הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

באמת חבל. היה אחלה של משחק ואין ספק שעם זהבי היינו יוצאים עם 3 נקודות. אשכרה יכולנו להיות מקום שני עכשיו עם נקודה משוויץ.

בכל אופן, הפעם אנחנו כן עולים לשם שינוי. לדעתי כדאי שזה יהיה עם זהבי, אבל אם לא הלוואי שאחד החלוצים שלנו כן יהיה מספיק אפקטיבי כמו ערן — וזו משימה קשה ביותר.

אחרי עזיבת טל פרידמן ולא מעט טסטים למגישים אפשריים: מירי נבו תפתח את העונה כמגישה המרכזית של אולפן ליגת האלופות בערוץ הספורט.

ערוץ הספורט חופרים את הקבר של עצמם be like:
grave-my

להבנתי זו היתה התוכנית מראש שהיא תגיש עד שיוחלט סופית מי המגיש.

לא מבין למה זה נראה קשה יותר מלבחור נגיד לבנק ישראל אבל מה אני מבין בערוץ שבכירי פרשניו בצמפיונס זה מאור בוזגלו, דודו אוואט וכמובן אלי המדויק גוטמן.

עריכה:
רואה מהכתבות עכשיו שהיא הקבועה. מסכים שזו טעות קשה.

אחד הפוסטים אוחד לנושא קיים: נבחרת ישראל :: מתחילים קמפיין מוקדמות יורו חדש. אולי הפעם?

1. יש סיכוי שזה לא ייגמר שוב ב-5? או חלילה כמו שקרה נגד הפועל באר שבע בשנה שעברה? אין לי אומץ לפתוח טלוויזיה, רועדות האצבעות כשאני באינטרנט.

2. רק ילד מטומטם מתלהב מההרכב שלנו. עומרי אלטמן לא שחקן, היה צריך לנעול את האמצע. כל שני פסים שלהם הם מגיעים ליד הרחבה שלנו. מאמן טיפש. היה צריך לשחק הגנה חזק, לעשות פאולים ולצאת לכדורי עומק לצ’יבוטה וללאיוס. אין לנו מאמן, הוא מורה לספורט, לחלוטין.

3. כועס על עצמי שלא הלכתי כבר במחצית ונתתי להם צ’אנס, כמה דקות, הרי כמה דיברתי עם חברים על המשחק, יצאתי מהעבודה מוקדם, עשיתי מאמץ גדול להגיע. להוכיח לעצמי שאני אוהד אמיתי? על האפסים ששמים עלינו פס?

4. משטרת ישראל בושה וחרפה בפעם האלף. קראתי מה היה לפני, זה לא רלוונטי אליי, “לאוהד השפוי”. הגעתי למגרש ב-19:00 הכי מהר שאני יכול. היה ברור בגלל העונש ההזוי שסגרו את 4-5 - שזה מסוכן, שיהיה עומס בשער 8. כנראה הכניסו חבר’ה מוקדם ו…השביתו כניסה עד ל-20:20!!! עשר דקות לפני המועד המקורי של המשחק. כדי להפחיד את האנשים הרבים בתור האלה באו עם סוסים שכמעט קפצו עלינו, היו בחורות שבכו וילדים שהיו בפאניקה. אני צועק שם על אחד השוטרים שאנשים נמחצים פה, מזיעים, מתים מחום והוא אומר לי"תבוא ב-18:00 פעם הבאה". דביל עם תעודות. ככה נראית המשטרה שלנו, זה הכדורגל בארץ. אם לא תלמד תהיה שוטר.

אחרי כל האירועים האלה אני צריך קצת הפסקה מהפועל תל אביב וגם מהכדורגל המגעיל כאן. טפי. נראה כמה טמבלים ילוו את האפסים האלה לטדי. איכס. מקווה שהאולטראס ימשיכו להחרים.

לדעתי הוא קצת הושפע מהאווירה שטיפה האדירה את הפועל מוקדם מידי בעונה הזו ומבלי שהיא צברה ביטחון אמיתי. המאמנים שיחסית הצליחו בדרבי בשנים האחרונות היו רפואה וסילבס ושניהם החנו את האוטובוס.

בטוח כולכם ראיתם. מרגש.

בכנות התקשורת הישראלית עם הלקקנות המוגזמת הזאת על כלום ושום דבר רק גורמת לי לסלוד מפרץ, לא יכול יותר לשמוע את השם שלו

יוני זה כי אתה לא חי בחו"ל ולא רואה כמה כולם פרובינציאלים ברמות קרינג’יות.
האיטלקים (אלופי עולם 4 פעמים, אלופי אירופה פעמיים ועם 12 זכיות באלופות) הם עוד יותר פרובינציאלים מהישראלים. תאמין לי. זה כנראה הטבע האנושי.

האמת זה מרגש לראות ילד ישראלי שבאיירן אשכרה מכירה אז ממש להחתים? זה באמת סיפור ענק ויכול לתת דחיפה להמון ילדים פה. זו באמת לא התלהבות מביכה.
זה גם פותח דלתות לשחקנים ישראלים עם דרכון אירופאי כי כך זה עובד.

והתמונה שהעליתי ממש מרגשת כי בכל זאת זה מיולר.

אמת, אתה כמובן צודק ב100% ונטו נתתי לתחושת תסכול מהתקשורת בארץ לדבר ממני
הסיפור של דניאל פרץ הוא לגמרי השראה לכל הכדורגל הישראלי, חבל רק שעושים מזה קרקס וגורמים לאנשים כמוני להיות ציניים כלפי זה

כמה פרובינציאלי אפשר להיות מ-1, ועד לקרוא לקבוצה שזכתה באליפות המקומית במדינה שלך 'אלופת העולם’?

מחזק. אפילו בספרד, שהם ממזמן מעצמת ספורט עוקבים אחרי שחקנים בולטים מחוץ ללה ליגה. זה היה בולט יותר בכדורסל שם לא הפסיקו בזמנו לסקר את מה שעשה פאו עם הלייקרס כי לא היו הרבה ספרדים שהגיעו ל nba.

מצטער שאני קוטע את הדיון האחרון שאני לא יודע על מה נערך, מכבי חיפה או אולי עניין שיפוט. יש היום משחק גדול בטדי, בית"ר ירושלים נגד הפועל תל אביב. כבר שנים שאני מוותר על התענוג הזה לנסוע, כמעט עשור, אבל זה מילא. אני לא חושב שהגעתי כזה כבוי למשחק כזה שהוא תמיד מרגש והלוואי שזה היה קשור למשטרה ולאלימות - מאחל לכל אוהד לחזור הביתה בריא ושלום והאמת שהייתי מת לראות שיתוף פעולה בין לה פמיליה לאולטראס הפועל או משהו כזה בגלל המשטרה. בואו נוכיח שאפשר גם אחרת. אבל אני מדבר על המשחק. כמובן שיש פוטנציאל להפסד נגד קבוצה ‘בריאה’ מאיתנו ועם מאמן טוב יותר שממול. אבל בואו נלך על הצד החיובי, יאללה, גנבנו 0:1 משער של עומרי אלטמן שחבל שהוא משחק - בפנדל. אני לא מסוגל לשכוח להם שהם היו סמרטוטים וביזו את החולצה האדומה עם החמישייה בדרבי. כן אצפה במשחק אבל זה לא יזיז לי. חיוך לא יקבלו. לא טינפתי עליהם בחיים על הפועל ברשתות החברתיות כמו בשבוע הזה. עוד משחק בו מאוויס צ’יבוטה לא משחק משום מה כנראה אגב…ואל ים חוזר! וואו! ממש שילוב של גאטוסו ומודריץ’.

טפי

מעניין את הסבתא שלי שבית"ר ירושלים פאתטית. ואנחנו בדרבי מה? זו הייתה שירה בתנועה של מכבי תל אביב? ערן זהבי הבקיע במספרת? לא. הפועל תל אביב הייתה פאתטית. למען האמת אני עדיין כועס על הדרבי, זה היסטורי. 0:3 בטדי כבר היו ועוד יהיו. יכולנו להשיג תוצאה היסטורית כי הם היו אומללים מהדקה ה-60 אבל לא נורא, הכל בסדר, צוברים נקודות לתחתית. אדון הישאם לאיוס התחיל לשחק כדורגל סוף-סוף ב-2023/24. כל השאר זה פיקציה. גם חוסה רודריגס המנוסה, גם עומרי אלטמן “הסמל”, גם מאוויס צ’יבוטה שיכול להיות שחקן טוב, אלן אוז’בולט שמבקיע. אם לאיוס טוב אז הפועל בפלייאוף העליון. רוצה לציין את אור בלוריאן לטובה ושצריך לבדוק אם אפשר לארח בטדי. שלום לך ירושלים.
אם הייתה פה תוצאה היסטורית אוהדי בית"ר לא היו מחליקים את זה כמו הקהל החמוד שלנו בדרבי שגג שרו להם בחודרדוב סמרטוטים או תורידו את החולצות.

בכל מקרה, מוקדם בבוקר ואני בדרך לעבודה, אין לי זמן לבדוק, אבל המאזן שלנו בטדי פשוט הזייה מוחלטת כשברוב השנים אנחנו לא קבוצה מי יודע מה. אחרי הגול המדהים של זהבי בדאבל חשבתי שיש שם קללה אבל אמרתי ניחא - זה בסדר, כל כך נהנינו, היינו רושמים שם הפסדים מרושלים. ועכשיו בכל עונה אתה מנצח שם. בית"ר עושה במכנסיים נגד הפועל בגדול, ובטח עם טדי מלא

הסיפור של הדרבי די ברור. הוכח עם רפואה וסילבס שדרבי הפועל צריכה לשחק בונקר.

אלטמן מקצועית לא צריך לשחק יותר מרבע שעה.

כיף לך שלאיוס מביא מספרים מה שדי חסר לו, אבל ערבי נגד ביתר זה הבאנקר הכי גדול ביקום

כאחד שלא מעורה עדיין העונה, מה קרה לניצן שהפסיק לפתוח בשער של חיפה?

ניצן על דעת עצמו החליט כל משחק לחזק את היריבה ולתרום לה שערים, איבד את המקום שלו איזה 8 משחקים מאוחר מדי.

חבל שפיירו לא שיחק היום, ההגנה של היוונים חלשה במיוחד בכדורי גובה ופיירו היה יכול לחגוג עליהם, דין דוד לא מתאים להיות חלוץ פותח במכבי חיפה, חלש מאוד.

משהו שנתקלתי בו לגמרי במקרה היום -
רשימה של כל השחקנים השווייצרים שמשחקים מחוץ לשווייץ (אפשר כמובן גם לפלטר לפי איזו מדינה אחרת שרוצים).

שימו לב לנתונים הבאים, בטעימה -
לשווייץ יש:
3 נציגים בפרמיירליג
נציג 1 בלה-ליגה הספרדית
7 נציגים בסרייה A האיטלקית
16 (!!) נציגים בבונדסליגה הגרמנית
10 נציגים בליגה 1 הצרפתית
ומעבר לזה כמובן עוד אינספור נציגים בליגות ההולנדית, הבלגית, הפורטוגלית, האוסטרית וכו’, ובליגות המשנה של כל המדינות המובילות ביבשת.

כל זה בזמן שערוצי הספורט שלנו עוקבים ומהללים אחרי כל ‘ליגיונר’ שמשחק בליגת המשנה בספרד (וזה קל, כי אפשר לספור אותם על יד אחת).

אז בפעם הבאה שהתקשורת מנסה לשכנע אותנו ש’איזו הגרלה קלה זו שווייץ’ ובעיקר - ‘כמה אנחנו קרובים לרמה שלהם’ - תיזכרו במספרים האלה.