מניטה נגד לבנטה - הנקמה מוגשת קרה... (שלושער מסי פיקה וסוארז)

סמדו בחוץ בגלל עומס שרירי.

עד שסוף סוף אנחנו מקבלים את ארתור וקוטיניו ביחד - זה על הספסל.

מדהים!

וידאל מצוין, לא חושב שמובן מאליו שארתור צריך להיות מעליו בהיררכיה.

אני חושב שהוא מתכון יותר לכיון של הקרואטי שהחשיבות שלו בעיני ואלורדה היא באותה נשימה כמו מסי…

דמבלה, עשה מאמץ הגנתי ראוי לציון במחצית הראשונה. לבנטה קיבלה שיעור מה קורה שמנסים לשחק התקפי מול ברצלונה.

מניטה נאה לקבוצה נאיבית.

אני חושב שהנימוק הזה תקף כלפי ראקיטיץ’ באותה מידה, בטח ובטח במערך של שלושת הבלמים שלא ברור לי שארתור יודע למלא את התפקיד של ראקיטיץ’ בו. גם אותי ארתור מרשים, אבל לא ברמה של להיות באנקר בעמדה שהוא לא מכיר, אחרי פציעה, ועל חשבון שחקנים עם עשור של ניסיון יותר ממנו ברמות הגבוהות (וגם יכולת נוכחית גבוהה למדי, למרות שלקטול את רקיטיץ’ זה אופנתי העונה ווידאל נראה כמו פאוליניו/לא גדל בלה מאסיה אז הוא כנראה גרוע).

רק שהיה ברור, לא קוטל את ראקיטיץ. אבל כמות הדקות שלו היא פסיכית. הוא כבר נפצע העונה. אני גם חושב שראקיטיץ צריך קשר יצירתי לידו. הוא צריך לעשות רוטציות יחד אם וידאל.

אני קורא פה על וידאל ראקטיץ’ קוטיניו דמבלה ארתור…
מסי נתן אתמול עוד הצגה שאם אתה במצב נואש ורוצה להתאבד, רגע לפני שתקפוץ מקומה 10 תראה תקציר מורחב של המשחק ואני בטוח שתרד במדרגות עם חיוך על הפנים.

החייזר הזה הוא חייזר גם בעיניי החייזרים עצמם. 3 שערים ועוד שני בישולים במשחק אחד, + העמדת סוארז ב 1-1 וגם את דניס ועוד אין ספור יצירת מצבים וודאים לשער…

לא יודע מה להגיד, דיוס זה כבר קטן עליו.

https://www.instagram.com/p/Brd01cBHJZH/

בתקשורת בספרד מהללים את מסי, גם העיתונים במדריד. חלק מהמונחים שנזרקו לאוויר, שוב - קשורים בדירוגו חמישי בלבד בקרב על כדור הזהב, וכן ‘הבוס’ או ‘הוא רמה אחת מעל כולם - אין לו יריבים’. ומסי נמצא במקומו הטבעי: הפיצ’יצ’י של הליגה עם 14 שערים, וגם מלך הבישולים עם 10| מעבר לכך, מסי עקף את צ’אבי והפך לשחקן ברצלונה עם הכי הרבה נצחונות ליגה - 323. הוא רשם 433 משחקי ליגה בסה"כ. אין לי מספרים על כמות ההפסדים אבל זה מדהים.

מה כבר אפשר להגיד על מסי שלא נאמר בעבר?, שהעורך של פראנס פוטובול צריך להגיש את המפתחות שלו ולהתפטר? שאיך העיתונאים שבחרו במודריץ לכדור הזהב הולכים לביתם ומסבירים לילדים שלהם שמסי רק במקום החמישי?

אני במקומם הייתי מתבייש.

אני שואל ברצינות, אבל באמת, למה זה כל כך מציק לך??

למה אתה צריך את ההסכמה של כל העולם לגבי איכויותיו ורמתו של מסי?

אתה נהנה ממנו? הוא מרגש אותך? אתה מבזבז בשבילו זמן וזה טוב לך ונותן לך כוחות? אז הוא בשבילך הכל ופאק אוף על כל העיתונאים. פשוט תשחרר מ’מה אחרים חושבים’. כמו בזוגיות - בשבילי היא הכי טובה בעולם, והגם שיש יפות ממנה אין יפות כמוה. (במקרה של מסי אין יפות - כדורגלנית כמובן - ממנו)

אתה ואני יודעים שהוא הכי טוב. עוד כמה שנים שהוא יפרוש הילדים שלך וה"דור שלא ידע את פרעה" שלא ראה את מסי משחק, לא יבין את זה. הוא יסתכל ויראה שמודריץ זכה. זה עוול שעשו ועדיין עושים למסי.

בעיקרון אני מסכים איתך, אבל זה פשוט מציק לי. זה כאילו הוא משלם מחיר על ה"גאונות" שלו. הוא מעמיד רף מסוים שאם הוא לא מסיים משחק בשלושער, הוא נתן משחק מאכזב. אני עדיין זוכר את “מסי בעונה בינונית” אחרי שכמעט שלבדו הוא השאיר אותנו מול ריאל, בעונה האחרונה של אנריקה.

בכל מקרה, זה לא משנה, כל עיתונאי שבחר במודריץ על פני מסי ודפק אותו במקום החמישי , צריך להתבייש. בושה למקצוע. (אני הייתי יכול להבין אם היו מוציאים את מסי מהרשימה ואז היו נותנים לשחקן אחר…)

** מודריץ שחקן נפלא. גם אחרי חצי שנה של בלהות שלו, אני עדיין חושב את זה. אבל הבחירה בו לשחקן השנה הזויה.

עזוב משה, אל תלחם במלחמת הצדק בעולם פה, פשוט צדק הוא דבר גמיש מאוד בעולם האינטרסים של היום.

ועוד משהו, אני מת על מסי אבל תפסיק לרחם עליו. הוא בסדר תאמין לי, תרחם על משה שקורע את התחת לעבוד פה בארץ ולא מצליח לסגור את החודש מבלי לחיות כמו דלפון (סתם זרקתי משה, לא עליך ספציפית חלילה כי איני מכירך מעבר לדיו וירטואלית הנאמנה לבלאוגרנה)

אני חייב לציין שאני לא חושב שזה היה איזה משחק גדול של מסי.

לאורך העשור האחרון ראיתי את מסי בעשרות משחקים טובים מזה, בהם הוא סיים עם מספרים פחות טובים.

אני מסכים עם משה שמסי הוא קורבן של הפנומנליות שלו. הוא כל כך טוב, וכל כך יציב, שגם אם הוא יוצר 7 מצבים במשחק, אנחנו לוקחים את זה כמובן מאליו. משחקים של כמעט 20 דריבלים מוצלחים זה משהו שעובר לאנשים מול העיניים.

ואז פתאום מסי כובש שלושער ומבשל עוד שניים, ואנשים קופצים מהשיחים. זה אותו מסי ששיחק גם בחודש האחרון ולא נתנו לו כדור זהב. יותר מזה - אני חושב שבמהלך רוב החודש האחרון מסי נתן משחקים יותר טובים.

המסקנה שלי? אנשים פשוט לא צופים במשחקים. גם העיתונאים שאמורים להיות מקצועניים. גם שחקנים ומאמנים שמצביעים לכדור הזהב. הם פשוט רואים תקציר - מסי הבקיע מלא? השחקן הכי טוב בעולם. מסי סידר 10 שערים למשחק שהוחמצו כולם? לכו תסתכלו על השחקן שמצליח גם באיטליה.