פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

בעזרת אלגוריתם מתקדם, יחיד מסוגו, הצלחתי לייצר ויזואליזציה של משקלי הגורמים לתור הזהב של בארסה. התוצאה לפניכם.

והיית מעדיף את סאמפר על חשבון מודריץ לדוגמה? (בגיל המעבר לריאל לא עכשיו)
גומש ופאוליניו לא דוגמה לכלום…
והאם אתה מעדיף את דניס על חשבון איסקו?

תכלס אנחנו מסכימים על הרוב. גם אני טוען שצריך להאמין בשחקני בית, אך מכיוון שמדובר בצעיר כשרוני שכבר אצלינו, לא בגלל שמדובר בשחקן בית, מבחינתי לא משנה אם אתה בן 19 ששיחקת כל חייך בקבוצה או בן 19 שנקנה בשביל העתיד. כלומר במצב זהה כן אעדיף את שחקן הבית, אך תחשוב על זה כעל הפרש שערים כשהיכולת שלוצהיא הנקודות, זה ישפיע רק במצב של שיוויון.

העברה מאד לא ריאלית לדעתי. צפו לראות את לוי במיגננה רצינית על קיין בעיקר אבל גם על אריקסן בקיץ הקרוב, יידרש סכום אסטרונומי כדי להוציא אותו מלונדון, אם זה בכלל אפשרי.

אריקסן קשר מעולה שתפור על המשבצת שנראה שמיועדת לקוטיניו בקישור, ובאופן כללי לסגנון הברסאי הקלאסי. הבעיה היא שקוטיניו כבר שם ולא ממש ברור לי איפה ידחפו את כל השחקנים הללו יחד, במיוחד אם גם גריזמן מגיע (אריקסן טוב בההרבה מכדי להיות שחקן ספסל). בוסקטס-אריקסן-קוטיניו נשמע כמו מרכז מאד לא מאוזן. אלא אם דמבלה בדרך החוצה נראה כמו עטיפות לדגים, בגדול.

דניס סוארז לא שחקן בית.

אני מאוד משוחד לגבי סאמפר, התשובה ברורה מבחינתי.

כן מבחינתך שחקן בית עם פוטנציאל עדיף על הקשר אולי הטוב בעולם בשנים האחרונות?

שיסכמו את הזכיות שלכם אתה גם תרשום את מייק אוליבר? או שזה תקף רק אלינו?

בכלל שרוצים ל"גמד" את מסי טוענים שהוא לא היה גדול בלי צאבי ואיניסטה. שרוצים ל"גמד" את ברצלונה טוענים שהיא לא היתה בלי מסי.

הגיע הזמן, שאוהדי ריאל יחליטו אם מסי גדול בזכות או למרות ברצלונה.

עצוב לי על כל אוהדי ברצלונה שעשו לך לייק.

לא זוכר את הפעם האחרונה שמישהו טען ברצינות שמסי לא כזה גדול בלי צ’אבי ואינייסטה, בין היתר בגלל שנים של עדויות שמפריכות את זה חד משמעית.

לא שמעתי מעולם על מישהו שטען ששחקן בית צריך אוטומטית להיות שחקן הרכב קבוע על חשבון קשרים מהטופ העולמי.

הרעיון בשחקני בית הוא שהוא נותן לך את היכולת לעשות רכש חכם ונקודתי, של מעט שחקנים איכותיים במקום להתפזר על המון שחקני רכש בינוניים. אחת הבעיות של ההנהלה הנוכחית (כלומר זו של ברתומיאו, דווקא אצל רוסל, העבריין שנמצא במעצר, היה מחסור ברכש גם כאשר הקבוצה מאוד הייתי צריכה) היא רכישות בסיטונאות, כאשר רוב השחקנים הם בזבוז של כסף, כי בכלל לא צריך אותם:

מת’ייה - היה את ברטראה שמאז הפך לשחקן הרכב בדורטמונד ואז בטיס.
ורמאלן - כמו מתייה רק עם הרבה פציעות.
דוגלאס - מיותר, להרחיב עליו.
וידאל - היה את מונטויה, שהפך לשחקן הרכב בולנסיה.
טוראן - להרחיב על הקציצה הזאת?
דין - היה את גרימאלדו שהפך לשחק הרכב בבנפיקה.
גומש - לא מאמין שהיצור הזה משחק אצלנו ולא סאמפר.
אלקאסר - אשכרה העפנו גם את מוניר וגם את סנדרו בשבילו.
פאוליניו - סאמפר, סרג’י רוברטו, לא חסר.
מינה - לא היינו צריכים אותו אם לא היינו זורקים את ברטראה.

אנחנו מדברים פה על סכום של 228 מליון אירו ועוד 37 במשתנים. כלומר, יותר מסכום ההעברה הגבוה בהיסטוריה.

גם ביזבזנו הרבה כסף וגם קיבלנו שחקנים שלאו דווקא טובים מאלה שויתרנו עליהם בשבילם. דווקא להיפך, קיבלנו שכירי חרב, במקום שחקנים שיש בהם תשוקה להצלחה במדי המועדון שהם גדלו בו ואותו הם אוהדים.

אני כבר לא מדבר על זה שאולי אחד מהילדודס היה פורץ יום אחד והופך לקראק. זה כבר נראה שלא יקרה בקרוב.

אבל ככה זה רכש לפעמים פוגעים ולפעמים לא.
רכשתם גם את טר שטגן ולפניו את בראבו (שנתן תקופה מצוינת למי ששכח), אומטיטי, סוארז, ראקיטיץ.
אז שוב מדובר בניהול רכש לא מוצלח.
מסכים שהיה עדיף את שחקני הבית על פני אותןצרכישות אבל עכשיו קחו ותחליפו את שחקני הבית ברכישות טובות ותראו משהו אחר.
לא רוצה שהדיון יכנס לברסה ריאל אך תסתכלו על הרכישות של ריאל בשנים האחרונות ואיזה שחקנים נהדרים הגיעו בכלום כסף ובגיל צעיר.
כמובן שאם יש צעיר טוב אז נהדר, אך אם יש רכש טוב יותר לא עדיף?

היום בדקה ה88 הזלתי דמעות. השחקן העצום הזה ירד לקול תשואות הקהל, והדמעות שלו גרמו לי לבכות איתו ביחד.

אף מסצ’ראנו, אבידל, אטו ורונאלדיניו לא יכולים להגיע לרמות האלה. אנחנו רוצים עוד אחד כזה, הוא משלנו.

אגב - צ’אבי בגיל 26 פתח על הספסל בגמר ליגת האלופות כדי לפנות מקום לואן בומל. Just saying…

תקשיב, או שתעשה שיעורי בית או שאל תזרוק סתם שטויות בשביל לבסס את השטויות שלך. צ’אבי קרע רצועה באותה עונה וחזר שבועיים לפני הגמר. הוא היה שחקן הרכב לפני זה.

צודק, מקבל. שלפתי מהזיכרון ולא זכרתי את הפציעה.

סליחה שהתפרצתי…

הכל טוב אחי, זה היה במקום וזה רק משפר את הרמה פה. כן ירבו.

שאני כותב שהבעיה הכי חמורה שלנו זה ההנהלה ביחד עם פפ סגורה ורוברט. אנשים פה לא מבינים. אז הנה דוגמה:

אחרי רומא והכישלונות שלהם ברכש, היתי מצפה שהאסימון יפול. אבל כנראה שלא:

:MD

“ביולי המועדון יחליט אם להחתים את ארתור או ללכת על קשר בעל תכונות פיזיות יותר”

אני צריך להתחיל לצפות בליגה הסינית יותר, פאוליניו 2…

חשבתי שזה חלום שלא יכול לקרות, אבל רק הנהלה של פחי אשפה תסרב להחזיר אותו.

https://twitter.com/barcacentre/status/992030736680148994

גם מונדו דפורטיבו פתחו את הבוקר עם כותרות ענק של - תיאגו הציע את עצמו לבארסה, שפחות בקטע שלו כרגע. פחות התייחסתי, כי בכל זאת מונדו דפורטיבו…

אם זה נכון אז זה ממש עצוב. הוא השחקן המושלם למלא את החלל בצד ימין של הקישור לצידם של בוסקטס וקוטיניו.

מונדו דפורטיבו הוא פח זבל של עיתון, אבל בתור “ישראל היום” של ברתומאו, הוא מעורב במה שהולך בתוך המועדון.

בהקשר של תיאגו, אני מאמין לו.