הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

@whykds ביקש וכולכם הולכים להצטער על זה!

באופן מסורתי הפורום על גלגוליו השונים לא הצטיין בדיבורים על הליגה השישית בטיבה באירופה. החלטתי לשים לזה סוף וגם אם אצטרך לדבר עם עצמי אעשה זאת בשמחה.

ליגת העל אמנם התחילה אבל כבר יצאה לפגרה, אז נתחיל בנבחרת שלנו שמתכנסת לטובת ליגת האומות. סרקזם וזלזול הם כמובן חלק בלתי נפרד מהכדורגל הישראלי (:heart:) ויתקבלו בברכה, אבל חשוב לי לציין שלמרות כל הבעיות, לפחות עבורי מדובר בחיים עצמם ואני יודע שאני לא היחיד כאן. אז בואו נצחק על עצמנו בחן מתוך אהבה ולא כמו הערוץ שגובה כסף על HD כאילו אנחנו בפאקינג סיקסטיז.

לענייננו, אנדי הרצוג (רעשששןןןן רררר) מתחיל קדנציה עם זימון ראשון למשחק החוץ באלבניה במסגרת ליגת האומות. כאן יש את כל הפרטים לגבי הטורניר החדש. בגדול, אנחנו צריכים לגבור על אלבניה וסקוטלנד כדי להתמודד בשלב הגמר של הדרג שלנו, בו הנבחרת החזקה ביותר היא סרביה. המנצחת בכל קבוצת דירוג (“ליגה”) מעפילה אוטומטית ליורו, השאר הולכות לטורניר מוקדמות רגיל ממנו כידוע אין לנו באמת סיכוי להעפיל.

החולצה - שהיא הדבר הטוב ביותר שעשתה הנבחרת מאז הקמפיין של אברם - היא הומאז’ לנבחרת התכולה ממכסיקו 70’.
25 המוזמנים הם:

שימו לב איך כולם מכניסים את הבטן יפה :heart_eyes:

שוערים : אריאל הרוש, גיא חיימוב, דני עמוס.
הגנה: טאלב טוואטחה, שמואל שיימן, בן ביטון, לואי טאהא, שיר צדק, עאיד חבשי, איתן טיבי, ניסו קפילוטו, אלי דסה.
קישור: דן איינבינדר, דור מיכה, דן גלזר, דור פרץ, מקסים פלקושצ’נקו, מנור סולומון, בירם כיאל, ביברס נאתכו .
התקפה: ערן זהבי, תומר חמד, מונאס דאבור, אלון תורג’מן, דיא סבע.

ערן זהבי חוזר אחרי פרשת סרט הקפטן והפרישה. שיר צדק הספיק בינתיים להפצע והוחלף בשרן ייני.

משחק החוץ באלבניה ייערך ביום שישי הקרוב (7.9). ניתוחים ופרשנויות בהמשך.
אל-אל!

תודה רבה גיא.
אז למי היית נותן את הקרדיט? דיא סבע? חמד? או בכלל דאבור שהוא יוצא מהכלל טוב?
יהיה שמח

(צריך פה הודעות קוליות, ההגיה יותר חשובה מהמילה עצמה)

בעיקרון יש לנו בעיה אחת קטנה - אין ישראלים שטובים בהגנה, כולל שחקני ההגנה. יש לנו מגינים תוקפים טובים (טוואטחה ודסה אבל שיימן ודור מלול שלא זומן גם בסדר). הראש אומר שלושה בלמים קל, אבל כל הבלמים בסגל הם כאלה שגורמים לגול במשחק. אז אולי עדיף שני בלמים, שנתחיל במינוס 2 ולא במינוס 3.

דאבור באנקר בחוד בצדק והרצוג כבר אמר את זה. זהבי כאילו קשר, בפועל הוא בטח ישחק מאחורי דאבור כחלוץ שני. הייתי מוסיף אליהם את דיא דיא שיודע לרדת אחורה ולברוח לאגף ימין, יודע לדרבל ולא ידרך על האצבעות של דאבור. או לחילופין מחליט שמנור סלומון בהרכב הנבחרת מעתה ועד עולם ונראה מה יהיה. הוא פתח את העונה מצויין ונראה שמתחיל לממש את ההבטחה.

שוער של בית מלון.
טוואטחה, חבשי, טאהא, בנאדו, דסה.
גלזר, ביברס.
זהבי.
דאבור, דיא.

אם בנאדו לא בכושר אז דור פרץ. רק לא טיבי. עם דור פרץ אפשר לשחק ביהלום.

אני אקח את הדיון למקום אחר, ברשותכם.

דור רומנו, 25, אוהד הפועל ת"א בגלל מאמן הכדורגל השכונתי וחבר טוב, בערך משנת 1999/00. גדלתי דווקא על…שמעון גרשון שהמעבר שלו לבית"ר היה הפעם הראשונה בה ‘נשבר לי הלב’ כילד, ומאז שורמוט עבר למכבי - הבנתי שאין יותר סמלים. בגלל גרשון שיחקתי בלם(לא מקצועי) ותמיד הייתי פנדליסט. באמת הערצתי את גרשון, וזה מה שיצא. זה הגיע אליו אגב, היה מבסוט, אנחנו ‘מסתמסים’ אחת למיליון שנה.
שביט אלימלך למד בביה"ס שאני למדתי בו, ‘תל-נורדו’, יש לי כמה תמונות איתו, בעבר הוא ראה את ההורים שלי בסופר והם סיפרו לו שהבן מטורף על הפועל, הוא הלך לאוטו להביא לי קלפי סופרגול שלו וגלויה חתומה. כשעשיתי את הכתבה על שמעון גרשון ב-‘וואלה ספורט’ הביאו לי את המספרים של שביט, אבוקסיס ועוד, ושביט מאוד שמח לדבר על שמעון ולהיזכר ברגעים יפים של הפועל.

המשחק הראשון שלי היה עם גיסי, עונת 2001/02, הפועל מנצחת 2:0 את בית"ר ירושלים בבלומפילד, דומב כבש בנגיחה וגם אוסטרץ הבקיע.

רגע השיא שלי היה כמובן עונת הדאבל, הייתי שם בטדי, זה היה קצת לפני עידן הוואטספ ושהסמראטפונים היו פחות חזקים. הייתי שבור אחרי הדרבי של ה-0:0, ראיתי את כל שער 5 עם דמעות בעיניים, אבל קניתי כרטיס והשגתי טרמפ יחד עם חבר כדי ‘להגיד תודה על עונה גדולה’ ו-‘להיפרד’ מהכוכבים שיתפזרו לדרכם - אניימה, דה-סילבה, ורמוט, שכטר(השחקן שהכי אהבתי באותה קבוצה גדולה של הפועל). האמת שבאותו רגע הייתי קצת קפוא ולא האמנתי, הבכי הגיע רק לפנות בוקר, אני זוכר את אוהדי בית"ר שואגים כמו אידיוטים ו’ממציאים גול’ של מכבי חיפה במשחק המקביל, אבל דווקא שני SMSים שקיבלתי - 'אתם גדולים, יאללה הפועל! ו-‘ניצחתם. לא יאמן אבל ניצחתם ולקחתם’, אחד מהפועל חיפה חיפה והשני מאוהד בית"ר - הבנתי שזהו-זה.
באותה עונה הייתי בערך ב-35 משחקים, כל משחק בית כמובן וגם נסעתי להרפתקאות כמו ה-1:0 המרגש בקריית-אליעזר(לאלא), לטדי, לדרבי חוץ ועוד ועוד ועוד.

בעונת 2006/07 הייתי במשחק נגד ריינג’רס באירופה ועשיתי עם הפועל את כל המסלול בגביע עד לגמר המרגש נגד אשקלון, ומעונת 2007/08 יש לי מנוי.

הרגע הכי קשה היה כמובן ירידת הליגה, למזלי הייתי בפאנג’ויה אבל הבנתי כבר שבוע לפניכן ב-0:0 הביתי נגד אשקלון שלעיני 12 אלף אוהדים שעודדו כמו מטורפים - שהפועל נתקעה - הבנתי שנרד. במחזור הסיום התעדכנתי ברדיו ובטלפון. למחרת ראיתי את שער העיתון עם אוהד אדום בוכה והבנתי ‘זה היה יכול להיות אני’. עשיתי מנוי גם בליגה הלאומית אבל היה לי קצת קשה ללכת, זו הייתה שנה קשה ואני הרגשתי שהפועל מתה ואני לא יודע מתי המועדון הזה יחזור למקום הראוי לו. האמת שאחרי ירידת הליגה אני חסין מהכל, אפשר להגיד שהתבגרתי, אפשר להגיד ‘משהו מת’, אני פחות לוקח ללב.

הגול הכי גדול שראיתי בהפועל ת"א חוץ מבלילי וכל הדרבי ההזוי ב-2002/3 - טלקיסקי נגד מכבי, אלוהים ישמור, וגם ווצ’יצ’ביץ’ נגד באר-שבע ובסרמיל עם שער חשמל בוולה בהופעת הבכורה ועוד ברגל החלשה.

הפועל ת"א זה קודם כל ‘להילחם, להילחם, לתת את כל מה שבכם…’, ואחר-כך אני אומר בצחוק(אולי לא מצחיק) שזה כמו מחלה. בלי בלומפילד זה לא אותו דבר. ‘ניסיתי להסביר, חיפשתי היגיון, אך מה שיש בינינו - קיים רק בדימיון’.

הערה: כשידידות שואלים אותי על הטירוף לכדורגל אני מנסה להסביר את זה בצורה הבאה, ולפעמים על הפועל יותר קל לי לדבר מאשר על ריאל מדריד, בכל-זאת זה ‘יותר קרוב’, ותמיד זו הדוגמא הזו: תחשבי לך שבמשך 90 דק’, כל האנשים - בלי הבדל של דת, צבע, גזע ומין, לא חשוב אם אתה עו"ד שמרוויח המון כסף בחודש או מוכר פלאפל - כולם בטירוף, כולם באדום או בחולצה אחרת, שרים ורוקדים, אתה מתחבק עם סבתות ביציע, ועוד ילדים שאתה לא מכיר. מכנה משותף עצום. תודה אלוהים, תודה.

לא היה אכפת לי לחזור להיות ‘ילד’ כמו בתמונה[האמת, קצת אחרי הגיוס], כמובן שאני כבר לא נראה ככה היום למרות שהבייבי-פייס נשארו בערך. התמונה: אירוע חגיגות הזכייה בגביע ב-2011.

נראים כמו אורוגוואי עם הסמל של ההתאחדות שלנו פשוט.

האמת שזמן מה יש לי תחושה שזה מערך שמתאים לשחקן הישראלי. הרבה קשרים, לא צריך לרוץ כמו מטורפים, אפשר להסתמך על טכניקה. יש לנו איזה קיצוני טוב בכלל?

דור, הודעה יפה מאד. לדעתי אין שום קשר בין כדורגל מקומי לכדורגל עולמי, חווייה שונה לחלוטין

פשוט מילה במילה מה שעלה לי בראש כשראיתי את התמונה.

עניין אחר:
לא רוצה יותר מדי לפזר את התרד (נבחרת, שמעון גרשון והפועל ועכשיו אני עם בית״ר), אבל;

מעניין אותי כמה זמן ייקח למשה חוגג להבין שלא יעזור כמה מיליונים הוא ישפוך וכמה שחקנים הוא יביא, הוא חייב, פשוט חייב, להחליף את גיא לוזון.
אני לא זוכר הצלחה אחת שלו במועדון שהוא לא מכבי פ״ת, וגם שם ההצלחה היא יחסית למכבי פ״ת, לא שהוא לקח איתם אליפות עם כדורגל מלהיב.
נכון, יש לו נקודה ענקית לזכותו עם ניצחון ענק על פרטיזן בלגרד בחוץ, אבל זהו בערך.
כל מועדון גדול שהוא היה בו הוא נכשל בצורה קשה וככה יהיה גם בבית״ר בסבירות גבוהה מאוד.

פיני גרשון אמר היום ב103 שלדעתו חוגג עשה טעות עם כל ההחתמות והוא היה צריך להבין שהוא התחיל מאוחר וללכת לעונת השרדות/בלימה וברקע לבנות את השדרה הניהולית ולהכין תוכנית לשנה/שנים הבאות ושם לשפוך את הכסף הגדול.
אני חושב שהוא צודק.

השבוע עשיתי סדר ומצאתי כמה צעיפים ודגלים של בית"ר ירושלים. אז לקחתי רגע וישבתי להתבונן בהם, ואשקר אם אגיד שזה לא עשה לי משהו. גם כשאני נוסע בכביש בגין וחולף על פני טדי אני מעיף מבט וזה נוגע בי. שלא לדבר על כך שאני נתקל מדי פעם באיציק קורנפיין בחדר כושר ושואל את עצמי איך הייתי מגיב אם זה היה קורה לפני עשרים שנה.

חולצת הכדורגל הראשונה שלי היתה עם הספרה 8 על הגב בצהוב-שחור עם הספונסר המיתולגי סלקום. עונת 97-98 כמדומני. שמרתי עליה כאילו היתה הפריט הכי יקר לי והלכתי איתה בגאווה לבית-הספר.

בערך מאז הגיוס (עוד מעט 9 שנים, אמאל’ה) הפסקתי לעקוב אחרי כדורגל ישראלי ובית"ר בפרט. זה לא קרה בבת אחת. מאז ההשתלטות של גאידמק על בית"ר הרגשתי שמשהו שם הולך לאיבוד ואני איתו, בהדרגה. כיום אני לא יודע מה המצב בבית וגן, פרט לכך שאלי טביב עזב וכולם שמחים מכך.

בסוף העונה שעברה יצא לי להיות במשחק של בית"ר בטדי. אבא שלי אמר לי משהו על משחק חשוב מול הפועל חיפה וציין שיש לו כרטיס נוסף. בהתחלה היססתי, כי מה לי ולבית"ר עכשיו. אפילו את שמות השחקנים איני יודע. אבל בסוף הלכתי. בסך הכל נהניתי מהאווירה ביציעים וגם שמחתי בגול של בית"ר, אבל לא באמת הרגשתי אוהד כמו פעם. הרגשתי אדישות בשוויון של הפועל חיפה בעודי רואה את אוהדי הפועל יורדים לתחתית היציע הדרומי לחגוג עם השחקנים.

נכון לעכשיו אני מעדיף לזכור את בית"ר כנוסטלגיה יפה, כי באמת פעם היא היתה הקבוצה של המדינה.

יש את מיכה וסולומון, אבל באמת שאם יש לנו חוזקות בסגל זה במרכז הקישור, בחלוצים ואולי במגינים התוקפים. יהלום יכול להתאים מאוד.

גם אני חושב שהוא צודק. טביב משאיר אחריו אדמה חרוכה, גם בהנהלה וגם בהתנהלות המועדון (נוער למשל). ככה היה גם בהפועל תל אביב.

לוזון מאמן נוראי אבל להחליף עכשיו מאמן ישדר פאניקה. עדיף לחכות קצת ולהחליף אותו כשהפאניקה תהיה מוצדקת.

לגבי הנבחרת, אני שמח שנושא זהבי לא עלה כאן בכלל, כי זה מאוד פשוט: הוא ביזה את הנבחרת, טעה ונענש, התנצל בצורה מאולתרת וחזר. הוא שחקן ענק, הכי טוב שיש לנו בכדורגל ואסור לוותר עליו. שלא יהיה באנקר ושלא יבוא ע"ח דאבור שתמיד נפצע כשצריך אותו וזה חבל מאוד.
אני חושב שהרצוג היה שחקן גדול אבל קיבלתי את המינוי בצורה מוזרה, ולא כי הוא תקע לנו את הגול ההוא ששבר את הלב ברמת-גן אלא יותר כי מדובר בדמות שהקהל ממש היה אנטי כלפיה, הוא היה אוייב ספורטיבי שלנו וניסיון באמת אין לו.

לא רואה תוכנית לטווח ארוך וגם לא תהיה, אז אם נדבר נקודתית - כישרון בהתקפה תמיד יש, אמנם לא כמו בדור ששליימה ביזבז, אבל עדיין. הבעיה שגם שם יש קצת נסיגה, שחקני הליגה הטובים ביותר כרגע הם שכטר-עטר-מליקסון ושלושתם קשישים. מנור סולומון, דיא סבע ואצילי(אם ישחק במכבי באופן רציף), צריכים להוביל את הנבחרת הזו איכשהו. כל השוערים הטובים התבזבזו באותו דור אחד וככה גם הבלמים. היו ימים ששמעון גרשון היה שחקן ספסל אשכרה. אני חושב שאין לנו אף שחקן באמצע שיש לו יכולת מסירה אמיתית. קשרי כנף? גם לא ממש, רק סולומון. אין לי בעיה ‘לתת לו’ את הנבחרת, אבל אי-אפשר לשחק עם כולם ביחד ודיא סבע ראוי יותר לקרדיט. כבר ניסינו הכל, ככה מרגיש.

לגבי לוזון, אחוזי ההצלחה שלו ‘בגדולות’ ואני מסייג, כי הפועל שהוא קיבל, נו, אתם יודעים[בניגוד למכבי חיפה שם הרס יפה תקציב של מאה מיליון] - 36%.

את דור מיכה הייתי שם עשר, עדיף בתור חילוף. הוא לא חזק מנטלית מספיק.
למנור סולומון אי אפשר לתת נבחרת, הוא צריך לקחת. נכון שהוא נראה טוב, אבל אחד כמו זהבי לא יתן לו כבוד כל כך מהר אחרי המספרים שהוא נתן בליגה.
דיא סבא או שכטר זו שאלה טובה אם כן ומי, בהנחה הגיונית שדאבור פותח.
לא חושב שיש נסיגה גדולה בכדורגל, אנחנו פחות או יותר באותו מקום. נכון שהיה דור מוכשר, אבל מלבדו זו תמיד אותה מנגינה. משווה, למשל, לנבחרת של עידן פרננדז - הסגל במובהק פחות או יותר טוב? לא חושב.

לגבי זהבי - התנהלות ביזיונית ללא ספק. רק אצלנו מתנצלים עם אבל. הוא מצידו אדם לא טיפש שמבין שהכל משחק. הוא היה נראה חצי משועשע תוך שהוא זורק לאוויר קלישאות.

אני גם נוטה להסכים שהמערך העדיף לנבחרת הוא יהלום. זה הכי טוב שאפשר להוציא מהסגל הנוכחי. יש לנו שלושה שחקני התקפה באמת מסוכנים בעיניי (דיא, זהבי ודאבור) והנבחרת צריכה ללכת על מערך שיוציא מהם את המיטב.

הבעיה הכי גדולה של הנבחרת בשנים האחרונות שאין לנו יתרון יחסי שאנחנו יודעים לשחק עליו ביחס ליריבות. אם להתייחס לנבחרות פחות או יותר בסדר גודל שלנו (או שאנחנו שואפים להיות בו) אז הסקנדיביות תמיד משחקות על היתרון הפיזי שלהן, האירים והסקוטים מאוד אינטנסיביים במשחק שלהם, והיוונים ידעו לעשות הגנה. אם יש לנו עכשיו שלושה שחקני התקפה לא רעים, רעבים ובכושר טוב, אז צריך לשחק על זה.

ההרכב שלי:

הרוש
טוואטחה קפילוטו חבשי דסה
כיאל פרץ ביבראס
זהבי
דיא דאבור

יש גם את העונה הראשונה בליאז’ שבזכותה הוא שדרג את השם שלו וקיבל את מכבי חיפה. אנחנו כאלה פרובינציאלים שעצם זה שמאמן או שחקן היה שעתיים בדיוטי פרי אנחנו חושבים עליו אחרת.

בבני יהודה לוזון עשה עונה סבירה גם כן, אבל מעבר להצלחות נקודתיות פה ושם - הקבוצות שלו פשוט לא נראות מאומנות ואין מאמן מעצבן ממנו בראיונות (בכדורסל היינו מנצחים וכו’). זה אולי נראה שולי אבל במועדונים עם קהל זה גורם לתסיסה.

כן, זה מה שאיביץ’ עשה בשני משחקי הליגה והצליח לו נגד מכבי חיפה. מיכה מוסר גדול אבל זהו. לא ייתן גול גם אם החיים שלו תלויים בכך.

בינתיים חדשות:

http://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.285.291827.html

אז השוער של בית המלון פצוע וחיימוב ייפתח. סך הכל בסדר וממש מצויין אם יהיה נגדנו פנדל והשופט יעלים עין מהעובדה שהוא עומד על קו החמש בזמן כל בעיטה.

טאהא זה אובדן, בעיניי הבלם הטוב ביותר של ב"ש בעונה שעברה וגם היום כל זמן שלמיגל ויטור אין רצועה בברך.

נראה שהרצוג יילך על שלושה בלמים כמו הצעתי הראשונה. חבשי פוטנציאל מצויין וחייב לפתוח, ייני פרווה אבל לפחות מנוסה וקפילוטו מצויין בהפועל חיפה אבל הרבה בזכות גבריאל תמאש. בלעדיו הוא בדיוק כמו טיבי וצדק. אני הייתי מעלה את דור פרץ במקום אחד מהם גם אם כבלם.

ובינתיים במחוזות הליגה, איזי מאשר שנייג’ל האסלבינק בדרך להפועל באר שבע. מחליף ראוי לוואקמה?

אין מה לומר - זה פשוט הכדורגל הטוב בעולם! באר שבע זורקת את שיימן לבית"ר אחרי שני משחקים לאחר שגזלה אותו מהפועל חיפה עוד בינואר, ומחזירה את דוידזאדה שחטף הרבה קללות בעונה שעברה כששיחק במכבי תל אביב.

עוד לא הספקתי להתאושש ובום - בית"ר רוצה להחזיר את בניון (שאגב עדיין מצויין בכדורגל). בניון, בוזגלו, ערן לוי ועידן ורד באותה קבוצה…ועם כדור אחד בלבד! זה יהיה אדיר.

ב"ש, כמו קבוצות מוצלחות לפניה שקיבלו מחמאות על ניהול וחארטות אחרות, גילתה שבתאכלס היא לקחה שלוש אליפויות בזכות פגיעה בשניים-שלושה שחקנים וקצת במאמן, ולא בזכות השראה קוסמית מהבונדסליגה. לא יודע מאיפה להתחיל לתאר את השכונה שהולכת שם בחודשיים האחרונים. אבל בסוף:

ובינתיים במחוזות הליגה, איזי מאשר שנייג’ל האסלבינק בדרך להפועל באר שבע. מחליף ראוי לוואקמה?

יכול לעשות את כל ההבדל. יש רק שחקן אחד בעולם שיכול להחליף את וואקמה ולצערנו הוא לא רוצה להוציא את הילדים שלו מהבית ספר הקטלוני :slight_smile:,
אבל האסלבינק מניה בטוחה. לא ברור לי איך הוא פתח את העונה בק"ש, ולא ברור למה הגדולות ממשיכות להביא זרים כושלים ויקרים מבחוץ במקום לשדוד לקטנות את הזרים שכבר מצליחים פה. מרוסו דרך בוקולי ועד וואקמה - אין טוב יותר מלהביא זר שכבר התאקלם פה.

אני מאמין שבכר ישנה את המערך בשבילו כי הוא הכי טוב בתור 10 ולא באגף. חנן ממן, שחקן העונה שעברה, חזר לקרקע ופתח את העונה כשחקן ספסל. האסלבינק יערער את מעמדו עוד יותר. הלוואי שבית"ר תביא גם אותו…

אני חושב שגם בית"ר וגם באר-שבע כרגע מכוונות ויורות לכל הכיוונים, זה טוב שיש אמביציה בבית"ר לשפוך כסף אבל עם כל הכבוד לשיימן שהוא לא מרסלו ובינתיים הוא כן ‘שחקן של עונה אחת’ - הוא לא יפתור אפילו חצי מהבעיות והבעייה העיקרית היא האיש על הקווים גיא לוזון, שגם במחזור 13 הקבוצה שלו נראית ‘לא מאומנת’.

השוק בארץ קשה מאוד, אני מסכים, אבל לדעתי זה מראה על מצב הליגה שהאסלביינק הוא מלפפון כזה לוהט. המחיר צנח משמעותית ממה שאיזי רצה, וזה חשוב, אבל באר-שבע עם המון שינויים בדקה ה-90 וזה מעיד על פאניקה. אוי ואבוי אם תוותר על בן-שהר שהוא חלוץ ליגה טוב מאוד. אגב, אוחנה גם כן נקנה בהרבה כסף ועוד הראה ניצוצות פה ושם בניגוד לניב זריהן.

עזבו שטויות, הכי חשוב בכדורגל כאן, בליגה שאין בה כלום - שמנור סולומון יעשה עוד עונה במכבי פ"ת. אין לו שום סיבה לעבור למכבי חיפה - הכל עליו, לבאר-שבע - יותר מדי עומס בעמדה, לבית"ר ירושלים - נו באמת. שייצא מכאן לחו"ל. ואם קבוצה תשלם עליו הרבה כסף בארץ זה יקשה עליו לצאת החוצה בהמשך כי גם המחיר שיידרשו עבורו הוא גדול.

חייב לומר שהמשחק ביום ראשון שיקף את הכדורגל כאן, שתי הקבוצות הכי גדולות בשנים האחרונות בקושי בעטו לשער. באר-שבע נראתה איום ונורא במשחק בית ומכבי החמיצה הזדמנות פז לנצח, לעלות ל-5 פור ולגרום לרעידת אדמה עוד יותר גדולה, לא ברור למה עלה הרבה חלש בלי עטר ומיכה\אצילי כשאין אירופה על הראש. הכדורגל היה רדוד מאוד.
תמיד, רק בגלל חולשת הליגה פה - בית"ר היא תוהו ובוהו, נתניה איבדה את סבע והפועל חיפה לדעתי גם יילך לה קשה יותר - אני טוען שהפועל ת"א שהיא האמת קבוצה רק עם התקפה ועוד בלם נורמלי - אוראל דגני - צריכה לשאוף למקום שלישי.

מקסימום יהיו לפורום שבע שנים רעות

וברצינות, זה תרד קצת יותר נישתי וחופשי. כדורגל מאז ומתמיד היה ספורט מקומי (גם אם זה נשחק כשמדובר במועדוני על) - וזה הכדורגל שיש פה, לטוב ולרע. ונכון שהוא קצת בדיחה, אז בוא נהנה ונצחק קצת.
מחר בשתיים נעביר פה בשידור ישיר את תוכנית הרדיו של יניב קטן

9/11, לא רע

ההרכב שעלה היום הוא מעט הגנתי מדי. אין מהירות חוץ מבקווים, אין דריבליסטים, אין שחקן שיודע לתת פס חוץ מביבראס שלצערי לא שיחק כמו פליימקר כמו בימים של הפועל בנוער והוא גם חלוד מאוד.

ראיתם איזה מתפרצת של אלבניה עכשיו? מחכה ליום שבו אנחנו נעשה כזו התקפה. הכל לפי הספר, בעיקר הפס האחרון, רק שהסיומת טיפ-טיפה לוקה בחסר.
מדברים הרבה על חוסר מחויבות של הנבחרת לאורך השנים אבל זה בחיים לא קרה כבר במשחק הראשון, אלא בעיקר פאשלות גדולות כשהעניינים מתחממים וירידת מתח רצינית אחרי שהסיפור נסגר. רוצה לומר: זה לא מספיק שהנבחרת נלחמה היום והייתה מחויבות וכו’ וכו’.
אם נפסיד, אין מנוס מלהגיד את האמת - אלה היו 90 דק’ של בזבוז: באנו, נתנו להם יותר מדי כבוד(נזהר להגיד ‘התבנקרנו’), וכרגיל - הפסדנו, וזה חבל מאוד.
הרצוג היה חייב להגיב כבר במחצית ולצאת מהפלונטר ההגנתי הזה, ואם חשש לבזבז עוד חילוף חוץ מחמד ע"ח זהבי שנפצע - זה כן היה חייב לקרות בדקה ה-60. סבע, סולומון או מיכה.

אגב, המגנים הם לא נק’ תורפה אצלינו, מהסיבה הפשוטה - יש אחרות, אבל זה לא שדסה וטאווטחה הם מרסלו וקרבחאל. הם לא מנייה בטוחה ולא שווה להקריב שחקן, נניח קשר התקפי נוסף, ע"מ שיקבלו חופש מוחלט בכנפיים.

לדעתי הופעה סבירה בסך הכל. יצרנו כמה מצבים והפסדנו בחוץ לנבחרת שהיא טובה מאיתנו