מחזור 20 ::ניצחון שנוי במחלוקת על לגאנס (דמבלה סוארז מסי)

אוי ארנסטו, אין לך מושג איך לנהל קבוצה.

מה היית משנה?

לא היתי נותן לורמאלן לשחק אחרי חודש וחצי שהוא מחוץ למגרש. דבר ראשון. ודבר שני, מצטער אבל הליגה יותר חשובה. מבחינתי שיתן למסי לנוח ביום חמישי. ולמה סמדו נשלח למקפיא אחרי משחק טוב בגביע?

רוטציות עושים בהתאמה ולא באול אין…

למרות שהיה נחמד, לראות את אלניה בוסקטס וארתור.

זה אני מסכים. אבל השאר זה פסדר, וורמאלן מספיק איכותי ללגאנס בבית בטח כשאין מושג מה יקרה עם אומטיטי, לנגלה הנהדר (מתחיל לחשוב שהוא הבלם הבכיר שלנו. עונה מופלאה רכש בינגו) חייב לנוח, ומוריו חסר תיאום עם פיקה. וורמאלן זה פסדר מהאופציות שלנו כרגע.

בוסקטס ארתור ואלנייה זה חלום. אני מכיר אותך, אתה רק מבסוט מזה. טריו של דמבלה סוארז וקוטיניו אמור לייצר לנו כמות כשרון מטורפת מקדימה.

יהיה בסדר, בתקווה כמובן.

לייק 1

רוב הסיכוים שננצח כי לגאנס חלשה באופן יחסי, זה עדיין לא אומר שצריך לזלזל בה. ראקיטיץ בגלל צהובים רואה ספסל. לפחות זה.

לגבי ההרכב. ההרכב הזה היה הרבה יותר ממספיק טוב בשביל לגמור את זה במחצית הראשונה.
המחצית הראשונה הייתה פשוט מצוינת מבחינת עבודת הקישור וההגנה. (והאמת, לא מפתיע אותי. ברגע שראיתי את ראקי בספסל ראיתי את זה קורה).
פשוט היה חסר מחץ וחדות בהתקפה.

איש המשחק, ההגיון אומר דמבלה. אבל מסי בחצי שעה בנה קייס רציני להחשב איש המשחק.
אני אלך על בוסי, שעצר 1001 מתפרצות, שבר לחץ ודחף קדימה. משחק בוסי קלאסי בלי לשים לב.

בכנות, אני חושב שהיה צריך לפסול את השער של סוארז. לדעתי, היתה עבירה על השוער, דעתכם?

הינו לצאת בתיקו במשחק הזה, משחק טיפוסי של ברצלונה של ואלורדה. דקות טובות במחצית הראשונה, ואז נרדמים בשניה. מסי מציל אותנו בפעם ה10000000.

חבל על דמבלה, נתן אולי את המשחק הכי טוב שלו בקרירה. זה לא נראה טוב.

אלניה בכושר כזה, מי צריך את דה יונג?

2 לייקים

לא יודע מה החוקה אומרת, אך לפי מה שראיתי בתקציר (לא ראיתי בשעת משחק, אני עכשיו בגמרי החטיבות בפוטבול) סוארז הגיע ראשון לכדור. כל השאר לא מעניין אותי.

סוארז היה צריך לקבל צהוב על משחק מסוכן, אבל השער עצמו? חוקי. הגיע ראשון לכדור, והעבירה לא השפיעה על המהלך. מילא זה היה בקצה הרחבה, והיית אומר שאולי השוער היה יכול לעצור את השער בהמשך המהלך. הכדור טס לרשת אחרי הנגיעה, והעבירה לא השפיעה על ההמשך.

אגב, אני ממש ממש לא מחזיק מאלניה. נראה שאני בדעת מיעוט.

טיפה מבולבל, ברגע שאתה אומר שסוארז הגיע לו צהוב על משחק מסוכן אוטומטי צריך לפסול את השער. או שלא הבנתי אותך…

רצף האירועים:
שער חוקי של סוארז.
עבירה של משחק מסוכן.

לכן, לדעתי, השער צריך להיות מאושר ולאחר מכן סוארז צריך לקבל צהוב על משחק מסוכן.

העבירה השפיעה על המהלך מכיוון שהיא עזרה לסוארס להבקיע. הייתי מסכים איתך אם היא הייתה מנותקת לחלוטין מהשער, אבל היא לא. לא חושב שסוארס יכל להבקיע את זה ללא עבירה ולכן למרות שהוא הגיע ראשון לכדור, השער היה צריך להיפסל.

לייק 1

אני חושב שהשער לא חוקי. גם אם סוארז הגיע ראשון, זה משחק מסוכן והוא היה ראוי לצהוב פה ופסילת השער.
אם זה היה הפוך רובינו היינו צועקים שהשער לא חוקי.
באופן כללי, השופטים צריכים להגן על השחקנים. כשמישהו גולש לרגליים, מגיע ראשון לכדור ובהמשך שובר ליריב את הרגל, הוא ראוי לעונש על משחק מסוכן.

מישהו יכול להביא מפת חום של אלניה, לדעתי נתן משחק טוב אתמול בעיקר מבחינת המיקום שלו במגרש. אני שם בצד כרגע את האיבודי כדור וגם את טכניקה סטייל מסי שמסתבר שיש לו ברגליים (וגם את העובדה שהוא דומה לטל מוסרי). על כל פנים האם הוא מה שאנחנו צריכים?

בעניין השער של סוארז,
זה מסוג השערים שכל החלטה של השופט תתקבל בהבנה. הפעם המוזה של השופט שיחקה לטובתנו.

לייק 1

אם שחקן שחקן מרים את הרגל גבוה ומגיע לכדור קודם בלי לפגוע בשחקן אחר זה נחשב לעבירה בגלל משחק מסוכן,אז מה ההבדל בין מקרה כזה למה שעשה סוארז?
אני אישית לא חושב שהמקרה הזה הוא גבולי בכלל כי כפי שכתב דוד בלי לפגוע בשוער סוארז לא היה יכול לכבוש.

אומר כך,

מותר לי להגיע אל הכדור בצורה הזו. הרמת הרגל הייתה בגובה נורמלי רק השוער היה על ברכיו - זה ששוער החליט ‘להתאבד’ על הכדור זה עסק שלו גם אם קרתה תאונה (ולא קרתה, חזר לשחק כמו גדול).

בכלל, ממה שראיתי בחיי כל הרמת רגל מסוכנת נשפטת אם היה פספוס של הכדור, ברגע שהרמת הרגל הגיעה לכדור והיריב נחבל איכשהו בהמשך, חוזר שוב ממה שראיתי אין שריקה. סוג של הימור וחוק לא ברור או שלא אוכפים שצורה הנכונה.

סיכומו של עניין על פי אמות המידה שלי. שחקן שהגיע לכדור ואח"כ נוצרה תאונה - מהלך תקין. אי אפשר על כל חצי סיכון ששחקן לא ישתמש בגופו או רגלו בגלל אובר זהירות, גם ככה הכדורגלן המצוי גבוה מאוד בסולם הכוסיות - התנהגותית. מין אופנה של בכיינות שאיני סובל.

מנסה להבין למה פתאום סרג’י רוברטו פורח כמגן ימני. זה דמבלה? זה אלנייה שיורד יותר למטה ומתפקד כקשר התקפי מובהק ולא כמו מסי המשחק יותר גבוה לצד סוארז? לא יודע…

פורח? תצוגה בינונית מאוד שלו מול לגאנס, בעיניי החלש במגרש. שחקן מרגש אבל לא מספיק טוב.

3 לייקים

פורח = מוסר קדימה. ראית גרפים קודמים שלו? אגף ימין שלנו אתו ועם סמודו זה שמים וארץ.

לייק 1