הגרלת שלב הבתים בליגת האלופות:: שלב הכדורים החמים :-)

image

מחר בשעה 19:00 (שידור ישיר ערוץ הספורט) הגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות, החוקים ידועים וברורים. אסור שתי מדינות מאותה מדינה או אותו דרג. אין טעם באמת לחזור על הכל… לדרג הראשון הצטרפו ריאל מדריד ( אני לא יחזור על הסיבה …) ואתלטיקו מדריד זוכת הליגה הארופאית.

הבחירה שלי:

ברצלונה, נאפולי, איאקס וכל קבוצה מדרג רביעי שהיא לא אינטר…

לא מפחד מאף קבוצה, אם אנחנו לא יודעים לנצח את הגדולות לא נצליח ממילא כך שלא חשוב מבחינתי מתי תבוא הכאפה.

בשביל שבארסה תקח את הגביע היא צריכה להיות טובה, אנחנו לא יודעים ‘להתעלות’ לרגע כמו היריבים הלבנים מעיר הבירה, וכשאנחנו טובים - מסכן מי שיקבל אותנו.

מעולם לא הסכמתי עם הגישה הזאת. מדריד לקחו בשנים האחרונות גביע עם מסלול שמבייש זכייה בליגה אירופית.

מעדיף את בנפיקה/פאוק, זאלצבורג/באטה ו ברוחאס.

מבחינתי שכל הגדולות ידיו אחת את השנייה, ואז שגם האחרונה שבהן תעוף בגלל הפתעת המפעל.

מכיוון שכבר הוכח שלעלות מהמקום השני, גם לא בהכרח אומר שנתקעים עם הגרלה קשה בשמינית, ובגלל שאין אף קבוצה בדרגים ג’-ד’ שאמורה לאיים על המקום שלנו בסיבוב הבא, חוץ מליברפול - אני בעד חלוקה: קבוצה רצינית בדרג ב’, ו-2 הגרלות “קלות” (לפחות על הנייר), בדרגים הבאים. או שילוב של פאוק/שחטאר וליברפול, וקבוצה לא רצינית בדרג הרביעי.

העיקר לא רומא, אין לי כוח לטררם שיהיה מסביב לזה.

סתם מבחינה עובדתית, ריאל בשנים האחרונות קיבלו את באיירן פסז ויובה בנוקאאוט ובשלב הבתים קיבלו את טוטנאהם ודורטמונד, לדעתי זה לא נחשב מסלול קל…

בשנים האחרונות, הם לוקחים את הגביע בגלל שבסופו של דבר (עד השנה) להם יש סגל טוב יותר ומתאים.
בגלל זה רונאלדו מרשה לעצמו לנוח חצי עונה רק בשביל להופיע לרגעי הנוקאאוט, בניגוד למסי, לו היה את מודריץ איסקו וקרוס בעוד שלמסי היה את גומש ארדה ומתייה…

השנה אין יותר תירוצים. והליגה בעיני פחות חשובה.
Eyal

זכותך, אני לא ישנה את דעתי. בד"כ אני שותף לדעה שהליגה זה הלחם והחמאה. אבל די נמאס לי כל שנה לקבל בראש בנוקטוט, ואז לספר לכל העולם שהכל בסדר…

לא אוהב את החלק הראשון של המשפט הזה (לגביי השני אין לי מה להגיב, כי זו דעה אישית). בעיקר כי זה ממנו מובן כאילו יש רק קבוצה אחת בטורניר ועל המגרש, הכל תלוי אך ורק בה, ואין קבוצות אחרות + דברים שיכולים לקרות, שאמורים למנוע מברצלונה זכייה.

וגם… הם שלד שרץ הרבה שנים ביחד, כמו גם את היותם בסופו-של-יום אחרי כל דיוני שיפוט והגרלות ווינרים. כולם יעשו פאדיחות בליגה/גביע ופתאום באלופות ייראו כמו קבוצה מגובשת.

זה פופליסטי מאוד, כן? מסי יחד עם סוארז (טופ חמש חלוצים בעולם היום), ראקיטיץ’ ובוסקטס לא לקח צ’מפיונס ואפילו לא הגיע לחצי. זה בכלל לא מסי המסכן מול כל העולם.

תמיד תזכור שצריך הרבה הרבה מזל. כי בדיוק ככה לוקחים צ’מפיונס וטורנירי נוקאאוט.

דן בשנים האחרונות, מסי סוחב את הקבוצה . אפשר לשקר לכל העולם. אבל זה המציאות. השנה היית עובר את צלסי בלי מסי?

את רומא במשחק הראשון עברנו בגלל שתי שערים עצמיים ופאדחיות שרומא עשו. זה המציאות.
שמסי בקבוצה שלך , אתה יכול לקחת את כל ההשגים שלך כמובן מאליו. סוארז שנה שעברה בצמפיונס בלי שער אחד. הוא האחרון שצריך להרשם פה

שזיזו בשנים הגדולות היה צריך מחליף את מי הוא הרים מהספסל? אסנסיו חאמס ומוראטה. את מי ואלורדה הרים? גומש.

למה לשקר? עם סגל הרבה יותר טוב (ויש שיגידו שגם עם מאמן לא רע), ויותר מתואם, ברצלונה לא זכתה שנה אחר שנה בתקופה כלשהי שהתחילה לפני 10 שנים.
זה לא רק איכות הסגל, ממש לא רק זה.

לא ביקשתי שתשנה את דעתך, וגם לא אמרתי שמבחינתי הליגה חשובה יותר (או שמשהו בכלל חשוב יותר) ושהכל בסדר. אל תכניס לי מילים לפה.

כל מה שאמרתי זה שהניסוח “עכשיו אין תירוצים” אומר שזה או זכייה או כישלון טוטאלי, וכל הקבוצות (והתנאים האחרים) שיעמדו בדרך, הן סתם לפרוטוקול, ואין שום סיבה שלא נעבור אותן בקלות.
יש עוד קבוצות בעולם חוץ מברצלונה, ומה לעשות…לא הכל תלוי בה.

השנה, הסגל של ואלורדה הרבה יותר רחב ושלם. זה מבחינתי אפס תירוצים יותר. יש לכם בעיה תשאלו את מסי. הוא יחד איתי.

2018 - פסז, יובה, באיירן וליברפול
2017 - נאפולי, באיירן, אתלטיקו ויובה

כן היו שנים בהם הגרלות קלות יותר כמו 2016 למשל, אבל ככה זה, כמו ששנה שעברה לדוגמה כל שלב ריאל קיבלה את ההגרלה הקשה ביותר שאפשר לקבל. יום עאסל יום באסל.
מצטער האמירה פשוט הצירה לי בעין

באמת שזה אחד הטיעונים הכי גרועים שקראתי פה, לחיזוק עמדה כלשהי. מצטער.

“תשאלו את מסי. הוא יחד איתי”? באמת?

די נו…הסגל היה הרבה יותר רחב ושלם בכל מיני שנים לאורך ההיסטוריה, ממה שהוא עכשיו, ועדיין לא זכית בכל שנה, ולפעמים הודחת בבושת פנים לא פחותה מאשר מול רומא, או שכן עברת שלבים, אבל לא בתצוגת עליונות מובהקת על היריבה. אתה רוצה להגיד לי שהסגל של פפ ב-09/10, 11/12, למשל, היה פחות “שלם”, או פחות טוב? ועוד היה לו מאמן “טיפה” יותר טוב מוואלוורדה, והנהלה יותר תומכת, או לפחות פחות מחבלת.

אתה עושה את אותו דבר שעשית לי שדיברתי איתך על סאמפר , אתה לוקח מילה אחת שרשמתי בחצי הומור ועושה מזה העיקר…

אתה יודע מה, לוקח חלקית בחזרה, לא זכייה בליגת האלופות. אבל להגיע לשלבים המאוחרים ולהפסיק לקבל תבוסות בשלבי הנוקאוט… או שזה לא תלוי בנו?

תסביר לי איפה ההומור במה שרשמת, ואקח את דבריי חזרה.

לצורך העניין? לא. כנראה שלקבל תבוסה זה כן יותר תלוי בנו (וגם זה תלוי בין השאר גם בפציעות, השעיות וכו’) מאשר “סתם” להפסיד, אבל להיות מודח בשלב מוקדם? לך תדע את מי תקבל. ואם תיפול על מנצ’סטר סיטי בשמינית - זה כזה מופרך לא לעבור?

היא לא צריכה להציק לך בעין. והזכיות ב2017 ו2018 לא קשורה למה שדיברתי עלייה (זה היה ב2016?). הייתה שנה שזכיתם עם רצף הגרלות מביש בטירוף, ואני מבחינתי רוצה מסלול כזה גם כן.

לא נעים לי לבשר לך, אבל שהמאמן הנוכחי שלך חושב שהוא מאמן של בילבאו. אתה לא תיקח את הגביע גם נגד קבוצות של ליגה ארופאית…

לא נעים לי לבשר לך, אבל אתה שוב סוטה לכיוון גילוי העתידות/החלטות על מציאויות נפרדות, שאין לך שום דרך לדעת אם יקרו או לא - ובביטחון מופרז.

אגב - לא רק קבוצות התקפיות זכו, לא בטוח שאפילו רובן.

באופן רגיל הייתי שמח להשתתף בדיון, אבל אני חושב שהאמירה הזאת לנצח תדגיש את ההבדל בין הגישה שלי ( ואני מניח שגם של אייל) לשלך ( וכנראה עוד לא מעט אחרים) לגביי וואלוורדה.

עם כל הרצון שלי בחדוות הדיון, אני חושב שזה בינתיים פער שאי אפשר לגשר עליו בדו שיח, ורק המשך הקריירה של וואלוורדה בקבוצה יוכיח בגדול מי צדק ומי טעה בהתרשמות ממנו.

הציפיות מהצ’מפיונס? לתת מאה אחוז. מה שצרם לי נגד רומא באולימפיקו יותר מהכל היה הוייב המוזר הזה של האדישות שאפפה את הקבוצה. אפשר להיות מועמד כל שנה לתואר, מאוד קשה לקחת אותו שנה אחרי שנה תוך שמירה על רלוונטיות בשאר המפעלים. הפסד יכול ועשוי להגיע, אבל השאלה היא איך נפלנו. אם נפסיד בזמן שהקבוצה נותנת הכל, אני לא אהיה מסוגל לקרוא לזה כשלון.

אני מבין שזה לא פופלארי. אבל זה לא המצאה שלי:

שיוכיח שאני טועה, אני ישמח לאכול מהכובע.

רק חשוב לי לציין שאני לא בהכרח חושב אחרת מאנשים אחרים פה לגביי ואלוורדה (ובתחומים אחרים), אלא שמפריעות לי קביעות חד משמעיות לגביי דברים שאין לנו שום מושג אם יקרו, הסתכלות שחורה ו/או מעוותת בכוח על דברים, ותפיסה כללית של שחור ולבן.

מעולם לא אמרתי שאני תומך נלהב של ואלוורדה, צורת המשחק, או ניהול הסגל שלו. אני הרבה פחות מאמין ביכולות שלו מאשר בעבר ויש לי לא מעט ביקורת עליו.