מחזור 4 ליגת האלופות: יוצאים לסן סירו למפגש נגד אינטר

מסי לא בסגל. דמבלה פותח על חשבון ראפיניה.

לעיתים נראה לי שגם אם נשחק מול נבחרת קרואטיה, וראקיטיץ’ יבחר לשחק במדי הנבחרת, וואלורדה עדיין ישים אותו ב11.

לא יודע, לא זוכר הרבה זמן קבוצה שמשחקת נגד ברצלונה ועושה כל כך הרבה טעויות הגנתיות. אבל לא משלמת על זה שום מחיר. לא יגזים אם אני יגיד שהינו צריכים לרדת 3-0 למחצית.

אני לא זוכר משחק אם כל כך הרבה החטאות מצידנו. לעומת מצב אחד של הקבוצה היריבה וזה מסתיים רק 1-1…

צד אחד משחק התקפי נהדר שלנו, מצד שני איזה פריארים…

אני טוען זאת מתחילת העונה ואמשיך להגיד זאת, ראקי הוא שחקן מצוין אבל הוא פשוט לא מתאים.
הדבר הכי חשוב בסגנון של בארסה זה מיקום, וזה משהו שראקיטיץ’ פשוט לוקה בו. מאוד.

כל קשר שהיה יוצא מהאקדמיה או שעבר תחת פפ היה מזהה את השטחים האלה בלי למצמץ. שימו לב לוידאל באיזה קלות בארסה מגיעה למצבים כשהוא על המגרש.

הסיבה המרכזית שבארסה לא הורגת משחקים תחת וולורדה זה בעיית המיקום של הקישור שלנו.
והנה לכם הסיבה שאגף ימין שלנו לא קיים, האגף שלנו בנוי כל מגן ימני אחד, וזהו. אין קיצוני שימשוך שחקנים,
אין קשר שיתן עוד אופציית מסירה.

בתמונה הזאתי בנוסף למיקום המבוזבז של הקשרים שלנו (איך קורה מצב שהיריבה מפעילה לחץ והקשר הכי קדמי שלנו זה בוסקטס).

רואים את המגנים רצים קדימה בניגוד לכל הגיון, תחשבו באיזה קלות הלחץ היה נשבר אם המגנים היו קרובים יותר לבלמים בסיטואציה הזאת והקשרים היו זזים 20- 30 מטר קדימה.

אני לא סתם אומר שולוורדה לא מתאים, הוא פשוט לא מכיר את הסגנון.
בנתיים בארסה מצליחה לסחוט נצחונות, אבל כבר רואים כל פעם כשאנחנו פוגשים הגנה נורמלית אנחנו מתקשים מאוד.
בנתיים זה מספיק, אבל בשלבים המאוחרים של ליגת האלופות מול קבוצות שיודעות להפעיל לחץ (ליברפול, סיטי) או יריבות שמסתגרות מאחור (יובה) אנחנו פשוט לא נהיה טובים מספיק.

הדרך הכי טובה להבין זה לראות משחק של סיטי לראות את העבודה של המגנים והקשרים, באיזה קלות סיטי מניעה כדור, שוברת לחץ ומגיעה לרחבת היריבה.

3 הערות קצרות

1. לדמבלה יש נמסיס חדש, מלקום פוגע בכל המסמרים שדמבלה מתקשה בהם, קרי, ישירות, החלטה מהירה ותשוקה גלויה. (ועדיין דמבלה אוצר).

2. משחק הרגל של הגרמני אמש הוא החלום הרטוב של פפ.

3. בוסקטס (מלבד הטעות בשער) נתן קונצרט של חטיפות וקיצור התקפת היריבה, וכל זה עם 2 רגליים.

אגב
נהנתי מהמשחק במשך 90 דקות, וזה בלי מסי, בלי ניצחון ובלי פפ

זה בדיוק. אנחנו בהחלט יכולים לקבל משחק שאנחנו שולטים ומגיעים להזדמנויות, על המזל אנחנו לא יכולים לשלוט (ע"ע חצאי גמר הצ’מפיונס מול צ’לסי 2012 בהם היינו בפער טובים יותר אך חסרי מזל).

כשאנחנו מתלוננים כאן, אנחנו מתלוננים שאין מצבים, שמשחקים שבלוני ועוד. זה מעבר ללנצח או להפסיד.

משחק נהדר למען האמת, למרות הגול המעפן שספגנו בלי קשר. אמנם החוסר איזון עם אגף ימין נמשך, אבל סה"כ הקבוצה שטפה ודרסה את אינטר בסן סירו, ואלמלא יום ענק של שוער זה היה נגמר בטבח מופתי ונהדר. חייב לחלוק על ידידי אגלמה באשר לדמבלה, והאמת היא שכל דקה שלו על המגרש וכל נגיעה שלו בכדור מוציאות בי אמוציות רעות ובלתי נגמרות. אמנם התחיל עם פצצה יפה בתחילת המשחק, אבל מאותו רגע לא הפסיק לדפוק את הראש בקיר ולחרב כל מצב שהיה לו בו חלק. החילוף עצמו במלקום היה מאוחר מדי, אבל טוב שהגיע. מה עוד שחקן צעיר שהגיע לבמה הגדולה יכול לבקש מעצמו? שער בנגיעה הראשונה ובמשחק הראשון שלו. אדיר. ולשער הזה יהיה אימפקט כפול - גם ביטחון למלקום וגם סטירת תתעורר-יא-מעפן-100-מיליון-פלוס-פלוס-שמו-עליך לדמבלה. מי יודע, אולי הוא יראה שהוא באמת מה שההייפ סיפר לי שהוא. כל זאת כמובן אם יהיה מאמן שידע לאפסן את האגו העלוב שלו ולתת גם לשחקנים אחרים צ’אנס.

צריך בכלל לציין שהרכש החדש משחק בבארסה כאילו נולד שם. לנגלה לא רע בכלל, וארתור לצד בוסקטס זה יקום אחר מאשר הגומש הנוראי בזמנו. הוא משחק בלי פחד ואפקטיבי. עוד קצת פינוש וביטחון ויש לנו סופסוף בעל בית במרכז המגרש, שוב.

אני מרוצה.
חששתי שהקבוצה לא תתפקד בלי מסי, אבל שיחקנו לא רכ בכלל מאז שנפצע. את אינטר דרסנו, כמו שנכתב לפניי, והתוצאה קצת משקרת. לקראת סוף המשחק הראו סטטיסטיקה של 30 ניסיונות כיבוש מצד בארסה. די מדהים.
אגב, הבטחנו את העליה בצורה מתמטית. אולי נראה רוטציות במשחקים הבאים.

אם לשפוט יריבות לפי היכולת של בארסה, הקבוצה החזקה ביותר שפגשנו מאז שמסי נפצע היא ראיו.

חייב לציין שמצאתי את עצמי מסכים עם כל מילה שלך, מילה לגבי לנגלה (כי נראה שמקומו של ארתור בקישור כמעט מובטח), ברגע שאומטיטי יחזור תהיה תחרות קשה על עמדות 2 הבלמים מה שלא היה לנו שנים.
אני מאוד מקווה שוואלוורדה לא יחזור מיידית לקונסטלציה של פיקה ואומטיטי ולנגלה יחזור למשבצת הבלם על הספסל שמקבל דקות רק במשחקים קלים ועולה כחילוף קבוע בדקה ה80, הבחור מתפקד כבלם שמאלי בצורה מעולה, פיזי מאוד, מהיר, שומר נהדר ומשתתף במשחק הרגל בצורה שבאמת מזכירה בלמי קאנטרה.

אומטיטי שמסוגל לתפקד בשתי העמדות יכול לתת לנו ורסטיליות עם השלישייה הזאת ואולי גם להתחיל להכשיר את לנגלה ואומטיטי כצמד הבלמים הראשון שלנו בעתיד הקרוב-רחוק (ושימותו המלעיזים על שני בלמים שמאליים).

אם כבר מדברים על מאלקום, קצת קשה לדעת מ 13 דקות של משחק, אבל נראה היה שיש לו יותר חיבור עם הקבוצה במשחק המסירות מכפי שהתרגלנו מדמבלה. מרגיש שהטייטל “קשר - חלוץ” באמת הולם אותו יותר.

והטכניקה בשער עם ההטעיה שהשכיבה את המגנים של אינטר… פרייסלאס :heart_eyes:

אני מקווה שנראה המשכיות לזה, גם מצידו, גם מצד המאמן וגם מצד הקבוצה.

קצת לא נעים להגיד, אבל אני ממש לא מחכה למסי שיחזור, וגם לא לאומטיטי. יש משהו מאוד מרגש בבארסה הזו; נטולת חלק מכוכבי העל שלה שמתחברת ככה יפה ומשגעת את כולם.

אגב, בפעם הקודמת שבה מסי “זז” הצידה בעקבות פציעה ופינה את הבמה לניימאר וסוארז שהראו שהם יכולים להסתדר גם בלעדיו, זה נגמר בטרבל אם אני זוכר נכון.

יש תחושה שגם היום כמו אז, לואיסיטו אומר לאלוהים “אני משגיח על הגב שלך” וזה רק עשה אותו חד ובאטרף עוד יותר.

אתה לא זוכר נכון.

זה לא נגמר בטראבל, מסי נעדר וחזר לקלאסיקו של 4 0 בתור מחליף…

ג’וזף…
כיף לקרוא, ובכל זאת שני תיקונים אם יורשה לי.
א. מי שהשכיב את שני המגינים זה היה דמבלה וחא מלקום.
ב. בעונה שניי ולויס לקחו את המושכות נגמרה בדבל ולא טרבל. עפנו ברבע נגד אתלטיקו שהפסידו לזידאן בגמר.
סוארז נתן באותה עונה את המספרים הטובים ביותר שלו במדי בארסה ונראה לי אפילו בכל הקריירה שלו עם סך כולל של 50~ שערים באותה עונה.

ג. גם אם כן היית זוכר נכון, ינעל דינק למה לפתוח פה לנחס?

בכל מקרה, ההטעיה הייתה משובחת, שני המגנים המשיכו את התנועה וזה איפשר לו את הזמן לתת בעיטה מדויקת.

לי נדמה שזה מצביע על חשיבה מהירה. מתי נכון לעשות את ההטעיה ואיך לראות ולהשתמש בזה נכון.

אנחנו מציינים מדי פעם את זה שדמבלה נוטף כישרון אבל לא נראה שחקן חכם במיוחד. בלי לבטל מההערכה שלי אליו ולמקום שלו בקבוצה, מאלקום עושה רושם כמי שיותר מתאים למשחק הברצלונאי.

כמובן, אני מדבר פה על 10 דקות משחק עם הקבוצה הראשונה, זה לא מדד לכלום. אבל זו הבלחה מעניינת והייתי רוצה לראות איך משלבים אותו יותר ומוציאים יותר אם אפשר.

סליחה, צודק. :zipper_mouth_face:

דמבלה בדורטמונד היה מוסר מעולה, והוא עדיין מייצר לא מעט מצבים גם על המגרש.
שחקן לא מבשל 20 שערים עם קבלת החלטות רעה.

יכול להיות שהוא עובר משהו מנטלי? מחשבה שעלתה לי בימים האחרונים בעקבות הדיווחים על האיחורים והשמועות מחדר ההלבשה (אני מודע בהחלט שכנראה ש90% הן המצאות).
הפילו על ילד בן 19-20 סכום העברה של 100-150 מיליון דולר, את האחריות להיות המחליף של שחקן כמו ניימאר.
ואז הוא עוד חווה פציעות.
וכל זה במועדון שהוא אולי הכי מתוקשר בעולם.
בהחלט יכול להיות שהציפיות כרגע פשוט מכבידות עליו יותר מידי.