פנטזיות, העברות וחוזים: מה מחכה לנו בחלון ההעברות של קיץ 2024?

הסגל של בארסה בעייתי ומוגבל מאוד מבחינת איכות, אני משוכנע שזה די קונצנזוס בעיני כל אחד שקצת עוקב אחרי הקבוצה.

זה המקום לדבר על שחקנים שהייתם רוצים לראות (אולי אפילו בינואר הקרוב…) לובשים בלאוגרנה.

רצוי לדבר על שחקנים שיש סיכוי סביר שאם בארסה תתעניין בהם הם יוכלו להגיע (גם אני הייתי שמח לאיסקו או מודריץ’ אבל… בקיצור הבנתם).

אני אתחיל עם הברווז הכי לוהט מהקיץ האחרון שכנראה יחזור לככב בתקשורת לקראת ינואר: פליפה קוטיניו- כן או לא?

הוא לא קשר מרכז שדה אמיתי, לא זה שייתן לקישור שלנו את הסגנון הברסאי הקלאסי שאליו רובנו מתגעגעים, אבל הוא שחקן מאוד איכותי וייתן עוד מימד של שחקן שמסוגל לייצר מצבים פרט למסי, שחקן שאין לנו בקבוצה כיום.

אני הייתי רוצה שיגיע כי הוא יוסיף לקבוצה באופן מיידי מימד שחסר לה, וכי הוא שחקן שפשוט כיף לראות- כמה כאלה יש לנו בקבוצה?

3 לייקים

פיליפה קוטיניו בעיניי אול אין. יכולת טכנית ברמה הגבוהה, יכולת ניהול משחק בחלק הקדמי - משהו שרק מסי יכול לתת לנו כיום - ויש לו איום של פצצות מבחוץ.

אני רוצה אותו, מתאים לי הרכב עם טר שטגן בשער פלוס הרביעייה הקבועה (סמודו במקומו. לא איזה חילטורי רוברטו) בוסקטס ואינייסטה (פאוליניו וראקיטיץ גם טובים בכזו עמדה) באמצע המגרש כשלפניהם מסי. בכנפיים דמבלה וקוטיניו ומקדימה סוארס.

זה חלום רטוב, אבל באמת שאין לי כל ציפייה אחרי שפסז’ שמים זין על כל חוק פייר פליי וקונים מכל הבא ליד. לא רואה את בארסה מתמודדת עם כאלו סכומי משכורות. זה יפר כל איזון במשכורות הגם ככה לא מאוזנות אצלנו.

באסה, אבל זה מה יש.

אני מאוד מעריך את קוטיניו, אבל שלושה שחקנים שהם מעין קשרים התקפיים מאחורי החלוץ - מסי, דמבלה וקוטיניו זה פשוט להקריב את המערך שגם ככה מעוות.

נכון שבתיאוריה הם יכולים לשחק אחרת, אבל אם כבר מוציאים סכומי כסף אדירים (וקוטיניו יבוא בסכום מטורף) לא עדיף להשקיע בקשר אמיתי?

3 לייקים

אם נשים שנייה את הבעייתיות הפיננסית בצד, אני חושב שאחד הדברים הטובים והיעילים שואלוורדה עשה זה לקרב את מסי לשער.

מסי משחק כמובן עם פטור הגנתי מוחלט כמעין חלוץ מזויף שכולם עובדים בשבילו וכך זה לא פוגע במרכז השדה מבחינה הגנתית.

המערך שאתה מציע הוא די מופקר הגנתית לא מאוזן, ולדעתי מסי בו יהיה פחות פרודוקטיבי.

למען האמת שאני חושב על זה שוב אני מתקשה למצוא מקום לדמבלה, קוטיניו וסוארז מקום ביחד בהרכב, אלא מה קוטיניו יכול לתפקד כקשר מרכז שדה לכל דבר גם מבחינה הגנתית, וזה די עומד בספק.

בגדול, החשש שלי לגבי קוטיניו זה שהוא ייצור אצלנו מה שחאמס יצר במדריד, לטוב ולרע.

עריכה: אוריה הקדים אותי ברעיון הכללי, ולכן השאלה שלי לאוריה, איזה קשר אמיתי היית רוצה לראות?

וראטי Trollface-3078_preview

אין לי שם של קשר מוכח, אפשר לסמן באופן אסטרטגי את העמדה הזאת כרכש הכרחי בקיץ - כמו אומטיטי או טר שטגן וכו’. הנטייה של ההנהלה היתה לקנות כוכב שיפצה על ניימאר, שזה בסדר מבחינתי במקרה של וראטי אבל כמובן לא הכרחי.

הייתי גם שמח לראות את דניס סוארס או את סרג’י רוברטו מקבלים את המפתחות לעמדה הזו לפחות לתקופת זמן משמעותית, כל עוד הם במעמד הנצחי של הפלסטרים אי אפשר להתייחס אליהם ברצינות.

בקשר לקוטיניו, שבוע שעבר הסוכן החמדן שלו נתפס נפגש עם אחד הדירקטורים של פסז. אני באמת מאמין שעם ליברפול תבין שאין לה יכולת להחזיק את קוטיניו, הם יעשו ככל יכולתם למכור אותו לצרפתים, אפילו בפחות כסף. עד כדי כך ברצלונה
עיצבנה אותם.

בנושא אחר, שם שכל הזמן עולה בשמועות זה הקשר לאון גורצקה משאלקה, החוזה שלו מסתיים שנה הבאה וכדי ששאלקה תעשה עליו רווח היא חייבת למכור אותו השנה. יש שמועות אפילו בחלון של החורף.

מישהו מכיר את השחקן? יכולות שלו?

https://twitter.com/CatalanEdition/status/926318276048707586

אסף, אוריה,

אני לא רואה במערך בעייתיות. אני רואה בעיה גדולה יותר שממציאים עליו (זאת המצאה מפגרת) שהוא (- קוטיניו) מסוגל להיות קשר. יעני, 50/50 כזה, “מחליף לאינייסטה”, “במקום צ’אבי” ועוד שלל סיסמאות. קוטיניו הוא ווינגר לכל דבר היודע לשחק מאחורי חלוץ במידת הצורך.

מסי הולך לאמצע וקרוב לשער = סוארז חרא. אם אצל וייה הדחיפה לצד לא הזיקה, כלומר הזיקה אבל הוא עדיין היה יעיל דיו כדי שמסי ימשיך בעמדת החלוץ המדומה והוא בצד. סוארז נראה בצד גרוע. מסי לא צריך להיות קדימה, מסי צריך להיות או מאחורי חלוץ או בצד כמו בעונת הטריפלט השניה. רק כשמסי מחליט לנהל את המשחק כי בוסי עושה זאת מאחור, וראקיטיץ’ עדיין תקוע טקטית אצל לוצ’ו, קרי, מנקה החורים של המגן הימני התורן, אין לנו מחץ כי מסי לא יכול גם לנהל את המשחק, גם לבשל וגם להבקיע.

אם אצל סיטי עובד מערך של שני ווינגרים (סטרלינג וסאנה) עם חלוץ חוד ומאחוריו דה בריינה, למה שאצלנו זה לא יעבוד? אפשר לחשוב מי יש להם להעמיד בצמד עמדות הקשרים באמצע…

מעבר לבעיה שהזכרתי, אם יביאו את קוטיניו יחליטו שהוא ינהל משחק… כל כך בארסה. זה לא עתיד להצליח משום צורה, חוץ מעל הנייר שזו אולי הצעת הייעול הכי טובה לבארסה.


אוריה,
לא רוצה קשר. מודריץ’, צ’אבי או ווראטי (פחחח) יש בודדים בדור. לבנות על קשר שינהל התקפה מעמדת הקשר זה סיכוי אפסי מדי, מאידך לתת לבוסי ואינייסטה להיות באמצע לא נשמע לי מופרך כל כך כשלפניהם מסי ומצידיהם קוטיניו ודמבלה.

צ’אבי יש רק אחד. לא יהיה שוב. אפשר להתנתק מה4-3-3 ולנסות למקסם את השנים האחרונות של אינייסטה יחד עם מסי ובוסקטס.


יאללה זז לקבל את השבת.
אחזור במוצ"ש.

למצוא מחליף לצ’אבי זה אכן לא ממש אפשרי אבל צ’אבי זה מה שחסר כיום לבארסה… אינייסטה תמיד היה השושבין של צ’אבי - היו לו הברקות מטורפות ויצירתיות בלתי נדלית אבל הוא לא היה הברומטר.

מה שחסר בשנים האחרונות זה קשר שמנהל משחק ברמת מעורבות גבוהה. כזה שמניע את הכדור כל הזמן ויודע תמיד לאן. את זה הקישור שלנו איבד וזו הסיבה העיקרית לירידה ביכולת בשנים האחרונות.

על השאלה האמיתית (מי) אני לא יכול לענות כי אני לא מספיק בקיא ועוקב ואולי צ’אבי הוא פשוט שחקן מזן נכחד (פליימייקר שמנהל את המשחק עם כמה שפחות התמזמזות עם הכדור) אבל לא הייתי מפסיק לחפש.

לייק 1

דה בריינה הוא שחקן שעובד, הוא רץ כמעט כפול ממסי במשחק ואין מה להשוות בתפקוד שלהם בתור שחקני מרכז שדה, לכן הדוגמא לסיטי לא טובה בעיני (ואפילו הם נראים לי קצת רכים הגנתית בקישור, נראה איך הם יתמודדו בהמשך העונה בצ’מפיונס).

מסי בעמדה של הטראבל השני שיחק כשמאחוריו שלושה קשרי מרכז שדה, פה אתה מציע רק שניים ויותר מבוגרים בשלוש שנים ובלי רקיטיץ שסתם את כל החורים שמסי השאיר כאשר נכנס לאמצע ופינה לאלבס את הקו.

למעשה, אם דמבלה יחזור ויהיה באמת מה שמצפים ממנו, כלומר שחקן שמייצר מצבים באופן תכוף, מספק מספרים ומוסיף מהירות להתקפה, הצורך בקוטיניו יירד, וזה גם לא יפגע באיזון ההגנתי הקיים ובפרודוקטיביות של מסי בתפקידו הנוכחי במערך.

הבעיה שעוד לא ראינו באמת את דמבלה ואנחנו כרגע נואשים לעוד שחקן שמסוגל לייצר מצבים ולחדור הגנות, לכן בטווח המיידי אני הייתי שמח מאוד לקוטיניו, אבל דמבלה יחזור בקרוב וזה “מסבך” את הסיטואציה.

אם כבר מדברים על קשר מתאים לבארסה, באופן הזוי משהו ייתכן שדווקא טוני קרוס היה מתאים למה שחסר לכם. מנהל משחק לא רע בכלל עם שליטה מעולה בכדור ושחקן שכשהוא רוצה יודע ללחוץ. דווקא בריאל ברוב המשחקים מתחיל להיראות שהוא לא מתאים, אז אם כבר פנטזיות, למה לא פנטזיה משותפת של 2 מחנות האוהדים?

טוב נו, אני לא באמת רוצה שקרוס יעבור לבארסה. הוא ישדרג אתכם וריאל עדיין צריכה אותו במשחקים הגדולים. מה שכן, אני במקומכם באמת הייתי מפסיק לחשוב על קוטיניו אלא אם כן נדמה לכם שסוארז סיים את הסוס או שאחד מהארבעה יהיה בספסל כל עוד אין פציעות. אין שום סיכוי שבעולם שכל 4 שחקני ההתקפה הללו יהיו בהרכב לאורך זמן.

2 לייקים

דוד, מסכים עם כל מילה בנוגע לפסקה השנייה, מערך עם ארבעת השחקנים האלו הוא סופר בעייתי כאמור ואף אחד מהשחקנים האלו לא יכולים לשבת על הספסל מבחינת הפרופיל וחג המחיר שלהם.

אני קצת דלוק על קוטיניו כי במערך והשיטה הנוכחית אנחנו חייבים מישהו שיוכל לשחק על שטח קטן, ומסי פשוט נואש לשחקן שיעשה איתו דאבל פסים (בינתיים הוא בחר בפאוליניו, שזה רק מסביר את הנואשות), ופתאום עולה בי מחשבה שאולי היה עדיף לבחור בו במקום דמבלה שהוא יותר שחקן של כח מתפרץ והתקפות מעבר, כאשר כרגע אנחנו נתקלים בעיקר בונקרים.

בכל מקרה זה לא הוגן כלפיי דמבלה מכיוון שהוא בכלל לא שיחק עוד, ונצטרך לחכות ולראות מה הוא יוכל להביא ואיך זה ייראה.

בנוגע לקרוס, למרות האיכויות שבהחלט יש לו, לא הייתי רוצה שחקן כזה בקבוצה שלי, אתה מוזמן לתרום לי את הקרואטי המזדקן שלכם שגם ככה יורד ביכולת :blush:

לייק 1

חסר לבארסה? חסר לכל קבוצה בעולם. גם לריאל עם מודריץ’.

להשיג צ’אבי בינוני ב130 מיליון נשמע הזוי בעיניי. כלומר מודריץ’ חסר סיכוי, ווראטי הכי קשור לעמדה הספציפית לא ישוחרר בחיים, אז אין בנמצא אפילו לא צ’אבי בינוני.

אז מה תעשה כרגע? לחפש הלאה צ’אבי כל קבוצה עושה, כי ברגע שמוצאים כזה בונים עליו קבוצה שתתאים למידותיו.

אני חושב שפעם בדור או יותר יש קשר ברמת הפירלו צ’אבי. אשר על כן לצרף לבוסקטס במרכז את אינייסטה עם רביעייה קדמית כל כך קטלנית, ובלי לשכוח שסוארז ודמבלה (ממה שראיתי קצת בדורטמונד ומשחק וחצי בבארסה) כן עושים לחץ, אני בולע בקל.

הייתי שמח אם היו מנסים לייצר כזה. אבל בשביל זה צריך קודם כל לערוך הגדרות תפקיד. לקחת שחקן צעיר ולבנות אותו לטווח הרחוק. לייצר מערך שמאפשר את קיומו.

מי קודם למה, העמדה או השחקן?

(דיון על כל ענף ספורט כנראה)

ועכשיו שניצחנו אסביר את עצמי: על פניו הבאנו את ראקיטיץ למלא תפקיד כלשהו על המשבצת של צ’אבי. אני מניח שהמחשבה הייתה שאינייסטה ייקח על עצמו את ניהול המשחק. הבעיה היא שהוא כבר לא בגיל ולא רק שהוא לא צ’אבי הוא אפילו כבר קצת פחות אינייסטה. בכל מקרה התחלנו להביא המון שחקנים, מכל הבא ליד: רוברטו, דניס, ראפיניה, פאוליניו, גומש, טוראן ובטח יש עוד כמה ששכחתי. הפכנו את משבצת ימין בקישור לזונה.

במקום שראקי ייתן לנו את הסטבליטי ואת אורך הרוח להכין שחקן בצורה הדרגתית לרשת את מקומו של צ’אבי לקחנו את המשבצת הכי חשובה וקריטית למערך והפקרנו אותה בידי 8 וונאביז. אולי הצ’אבי הבא מסתתר בינהם אבל לא נתנו לזה הזדמנות בשום שלב. רוטציית יתר של משבצת מעידה על כך שהמאמנים לא האמינו באף אחד מהם עד הסוף והלכו לחפש פתרונות מערך אחרות. למשל 3 כוכבי על מקדימה. הדאונסייד הוא שהאמצע היציב הולך ומזדקן ועוד לא הצלחנו למצוא מי שייכנס לנעליו של צ’אבי וכבר צריך להתחיל לייצר את אינייסטה הבא (אנחנו כבר בפיגור) ואת בוסקטס.

פפ חשב קדימה. המאמנים האחרונים חושבים עונה. גם אנחנו כאוהדים התרגלנו לחכות לחלון ההעברות. ככה לוקחים אליפות אבל לא מייצרים קבוצה היסטורית.

תיקן משוגע - הרצוי תמיד קודם למצוי

6 לייקים

מה שמצחיק הוא שריאל קנו את כל השחקנים שהיו מושלמים לברסה.
מאיסקו שבנוי להיות בעמדה של אינייסטה, למודריץ וקרוס שתפורים על העמדה של צאבי.
ברסה לא צריכה לחפש צאבי כי היא לא תמצא, שתמצא משהו בסגנון שיתן את המעלות שלו. מודריץ הוא לא צאבי לטוב ולרע לצורך העניין, קאסמירו הוא לא אלונסו לטוב ולרע וכו’…

קבל תיקון, זה לא מצחיק ולא במקרה. זה תוצאה מכוונת של הנהלה ואידואלוגיה. מודריץ ואיסקו לא הגיעו לבארסה לא בגלל שהם אוהדי מדריד מילדות, אלא בגלל שברצלונה העדיפה במכון שחקנים שהם לכאורה פיזים על פני שחקנים טכניים.
אין פה שום דבר מקרי.

חלק מאוהדי ריאל כל הזמן יורדים על ההנהלה שלהם ועל פלורנטינו, אני מאחל לכם מכל הלב, את ברתומאו פרננדס ואת פפ סגורה. אז אתם תלמדו באמת מה זה הנהלה רעה.

יותר ויותר דיוחים שמרמזים שאנטואן גריזמן מתקרב לברצלונה בקיץ. אישית אני לא יודע איך לאכול את זה.

איפה הוא ישחק? במקום מי? הוא לא יפגע בהתקדמות של דמבלה?

דבר אחד ברור, ככל שגריזמן מתקרב לקאמפ נואו כך קוטניו מתרחק יותר ויותר.

דרך אגב, סעיף השיחרור שלו עומד על 200 מיליון אירו עכשיו, בקיץ יקטן ל100 מיליון אירו.

https://twitter.com/G14_en/status/930754140237717504

אני לא מצליח להבין איפה גריזמן ישחק…
הוא בבירור לא שחקן קו, הוא לא חלוץ 9 והוא גם לא איזה שהוא סוג של קשר התקפי.
חלוץ שני במערך 442 ותו לא.
התסריט היחיד שאני רואה אותו מגיע זה אם יחליטו לוותר על סוארז ולתת את עמדת החצי חלוץ חצי ווינגר לגריזמן (כן יכול להתאים) או לחילופין אם מסי לא יחדש חוזה (רחמנא ליצלן… השם ישמור) וגריזמן יגיע על תקן חלוץ שני ב 442 עם סוארז וגריזמן בחוד.

קוטיניו מצד שני כן בעל פרופיל מתאים. הוא שילוב של קשר התקפי עם שחקן קו, הוא מהיר וזריז מאוד, בעיטה מעולה, ראיית משחק מצויינת ויכולת משחק בנגיעה על שטח קטן מאוד.

דמבלה מסי וקוטיניו נשמע לי כמו חוד חלומי, הם יכולים להחליף מקומות בלי לאבד כמעט יעילות בכלל… כולם בעלי יכולות זהות לשחק על שטח אפסי, ראיית משחק, מסירות חותכות ומהירות של ארדה רץ לדוכן השווארמה בערב יום ששי.

נ.ב. רק לי הציטוט של רונאלדיניו “שיתמוך במסי איפה שהלב שלו יגיד לו” מזכיר לי את הציטוט שלו לניימאר כשהיה באמצע הדיבורים על כן עוזב לא עוזב…?
בכנות, אני משקשק. יש לי הרגשה רעה מאוד בעניין. זה היה לי גם בזמנו של ניימאר, אם אין הכחשה/חידוש חוזה עד לעת כזו מאוחרת אז זה יותר ממרמז על העתיד לבוא.

אם מסי באמת יחליט לעזוב המכה המורלית תרסק את המועדון, שלא לדבר על המכה המקצועית. גם ארבעה סופרסטארים לא יוכלו להחליף אותו.

אני מת על גריזי אבל אין לו מקום אצלנו ונראה לי שכרגע גם אין לו מקום באף מועדון עילית אחרת. לריאל הוא לא יגיע להערכתי ובמנצ’סטרX2 התקן תפוס חזק, בתיאוריה אולי P$G מהווה אופציה אבל קשה לי להאמין שהם יוותרו על קבאני. למרות הבצורת הנוכחית עדיף לו להישאר באתלטי, גם אם העונה נגמרה מוקדם מהצפוי. לעיתים שווי שוק גבוה מקשה על שחקן לעבור.

קוטיניו קוסם, אבל דמבלה מסי וקוטיניו אלו שלושה שחקנים דומים מבחינת תפקוד על המגרש - בתיאוריה הם אולי וינגרים (נניח קוטיניו בברזיל איכשהו) אבל בפועל שלושתם קשרים התקפיים שאוהבים את חופש הפעולה שלהם מאחורי החלוצים.

בציטוט שסיבך את דיבאלה עם התקשורת היה הרבה מן האמת, אני לא חובב גדול של טקטיקה אבל לאנוס מערכים בשביל כוכבים זו לא בדיוק דרך בריאה לנהל קבוצה.

4 לייקים