ת'רד היריבות ::

מנסים לשפר התקפה מקרטעת עם שחקן יצירתי .

צ’לסי מקוללת השנה, משחק מצוין ראשון של פליקס ואז משום מקום מהלך כל כך מטופש שלו והוא עם אדום.
פוטר צריך להתחיל לארוז מזוודות.

הדבר הכי דפוק אצל פוטר הוא שלא רק זרק למגרש שחקן ,שבקושי פתח את המזוודה במלון ,להציל את המולדת אלא העובדה שבאקט הזה הוא שידר לקבוצה חוסר אונים מוחלט.

נכון ,בכל יום נתון זה אדום מטומטם אבל קשה לי להאשים את פליקס שכל כך הרבה שינויים ולחץ אטומי של ציפיות במדינה חדשה עם שפה חדשה, בלי ממש להכיר אף אחד ,נפלו עליו ביממה אחת והוא פאקינג ילד בן 23.

לא רק שפוטר חייב לעוף אלא גם לקרוע את תעודת המאמן שלו.

זה מה שקורה שיש לך בעלים והנהלה שאין להם מושג בכדורגל, פיטרו מאמן טוב והביאו מאמן דרג ג.
זאת כנראה בכורה הכי גרועה בהיסטוריית הכדורגל שאני ראיתי אבל העיקר הטיסו אותו ואת חברה שלו במטוס פרטי
בשביל שהוא יחתום בהשאלה בצ’לסי.

Arsenal new bid for Mykhaylo Mudryk has €70m guaranteed fee, as revealed yesterday — understand bonuses are close to €20/25m. 🚨⚪️🔴🇺🇦 #AFC

Waiting for Shakthar, Arsenal are now discussing on add-ons structure and how/when to activate them.

🎥 More: https://t.co/4eHUUf1rnF pic.twitter.com/6lpwVl6i6S

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) January 13, 2023

ארסנל בדרך להתחזק , מציעה 70 מיליון יורו + 25 מיליון בבונוסים על הקיצוני של שחטאר מודריק .
שמעתי שהוא שחקן מוכשר אבל סכום הזוי.

🚨 EXCLUSIVE: Chelsea board now in Poland trying to reach verbal agreement with Shakhtar for Mudryk and hijack the deal! Official bid ready close to €100m. 🔵 #CFC

Arsenal always been leading the race, in talks with Shakhtar after 3d official bid.

Mudryk position, now crucial. pic.twitter.com/CwWWerfoQ8

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) January 14, 2023

צ’לסי איבדו את זה

חבורה של אהבלים, אבל חבורה של אהבלים שצריך לנצל.

אפשר לזייף התעניינות של ארסנל/יונייטד בפראן וממפיס?
כל הבעיות הכלכליות של ברצלונה ייפתרו בשנייה.

עריכה:

יש הסכמה -

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1614318048940277760?t=lqx-WAh6xG7JwmwlBQNllQ&s=19

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1614315374178091009?t=Fm9tfcDiH0Y6AmS92psBlw&s=19

100 מיליון על שחקן שאפילו אמא שלו לא שמעה עליו עד לפני יומיים. טירוף.

הם ראו שיונייטד עשו את זה

ואמרו שהם יכולים לעשות משהו יותר מטורף מזה.
אנתוני השחקן הראשון שיש לו פחות 10 גולים+בישולים שעבר במחיר כזה מפוצץ.

ממה שאני יודע הוא אוהד ארסנל או משהו כזה אז חכו טיפה. לא בטוח בכלל שהוא יחתום בצ׳לסי, זה רק סיכום בין המועדונים.

זה לא משנה את זה שצ’לסי יורים לכל הכיוונים ומתנהלים כמו ברתומאו על סטרואידים. אם מודריק לא יחתום אצלם, אז מישהו אחר כן. וזה לא שנראה שיש חשיבה מאחורי הצעדים הללו.

גם 90, שזה מה שארסנל מציעים, זה מוגזם לחלוטין. שלא יהיה ספק. אבל לפחות אני כרגע יותר סומך על שיקול הדעת של התותחנים, מאשר על אלו שהביאו את פליקס.

אם הוא אוהד ארסנל הוא צריך ללכת לצ’לסי.

מסכים. מעניין אם מתישהו יהיה תיקון בשוק העברות, כמו במניות למשל. המחירים האלה מוגזמים והקטע הוא שלהבדיל ממניות וערך של חברות, שניתן לעשות על זה ניתוח שוק ומודלים, בכדורגל זה קצת שונה. אני חושב שקבוצות צריכות להכניס אלמנטים של כספים מספונסרים, חסויות, מכירת חולצת, והכי חשוב - מה הערך של השחקן לפי הסיכויים לזכיה במשהו.

לדוגמא: אם קבוצה X בונה על שחקן Y שיבקיע ויבשל 10 ו-10 בעונה במה שיבטיח לה את האליפות, האם אותם 100 מיליון שווים את זה? במקרה של מודריק אני לא יודע כמו חולצות הוא ימכור והפונטציאל שלו גם לא מצדיק 100 מליון מה גם שהוא מאוקראינה וזה משחק תפקיד.

מקום 1-4 בפרימייר ליג מקבלים כ40 מיליון סטרלינג כ"א, אז תיאורטית אם שחקן מגיע על מנת לעזור לקבוצה רק להתייצב ולחזור ל4 המקומות הראשונים במשך 3 שנים אז הוא כביכול מצדיק את הסכום מהבחינה הפיננסית הכי בסיסית. העניין הוא שכדורגל זה משחק של 20-25 שחקנים בקבוצה ואם קבוצה שופכת 300 מיליון כל עונה על שחקנים אז משהו קצת לא מסתדר לי.

כאילו צ’לסי עושים התערבות כמה כסף הם יכולים להוציא על שחקנים אלמונים, בלי שטבאס יגיד להם כלום.

מישהו שם בפייר פליי צריך להתעורר , זה נהיה ממש מגוחך מה שהולך שם.

אני זוכר את הימים ששילמו על רונאלדו שהיה זוכה כדור זהב וסחב את יונייטד לזכייה בליגת האלופות 100מיליון יורו.
על בייל שילמו 110(?)מיליון יורו אחרי שהוא פירק את אינטר בליגת האלופות עם שלשוער בסאן סירו, נבחר לשחקן הצעיר הטוב ביותר באנגליה והוא היה פשוט מפלצת בהתהוות.

כיום 100מיליון יורו זה סכום שאתה זורק על שחקן שלא עשה כלום ושום דבר-אנתוני, מודריק.זה משתפר עם זריקה של 75-90 מיליון יורו על שחקן שאף אחד חוץ מעכברי הפריימריליג לא מכיר.

חשוב לקחת בחשבון שהיום יש הרבה יותר כסף בכדורגל.
מה שעלה 100 מיליון לפני 15 שנה עולה היום הרבה יותר.
זה ככה בהכל, מוזמנים להסתכל בשוק הדיור למשל.
בכדורגל הכל אפילו קיצוני יותר כי מדובר ביותר מעליית מחירים אלא גם בצמיחה מטורפת של הענף שנובעת מהכספים העצומים שנכנסים מההתרחבות לשווקים חדשים ומגדילת הפרסום והשיווק בעולם.

יש גם משפט בכלכלה שאומר שאי אפשר להשוות כסף בעבר לכסף עתידי, זה כמו להשוות תפוחים לתפוזים.
נתנו לנו דוגמה של שטר הקניה של חצי האי מנהטן (או משהו בסגנון) , על סך 26 דולר אי שם בשנת 1600. היום כנראה שיש שם מקומות שלא ימכרו לכם קפה בסכום כזה…

אני לא חושב שהעולם השתגע, פשוט יש הרבה יותר כסף. כשיש יותר כסף אז בעצם הביקוש גדל, וכשההיצע לא גדל בהתאם אז המחיר עולה.

מישהו יודע כמה רונאלדו קיבל בחוזה הראשוני שלו בריאל? מבדיקה באינטרנט זה היה 13 מיליון.
לשם השוואה, לאמבפה ריאל הציעה 50 מיליון, וזה לא ההיה מספיק, ולמסי ברצלונה שילמה כ60 (די בטוח שהכל זה נטו).
כשיש יותר כסף אפשר לבקש יותר.

זה אני כותב ״המחירים עלו״ ב4 פסקאות :joy:

הפריק הנורווגי חזר לכושר
שלושער נגד וולבס ב-61 דקות

לא צופה יותר מידי בפרימיר ליגה השנה, שאלה, ארסנל באמת חזקה או שזה תוצאה של יריבות שלא מצליחות לגלות יציבות כמו סיטי וליברפול?

כאילו מרגיש לי שזה די עובר פה בשקט שפאקינג ארסנל בדרך לאליפות אחרי אינספור שנות של בצורת (אחרי כמה זמן?)…

ארסנל משחקת כדורגל ענק וברוב מוחלט של המשחקים גם עדיפה משמעותית על היריבות.
ממש ממש ממש כיף לצפות בהם משחקים, ממליץ לך.

משחקים מצוין כפי שנאמר
והם בקצב של 100 נקודות בעונה, ככה שזה לא רק חוסר יציבות של סיטי (ושל האלה שכרגע לא בצ’מפיונס בכלל)