג המרכזי של הקיץ - בעיקר מבחינה תדמיתית.

ההגעה לגמר הצ’מפיונס טיפה מטשטשת את העובדה שבליגה קלופ לא הביא לקפיצת מדרגה משמעותית בשנה שעברה. טוב לראות שהוא/ההנהלה נחושים לשנות את זה, או לפחות לנסות. אני אשמח מאד לראות תחרות משמעותית יותר על התואר השנה וליברפול חשובה לכך. מקווה שיצליחו.

בין מתנגד לרצון למחות יש הבדל.
אני מתנגד למחירים הגבוהים של שוק הדירות, זה לא אומר שלא אקנה דירה.
אגב, הטירוף בשום בעיקר מתבטא במחירים הגבוהים באמת, כלומר 220 על ניימאר, 160 על קוטיניו, 150 על דמבלה, הדרישה של 200 על הזארד. זה הטירוף הקיים בשוק. טירוף אליו ליברפול עוד לא הגיעה בשונה מיריבותיה על התואר.

אגב 2, המחירים יחסיים. מישהו פרסם פה שבאופן יחסי העברת זידאן לריאל בזמנו הייתה הרבה יותר גדולה מהעברת ניימאר כי זידאן עלה משהו כמו חצי מההכנסות של ריאל באותה שנה. (אל תתפסו אותי במספרים).

כן, אבל קלופ אמר בהקשר של רכישת פוגבה, שהוא מעדיף לא להיות בכדורגל מאשר לקנות שחקן במחיר הזה. ואז קנה בלם ושוער ב-10 מיליון פחות (כל אחד).
באופן כללי, בלי קשר ועם קשר להיותו מאמן ליברפול, קלופ קשקשן, בכיין וצבוע גדול. הוא מסוגל להאשים את הדשא בהפסדים, לרדת על מאמנים אחרים וללכת בדרכם שבוע לאחר מכן, להגיד משהו אחד ולעשות מיד את ההפך. טוב לו שיתרכז בכדורגל, כי בזה הוא בהחלט טוב, וישמור את הפנינים שלו לעצמו.

כי מוריניו פשוט ההפך מכל מה שרשמת.
אף פעם לא החשבתי את קלופ כמי שמייצג את איך שצריך להתנהג, שיהיה בכיין מצידי.
אגב פוגבה עלה 120, כך שזה לא 10 הבדל אלא 45.
בנוסף יש הבדל של שנים בין התקופות. הבדל שצריך להתחשב בו. רונאלדו לא היה זול, באותו זמן זו הייתה קניה מטורפת.
אם עוד עשור המחירים יגיעו ל400 מיליון, האם ניימאר יחשב כזול?
בתקופתו פוגבה הייתה ההעברה הכי גדולה בכדורגל. אם נשווה לתקופתינו זה כמו שקלופ יקנה ב200 מיליון שחקן

התגובה של קלופ לדברים:

‘That’s the problem,’ he says with a smile. 'Everyone remembers whatever bullshit you say! I could not imagine the way the market has gone.

צבוע עם כנות :slight_smile:

מעולם לא שמחתי בגול של קבוצה שאינה מנצ’סטר יונייטד כפי ששמחתי אתמול בגול של סאנה.
כמובן שהעדיפות כרגע היא טוטנהאם, אבל מדובר בקבוצה שתעשה הכל כדי לסיים מתחת לארסנל כל עוד הדבר אפשרי, כך שעל התרנגולים אני לא בונה.
אליפות לסיטי משמעותה פעם ראשונה שאלופה אנגלית שומרת על התואר מאז שעשינו את זה ב-2007-09, ועוד אליפות לפפ, אבל זו בחירה בין רע לרע יותר - אליפות ראשונה לשודדי הטסות מזה מאתיים שנה. אולי עם אליפות פפ ירגיש שהוא מיצה וילך להשתעשע באבו דאבי, מי יודע.

המפגש מול פריז מתקרב ( 3 שבועות בערך ) והם כנראה בדרך לאבד את אחד משחקני המפתח למפגש מולנו - ניימאר ספג אתמול פציעה באותו אזור שכבר נפצע בו בעבר ושגרמה לו להיעדרות של כמה חודשים.
לפריז יש מחליפים אבל פחות שחקן טופ בהרכב זה כבר משהו ( לא שאני חושב שהסיכויים שלנו לעבור טובים ).

יופי. הבעיה העיקרית שלנו מול פריז (בין 400 הבעיות האחרות, פחות או יותר), היא המגנים. אשלי יאנג עוד מצליח לפעמים לנטרל אנשים (איפה אתה מוחמד סלאח?), אבל כל השאר חושך מצרים. אמבפה וניימאר ביחד זה מתכון לאסון, כי לנו יש רק יאנג אחד וגם הוא בן 33 ולא גארי נוויל.

אם אמבפה יחליט גם לנוח, והשחקנים שלנו יהיו בריאים וזמינים, אולי יש סיכוי קטן לעבור.

אין ספק ששואו יגרום לנו להרבה התקפי לב במשחקים נגדם אבל מרכז ההגנה מפחיד אותי יותר מכל, אין לנו עדיין צמד שרץ ביחד שם ולא ברור לי למה סולשיאר ממשיך להריץ את ג’ונס שם כשברור שזה ממש לא זה . לינדלוף בכושר טוב ומתחיל להראות סימנים חיוביים אבל חייבים למצוא לו שותף שלפחות יתן לנו אופציה סבירה שם.
יצא לי קצת לעשות עליהם סקאוטינג ( הייתי בהדחה המדהימה שלהם מהגביע :joy:, חתיכת משחק ) ולמרות שזה משחק אחד וההרכב לא היה במלואו ( הרוב שיחקו ) היה אפשר לראות שקשה להם מאוד לפרוץ בונקרים- רוב המשחק היה מבוסס על ניימאר, די מאריה ומבפה נראו מאוד אנמיים ודי נעלמו מהמשחק. בנוסף ההגנה שלהם נראית רע מאוד וראשפורד ומרסיאל יכולים לעשות להם בעיות רציניות.

הבעיה העיקרית של פריז היא מנטלית. צריך להיות אפס מאופס ולוזר עלוב ברמה הכי נמוכה כדי להפסיד 6-1 במשחק גומלין אחרי שניצחת 4-0 בראשון בתצוגת תכלית. ניימאר אמור היה לפתור להם את הבעיה הזו, כי הוא מביא שינוי תדמיתי, אבל, למרות המונדיאל המדהים שלו בברזיל בו הוא הפתיע את כל העולם בבגרותו, הוא הגיע להשתעשע ולא לנצח.
אצלנו, מוריניו שיפר דרמטית את המנטליות הלוזרית של תקופת מויס ו-ואן חאל, והתחלנו לחזור מפיגורים אפילו בדקות האחרונות, ואפילו מול יריבות שטובות מאיתנו פי כמה. אני לא יודע כמה מהמנטליות הזו תבוא לידי ביטוי מול פריז, אבל זה צריך להיות אחד מהקלפים המשמעותיים ביותר שלנו - חבורת גברים שאוכלים דשא מדי שבוע, מול פרימדונות שנותנות 9-0 באהלן אהלן במשחק ליגה.

עוד לא אבדה תקוותינו. למרות התיקו הפער מהמקום הרביעי יורד ל-2 נקודות לאחר שצ’לסי חוטפת 4-0 משפיל מבורנמות’. ארסנל החליפה אותה שם והם מתארחים אצל סיטי במחזור הבא.
אנחנו נוסעים ללסטר שהוציאה תיקו מאוד מכובד מליברפול ואולי השאירה את מאבק האליפות בחיים. נקווה שהם יגיעו עייפים ומרוטים.

לסטר מדהימה. גם ניצחה בקינג פאוור את סיטי. יהיה לנו משחק מאוד מאוד קשה בשבת, ואנחנו חייבים לנצח אחרי הפאדיחה בשלישי. המחזור הזה השאיר את הכל פתוח - המאבק על הטופ 4 והמאבק על האליפות. אפילו טוטנהאם צימקה את הפער מהמקום הראשון (כאילו יש להם סיכוי…).

כנראה שהמזל הולך עם הטובים.
גם סיטי וגם יונייטד יצאו פרייאריות במחזור הזה.
המחזור הבא הוא הזדמנות טובה להתקרב לטופ 4 - ארסנל יצאו עם כמה חתיכות מהאתיחאד עם ההגנה המקרטעת שלהם, טוטנהאם תארח את ניוקאסל שתבוא עם תנופה וצ’לסי עוד עשויה לשמוט נקודות מול האדרספילד עם האווירה הכללית שהולכת שם.
אנחנו צריכים לעשות את העבודה בלסטר, אם נעלה כמו במשחקים הראשונים בטירוף ועם הרכב מלא הניצחון מובטח.

לגבי “הרכב מלא” - פוגבה בספק גדול למשחק מול לסטר. שיהיה לנו בהצלחה בלעדיו כי אין לו מחליף, לא אצלנו ולא בשום קבוצה אחרת.

גם ראשפורד בספק אחרי שנזקק לכמה טיפולים מהצוות הרפואי אחרי המשחק, נקווה שמרסיאל יהיה כשיר .
אני מקווה לראות לפחות העדפה של סמולינג/באיי על גבי ג’ונס ואת אלכסיס במקום מאטה.
וכמובן הררה שהוא אחד החשובים בשורותינו.

פאריז מפסידה לראשונה בליגה 2-1 לליון במשחק בו נכח לא אחר מאשר אולה שלנו שעלה על מטוס פרטי כדי לעשות קצת עבודת סקאוטינג לקראת המפגש. אני בטוח שיצא משם עם כמה תובנות - הגנה רעה מאוד של פאריז, קישור מרכזי לא קיים לאור ההיעדרות של וראטי שאמור להיות כשיר לאלופות.
אני מקווה שרשם בפנקסים גם כמה שחקנים של ליון לקראת הקיץ, קבוצה מעולה נבנתה שם ואני מפנטז בינתיים על הקשר האחורי המעולה שלהם נדומבלה.

אני תוהה מה הצורך בימינו לראות את המשחק מהיציע בשביל סקאוטינג. יש כל כך הרבה מצלמות, שמצלמות כל שחקן מכל זווית אפשרית. אפשר בקלות להשיג וידאו ערוך לכל בקשה, איזוטרית ככל שתהיה.

בכל אופן, אולה משוגע, חי את המועדון ונותן את כל מה שיש לו. הלוואי שהחיבור הזה יצליח ונהנה ממנו לתקופה ארוכה.

לגבי פריז, כל משחק ליגה שלהם חסר חשיבות. כפי שכתבתי בעבר, החולשה העיקרית שלהם היא רפיון מנטלי, אחרי נצחונות זחוחים ברברס על קבוצות ברמה של הפועל פתח תקווה של מוטי קקון. כשהם מגיעים לאלופות הם פתאום פוגשים שחקני כדורגל שלא עושים להם חשבון, וכבר לא יודעים להתמודד. אנחנו צריכים בראש ובראשונה לנצל את היתרון הזה, ולאחר מכן לדקור את נקודות התורפה בהגנה שלהם עם ראשפורד ופוגבה (שישארו בריאים אמן).