הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

@KB9 אתה מחליף את גביע האלופות האחרון תמורת זה שגוטמן יוריד אותם ליגה?

אם הוא יוריד אותם ליגה לא יהיו יותר דרבים :thinking:

אז אחרי כל החגיגות וכל הכתבות על איך שההולנדים הרסו ושרק מאמנים ישראלים מבינים את המנטליות ויכולים להוציא את העגלה מגיע המשחק הזה ?
ההולנדים היו חייבים להישאר ולהמשיך את מה שהתחילו, היה עולה פחות ומביא הרבה יותר תוצאות.

פשוט לא יאמן איך הם מדברים כל השבוע ובסוף מוסרים לורמוט. כשהגיעו הדיווחים על הגול השני שלו כבר ירדו לי דמעות מרוב צחוק. ואם כל זה לא מספיק אז הם מחטיאים פנדל ומי אם לא נכשל בלשונו בראיון.
גיא, הלוואי שבימי חיי אני אזכה פעם אחת לחצי ממה שאתה חווה על בסיס קבוע.

הלוואי שזה היה על בסיס קבוע. רוב החיים סבלתי בכדורגל, בטח בארץ.

לגבי מכבי, אין דבר יותר גרוע מקבוצת שחקנים חלשים שמנסה לשחק כמו קבוצה גדולה (לחץ גבוה, הנעת כדור). מצד שני, קבוצה שמביאה בקלות 30 אלף איש למגרש כמו סמי עופר, עם מועדון שה-DNA שלו התקפי, לא יכולה לשחק אחרת. כמו שכבר כתבתי בעבר הם פשוט חייבים להביא שחקנים הרבה יותר טובים. כשזה יקרה זהות המאמן תהיה שולית וגוטמן לא יצטרך לגנוב דעת.

אגב ורמוט בשוטף ישן על המגרש. זה המשחק הראשון שלו אצלנו שהוא אשכרה מצטיין בו.

אגב2, הגרלת מוקדמות היורו מתחילה ממש עכשיו… שוויץ, אוסטריה וקפריסין?

בגלל זה היה מצחיק עד דמעות.
לגבי מכבי חיפה: לכן מסכים שההחלטה להעיף את אלאך הייתה גרועה. עדיפה המשכיות כלשהי על קבוצה חדשה כל שנה. הרי היו שם גם שחקנים טובים (למשל אוברניאק) שלא נשארו כי זו מערכת שנמצאת בלופ. איש כדורגל ברמה סבירה יכול לכל הפחות להשאיר את הטובים מבין מי שעובר שם.

סביב מכבי חיפה היה יותר מדי רעש לקראת המשחק, גוטמן קצת הגזים בדברי החנופה, ריספקט להפועל חיפה שם זכה באליפות - לא היה מזיק. הפועל חיפה בשקט ובצניעות וחזרה לתבנית מהשנה שעברה, בערך. ביציע ראו את רוסו משתולל אחרי שסומא בעט לעננים וגם את פראליה, ממש היו ימים מצד מכבי חיפה.
בספורט 5, ושם יודעים דבר או שניים על מה קורה במכבי חיפה - תבינו לבד - הכותרת הייתה - ‘גוטמן יקבל אפשרות למהפכה - אין חסינות’, וזו הטעות הכי גדולה. גוטמן צריך להיות המבוגר האחראי, להבין שצריך להחתים שחקן אחד, נניח חלוץ, וזהו-זה. חיפה שווה פלייאוף עליון עם מה שיש. השוק בינואר גרוע - סחורה לא טובה במחיר מופקע, ויענקלה לא צריך עוד חוזים כבדים לטווח הרחוק ונפילות גדולות ברכש. שגם לא יתפתו יותר מדי לליגיונרים כמו רפאלוב וכו’. אגב, בתור מי שבכדורגל היה ועדיין בלם, מה שאז’ובל עשה שם לחבשי ‘בלם העתיד’ ברחבה - זה לדעתי הכי גרוע חוץ משחיל בין הרגליים.

[אגב, מבחינת הדרבי החיפאי, אני זוכר שלושה בגדול: בניון עובר את רב"ש וכובש שער סולו| ישראל כהן עושה מאה פנדלים על ג’ובאני רוסו - 2001/02| וגם השער של לאלא וה-3:0 בו קלינגר משתולל מאושר בקריית-אליעזר].

אפרופו עבר, כתבו בפיסבוק באחת הקבוצות - ‘אין ספק שגוטמן תמיד מוציא מורמוט את המיטב’. היה מרגש לראות את גילי אתמול, הוא אמר לפני המשחק שאם יכבוש הוא יחגוג. לדעתי לא כבש צמד מאז עונת 2013/14 במדי הפועל, העונה האחרונה בה שיחק באופן סדיר בקבוצה נורמלית. לא צריך לחגוג יותר מדי הרי מדובר במשחק אחד טוב, אבל גילי ורמוט היה שעיר לעזאזל במכבי חיפה, בטרבל במכבי היה פצוע ושחקן ספסל, מלכתכילה היה ברור שיהיה לו קשה, הוא צריך כתף ותמיכה כמו מליקסון. טוב שלא שופטים אותו על העונה שהחמיץ בגלל פציעה בקאמבק עם הפועל או על 2014/15 שהיה מוקף בקבוצות ליגה לאומית. אין כאן עוד ערן זהבי, בקושי מאור בוזגלו שהוא שחקן שיכנס לנבחרת העשור כאן והציג רמה גבוהה במשך כמה עונות. כל היתר שהם לא אצילי - מתנדנדים באותו האיזור - מחן עזרא ומוגרבי ועד עטר ושכטר שקצת מעל. יוצא דופן - מליקסון.

בום
https://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.64.297589.html

איזה מועדון יא אללה…קרנבל

בריאות ואריכות ימים לגוטמן, מישהו יודע אם מצבו הרפואי מאפשר לו לפרשן?

יאללה הקמפיין להחתמת רוני לוי שוב בעיצומו…

למישהו יש את הטלפון של רוב מאס?

המועמד שלי:

:rofl:
https://twitter.com/NirTsadok/status/1069579898954661889?s=19

רוני לוי היה צריך לחזור מזמןןןןןן!

Smer 2017

אני חושב שבשלב הזה, כולנו מבינים שהבעיה במכבי חיפה, זה לא המאמן ואפילו לא המנהל הספורטיבי. אלא יעקב שחר, שעשה הרבה דברים טובים, אבל היום אפשר כבר לסכם אותו במשפט : זקנתו לא מכבדת את נעוריו…

עוד לפני המשחק, ספורט5 כבר מדווח על ‘מהפכה’ שעורך איתי מרדכי במכבי חיפה:

לאחריו אנחנו כבר מתבשרים שהמאמן אשר חש את עצמו בליבו יתכן וישאר במערכת. בינתיים מכבי חיפה מנצחת 2:0 ובכרמל כבר נושבות רוחות של אופטימיות אודות שובה של האימפריה הירוקה.
אם לא הספיק המחזור המשוגע של הסופש וגשם הגולים מאתמול, היום מתחילים מוקדם עם המפגש המסקרן בין חדרה לרעננה.

• מחזור אמצע שבוע זה כיף גדול, אין שבוע שלם של בלבולי שכל לפני המשחק. לשחקנים זה כיף קצת פחות - אתמול בחורינו האמיצים ורמוט, מקסים ונס זמיר שפכו לאגר בדקה 60.

• ורמוט עם ארבעת הימים הכי גדולים שלו מאז הדאבל של @Raulito-7. אתמול עם בישול ופנדל שנעשה עליו. התפקיד החופשי מאחורי החלוצים עושה לו טוב וגם ההרכב התקפי והישיר של מימר. גילי אמר אתמול שהוא ישקול פרישה רק כשלא יצליח לטאטא מגינים באימונים. את זה הוא עדיין עושה הכי טוב בארץ.

• ב"ש קבוצה מפורקת. דפקו לנו 4 שערים במחצית אחרי הנחה אבל שיחקנו בלי בלמים (קפילוטו פצוע ותמאש עם צהובים). קבוצה בלי צורה, בלי רצון וללא אוגו גם בלי טיפת אגרסיביות. ברכות למכביתא אבל האליפות.

• יש מצב טוב שגם הספסל של מכבי היה לוקח אליפות העונה. איזה סגל משוגע.

ורמוט אמר דברים מעניינים ויפים בראיון ל-‘5 באוויר’ חוץ מהמשפט המרגש על הדריבלים באימון. כתבתי כמה הודעות למעלה מה דעתי עליו, אני כנראה מאוהדי הפועל הבודדים שעדיין מצטמרר לקרוא דברים שהוא אומר עלינו. לדעתי נעשה לו עוול מסוים, על כל המשתמע מכך. הייתה לו חצי עונה טובה ב-2010/11, גם בליגת האלופות, וגם ב-2013/14 כשהוא ודמארי לבד הביאו אותנו למקום הרביעי. בשאר הזמן זה לא היה זה, אבל הוא תמיד שיחק בקבוצות מתות או לא השתלב במכבי עמוסת הכוכבים. הפועל חיפה לדעתי ‘חזרה למקורות’, לצניעות, אין ציפיות גבוהות מדי כרגע עם המאמן החדש, קלינגר היה קצת שבע, רצה ללכת וזה הורגש. יכולה לחשוב על פלייאוף עליון. מקצועית, ורמוט לא שיחק בכנף גם בשנים האחרונות בהפועל, היה מנהל משחק, מדי פעם הולך לקו כמו בימים הטובים עם ההטעייה המפורסמת.

באר-שבע יכולה לסיים במקום השני אחרי עונות גדולות, אבל הוא לא שווה הרבה בליגה פח שלנו. מה שכן אסור לה זה לוותר על התחרותיות ובינתיים זו עונה גרועה מאוד, סופגת בלי סוף. לא בשביל זה אלונה השתוללה והחליפה שחקנים בקצב בימים האחרונים של חודש אוגוסט. ברק בכר צריך לזעזע, להפסיק להיות נחמד.

על שאר הליגה: אני חושב שאיזי רואה את בני-יהודה ואבוקסיס ומקנא. בעצם, חצי ליגה ככה| מכבי חיפה עם ‘ניצחון של גוטמן’, כמה שזה נשמע בדיחה| מכבי אולי בהשראת הטקס לקרויף - נותנת בראש, אם שוינפלד הנגר הבקיע זה אומר הכל| הערב: חמישה ימים לפני המפגש ביניהן, הפועל ת"א(‘מתארחת’ במושבה) ובית"ר ירושלים(בטדי נגד מכבי נתניה) בלחץ עצום. לא כיף שם מתחת לקו האדום.

סיכום יפה של העשור האחרון של מכבי חיפה מאת יוסיפון

המטרה הראשית: לחזור בחיים. המטרה המשנית: לחזור עם נקודות ולא בגלל שטויות על הכביש. וברצינות: המצב האיום בטבלה - סיוט מתמשך, היריבות והשנאה, העובדה שהייתה שנה של הפסקה עם זה - כל אלה מבטיחים מלחמת עולם היום ויש תחושה שלא במקרה זה משחק שנועל את הסיבוב. המפסידה תהיה בבעייה רצינית והקהל לא יקבל עוד כישלון.
הנחמה היחידה עבור שתי הקבוצות היא שיש את מכבי חיפה, הבדיחה של הליגה יחד עם השתיים האלה. הפועל לא יכולה לתת גול זה פשוט משימה בלתי אפשרית עבורה ובית"ר נראית בדצמבר כמו קבוצה בחודש אוגוסט והתירוצים נגמרים.

ברמה מקצועית חסר שחקנים ודמויות שמזוהים עם המועדונים ויסלחו לי דמארי ו-ורד. אני לא מאמין לקלישאה הזו של “הפועל עוד תתפוצץ” ואני צופה קשיים גם נגד ההגנה הגרועה בליגה. חבל שלוזון לא עומד על הקווים עדיין ממול. מבחינתי אם עגייב יסופסל זו מכת מוות להתקפה וחבל שרז כהן הבינוני או קאיו הכבד הם הפיתרון לההיעדרות של ספורי. חבל שדגני לא משחק. חבל שדמארי לא כובש מספיק. התקווה היחידה היא לעזרה והיפקרות יוצאת דופן מצד בית"ר שתשאיר שטחים ואולי נעשה משהו עם המהירות - וכאן פנייה לרועי זקרי ואחמד עאבד: לא בושה למסור בנגיעה!

לא יכולתי להאמין שאהיה כלכך כבוי לקראת משחק כזה הפועל-בית"ר. איפה הימים של להגיע שעתיים לפני. הפועל לא תרד.