אתלטיקו מדריד, לעולם לא נפסיק להאמין

אני אחסוך לעצמי את ההקדמה. גם כשאטלטיקו משעממת על המגרש היא מספקת מספיק כותרות בשביל דיון תוסס בפורום. ואני מקווה שטוטאל פוטבול זה הפורום.
והכותרת של אתמול: פרנאנדו טורס עוזב בינואר.

לאיפה הוא מיועד לעזוב?

אחרי קרוב לשש שנים ביחד ולקראת הדחה ראשונה בליגת האלופות שאינה כנגד ריאל מדריד - האם לדעתכם הגיע הזמן של סימאונה ואתלטיקו להפריד כוחות בסוף העונה? האם יש מיצוי ושחיקה כלשהם בקבוצה, אחרי שנים באמת פנטסטיות?

מבחינת הישגים, בצ’מפיונס אפשר להגיד שזו העונה הראשונה שאתלטי “מזייפת”, לפחות בהסתכלות על השורה התחתונה.
בליגה, מאז האליפות (שהושגה עם 90 נקודות) הקבוצה מסיימת שלוש עונות ברציפות במקום השלישי, עם מספר נקודות של 78, 88 ו-78. העונה אתלטי אמנם עדיין בלתי מנוצחת בליגה, אבל היא פתחה עם 20 נקודות בלבד אחרי 10 משחקים (אם כי, בתוך 10 המשחקים האלה אתלטי אירחה את ברצלונה, סביליה ו-ויאריאל, והתארחה אצל בילבאו ו-ולנסיה).

לא ממש יצא לי לראות אותם משחקים העונה חוץ מהמשחק נגד ברצלונה, אז אני באמת לא מתיימר לדבר על היכולת. מה דעתכם?

אני חושב שאי אפשר להתעלם מהנסיבות - בניגוד מסויים לבארסה וריאל, הסנקציות בשוק ההעברות נפלו על אתלטי בתזמון הגרוע ביותר האפשרי. חלקו של השלד שחוק ומחייב ריענון. אמנם הסנקציות עזרו לאתלטי לשמור על גריזי, אבל בלי קשר הקיץ הזה אמור היה להיות קריטי עבור אתלטיקו.

בלי קשר אני חושב שצ’ולו’ מבחינתו, צריך להמשיך הלאה לקבוצה אחרת. אם אני יושב בהנהלת אתלטיקו אני מציע לו כל מה שהוא רוצה, אני לחלוטין חושב שהמיצוי הוא חד-צדדי ואתלטי עוד תתגעגע. העובדה שעוד הצליח למשוך את המוטיבציה של עצמו ושל הקבוצה כמה זמן שמשך היא לא פחות ממדהימה.

כתבתי בספורטאנטר על המשחק שלהם מול צ’לסי, וראיתי עוד משחק שניים שלהם. ההגנה מזדקנת, ולא מעט מהשחקנים מחווירים עם הזמן, ובנוסף הם מאוד מוגבלים התקפית, כשכמעט הכל תלוי ב גריזמן. טורס, גמיירו, וייטו וגאייטן לא פתחו את העונה כמו שצריך, ואתלטיקו צריכים שחקני התקפה כמו אויר לנשימה.

מסכים לגבי הקריטיות של חלון ההעברות הקרוב, והאמת שכל הספרדיות המובילות יורגשו יותר בינואר, אחרי התנהלות חלשה בחלון ההעברות האחרון.

ההתקפה מזייפת מאז העזיבה של דייגו קוסטה, ההגנה התחילה לזייף רק העונה. לא חושב שזו בעיה של גיל, השחיקה היא בגלל שעם ההתקפה הזאת יש יותר מדי זמן יותר מדי עומס על ההגנה. בתיקו מול ברסלונה אפשר להאשים את חואנפראן שלא שמר על סוארס ואפשר את גאיטאן שלא שמר על הכדור.

טורס מבוקש בסין ובארצות הברית, איפה שהשם יותר חשוב מהיכולת.

אני מיושן בגישה שלי, הנטייה שלי היא קודם כל לצדד במונוגמיה.

הכדורגל מאוד התפתח, אבל מעמד בחדר הלבשה עדיין שווה הרבה יותר מטקטיקה על הנייר וצ’ולו הוא חצי אל במדריד. מדוע מועדונים הפסיקו לנסות לייצר פרגסוןים?

גם אם מאמן חדש יביא רוח רעננה בתחילת הקדנציה הוא לעולם לא יזכה באותה הילת כבוד כמו סימאונה.

אני זוכר דיון דומה בספורטאנטר לאחר הפיטורין של ראניירי מלסטר, לכאורה צעד מתבקש - בפועל הם מאז התחדשו בעוד מאמן בעוד שראניירי מוביל את הגירסה הצרפתית של הקנריות לעונה מרגשת (גם הקהל של נאנט מרגש מאוד אגב). האם הכל זמני בכדורגל של היום? בעיני זה לא רציונאלי גם לא ברמה השיווקית. הרי ילדים מתאהבים בסמלים, וסימאונה הוא סמל.

מהצד של אתלטי אני מסכים איתך. פרידה חד צדדית שלהם ממנו תיראה לי תמוהה.

השאלה אם זה מה שמתאים לו. לרוב זה לא נבחן כי המאמנים מאבדים את חדר ההלבשה ומפוטרים לפני, אבל לא ברור שזה כל כך קל למאמן להישאר באותו מועדון לאורך זמן ולשמור על רמת רעב גבוהה.
ומעבר לרעב, יש בסגל הרבה שחקנים מבוגרים שמזוהים עם המועדון ובטח יש להם חיבור טוב עם סימאונה. בשלב כלשהו כשאתה נקשר לשחקנים שעברת איתם כל כך הרבה, קשה לחתוך אותם, ויכול להיות שהמאמן יעדיף לעזוב בעצמו למקום אחר מאשר להעזיב אותם.

שוב, זו תיאוריה בשקל, בפועל קשה למצוא דוגמאות של מאמנים שהיו כל כך הרבה שנים במועדון צמרת כדי לבחון את ההתנהלות שלהם… אם סימאונה יבנה מספר שושלות באתלטי זה יהיה מדהים, אפילו יותר מדהים ממה שהוא עשה עד עכשיו.

אוריה, התבלבלת. לא חצי אל במדריד, אלא אל בחצי מדריד.

היום החילוף ההתקפי של צ’ולו היה בלם במקום חלוץ. וזה עבד.

התשקורת האנגלית מדווחת שאטלטיקו רוצה את אנדר הררה ואת מסוט אוזיל. כרגיל, כשמדובר באקס ריאל, אני לא מאמין. אבל הידיעות האלה מתחברות לבלגן שדייגו קוסטה עשה לצ’לסי. שני הכוכבים סירבו לחדש חוזה, אחד ביונייטד, השני בארסנל, ובקיץ הבא יהיו חופשיים.

אוזיל(עדיין לא קראתי את הדיווחים האלה) הוא האנטיתזה לסגנון של אתלטיקו - לא נלחם, לא מתלהב, לא תמיד רץ, אני לא אומר שאין לו כדורגל(בעיקר ‘10’ בראיית המשחק ובמסירה) אבל בניגוד לאחרים שהתקדמו אחרי שעזבו את ריאל מדריד - הוא ממש לא שם, והוא גם לא צעיר יותר מדי. לא חושב שאתלטיקו פוזלת לכיוון שלו. ובנושא אחר::

לא מעט ביקורות סופג אנטואן גריזמן לאחרונה או אם נהיה ספצייפים יותר - העונה. המאמן צ’ולו סימאונה, הפרשנים והעיתונאים ואפילו האוהדים אצלם הוא כבר לא קדוש מעונה - לא מרוצים מהתרומה הדלה של הצרפתי שכבש העונה שני שערי ליגה בלבד ב-9 משחקים ובסה"כ יש לו רק 3 שערים. מנגד, הנה הנתון החזק: מאז 2015/16 - גריזמן הוא השחקן שכבש הכי הרבה שערי ניצחון בספרד. הוא אחראי ללא פחות מ-20 נצחונות של אתלטיקו, בלתי-נתפס, בהתחשב בכך שיש לו 40 שערי ליגה בשנתיים וקצת האלה, ותעשו לבד את המתמטיקה. הוא מקדים את מסי בשער אחד ואת כריסטיאנו רונאלדו(16) בארבעה. שימו לב לנתון המפתיע, סדריק בקאמבו מויאריאל הוא הרביעי ברשימה עם 13 ורק אחריו סוארס עם 12.

שמועות חזקות שגריזמן הגיע להסכמות עם ברצלונה בקשר למעבר בקיץ ועכשיו נשאר רק לסכם עם אתליטיקו.

איך מגיבים בצד של אתלטי?

אני חושב שגריזמאן יעזוב בקיץ וצריך רק לא לצאת פריירים בכסף ולא לחזק את ריאל או את בארסה. בדיעבד התברר שעשינו עיסקה מצויינת עם ארדה.

משמע אתה חושב שיימכר ליונייטד בסופו של דבר?

אני רוצה להזכיר לכם שבספרד יש סעיף שיחרור. בקיץ הוא יורד ל 100 מיליון. אם ברצלונה מגיעה להסכם עם השחקן ומשלמת את הסעיף זה לא רלבנטי מה אתלטיקו רוצה.

אישית אין לי מושג איפה הוא ישחק אצלנו. אני מעדיף קשר איכותי.

הייתי בטוח שארדה עוזב לאנגליה. אז עכשיו יכול להיות הפוך, מדברים על בארסה ומתחת לראדאר סוגרים עם יונייטד או ארסנל.
סעיף השיחרור זה בדיוק מה שאטלטיקו רוצה.

אני חושב שגריזי יעדיף לחזור לסוסידאד מאשר לארסנל. קצת רחמים על הבחור.

נושא אחר:

עידן עופר במשא ומתן מתקדם לרכישה של 10 15 אחוזים ממניותיה של אתליטיקו מדריד. אני לא היתי יושן בלילה טוב לנוכח הכשלונות העיסקים שלו ושל המשפחה שלו.

מחר תהיה מסיבת עיתונאים. אולי בעניין הזה, אם הוא נכון. בכל מקרה חיל מרין ימשיך לשלוט.

לא יודע מה היו העסקים האחרים של המשפחה שלו אבל קשה לי להאמין שב15% תהיה לו שליטה או השפעה כלשהיא.
מקסימום הגעה של הקבוצה למשחק ידידות בסמי עופר.

ממש קבוצה ישראלית עם הספונסר Plus500 ועכשיו הבעלות.

מה שכתבתי כתוב הייום גם במונדו דפורטיבו. אנריקה סרסו וקבוצת וונדה יתחלקו במניות עם המשקיע הישראלי, חיל מרין יישאר בעל השליטה.
+500 האריכה את החוזה עם אטלטיקו. אגב, אנחנו גאים כמובן בקשר הישראלי, אבל ברור שהקשרים האלה נקשרו בלונדון.